Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 53 z 54    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
goldfinger píše:
Sportovecbrno: Není vinou projektanta, že cyklostezka podél Svitavy kříží frekventovanou komunikaci Tržní/ Hladíkova. Je logické, že cyklostezky jsou nejlepší podél řeky, už kvůli příznivým sklonovým poměrům. Docela se těším, až bude možné jet na kole/ inlinech z Bilovíc až k Olympii, případně dál. Zdá se, že to není tak vzdálená budoucnost - projekt cacovického ostrova, výstavba úseku Cejl - Křenová je nadějná. Cyklistům hodně pomůže nově budovaná křižovatka Královopolská - Hradecká, která propojí stávající úseky stezek od Rubínu a s přimhouřením oka na Svatopluka Čecha. Odamtud je to zase kousíček k cyklostezce na Botanické, kterážto by měla být lépe udržována a chráněna, ale svůj účel zdá se mi plní.

A s tím mohu plně souhlasit. Ta nová křižovatka cyklistům velmi pomůže, protože vyřeší problém přecházení. Před zahájením stavby jsem buď musel jít po přechodu a pak až po cyklostezce na Přívrat, nebo podchodem. Ani jedno není pro cyklisty ideální.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Sportovecbrno: Není vinou projektanta, že cyklostezka podél Svitavy kříží frekventovanou komunikaci Tržní/ Hladíkova. Je logické, že cyklostezky jsou nejlepší podél řeky, už kvůli příznivým sklonovým poměrům. Docela se těším, až bude možné jet na kole/ inlinech z Bilovíc až k Olympii, případně dál. Zdá se, že to není tak vzdálená budoucnost - projekt cacovického ostrova, výstavba úseku Cejl - Křenová je nadějná. Cyklistům hodně pomůže nově budovaná křižovatka Královopolská - Hradecká, která propojí stávající úseky stezek od Rubínu a s přimhouřením oka na Svatopluka Čecha. Odamtud je to zase kousíček k cyklostezce na Botanické, kterážto by měla být lépe udržována a chráněna, ale svůj účel zdá se mi plní.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
sportovecbrno píše:
Tak to někdy skus!!! Když nejedou zleva jedou zprava a naopak.Pak tam šílenci stojí uprostřed a čekají až.....

Však jsem tam také jel...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Tak to někdy skus!!! Když nejedou zleva jedou zprava a naopak.Pak tam šílenci stojí uprostřed a čekají až.....

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ten přejezd na Hladíkove je opravdu nešťastný. Na druhou stranu je tam jasně napsáno, že cyklista má využít přechodu, který je opodál (ale určitě více než 50 metrů, takže cyklista ani pěší de facto neporuší předpisy). Ale proč by to někdo dělal zejména o víkendu, kdy je provoz aut slabší, ale mám pocit, že i v pracovní dny lze vychytat vlnu aut a jet v momentě, kdy nic nejede.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
manil píše:
No...po pravdě řečeno si nedovedu představit, že by na tomto místě byl ještě cyklopřejezd se semafory. To by se zvláště o špičkách tvořily chutné kolony na i tak dost frekventované komunikaci.


V současném stavu to nelze řešit jinak než semafory anebo mimoúrovňově. Cyklopřejezd se SSZ je zde plánován už drahně let. Současnej stav si koleduje o průser, kterej je jenom otázkou času.

Řešení, které navrhuje David_jaša je docela elegantní, ale pochybuju, že průchodné.

sportovecbrno - přesně tak.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
No ale nad řešením měl přemýšlet inteligent,kterej z obou stran 4-proudé silnice přivedl cyklostezku ](*,)

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mě by se v takových místech líbilo porušení vododogmat - rozšíření koryta a vedení cyklostezky bermou, která by byla po většinu roku suchá (něco jako pěšina pod kamenomlýnským jezem).


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
No...po pravdě řečeno si nedovedu představit, že by na tomto místě byl ještě cyklopřejezd se semafory. To by se zvláště o špičkách tvořily chutné kolony na i tak dost frekventované komunikaci.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mrakicio píše:
To, že cyklisté nerespektují dopravní předpisy je bohužel pravda - ten, co jsem ho sejmul autem, taky údajně netušil, že má dát přednost zprava :mrgreen: :mrgreen: Nebo to aspoň říkal, asi, aby byl za ještě většího idiota.


Jako je množina cyklistů, kteří nedodržují předpisy (buď náhodně, nebo pořád) je i stejná množina řidičů, kteří na předpisy dlabou taky. Jestli já na kole nedodržím předpisy, mohu řidiče za volantem většinou ohrozit, vyjma extrémních případů, kdy to může skončit tragicky. Pokud nedodrží předpisy řidič auta, může mě na kole velmi lehce zabít. Já tím nedodržování silničních předpisů ze strany cyklistů nijak neobhajuju, je to hlavně v jejich zájmu, nicméně na kole se mi stalo několikrát, že mi řidiči nedávají přednost, v jednom případě jsem si odnesl památku na celej život.

Co se týče cyklostezek v Brně, je to bída. Neexistuje kompaktní ucelenej systém tras se vzájemnou návazností na sebe, vybavenost cyklostezek je směšná. Na cyklostezku není kolikrát upozorněno, takže cyklista jedoucí třeba hned vedle nemusí o ni vědět. O nájezdech na ni nemluvím. A vlastní vedení cyklostezek? Cyklista je doslova buzerován častýi přerušeními v místě přechodů, zúžení a jiných překážek, které zabraňují plynulosti provozu - případ Botanické. Co je podstatnej průšvih cyklistické infrastruktury je fakt, že většina sítě cyklostezek má statut společné stezky s chodci. S minimem cyklostezek v Brně se jedná o trvalé možnosti kolizí.

A co je vyložená prasárna? Tohle:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mrakicio píše:
To, že cyklisté nerespektují dopravní předpisy je bohužel pravda - ten, co jsem ho sejmul autem, taky údajně netušil, že má dát přednost zprava :mrgreen: :mrgreen: Nebo to aspoň říkal, asi, aby byl za ještě většího idiota.

Snažím se předpisy dodržovat. Ovšem někde si to lajznu a jedu prostě lidově řečeno "proti předpisům" - jednosměrná Skryjova ulice, chodníky na Lesné biggrin

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To, že cyklisté nerespektují dopravní předpisy je bohužel pravda - ten, co jsem ho sejmul autem, taky údajně netušil, že má dát přednost zprava :mrgreen: :mrgreen: Nebo to aspoň říkal, asi, aby byl za ještě většího idiota.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Janatak píše:
Jo? Tak je příště pošli k tej zastávce, ať si řádně prostudují zdejší dopravní značky.

EDIT: ono to bohužel na téhle fotce není vidět, ale za čekárnou se v listí schovává značka "Konec stezky pro chodce a cyklisty".

Bohužel je tomu tak, ta cyklostezka tam skutečně končí.

Že se nám to tady rozjelo, tak řeknu taky svoje: jsem zastáncem MHD a kola. Ostatně, nevidím důvod, proč bych měl po Brně jezdit autem (a ještě navíc kvůli tomu si dělat papíry). Domnívám se, že se s MHD vždy nějak dostanu tam, kam chci. Kolo beru jak rekreačně, tak i aktivně po městě. Někdy tím městem holt projíždím, když jedu někam do přírody.
Pak se ale snažím se obléct tak, abych nepřišel k úrazu. Aneb jednou ve čtvrtek, v době špičky, jsem jel z Lesné do Bystrce, vzal jsem to přes Skácelovu. A výbava? Reflexní vesta a čtyři reflexní pásky, plus červené světlo. Nyní mám ještě další dva pásky. Takže je třeba, abych také byl vidět.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jo? Tak je příště pošli k tej zastávce, ať si řádně prostudují zdejší dopravní značky.

EDIT: ono to bohužel na téhle fotce není vidět, ale za čekárnou se v listí schovává značka "Konec stezky pro chodce a cyklisty".


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak píše:
2) řidiči aut a trolejbusů se na tebe jako na blba dívají patrně z jiného důvodu.

no pár řidičů se mi snažilo, když jsem jízdu po silnici (mezi Lipovou a Výstavištěm) využil poprvé a naposled, vysvětlit, že cyklostezka vede mezi parkovištěm a tram. tratí


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
nejproblematičtější mně přijde úsek mezi Lipovou a Výstavištěm (hl. vstup), kde mám dvě možnosti:
1) jet po "cyklostezce", což je úzký pruh chodníku, ne širší než 1 metr, kde chodí chodci a jezdí cyklisté zároveň, cyklisté mnohdy v obou směrech! Zde se na mě jak na blba dívají chodci, co že tam vlastně dělám...o tom, že je tam cyklostezka neví
2) jet po silnici, kde se na mě jako na blba dívají řidiči aut, trolejbusů,..., jelikož mám přece vpravo od silnice cyklostezku :-?


1) cyklostezka mezi Lipovou a Výstavištěm prozatím neexistuje, ta je dopravním značením ukončena hned za zastávkou Lipová.
2) řidiči aut a trolejbusů se na tebe jako na blba dívají patrně z jiného důvodu.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no právě proto, že taková cyklostezka je na 2 věci.. Proto se nemůžete divit, že cyklista, který se potřebuje dostat do nějakého cíle, pojede po silnici.
Zároveň beru, že nejet po cyklostezce v rámci jedné komunikace s auty je nezodpovědnost cyklistů.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
nejproblematičtější mně přijde úsek mezi Lipovou a Výstavištěm (hl. vstup), kde mám dvě možnosti:
1) jet po "cyklostezce", což je úzký pruh chodníku, ne širší než 1 metr, kde chodí chodci a jezdí cyklisté zároveň, cyklisté mnohdy v obou směrech! Zde se na mě jak na blba dívají chodci, co že tam vlastně dělám...o tom, že je tam cyklostezka neví
2) jet po silnici, kde se na mě jako na blba dívají řidiči aut, trolejbusů,..., jelikož mám přece vpravo od silnice cyklostezku :-?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Ona ta cyklostezka od Pisarek k Lipove vubec tak nejak divne konci u te Lipove, ze je pak tezko rict, jestli pokracovat dal po chodniku, nebo najet pres parkoviste na silnici...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ives píše:
chat: no a podívej se na směr od Lipové k Pisárkám. Jestli chceš jet po cyklostezce, musíš přes přechod. Navíc tato cyklostezka je oddělená od vozovky již celkem dost. Je třeba rozlišovat stezku pro cyklisty oddělenou pruhem v rámci jedné komunikace a ty zcela oddělené, těch si totiž cyklista opravdu nemusí všimnout.

nemusíš přes přechod, stačí jet po silnici pár metrů za křižovatku a najet tam z parkoviště...jediná reálná možnost, jak se tam nemotat jako "Y" a nejezdit po přechodech pro chodce


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
chat: no a podívej se na směr od Lipové k Pisárkám. Jestli chceš jet po cyklostezce, musíš přes přechod. Navíc tato cyklostezka je oddělená od vozovky již celkem dost. Je třeba rozlišovat stezku pro cyklisty oddělenou pruhem v rámci jedné komunikace a ty zcela oddělené, těch si totiž cyklista opravdu nemusí všimnout.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
:applause:

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
mechoš píše:
Když jsem řidič nadávám na kolaře
když jsem kolař nadávám na autaře

... když chodím, nadávám na oboje. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Já bych k tomu řekl asi tohle:
Když jsem řidič nadávám na kolaře
když jsem kolař nadávám na autaře

Naštěstí nebo bohužel teď nevím to druhé asi jen tak nenastane. po posledním ježdění mám v háji přední 3 kolečko a oprava se podle předběžných informací může vyšplhat až k 1000 ká :-(


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
To zas bude masakr!!! Každej bude mít tu svoji pravdu,popíše se spousta stránek a nakonec to utichne! Jsem řidič i cyklista,mezi oběma skupinama se najdou inteligentní a ohleduplní a ti druzí.Každý jezdí podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Když jsem níž psal,že jezdím zákazama,neměl jsem na mysli,že jezdím jednosměrkou doproti a ještě nadávám. jako řidič jsem měl na mysli ty automobilový zákazy. Když mě na mé cestě domů (na kole)předjíždí blbci do zatáčky,kde se pomale ani dvě auta normálně nevyhnou,pomyslím si něco o přirozeních,když za mnou jede náklaďák,tak mu mávnu,že o něm vím a přibrzdím,at to máme rychleji za sebou a jedeme si zase každej svoje. Když pak jedu autem a ve tmě potkávám ty ...... co jedou protisměrem bez jedinýho reflexního materiálu,mám sto chutí zastavit a jít jim dát přes ústa.
Je nás tady moc na málo cest a tak se raději snažme se akceptovat a ....

pripitek

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1349 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]