Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pokud se jedná o poslední případ, tak já si myslím, že na druhém semaforu může být klidně zelená.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
bobes píše:
Pokud se v úseku před navestidlem c. 1 bude ještě nacházet tramvaj, bude svítit červená na navestidle c. 2. Až tramvaj na blikající žlutou úsek opustí a vjede jako násled do západní brány, bude na navestidle c. 1 červená a v předchozím úseku (návěst 2) bude teprve žlutá. Odpozorovano při charitativní jízdě před zahájením provozu, kdy jsme propojížděli za školící kačenou.

Takhle jsem to z videa pochopil já. Co bude svítit na semaforu č.2? Já si myslím, že žlutá.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kvůli kterým typům tramvají se vlastně dělají ty nízké nástupní ostrůvky? Je to jen kvůli vozům s výklopnými dveřmi? Vím, že kdysi to tu nějak padlo, jen si tím nejsem jistý. A trochu je škoda, že nemůžeme budovat tramvajové zastávky, kde by nástup byl pohodlný se stejnou úrovní nástupního ostrůvku i podlahy tramvaje.


Offline
34
12 pro 2010 09:50
Pokud se v úseku před navestidlem c. 1 bude ještě nacházet tramvaj, bude svítit červená na navestidle c. 2. Až tramvaj na blikající žlutou úsek opustí a vjede jako násled do západní brány, bude na navestidle c. 1 červená a v předchozím úseku (návěst 2) bude teprve žlutá. Odpozorovano při charitativní jízdě před zahájením provozu, kdy jsme propojížděli za školící kačenou.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Jak funguje autoblok a význam barev je mi jasný, ale v tvém výkladu ohledně Západní brány a v tom, co měl Rudzan původně na videu, než ho sestříhal do aktuální podoby je rozpor.

Šalina vjede do Západní brány a na semaforu (č1), který mine dá červenou. V tom okamžiku předešlý semafor (č2) změní červenou na žlutou. Šalina dojede až k označníku a na semaforu č1 místo červené začne blikat žlutá, která řidiči říká, můžeš pokračovat, ale pozor, v úseku do kterého vjíždíš je šalina, není volný! A já se ptám, co bude svítit na semaforu č2, když na č1 bliká oranžová? Z logiky věci a bezpečnosti si myslím, že na č2 bude svítit žlutá.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Dovolím se zde odcitovat znění aktuálních pokynů DŘ:

Zelená:
„Návěstidlo povoluje jízdu plnou traťovou rychlostí bez omezení. Svítící „zelený signál“ znamená, že v následujících dvou úsecích se nenachází žádná tramvaj, tj. i na následujícím návěstidle bude signál povolující jízdu.“

Oranžová:
„Návěstidlo povoluje jízdu plnou traťovou rychlostí, řidič však musí očekávat na následujícím návěstidle signál „STŮJ“. Svítící „žlutý signál“ znamená, že následující úsek je volný, ale v dalším úseku se nachází tramvaj nebo je dále zakázána jízda.“

Toto platí ve standardním tunelovém úseku - s výjimkou zastávky Západní brána, před kterou svítí oranžová, i když se v úseku nachází jiné vozidlo, jelikož je koncipována na 2 tramvaje.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Mám dotaz ohledně semaforů v tunelu Osová - Kampus. Fungují jako autoblok na železnici, ale zajímalo by mě, co svítí na předcházejícím semaforu, když šalina zastaví v Západní bráně a červená co svítí za ní, se změní na blikající oranžovou. Na předcházejícím semaforu bude stále oranžová (výstraha) nebo zelená (volno)?


Offline
487
07 úno 2006 10:26
Souhlasím prakticky se vších… z akce mám dobrý dojem, ale megafon při komentovaných prohlídkách to opravdu chtělo. A hlučnost projíždějící tramvaje mě taky trochu překvapila. Shodou okolností jsem byl kousek u horního portálu když 1760 cca 18:30 po akci odjížděla. Hodně se to neslo. Osobně očekávám, že dříve či později budou doplněny kolejnicové absorbéry hluku. Zas tak drahá investice by to nebyla.

PS: Fotili jste někdy u portálu nového Ejpovického tunelu? Z plzeňské strany to jde hodně z blízka. Je to dobrý zvukovod…


Offline
790
25 led 2006 09:46
Zde je článek s pěknými fotkami

https://novac.jutarnji.hr/novac/eu-smo- ... i-15267886


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
TMB : tohle by tam celkem šlo dodatečně narvat, ikdyž je v celém tunelu žlábková kolej, místa je tam dost a myslím, že by to aspoň částečně určitě pomohlo.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak to je škoda, ale zřejmě jde o tento systém.


https://www.edilonsedra.com/ts-download ... stration=1


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
TMB píše:
Tady je vidět, jak dělají rekonstrukci tratě v Osijeku. V tom tunelu klidně mohlo být něco podobného. Koukněte se na příspěvek z 25.10.

https://www.zeljeznice.net/forum/index. ... /#comments

K tomu příspěvku se bez registrace nedostanu. Šlo by to nějak odcitovat?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tady je vidět, jak dělají rekonstrukci tratě v Osijeku. V tom tunelu klidně mohlo být něco podobného. Koukněte se na příspěvek z 25.10.

https://www.zeljeznice.net/forum/index. ... /#comments


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
TMB: na videu i na fotkach ve videu je vidět, že tam neni vůbec žádné odhlučnění a randál co šel z tunelu ven, přestože tramvaj byla už daleko v tunelu, byl neskutečný. Na videu je i slyšet dotaz a odpověď pani z DPMB která říká, že ten hluk je od té tramvaje co jede nahoru, protože dolu rozhodně nic nejede. Stáli jsme před tunelem a pak na samém jeho začátku.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
A čemu se ohledně hluku divíte? To jste nikdy nejeli metrem? :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Když jsem byl na prohlídce v tunelu Žabovřeská, tak mě překvapila kvalita protihlukových panelů, které jsou jen na začátku u vjezdu do tunelu.
V tunelu se zvuk krásně rozléhal, kde nás paní která dělala prohlídku vybízela abychom si zařvali jak na lesy, ale u vjezdu to bylo díky nim krásně tlumené a téměř neznatelné.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
V úseku mezi Západní bránou a Osovou ale pohledový beton není. Z mého pohledu bude důležité, co bude slyšet nahoře a okolo vjezdů + zastávky. Každopádně jsem byl taky překvapen.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Mě zaujalo, jak se v tunelu rozléhal zvuk hovoru od lidí - projíždějící tramvaj musí být síla. Mají ty kolejnice vůbec nějaké odhlučnění? Navíc jsou volně, nezalité betonem (chápu, kvůli možnosti jejich výměny), ale tu spáru by nějak zatěsnit chtělo, třeba jen ucpáním gumovým profilem.
Absorbovat hluk mohly i stěny. Jejich povrch vypadá dost surově, pohledový beton si představuji jinak.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Video z včerejší akce:
https://www.youtube.com/watch?v=ITa-d95-7V8&t=13s

Dost mě zarazil hluk co šel z tunelu po tom co v něm jela tramvaj, ta byla už někde u Brány a stále se linul šílený randál, snad to nebude do budoucna problém.

Tunel má na pohled elektrické brány co se na noc zavřou.

Na kampusu to vypadá, že budou nocovat 4 tramvaje, ta odstavná plocha má taky bránu, ale už ruční a jsou tam 3 kamery směrované mezi vozy s osvětlením.

Akce to byla zajímavá a překvapil měl obrovský zájem veřejnosti, tunel byl plnej.


Offline
28
02 lis 2018 22:27
Akce to byla super, po tom, co dojela "Hedvika" na campus, tak se dalo krásně projít až na osovou naprosto v klidu a bez lidí, ovšem jak se tam nasáčkoval ten dav zespoda, to byl "mordor"


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Naprosto souhlasím. Ozvučení to fakt chtělo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
xcav8 píše:
Dnešní akce se nadmíru povedla.

Ani bych neřekl! Komentovanou prohlídku si představuji jinak, a že jsem na jiné v podobném rozsahu byl! Nikde žádné ozvučení, alespoň megafon tam mohl být. To, že tam bude takový dav se dalo předpokládat, když to mělo "reklamu" i v rádiu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Dnešní akce se nadmíru povedla.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
48
16 lis 2018 09:17
A proč se budou vyměňovat pražce mezi Julcem a NL? Dyť je to tam úplně nový?!


Offline
790
25 led 2006 09:46
Myslím, že jsem to sledoval a pokud si pamatuji, panely na Nových sadech zůstaly původní. Odjakživa tam byla místa, a dosud jsou, kde to hází.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]