Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 111 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
A ta se ke kolejím chová jak?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Uplne stejne jako RT6 ...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Jak by se chovala tramvaj s prvním podvozkem otočným a zbytek pevné?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Si nevyberete :
otocny podvozky vymlatej rovnou trat, s dvojim vypruzenim totalne
pevny podvozky vykousou nabehy do oblouku ..


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Je to tak nemá.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
888
21 led 2006 12:26
15T tuším nemá pevné podvozky


Offline
3342
21 led 2011 14:19
goldfinger píše:
Jakýkoli derivát 13T je hřebíčkem do rakve tratí. Námitky, že 15T by znamenala další problémy se součástkovou základnou, neberu. Spíš bych se co nejdřív zbavil všech hnusů s pevnými podvozky (anitra, porsche s podélnými sicnami v lichých článcích) a zaměřil se na 15T. Navíc skoro všechny KT8 už jsou znízkopodlažněny a mohou jezdit dalších x let.

Hlavně dávat za šalinu ještě o patnáct mega víc, než za Porše, je trošku hřebíček do rakve rozpočtu... A jak říkáš ty, "hnusů s pevnými podvozky, zkus se nad tím zamyslet. Oni to koupí za těžký prachy, aby to mohli za osm let (potažmo dva až čtyři) prodat. A mimochodem, poršata 1920-1929 nemají snad pevné podvozky?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Já si zase myslím, že dvě kačeny navíc tu jen prospěly. Skupovat jich dalších 20 už by asi bylo zbytečné, ale jinak si myslím, že jde o docela robustní a prostorné stroje, které se dají za slušný peníz znízkopodlažnit, jsou s nimi zkušenosti, ustájených je jich tu dostatek, aby se rozložila údržba. Dva kousky by se uplatnily, zejména v době, kdy jsou kapacitní soupravy potřeba jako sůl. A mimo to, pokud je mi známo, tak původně Brno chtělo mít 40 kačen, je jich 38...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
15T jsou taky dost těžké na to, aby kvůli nim bylo třeba stejně opravit tratě, i wany přinášejí podstatné zvýšení hmotnosti. Nadto líšeňská trať svým stavem jasně ukazuje, že tratě lze ničit i bez působení 13T a Aniter, které jsou sice soustředěně nenáviděné, nicméně absolutně žádné jiné aspoň trochu moderní vozy město prostě nemá. Ani jeden.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jakýkoli derivát 13T je hřebíčkem do rakve tratí. Námitky, že 15T by znamenala další problémy se součástkovou základnou, neberu. Spíš bych se co nejdřív zbavil všech hnusů s pevnými podvozky (anitra, porsche s podélnými sicnami v lichých článcích) a zaměřil se na 15T. Navíc skoro všechny KT8 už jsou znízkopodlažněny a mohou jezdit dalších x let.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ty kačeny jsem bral jako dočasný nouzový řešení, kdy budem obousměrky potřebovat a na nový nebudou peníze. Jinak souhlasím s PvvS a obousměrnýma 13T.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Sel bych do obousmernych porsaku. Uz kvuli tomu, ze 15T by zavadela dalsi technologickou a soucastkovou zakladnu.Navic dilny nejsou dodnes poradne uzpusobeny pro KT8, natoz pro 15T. Mozna by stalo za to vyzkouset na trati liskovec-novosilenska i nejakou 13T s vypnutym strednim podvozkem, pripadne domluvit s polakama hostovani nejake 19T pro otestovani.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Souhlas. Při výlukách vidíme, že už teď není dostatek KT8 a nakupování ojetin není nic než látání a z dlouhodobého hlediska to není řešení.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Thingie - taky jsem psal, že bych jako obousměrky viděl [b]minimálně[b] obousměrná Varia, tedy pochopitelně tříčlánek, tedy začít přemýšlet nad nimi, a popřípadě se dál posunovat k obousměrnému poršáku nebo 15T. Pořizovat zastaralé KT8 zvenku už mi přijde jaksi dost mimo.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Obousmerna 13T by mohla byt velice zajimava varianta. Staci se podivat na usporadani obousmernyho tria ..


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
No, já nevím, ale argumentovat zastaralostí KT8 a chtít naopak nové wany, jichž koncepce byla zastaralá ještě než je vůbec vymysleli… whatever. Každopádně v době nízkopodlažních vozů, kdy cena za jejich obousměrnost je dost nevysoká, bych se už vůbec nepoohlížel po nových jednosměrných vozech a neplánoval bych zřizování žádných nových smyček, pokud by nebyly zřetelně výhodnější, což by nebyly.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Janatak píše:
No jasně, jen si Brno zaserme všemožnými ojetinami. Kačeny jsou už teď relativně zastaralé, představa, že se sem dotáhne dalších dvacet kousků na minimálně další dekádu mě fakt hřeje. Proč ještě nevzít závdavkem ojeté T3 z Ukrajiny?

Jako obousměrky bych viděl minimálně obousměrná Varia.

Z pohledu cestujícího moc pokrok ve váriu oproti nízké kačeně nevidím. Taková LF2 1100 skřípe úplně stejně jako 20 let stará 1705. :roll:

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Emperror: A jo takto. Jak jsem psal, město čas od času zanese změny do současného územního plánu.

Možná jsem mimo, ale vy tady vytrháváte šalinu nebo obecně dopravu např. do Bosonoh nebo Přízřenic z celého územního plánu. Město v určitém místě navrhne rozvojové lokality a s tím souvisí i posílená doprava. Pokud tam žádné nové domy (továrny) nepostaví, tak tam nepostaví ani šalinu. Od toho je to ale územní plán, který hledá nové plochy k rozvoji města a snaží se rezervovat i místa pro městskou dopravu.

Jak by měla vypadat vozovna v Bosonohách je něco tady. Ale kdoví jak je to aktuální.
http://www.knesl-kyncl.com/cs/project/73.html


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
No jasně, jen si Brno zaserme všemožnými ojetinami. Kačeny jsou už teď relativně zastaralé, představa, že se sem dotáhne dalších dvacet kousků na minimálně další dekádu mě fakt hřeje. Proč ještě nevzít závdavkem ojeté T3 z Ukrajiny?

Jako obousměrky bych viděl minimálně obousměrná Varia.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ty dvě kačeny ze Strausbergu by to asi nevytrhly, ale v Miskolci jich jezdí dalších 18 a ty by měly jít časem taky pryč, a to by už mohlo být zajímavý. Dohromady by to mohlo být 20 vozů, které by mohly dalších 15 let jezdit. Tím by se daly časem vyřadit naše nejstarší a nutnost nákupu nových obousměrek by se o pár let odložila.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ad zahrádky:
Mám takový pocit, že krize teprve přijde a ta teprve bude stát za to. Pak lidi zjistí, k čemu zahrádky byly. Půda odpočatá podá dobrou úrodu, ale pouze za podmínky pěstování málo ušlechtilých odrůd, které jsou ještě poměrně odolné.

Ad KT8: Strausberg bude dvě nahrazovat.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mě se to zdá jako cesta "za každou cenu obousměrný vůz"... Jsou i jiné tramvaje než varianty Poršete...


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak ne úplně nereálná by byla varianta dvou článků navíc. Ale to je spíš zbožné přání kapacitních vozů.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
MartinV: Jak říká thingie - kvůli hmotnosti nešlo, už takhle jsou ty krámy na hraně...


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
To by možná kvůli hmotnosti ani nedaly, ale šlo by to jistě poskládat trochu jinak.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 03:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]