Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Tak první KT8 jsou v Brně od roku 1986 a je logické, že tu nebudou nafurt.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Mohu se zeptat, na co se budou kupovat další obousměrné tramvaje? To je nedostatek KT8? confused


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak ty další dva pruhy se tam logicky asi nenarvou hned, takže čekáme zápchu. A doufám, že to vypukne dřív, než za dva roky, když to Rafaj shodil do kytek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Bude. Bude. I pro přihlížející.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Robert píše:
Dočkej času. Výluka bude, neboj.

A jestli tam teda bude po dobu stavby 1+1 pruh, tak to bude rozhodně radost pro všechny zúčastněné.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
To že trat změní polohu za tím valem je mi jasné ale když si vezmu že by tam měl být 2. cca stejně široký pruh silnice a mezi nimi pilíř a další pilíř mezi kolejemi a silnicí tak mi přijde že tam na to není dost místa


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Dle nových sloupů by měly zůstat +/- ve stejné poloze. Lze ale očekávat, že budou nově položeny níž - podobně jako VMO. Nová trať by měla odbočovat z původní trasy až za garážemi.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Koleje v zastávce Bráfova a pod budovaným mostem pro pěší zůstanou v současné poloze nebo se budou o kousek posouvat k ulici Bráfova?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
@miropiro
https://issuu.com/brnenskymetropolitan/ ... 06_webdata
str. 12.
Start výluky 27. června, do konce srpna.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Dočkej času. Výluka bude, neboj.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jak to vypadá s opravou tratě Nové Sady - Křídlovická? Stará zeleň je vytrhaná, na webu i v Šalině zatím nic o plánu na léto, kdy se to mělo dělat.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Kdybychom jen mohli sjednotit ty zastávky, aby se dalo přestupovat…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Cracatit píše:
PavelS: Osmec je co? Já nerozumjet šéski.


Předpokládám Náměstí 28. října, kde jsou zastávky autobusu a tramvají opravdu daleko (zvlášť A-67 od Králova pole)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
PavelS: Osmec je co? Já nerozumjet šéski.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jak říkám, záleží, co potřebuju, není to jediný velký nákupák ve městě. Pokud bych táhl něco extra těžkého, tak je možná lepší si domluvit auto, přecejen do takového nákupáku nechodím každý den, když teda nemůžu z nějakého důvodu absolvovat takovýhle přestup. Myslím, že by se jinak nic nestalo, až se bude opravovat jednoho krásného dne Štefánikova, kdyby se přiblížila Šumavská křižovatce. Případně bych se nebránil přetrasování autobusu, aby třeba Kartouzská byla společná, nevím, co tomu brání.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Cracatit píše:
PavelS: Cože? Jet jen kvůli přestupu z A-67 od nákupáku Královo pole na Maliňák? To je :lol: Pro směr Řečkovice je to fakt úlet. Pro směr Pisárky mimochodem taky, protože stačí popojet na 28. 10. a přejít na pětku, nebo vystoupit už na Schodové a kus se vrátit na bývalý Zimák na trajfl.

Já bych tak v životě nejel, já problém v přestupech u zastávky Štefánikova ul. nevidím. Ale je možné, že pro někoho je těch 200 metrů moc (třeba osoba s omezenou schopností pohybu), tak jsem jen nabízel, že i takový člověk má tuto, byť časově nevýhodnou, variantu.

Jinak teda přestupovat z 67 na cokoliv na Osmecu je taky pěknej vopruz, ten Zimní stadion zní opravdu lákavěji, byť i tam než člověk přejde všechny ty semafory, tak to chvíli zabere.

Cracatit píše:
Pokud bych jel třeba od hlavního nádraží, tak už bych možná spíš uvažoval jiný velký nákupák, třeba Vaňkovku, Kampus nebo Olympii (extrém na druhou stranu města), pokud nejedu vyloženě pro něco už objednaného.

Pokud bych jel od hlaváku, tak bych prostě do té 67 vlezl na hlaváku.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak mně šlo principiálně o to, že když někdo jede z Tesca, je dost pravděpodobné, že bude mít nákup a tudíž bude rád za každý ušetřený pěší metr. A ten přestup na Štefánikově je na prd, přitom jediný možný pro cesty směr za Semilasso, pokud nechci přestupovat na Slovaňáku a pak ještě jednou.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Robert: Odkud kam jsi chtěl jet tou A-67, Botanická > nákupák KP? Tak to bych asi vzal T-32 (třeba na Sušilové, pokud jdu od Burešovy/Nejvyššího soudu a okolí), dojel na zastávku, co je po překřížení Dobrovského, tam přešel na protisměr a počkal na A-67, přestup na Šumavské z D-1 nebo 6 mě tím pádem vůbec netrápí, navíc mě netrápí světelná křižovatka Reissigova x Štefánikova. Nebo bych třeba od Rohlíku popojel dvanáctkou na Dobrovského, popošel kousek dolů a doleva podle trajflu na tu samou zastávku Charvatská, o které jsem už mluvil a celkem pohoda.
Pokud bych jel třeba od hlavního nádraží, tak už bych možná spíš uvažoval jiný velký nákupák, třeba Vaňkovku, Kampus nebo Olympii (extrém na druhou stranu města), pokud nejedu vyloženě pro něco už objednaného.
Pokud bych chtěl vyloženě přestupovat ze šaliny na A-67 do nákupáku třeba z Pionýrské nebo Antonínské, tak bych asi využil přestup Šumavská+Štefánikova (beru podle názvů zastávek), příp. bych vystoupil na Šumavské a došel do nákupáku pěšky, zas taková dálka to není, pokud člověk nenese něco těžkého/objemného a tak.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já bych teda radši přelezl už u toho zimáku.:-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
XXX: Díky za opravu, máš pravdu, myslel jsem zastávku Štefánikova na A-67, asi jsi to pochopil z mého popisu okolí. :smile: Fakt to není nijak daleko, třeba přestupy Úvoz - Údolní směr Tvrdého je podobně daleko a nikdo neprská. Jen by mě zajímalo, proč se odkládá společná zastávka trajflů mezi Údolní a Tvrdého tímhle směrem na Úvoze, mluví se o tom už tak pět let.
PavelS: Cože? Jet jen kvůli přestupu z A-67 od nákupáku Královo pole na Maliňák? To je :lol: Pro směr Řečkovice je to fakt úlet. Pro směr Pisárky mimochodem taky, protože stačí popojet na 28. 10. a přejít na pětku, nebo vystoupit už na Schodové a kus se vrátit na bývalý Zimák na trajfl.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Robert píše:
A když jedu někde z větší dálky? Botanická byl příklad pro pochopení, který směr linky 67 mám na mysli.


Když jedu někde z větší dálky, tak jsem mohl nastoupit do 30/53/84 (nebo přestoupit, jedu-li až z Jundrova) a přestoupit třeba na Husitské (čímž teda ušetřím asi 50 metrů). Z Tesca do Řečkovic dává v kontextu té otázky větší smysl, ale to buď budu muset ujít 200 metrů (což je méně, než některé přestupy Úvoz-Úvoz), nebo jet oklikou přes Maliňák.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
goldfinger píše:
Z Botanické se do Augecu dostanu nejlíp pěšky, případně seběhnu na d1/6 a vystoupím na Pionýrské, nebo na Antonínské.

A když jedu někde z větší dálky? Botanická byl příklad pro pochopení, který směr linky 67 mám na mysli.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Z Botanické se do Augecu dostanu nejlíp pěšky, případně seběhnu na d1/6 a vystoupím na Pionýrské, nebo na Antonínské.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
PavelS píše:
Tak na jedničku na Malinovského náměstí hrana-hrana. Na šestku holt člověk musí těch 200 metrů ujít, ale zase mě úplně nenapadá, odkud kam by tak člověk musel jet, aby mermomocí musel bezpodmínečně přesedat zrovna mezi 67 a 6.


A co třeba od Tesca do Řeček? Nebo odněkud z Botanické k Lužánkám?


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Cracatit píše:
Preference ano, ale ne tvrdá jako v Bastru u Benziny/Unihobby, tam to vždycky totálně rozhází cyklus. Navíc na Pionýrské se kříží preferovaná mhd ze všech směrů, takže když už něco, tak nějaký pružný cyklus podle toho, kdo se dřív přihlásí. Třeba na Merhautce, Provazníkové s Mathonovou a s Lesnickou bych to dal jinak, aby měl trajfl zelenou ulici a čekal jen nezbytně nutnou dobu, protože křižující trasy od města jedou k relativně blízké konečné, zatímco trajfl nese zátěž z větší dálky. Zas směrem k městu by to nemělo moc zdržovat šaliny. Nevím, jak to řešit lepším způsobem, třeba máte někdo něco lepšího.

Měl jsem na mysli chytrou preferenci jako podržení zelené o pár sekund, když padne červená se zašpérováním dveří a pak šalina další minutu čeká. Moderní systémy dokonce umějí rozlišit, zda spoj jede na čas, nebo má zpoždění a podle toho preference upravuje.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]