Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 47 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
xxx: ale to už je fakt skoro Provazníkova. Ta zastávka Merhautova je dneska v nejlogičtějším místě, v tom zcela souhlasím s Goldfingerem, který ve svém výčtu ještě nezmínil koleje MZLU.
Přesun zastávky Provazníkova před zeď kasáren už by vůbec nedával smysl...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
https://maps.app.goo.gl/asR2Yw8FPFrsExLG7
V místě mezi peugeotem 5008 a starým focusem by být nemohla? Samozřejmě čistě teoreticky.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Souhlas. Umístit by ji tam ani moc nešlo. Jsou tam sjezdy, pak oblouk (tam nemůže být) a pak sjezdy - takže za Provazníkovu 23 nejdříva a to už je zast. Provazníkova.
Podzemní parkoviště by bylo fajn, ale bojím se, že je to trochu drahé - kdo to zaplatí (žádný parkovací dům v sídlišti na sebe jednoduše nevydělá) - tady schází jen kousek asfaltu a mohli by být obě řady kolmé > víc míst a taky trochu větší "ulička" uprostřed.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
To nevidím jako úplně dobrý nápad. Tahle zastávka obsluhuje podstatnou část minisídliště ŠČ (kromě pár vchodů u smyčky a nejbližších čísel na Kotěrově plus novostavbu Bytasen či jak se to jmenuje a Porta Resoluta. Přesun za křižovatku by zbytečně prodloužil docházkovou vzdálenost plus nepříjemnosti s přecházením frekventované ulice. Přestupy negenerují takovou poptávku jako baráky.

Humanizace Provazníkovy od Lesnické po Kotěrovu by stála za úvahu, zejména její zúžení a obnova někdejších předzahrádek. Parkoviště pod Kotěrovou patří na tři patra pod zem a na povrchu parková úprava.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Při pohledu na výkres mě napadlo zastávku pro trolejbusy směr Konečného náměstí přesunout za křižovatku, čímž by se výrazně zkrátil pěší přesun při přestupu ze šaliny z Lesné. V této souvislosti bych pak navrhoval zrušit Provazníkovu nebo ji přesunout za křižovatku s Mathonovou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Konečnou na výstřižku nevidím, kde je to oznámení celé? Jde se k tomu dostat? Tohle vidím poprvé, zajímavé!

Tomu ostrůvku směr Lesná bude muset ustoupit nedávno postavený plot, ale co už. Zastávka za křižovatkou by byla sice nechutně blízko ŠČ, ale byla by lepší přestupní vazba (co se tady řešila) a místní by mohli vystoupit a přímo do Alberta. Místo tam podle mě je.
Ty zastávky trajfů mně přijdou nějaké nedořešené. Čekal jsem ale taky, že v souvislosti s Tomkáčem se Provazníkova směrem dolů zúží a zkultivuje - získané místo by mohlo být využito pro rozšíření parkoviště, kde zaparkovat trochu větší auto je o nervy. Zastávka směr Pionýrská by se mohla přiblížit křižovatce aspoň trochu..


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Což souvisí se zrušením zálivu, který jim tam bez kácení normově nevycházel. Na druhou stranu pokud by se trajfly neplazily přes křížení skoro krokem, nijak zvlášť by to asi nevadilo. Stejně jsou ty dva pruhy dolů na současný provoz předimenzované, pokud tedy zrovna nestojí Tomkáč.
Když se ještě dívám do toho výkresu, je tam zrušeno zázemí smyčky bez náhrady, ale nějak zapomněli, že se používá i pro konečnou ŠČ/Kohoutova. Byť to není zrovna ideální a někteří to řeší alternativním způsobem.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A taky je z toho patrné, že směrem od stadionu už bude v rovném směru sloužit pouze jeden ze dvou pruhů. Fakt bomba.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Takhle to bylo před zrušením obou zastávek a jinak to ani kvůli prostorovým poměrům u křižovatky ani být nemůže. Do centra za křižovatkou není místo, navíc by zastávka byla moc blízko Venhudovy, za křižovatkou směrem do ŠČ sice místo je, ale pak by zase byla příliš blízko konečná.


Naposledy upravil xcav8 dne 24 bře 2020 02:12, celkově upraveno 1
odpraseno


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Součástí oznámení je situační výkres, ze kterého je patrné, že zastávka bude v obou směrech před křižovatkou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Neříkám, že to není důležitý, ale podle mě to nebude ten hlavní důvod. Tak teoreticky, kdyby jezdila původně uvažovaná 46+37, dalo by se přestoupit na Štefanikově čtvrti právě na ni - zajížďka asi 200 m za křižovatku.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, já bych ten přestup na trajfly neviděl jako druhořadý. Kdo bydlí v prostoru mezi Jugoslávskou, Merhautovou a Provazníkovou, to dost ocení, když se chce občas vyhnout centru města a jede třeba přímo na Pionýrskou nebo Kotlářskou, studenti některých fakult v okolí Konečného náměstí taky (nekaždý chce jet na Českou). Připomnělo mi to jednu příhodu, jak byla na výstavišti epopej. Dojeli nějaký staříci ze Slovenska a zřejmě u nádraží blbě nastoupili, protože je vezla devítka k Lesné, místo aby jeli přímo na výstaviště. Tak jim na Zemědělské říkám, že mají štěstí, ať na příští zastávce vylezou a přejdou na trajfl, že ten je vyhodí přímo na výstavišti, hehe.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Děkuji. Pěkná fotka.

Škoda, že to komunisti neprotáhli na Haškovu...


Offline
428
24 lis 2017 11:40
No krom toho, že je to ve starých pláncích města, tak nedávno jsem to zahlíd v publikaci 150 let MHD v Brně.

Co se týče vazby obávám se, že od Venhudovy směr Pionýrská je pouze druhořadý, že to bude možná souviset s úpravami 46 a 57 na které se z trajfu dá dnes přestoupit na Merhautově nebo Provazníkově. Mluvilo se částečném nahrazení okružním busem po Lesné a přestupu z šaliny u polikliniky. To by ale přestupy z 25/26 docela zkomplikovalo. Doufám, že taková varianta nenastane.
Já bych busy 46, 57 klidně nechal souběžně jezdit s šalinou (je to kousek) a zastávku vůbec nedělal. Spíš bych našel linkám vhodné využití prodloužením (např. 37+46, 57>zbrojovka]) a elektrifikací. Využití přestupu pro Zdráhalova/Vendudova - Pionýrská/StOsada mi nepřijde tak důležité.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
mnadenicek píše:
kdysi tu zastávka navíc byla

Byly by fotky?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, myslím, že zastávka před křižovatkou by líp rozpůlila vzdálenost, ale znamenala by přestavbu semaforů, změnu signálního plánu a přechodů, asi proto je snadnější ji udělat v prostoru za křižovatkou. Chápu to tak, že je sledovaná vazba od Venhudovy směr Pionýrská, takže je jednodušší pak jen jednou přejít na chodník a nemuset přecházet dvě ramena jedné křižovatky, kde navíc přechod vede na ostrůvek, ne na chodník a musí se z něj znova přecházet. Jednu dobu jsem na téhle křižovatce bydlel v tom placatým vícvchodovým paneláku na straně trajflu do Husovic a pamatuju, jak blbě se mi tam přecházelo i se psem, rotože mě mátly zvuky, jednou se mi povedlo přejít na červenou, na štěstí bez následků.
Zastávka ŠČ je momentálně od zastávky Merhautova dost daleko, myslím, že naposledy jsem to šel rychlejší chůzí takových možná deset minut, což není zrovna úplně blízko. Občas jsem se radši popovezl okružkama, nebo A-57.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Někde jsem viděl schématický zákres - zastávka jako kolečko. Tam byla zastávka za Provazníkovou - je tam místo. Akorát dojde k dalšímu zahuštění zastávek (byť kdysi tu zastávka navíc byla) a vzdálenost k další zast. Štef. čtvrť bude poměrně směšná.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Dobrá otázka.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, hodilo by se to už teď a moc peněz navíc by to nespolklo, když se má kopat až po Provazníkovu, nebo má být zastávka bráno směrem ke smyčce ŠČ až za Provazníkovou?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Reko probíhá od Jugoslávské po Provazníkovu, od Provazníkovy do smyčky ŠČ zůstane trať i silnice v současném stavu.


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
to je v plánu až při prodloužení do rokle ne?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Dojde při rekonstrukci Merhautovy ulice k vybudování přestupní zastávky Merhautova?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Už jsem to tu psal několikrát a napíšu znova ....

Územní plán je věc veřejná - dá se najít na internetu(nahlídnutí je zdarma). A pokud si to někdo neumí najít a přečíst jeho chyba.... To že tam povede trať se ví odjakživa a v územku to nikdo nezměnil. Někteří v téhle republice hřeší na to že úřady jsou laxní k černým stavbám a podobným věcem....

Stejně dlouho jako trvá vydání stavebního povolení trvá i řízení o odstranění stavby....


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
Jaký si to uděláš, takový to máš!
sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

270
31 led 2010 23:09
Ondra K. píše:
Fakticky vzato majitelé těch domů na zprovoznění té trati jenom vydělají. Pokud se nic nezměnilo, tak od křížení s Drčkovou po areál Oknoservis má dojít k posunu trati o několik metrů směrem k Drčkové čímž vznikne prostor pro protihlukovou stěnu a obslužnou komunikaci. Ve výsledku majitelé získají legální přístup k nemovitostem a odclonění hluku z Drčkovy. Předpokládal bych, že ve finále jim bude umožněno i nemovitosti legalizovat.


i když se o pár metrů posune, tak mu hned pod oknem povede silnice a za ní bude 3(nebo kolika) metrová stěna biggrin nevim nevim estli je to dobrý místo na bydlení


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:44
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]