Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Hmm, Kuncovina...


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Brno chystá další tramvajovou trať pod zemí, bude stát přes miliardu.
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/tramvaj-pod-zemi-tunel-projekt-brno-vinohrady.A210209_593544_brno-zpravy_krut


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Maj necelejch 40 pokusů :) Pak dojdou KT8 ..


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Hm, na jak dlouho? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tady to bude vhodné, i když by se nabízelo vlákno aktualit. Od dnešního dne by měl být obnoven "rychlostní průjezd" přes rychlostní vexle na Ostravské.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
JaKo píše:
à propos, trať v horní části Václaváku bude mít také protihlukové stěny jako na Plotní?

Pravidla platí pro všechny stejně, tak doufám že ano. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
48
16 lis 2018 09:17
à propos, trať v horní části Václaváku bude mít také protihlukové stěny jako na Plotní?


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Jde o úsek linky 8 a o zastávku Dunajská - na končící výlukové lince 5 problém není. Koneckonců na lince 5 jezdí (jezdily) tramvaje s výklopnými dveřmi pravidelně, jakož i v minulosti na lince 7, či výlukové 2, viz např.:
https://foto.bmhd.cz/f/169/1688/168741.jpg
https://foto.bmhd.cz/f/14/138/13701.jpg


Offline
586
25 říj 2019 10:12
A neplatí/neplatilo to kvůli Novým sadům a Renneské třídě?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Neplatil zákaz jízdy vozů s výklopnými dveřmi na trati do SL? Teď jsem zaregistroval pražské T6 na d5. Nebo ten zákaz platí až od Švermové?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Přesně tak. Vážíme tady na jedné straně obsluhu Lesnické a Tomanovy (kolik poptávky generují je zřejmé i z toho, že jsou obě na znamení, byť v různém režimu) a regionální vazby a la Bieblova a Fügnerova a na druhé straně efektivitu a co nejmenší obtěžování (většiny) cestujících výlukovými opatřeními.
Obětování Lesnické vidím jako nejmenší problém Na Zemědělskou je to coby grymlem dohodil a zbytek dos.al.
Odhaduju, že z Bieblovy a Fügnerovy se ausgerechnet na dolní Jugoslávskou dostává výrazná menšina, zato půlce Lesné se cestovní doba do centra zbytečně prodlouží (minimálně o čekání na a57, která než od Halasáku dojede do ŠČ, tak by byla X9 málem už na Moraváku.
Maleček bezmocně rozhazuje rukama, že DPmB s MČ nejednal a dává od toho ruky pryč.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Johny5:
myslím, že tu mícháme víc věcí dohromady a já jsem úplně ten poslední, kdo by chtěl v trvalém režimu znovu zavádět nějakou obdobu někdejší 76 :-)
Uvažoval jsem jen a pouze o náhradní dopravě...

Na druhou stranu, výluková opatření by podle mě měla být efektivní a pokud možno, co nejméně cestujícím komplikovat život. U té 46 je to v podstatě jedno, lidi z Lesné si přestoupí ve Štefánikově čtvrti na šalinu a nic se pro ně nemění, u x9 ale ten výlet kolem pošty dost protáhne jízdní dobu. Odhadem:
Bieblova 0 - Lesnická 3 - Pošta 5 - Tomanova 6 - Jugoslávská 9 - Dětská nem. 11
vs.
Bieblova 0 - Zimní stadion 3 - Pionýrská 6 - Moravské nám 10
Tzn. ten výlukový bus by byl dřív v centru, než schválená varianta vůbec dojede k přestupu na tramvaj. Pak je otázka kolik % cestujících opravdu má cíl cesty někde mezi Lesnickou - Jugoslávskou, že to vykompenzuje výrazné prodloužení jízdní doby těch ostatních.
Pokud by ten rychlospoj do centra jel přes nám.28 října, tak Bieblova a Fuegnerova směr Jugoslávská a stará Černá POle = jeden přestup.
Že jsem si obětováním Lesnické výrazně naběhl, je mi jasné :-D

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
ds píše:
Na druhou stranu částečně má Goldfinger pravdu. Pokud bychom obětovali zastávku Lesnická a odkázali místní na trolejbus s přestupem, pak by se to nabízelo udělat takto
x9 - Haškova-Halasovo nám.-Bieblova-Zimní Stadion-Lidická-Moravské nám, objezd parku
46 - Haškova - Štefánikova čtvrť - provazníkova - Zemědělská - Erbenova - Lidická nebo osmec - Moravské nám, objezd parku

Z hlediska voz km to není zase takový rozdíl, 9 do Štefánikovy čtvrti by asi nebyla vůbec potřeba (a do Juliánova by tak mohla jezdit 10 z Bystrce), zejména by to ale ze západní strany Lesné výrazně zkrátilo jízdní dobu do centra.


Už i Ty Brute? :shock: :shock:

Možná budu za hloupého kluka, ale princip výlukových opatření vidím trošku jinde. Pokud je to možné, tak by měla výluková organizace pokud možno zachovávat stávající vazby v dotčeném území. V tomto originálním návrhu postrádám například spojení ze sídliště Černá Pole (zastávky Bieblova a Fügnerova) do oblasti "starých" Černých Polí nebo dolů na Jugoslávskou. Například taková babička, která dojíždí do Domu zdraví na Jugoslávské. Stejně tak oblast kolem Lesnické, kterou jste obětovali jak levé křídlo na bojišti, by se dolů dostala jak? Jasně, všichni budou tak nadšeni, že se dostanou autobusem zase do centra, že rezignují na jakékoliv lokální vazby v hustě obydleném území. Ale pokud to byl jen modelový šotosen, tak beru zpět a omlouvám se, že mě to lehce zaskočilo a včas jsem tuto léčku nerozpoznal :D :D

Nicméně vůbec "šoto-modelově" nezpochybňuji, že by si nějaká linka ze západu Lesné po TGP a kolem Lužánek do centra svoje cestující našla. Bez ohledu na to, zda je výluková, či za běžného stavu. Ostatně stejně by si cestující našly určitě i linky ze sídliště v Řečkovicích po Sportovní do centra nebo z Líšně po Ostravské do centra. A že by takových případů po Brně bylo. Pokud bychom se shodli, že to je ten nejlepší koncept pro systémovou MHD v Brně, tak přestaňme investovat do tratí, mimo pár nosných radiál, a zaplavme město maršrutkami a autobusky, které paletu všech těchto možně poptávaných vazeb zajistí. Příkladů pro tato řešení je na východ a jihovýchod od naší republiky poměrně hodně. Raději bych ale zůstal v Evropě a koukal na příklady spíše západním směrem.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Chodník na druhé straně Lesnické podél areálu MZLU je širokánský a bez aut.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ta proplítačka okolo Cejlu si podle mě lidi našla hlavně proto, že v oblasti plynáren a technických služeb a dalších areálů ty zastávky k sobě nejsou úplně blízko.
Co se týká budoucí výluky Lesnické a nápadu nejezdit autobusem na Lesnickou a jet z Halasáku přímo po gen. Píky a dolů k Zimáku, tak jsem pro, případný přestup by šel z trajflu na Zimáku a jinak se dá dojít na Zemědělskou pěšky, i když teda s těma zaparkovanýma autama tam není úplně moc místa na chodníku, co mám zkušenost.
V pravidelném provozu se Lesnická (tram) hodí, protože přecházení čtyřpruhu s tou odbočnou větví od gen. Píky do Provazníkovy není nic příjemného, zvlášť pro mě osobně, takže i když vypadám jako blbec, že jedu jedinou zastávku šalinou, tak radši jedu, než jdu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
No tak x5 byla opravdu fajnová linka, dokud byla výluka. Sice z hlaváku si člověk musel popojet, ale jinak to bylo pěkné spojení. Ta náhradní doprava přes Cejl v loňském roce byla sice klikatá, ale přesto jsem touto linkou občas z města na Lesnou jel, zvláště v létě když jel autobus s klimou, to bylo fajn. Ale díky uzavírce Husovických tunelů došlo ke zpomalení pod Lesnou. Ale i tak si ta linka podle mne lidi našla.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
ds: Chytrej kluk. Obětování Lesnické by neznamenalo žádné drama - kromě trolejbusu se dá v poho dojít na Zemědělskou.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Na druhou stranu částečně má Goldfinger pravdu. Pokud bychom obětovali zastávku Lesnická a odkázali místní na trolejbus s přestupem, pak by se to nabízelo udělat takto
x9 - Haškova-Halasovo nám.-Bieblova-Zimní Stadion-Lidická-Moravské nám, objezd parku
46 - Haškova - Štefánikova čtvrť - provazníkova - Zemědělská - Erbenova - Lidická nebo osmec - Moravské nám, objezd parku

Z hlediska voz km to není zase takový rozdíl, 9 do Štefánikovy čtvrti by asi nebyla vůbec potřeba (a do Juliánova by tak mohla jezdit 10 z Bystrce), zejména by to ale ze západní strany Lesné výrazně zkrátilo jízdní dobu do centra.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Ale tohle je krapet jiná situace. Od 28. října je to na Moravák bratru 500 m. Přestupem ze ztrací min. 5 min. X9 je úplně k ničemu - vede paralelně se šalinou.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Souhlas s DS. Tuhle verz jsem myslel, že byla jeden čas i bez výluk, po konci X5 za Miladu. Podle mě dost zbytečná linka. Vedení po Cejlu bylo něco jinýho.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
goldfinger píše:
To bylu, tuším, při výluce Cejl. Bus se motal Bronxem, jako nudla v bandě, tak není divu, že jím jel málokdo. V tomto případě jde ale o prodloužení z 28. 10. na Moravák, díky čemuž by nemusela jezdit x9, resp. by mohla pendlovat ze ŠČ na Jugoslávskou a zpět.


nikoliv, mám na mysli výluku na Milady Horákové a náhradní 46/x5 po Drobného a zpátky po Lužánecké. Tak moc to chtěla MČ zachovat i po výluce, že to DP musel znechutit intervalem 30 minut a následně konečně zrušit :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
ds píše:
No jako obyvatel si Brna-severu si pana Malečka za hodně věcí vážím, ale o MHD se s ním diskutovat nedá, tam je příliš pod vlivem důchodcovské kliky z Lesné. Odmítnutí prodloužení šaliny po Seifertově jde v tomto bohužel za ním.
Předpokládám, že celá debata o linkovém vedení během výluky by se změnila v požadavek přímé 46 do centra, což by sice bylo celkem logické, ale v praxi neproveditelné a po výluce nezrušitelné.

I já se podepisuji. Je to populista, který kecá do věcí, kterým nerozumí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
[
Cracatit píše:
Nemyslím, že by 46 do centra byla nezrušitelná. Jeden rok už byla zavedená a ehm, moc tím nikdo nejezdil, takže se dá argumentovat, že lidi řvou na radnici, pindají do všeho a pak to v reálu nevyužijou, takže by mohl někdo radnici popotahovat za "péči řádného hospodáře." Fakt jsem klidný.

To bylu, tuším, při výluce Cejl. Bus se motal Bronxem, jako nudla v bandě, tak není divu, že jím jel málokdo. V tomto případě jde ale o prodloužení z 28. 10. na Moravák, díky čemuž by nemusela jezdit x9, resp. by mohla pendlovat ze ŠČ na Jugoslávskou a zpět.


Offline
14
14 úno 2020 20:08
Ptám se vás, je k dnešnímu dni možno vést bus po tramvajovém pásu při možných zácpách?


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
ds píše:
No jako obyvatel si Brna-severu si pana Malečka za hodně věcí vážím, ale o MHD se s ním diskutovat nedá, tam je příliš pod vlivem důchodcovské kliky z Lesné. Odmítnutí prodloužení šaliny po Seifertově jde v tomto bohužel za ním.

Pod to se můžu podepsat.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3079 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 22:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]