Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 68 z 124    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 124  Další
Autor Zpráva
Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Ulice Kalová, to myslíš Nová Agrozet? Nechápu, proč by měla být zavřená, to nedává smysl.
Byla řeč i o té protihlukové stěně?


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Stručně ze včerejší besedy o Šalině Plotní (oficiální info se asi brzo objeví na webu):

Práce mají začít po jarních prázdninách, přerušení tramvajové dopravy bude od 12. března. Tj. 11. březen bude poslední den provozu v úseku Zvonařka - Komárov.
Náhradní doprava - využití stávajících linek 40, 48, 63. Linka a-50 bude prodloužena na Úzkou + přibyde linka a-x12 (Úzká - Mariánské nám., patrně ve stejném intervalu jako a-50)
Zast. Zvonařka směr centrum bude na Plotní vedle ÚAN, z centra bude naproti Dornu (ta bude ale jen pro N95, zmíněné denní linky pojedou přes Uhelnou a Autobusové nádraží)
67 bude odkloněna přes Černovické nábřeží, Masnou a Křenovou, spoje končící na Zvonařce budou končit na Mariánském nám.
64 bude rovněž obousměrně odkloněna přes Černovické nábřeží, ulice Kalová (která se paradoxně dělala kvůli této stavbě), bude většinu doby ve směru z Dornychu zaslepená).
Jedná se o přesunu linek a-701, a-702 na Uhelnou, zatím není jisté.

1. etapa (Dornych jižně od Zvonařky) má trvat cca. rok, další etapou má být trojúhelník Dornych - Plotní - Zvonařka (patrně bude znamenat konec smyčky Zvonařka), Plotní až na konec. K dalším etapám se nechtěli moc vyjadřovat (délka úplné výluky tramvají směr Zvonařka i Komárov), bude prý upřesněno v druhé polovině roku.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Ve středu 31.1. v 18 hodin proběhne na Radnici Brno-střed (Dominikánská 2) diskuse o tramvaji na Plotní.

Projekt představí náměstek brněnského primátora pro oblast investic Richard Mrázek a generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.
Na dotazy bude odpovídat také projektant a zástupce zhotovitelského sdružení firem.


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Absolutně si tam nedovedu představit protihlukové stěny, vlastně vůbec v žádné ulici ve stčedu města mezi domy, to bude úlet. Taky hádám, že to bude neustále zničené, poničené, počmárané atd. Ale třeba budem překvapeni ... sarcastic


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Čistě hypoteticky: Je nějaká šance, že by ten nesmysl s protihlukovými stěnami ještě změnili?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ano, v tom je jádro pudla. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Aha, tak odpověď je částečně tady :)
https://www.archiweb.cz/news.php?action ... 1&id=23024
Citace:
Podle něj je potřeba doladit postup se zhotovitelem, který přišel s postupy pro možné urychlení stavby. Nic bližšího ale neřekl. Náklady jsou 1,2 miliardy korun, práce mají trvat 2,5 roku.

Ještě k tématu:
http://zdopravy.cz/presun-tramvaji-a-pr ... ardy-6533/

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ondra K.: A je pro to nějaký rozumný (=veřejně prospěšný) důvod? Mě teda nepřijde jako dobrý nápad nemít možnost ukončit linku 12 na Zvonařce ani v Komárově na dobu delší než naprosto nezbytně nutnou. Jako jeden z důvodů mě napadá snaha investora budovy Dorn o její rozšíření do prostoru smyčky, ale to by nebylo úplně v pořádku...

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zrovna tohle je věc, která bude reálně jinak. Smyčka Zvonařka bude zrušena daleko dřív, tudíž úplná výluka bude mnohonásobně delší.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Jasně, začátek 1. etapy se 1. 12. 2017 už asi nestihne. Ale tak zhruba ty délky a souslednost by snad odpovídat mohly.

Podle toho popisu by se ještě v 6. etapě jezdit do smyčky Zvonařka, úplná výluka (ani Zvonařka, ani Komárov) je uvedená pro "přepojovací" 7. etapu (která by neměla trvat dlouho - 20 dní podle toho plánu).

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ojin píše:
Na netu už se objevila smlouva na Tramvaj Plotní:
https://www.hlidacsmluv.cz/Detail/4314448
Zajímavé jsou hlavně přílohy 1.6.1, kde jsou popisy jednotlivých etap a 1.6.2, kde je předpokládaný harmonogram.

K oběma přílohám asi tolik, že teorie na papíře a praxe mohou být velmi odlišné.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Pokud jsem údaje správně vyčetl, výluka Zvonařka - Komárov by měla začít na konci března 2018 a od 9/2019 by měla být rozšířena i na úsek Úzká - Zvonařka. Snad od 3/2020 by mělo dojít ke zprovoznění nové TT.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Na netu už se objevila smlouva na Tramvaj Plotní:
https://www.hlidacsmluv.cz/Detail/4314448
Zajímavé jsou hlavně přílohy 1.6.1, kde jsou popisy jednotlivých etap a 1.6.2, kde je předpokládaný harmonogram.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Tisková mluvčí včera na Hitrádiu říkala že bude :-)


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V nejnovější Šalině píše na úvod Vokřál o tom, že letos nás čeká zahájení prací na Plotní a Žabovřeské. A co ta Stránská skála, ta nebude?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Cracatit píše:
Jenom by mě zajímalo, jak se vykutat na Konečňáku, do skaly nad Pekařskou by se zavrtat šlo. :smile: Slovaňák je zbytečnost, když se dá durch vozovnou Medlánky. I když jako jo, pohled na průplet drátů šaliny a trajfu by byl třeba na křižovatce s Husitskou docela zajímavej, možná by z toho vylezla Faradajova klec. :mrgreen:


Kdybych dělal tento tunel, tak bych se vynořil asi až v Björnsonově sadu. Ale když tunel pod Úvozem, tak jenom silniční maximálně s jedním nájezdem/výjezdem na Tivoli a koncem u zimáku.

Jediný smysluplný tunel pro šalinu mi připadá pod Špénou (Údolní - Mendlák).


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Cracatit: Tak na Konečňáku je zelená plocha. Tak by už nebyla zelená.
Slovaňák jsem myslel jako pro regulérní linky. Nebylo by to jen pro mimořádnosti. Něco jako linka Řečkovice, Slovaňák, Konečňák, Mendlák (poslední 2 mým zmiňovaným tunelem) a pak zase TP (resp. Medlánky, protože konečnou posunout dozadu, Slovaňák, Moravák a pak kamsi dál.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jenom by mě zajímalo, jak se vykutat na Konečňáku, do skaly nad Pekařskou by se zavrtat šlo. :smile: Slovaňák je zbytečnost, když se dá durch vozovnou Medlánky. I když jako jo, pohled na průplet drátů šaliny a trajfu by byl třeba na křižovatce s Husitskou docela zajímavej, možná by z toho vylezla Faradajova klec. :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Cracatit: No, mně zase přišlo nejlepší to dát do podzemí, vzhledem k tomu, že dávat na tu silnici trať není dobrý nápad. Navíc, pokud to je v podzemí, je možné řídit si lokální sklon, jen vím, že se potřebuju dostat z jistého místa (s jistou výškou) do jiného. Tzn. vím celkový průměrný sklon, ale co si můžu určit je to, jaký bude kde.
Tu propojku, kterou navrhuješ, jsem taky zvažoval, ale pak jsem si říkal, že tohle bude nelepší nechat trolejbusům.
Ta plánovaná odbočka, to je taky docela hardcore. I na mě. Jako jo, palec nahoru, jen ať to udělají, je to ale něco, co mně osobně by přišlo už příliš.
Zmiňuješ vinohrady: tam vlastně taky povedou koleje v mé BAHN verzi.
Když jsme u spojek, ta ze Staré Osady na Otakara Ševčíka by se taky hodila. Stejně jako ta přes Slovaňák. Nejde jen o smyčku, ale jde o propojení linie 12 a 1+6.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naksashi: jo, přesně takovej úlet s Úvozem jsem měl na mysli, jenom ne podzemní. :mrgreen:
Pokud to nemá být ##MLUVÍM SPROSTĚ##, pak by se ale mohla hodit trať od Údolní po Úvozu na Pionýrskou a propojit s tratí od Zemědělské na Lesnou, vznikla by tak alternativa k části malého okruhu a Miladě Horákové, jak jsem říkal, obešlo by to Jugoslávskou při mimořádnostech a výlukách, eventuelně, když už se plánuje odbočka k plaveckému stadionu od Štefánikovy ulice, proč ji neprotáhnout na gen. Píky (jasně, je tam kopec kolem arboreta, ale není tak prudký jako třeba na Vinohradech).
Spojka do Líšně mě napadla ze SO nějak pod sídlištěm do Juliánova, ale pak je kopec, nicméně vedení po trase současného trolejbusu T-27 by nemuselo být tak strmé, kopec na Akátky není prudší než po Údolní na Kraví horu a smyčka by byla na Pálavském náměstí, nebo by se mohla propojit pod drátama současného T-25/26 na Novolíšeňskou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
goldfinger píše:
...A pak bych možná obnovil trať ze SO do Majlontu, ale přes Markéty Kuncové most je nachystaný, jak by se teď při výluce Valchařské hodila...


Ze Staré Osady by bylo líp vést šalinu na Vinohrady, někam do oblasti Pálavského náměstí. Vést odbočku původní trasou - ne po ul. Marie Kuncové - do Obřan (po odvedení VMO přes Vincky), proč ne, ale co do poptávky, mělo by to význam?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Cracatit a tr:
Koleje na úvoze. OK. Nechte mě říct vám mou BAHN Brno fantazii.
Odbočka z Mendláku, jak trať zatáčí na Pekařskou. Odbočka jede k té bazilice a zajíždí tam do tunelu. Tunelem to pak pokračuje podél Úvozu, stejnojmenná zastávka je na úrovni té, kde staví 4, ale tahle zastávka je podzemní. Trať dále pokračuje stále podél Úvozu v podzemí, vynořuje se na Konečného náměstí, kde je plnohodnotná křižovatka se stávající tratí. Jde odbočit odkudkoliv kamkoliv.

Jak se dostanu k BAHNu (nejdřív potřebuju něco naprogramovat), tak tohle je jedna z věcí, kterou chci realizovat. Brněnská síť podle mých představ. A spojka přes Slovaňák je jedna z těch „menších“ úprav. Jedna z dalších větších je třeba přesunuté nádraží a trať na Přízenice (co obsluhuje to nádraží, tahal jsem to z územního plánu). A samozřejmě, nová vozovna pro vysokokapacitní vozidla na Starém Lískovci. Opět, nejsem autorem tohohle nápadu. A v Líšni vzniká plnohodnotná vozovna pro historická vozidla (jejichž definice je pravděpodobně jiná, než ta vaše).

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Prodloužení z Julcu na Novolíšeňskou by bylo přínosné, ale asi by se musel prokopat tunel kvůli stoupání,
Jako docela potřebnou vidím spojku Kounicovy a Veveří ve směru od Klusáčkovy kvůli výjezdu z Medlánek přes TP na Bastr.
A pak bych možná obnovil trať ze SO do Majlontu, ale přes Markéty Kuncové most je nachystaný, jak by se teď při výluce Valchařské hodila...
Přípojka ŠČ a Čertovy rokle snad bude.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
První ozubnicový rozhodně ne, možná tak druhý nebo třetí. (První budou Kamechy, jestli neprokopou ten tunel, druhý by mohl být místo lanovky na Kampus).

A teď vážně, myslím, že co se nových tratí týče, bylo by vhodné zasíťovat stávající úseky, nejenom prodlužovat paprsky. Jako nejdůležitější vidím propojku z Nových sadů ulicí Úzkou k Dornychu a i do Křenové, aby 1) byla náhrada za úsek pod viaduktem 2) pomohlo by to rozdělit zátěž na Hlavním nádraží, protože teď je od Maliňáku přivedeno více směrů než od Nových sadů.
Zrovna ten Úvoz mi až tak důležitý nepřipadá (leda jako první krok náhrady t-25 za d-25), když už ozubenou propojku tak z Julianova na Novolíšeňskou :-) (a případně protáhnout na druhou stranu na Starou osadu)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ještě bych uvítal manipulační spojku z Geislerovy na trať do Židenic.

A ještě bych růžového sloha a kolejovou 44/84.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3095 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 124  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 11:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]