Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MtM: Sorry jako, ale zrovna kupátka nemají na regionálních vlacích absolutně co dělat. Horší výměna cestujících, užší uličky, reálně méně lidí se vměstná na sedačky (protože po osmi v kupé už dneska nikdo soudný sedět nebude). K tomu úzké dveře jen po stranách vozu. Prostě, toto je koncept pro dálkové vlaky a i tam je dnes už přežitý. Na regionálce toto nemá co dělat snad ani v nouzi nejvyšší.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Jen se zeptám, i když mi odpověď je jasná: nešlo by ty peníze využít na provoz samotný? Platy řidičům apod.? To mi přijde daleko lepší, než pořizování nových vozů. To, co tu máme, sice bůh ví jak super není, ale co je daleko víc urážející, jsou ty intervaly. Je fajn, že ti přijede nový vůz, ale čekat na něj půl hodiny nikdo nebude.
A hlavně stáhnout ty crosswraky z městských linek. Nevím, proč to tam stále cpou.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
S3 zajíždí na Vysočinu ale už jen v rámci IDS JMK, spoje byly krouhnuty myslím jen po Křižanov.
A že by bymáky byly lepší, než Béčka a Bee, s tím taky nejde souhlasit. V létě je tam nesnesitelně, v zimě neustále blbnou dveře a kolikrát jede souprava a jeden vůz kompletně uzamčen kvůli dveřím, takže souprava má pak reálně místo 4 vozů jen 3. Navíc když jsou zamčený jen jedny dveře, což se poměrně často děje, taky se musí přelézat přes 3/4 vagónu k dalším. Jediná výhoda oproti béčkům mají v blokaci dveří po rozjezdu, což bývá u B problém. Ale zase v béčku jsou kupéčka a větší soukromí a velká okna.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Tak S3 zajíždí až na Vysočinu. To by asi neprošlo legislativně z JmK. Ten nové Moravie vlastní, tak budou chtít, aby je ČD provozovaly výhradně na jeho území. A zrovna na nějakém spoji, jedoucím z Tišnova okolo jedenácté dopolední, tedy mimo špičku, se nějak pravidelněji vyskytuje Panter a někdy i Moravia. Detailně to však vypozorované nemám.
Každopádně eso-sysly s Honekry uprostřed na regionálku pořád lepší než Béčka a Bee 273, což byly pár let po převratu rekonstrukce pro expresy, dnes už také dost za zenitem. Na R9 a R12 dobře, proč ne, když zatím nic lepšího není, ale v regionu je to fuj.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
S těmi ČD to není zas taková pravda. Oni vypravují nové vozy převážně především hlavně na trať S2, zatímco na hlavních spojích na S3 jezdí a dle info z IDS, tak ještě nějakou dobu budou jezdit, staré vraky. Takže bych ČD opravdu jako vzor nebral. Ano, sice jezdí občas na S3 i nové Moravie, ale pouze jen na špičkových doplňkových spojích a to taky není žádná jistota, často za ně jezdí klasické soupravy se Syslem nebo klasické soupravy v podání 3 vozů. A na S3 se oproti S2 kašlalo už i dříve.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Jistě, že byly. Ale dotace z let 2018 a 2022 byly určeny právě na obnovu, spočívající ve vyřazení nejstarších aut, byť pořízených za dotace poskytované před lety. A ne k tomu, aby se nové vozy pořídily, odstavily a ty nejstarší tady v klidu strašily dalších 10 let.
Vždyť to přece musí vidět i neznalec, nešotouš a nezaměstnanec DP, že něco není v pořádku.
Konstruktivní kritika je adekvátní v konstruktivní situaci. Tahle situace tu hranici překračuje. Tady můžeme buďto plakat anebo se smát. Mně je to druhé bližší, proto volím cestu sarkasmu.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Chtěl bych poznamenat, že i Crosswaye byly pořízeny za přispění dotačních profilů EU :). A dovolím si jednu poznámku, tvoje postoje se mi v poslední době zdají nezdravé a občas je z nich jen těžko poznat, zda mají mít nějaký přínost (konstruktivní kritika), nebo mají jen dštít síru.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Mě zase zaujal dnešní příspěvek od DP na Ksichtoknize. Bohužel nikoli pozitivně.
To máme ohromnou radost, milý DP, že opět vyžerete miliardu z dotací.
Hlavně, že vozy pořízené právě z EU dotací na obměnu voz.parku v takové míře stojí. Místo nich jsou denně venku Crosswraky z roku 2010, určené k vyřazení v téměř plném počtu a Urbišroty z roku 2014 a s výbavou z osmdesátek. O víkendu jsou těmi blechami obsazené i celé linky, zatímco důstojné vozy stojí stojí v garážích.
Ale hlavně, že jste na špici. sarcastic sarcastic
Za ty peníze, které náš DP propálí pro nic, by se daly nakoupit třeba nové vlaky, které jsou zoufale potřeba. Dopravce ČD, ať je jaký je, si aspoň těch financí váží a nové vlaky vypravuje přednostně. To je krásně vidět na lince S2, kde den ode dne přibývá nových moderních jednotek na úkor těch rychlíkových hrůz ze sedmdesátek, které jsou na regionální linky těžce nevyhovující.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ona je to bohužel pravda, u nás to zdržení nevisí. Jsme pouze ústředna mezi DPO (dělají zkoušky), Rail Electronics, SOR. Vleče se to a je to škoda, trolejbus jede moc hezky.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... odnik.html

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tak to nevím, kde peno nakupuje, ale Rohlík objednávám minimálně 1x týdně a za poslední 2 roky byly 2 reklamace. Obě okamžitě vyřízené. A to tam beru i poměrně hodně zeleniny a ovoce . Zato, když zajdu dolů do Alberta, tak minimálně nahnilou zeleninu/ovoce najdu kdykoliv.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jak to tak čtu, tak mě přestává mrzet, že su staromilec a běžné nákupy dělám stále osobně. Plus boty, protože je musím vyzkoušet. Měl jsem kdysi chuť to vyzkoušet, ale teď mě přešla.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A to jsi kde, prosím pěkně, vydedukoval, že jezdím do Brna objíždět Tesca? Pokud jezdím do Brna něco objíždět, tak jsou to zajímavé linky. A upřímně, zrovna linka 67 je pro mě šotoušsky docela zajímavá. Chápu ale, že to nemusí platit pro každého.

A ano, problémy s dovozem jsem vždy reklamoval a jak píšu, bylo to bez problémů. S reklamacemi jsem skutečně problém neměl. Ale muset reklamovat každou jednu dodávku bylo dost otravné. Ale jak píšu, bylo to během covidu a už to budou tři roky, co jsem takový nákup absolvoval naposledy. Jestli se od tré doby situace zlepšila, jedině dobře. Ale moje zkušenosti z doby covidu byly tristní a fakt rád jsem se vrátil k fyzickým nákupům.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Peno: Takže nakupuješ v Hodoníně, abys pak mohl jet do Brna zjistit, které Tesco je levnější?
Co se týká Rohlíku/Košíku/Itesco, fakt jezdí po hodinách, některé služby i kratších intervalech a jestli ti dovezou shnilou zeleninu, máš ji reklamovat a ne si ji vzít a brblat po internetech. I Rohlík se dá reklamovat. Kamarádce dovezli v Rohlíku vajíčka a několik jich bylo nakřáplých, takže je reklamovala. Příště už bez výhrad, i kurír pochopil, že některé věci jsou křehké i v bedně.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ha, ha, moc vtipné. Do Brna jezdím pracovně, osobně a šotoušsky, ale fakt ne nakupovat. To zvládnu v Hodoníně v Kauflandu, či Albertu, při nejhorším v Břeclavi v Tescu. Fakt nepotřebuji jezdit na nákupy do Brna :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: a proč jezdíš z Hodonína nakupovat až do NC Královo Pole?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Marně přemýšlím, kde je v Brně místo, odkud je možné jet na nákup jedině s přestupem.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, když zrovna do tohoto obchodu ti jede přímý autobus a jinam bys musel přestupovat, což při těch nenávaznostech v Brně taky není nic jednoduchého, tak kam asi raději půjdeš?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tak když potřebuješ jet do toho jediného obchodu na světě a vadí ti interval, tak ti asi nezbyde nic jiného, než abys umřel hlady.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Souhlas.

No, a tedy jestli dneska ty rozvozové služby fungují jak mají, tak jedině dobře. Ale já mám zkušenosti tady z Hodonína z doby Covidu, kdy tu skutečně měl Rohlík na celý Hodonín čtyři okna, někdy ani to ne, protože nebyli lidi. Často se tak stávalo, že volali, že se moc omlouvají ale nejbližší okno je už plné a tak vás přesunou na pozdější, nebo zruší objednávku. Jednou se mi to v jeden den stalo dokonce dvakrát. Takže často to opravdu bylo o tom, že se muselo čekat celý den. Objednávky jídla z restaurací byly prostě spolehlivější, než Rohlík.
A ovoce, to byl skoro vždycky nějaký problém. A když už ne ovoce, tak něco jiného, třeba pečivo. O tom že prakticky vždycky v objednávce něco chybělo, nebo dodali něco jiného, než jsem si objednal (např. meruňkový jogurt místo jahodového), už ani nemluvím. To byl naprostý kolorit. Sice vždycky s omluvou vrátili peníze, nebo dali slevu, to zase nemůžu říct, že ne. Domluva s nimi byla vždycky fajn. Ale byla to prostě otrava zjišťovat, co je v objednávce zase špatně.
Jestli se toto všechno od té doby zlepšilo, tak jedině dobře. Ale já jsem se po rozvolnění covidových opatření, kdy jsem začal znovu chodit fyzicky do práce, moc rád vrátil i k fyzickým nákupům v obchodech a online nákupy bych už znovu absolvovat nechtěl. Moje zkušenosti z doby covidové nejsou zase tak pozitivní. Ale možná prostě jen nejsem ta pravá cílovka pro tyto služby.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ekologie je super, ale ale další věc je to, že nevím, proč bych měl platit rozvozovým službám za to, že MHD tady je nepoužitelná. Protože to to v podstatě je. Jít si nakoupit se stalo časově náročným, takže na to zase doplatím já.
Nevím, celkově mi to přijde docela špatně. Má to jezdit normálně, ať je možné si nakoupit, a hotovo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Nějak zapadl ten další argument týkající se ekologie..


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Přesně tak, jak Rohlík, tak Albert mají hodinová okna. Když si o Rohlíku připlatíš za premium, tak má okna i 15 minut. Se špatnou zeleninou zkušenost nemám, objednávám třeba i Rohlík až na chatu mimo Brno a bez problémů.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
peno píše:
Už vidím, jak si babička někde z Jundrova nechává dovážet jídlo přes net :lol: Ne, že bych je chtěl podceňovat, jistě se najdou i starší lidé, kteří to s internetem umí a jsou schopni si jídlo přes něj objednat, ale většina radši sedne na autobus, než by někde něco objednávali. A pro pracující takovéto dovozy nejsou. Čekat celý den na dovážku jídla, to bylo fajn tak za covidu. Ale dneska, opravdu ne. I když, takový lidé většinou mají auta a na ten nákup si dojedou. Navíc, jak píše MartinV, někdy si prostě člověk chce vybrat osobně. Já mám z doby covidu hodně špatné zkušenosti hlavně s dovozem ovoce a zeleniny. Vždycky něco nahnilého, nebo dokonce i plesnivého. Takže od té doby už nikdy tyhle věci online.

A jaká je tedy cílová skupina? Dnes už začíná rozvážet i Billa, časová okna jsou hodinová, ale takový Rohlík zvládne i kratší okno a když si vyberu, dovezou mi nákup i ráno. Ano, není to o tom, teď si vzpomenu, že potřebuji nakoupit, tak mi to do dvou hodin dovezou, ale o čekání celý den to fakt není (na rozdíl od pošty).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
miropiro píše:
Člověk je tvor pohodlný a nákup chlazeného i vůbec těžkého nákupu lze řešit dovážkou. Jasně, na vše to není užitečné, ale pomáhá to.

Už vidím, jak si babička někde z Jundrova nechává dovážet jídlo přes net :lol: Ne, že bych je chtěl podceňovat, jistě se najdou i starší lidé, kteří to s internetem umí a jsou schopni si jídlo přes něj objednat, ale většina radši sedne na autobus, než by někde něco objednávali. A pro pracující takovéto dovozy nejsou. Čekat celý den na dovážku jídla, to bylo fajn tak za covidu. Ale dneska, opravdu ne. I když, takový lidé většinou mají auta a na ten nákup si dojedou. Navíc, jak píše MartinV, někdy si prostě člověk chce vybrat osobně. Já mám z doby covidu hodně špatné zkušenosti hlavně s dovozem ovoce a zeleniny. Vždycky něco nahnilého, nebo dokonce i plesnivého. Takže od té doby už nikdy tyhle věci online.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 28 bře 2024 17:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]