Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 628 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 625, 626, 627, 628, 629, 630, 631 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
A taky si zahrála tř. kpt. Jaroše (ta musí být povinně v každém filmu z Brna :-D ), Klamova huť u Blanska a ta "zastávka busu 71" byla snad konečná na Barvičově (prosklený krytý přístřešek)


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Fascinuje mě, jakou si ti filmaři dají prácu s tím, aby přiřadili linku k místu kam nikdy nejezdila (teda v případě té šestky, Soběšice jsem ve filmu přehlídl) :mrgreen:

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
zpět k tématu ...
právě na jedničce běží český film řežírovaný Filipem Renčem, jmenuje se Narozen bez početí
exteriéry se odehrávají v Brně a již si tam zahrála šalina 1591 (na table: 6 JULIÁNOV) a bus 7485 (na table: 71 SOBĚŠICE)

_________________________________
Jakub


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Mauricio píše:
Jistě. Nějak se nestydím za to, že jsem nekuřák :)


Já nekuřáky taky beru jako normální lidi,i oni mají svůj zlozvyk. Ale stala se mi zajímavá příhoda ,kdy dva lidi kouřící vedle zástavky seřval bezdomovec za smrad samozřejmě kuřák vedle budky není ok, ale v tu chvíli víc smrděl ten bezdomovec,který jel v autobuse i dál.
Jistě beru zřetel je to od temátu.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
pánové nechci vám do toho rejpat ale už jsme se myslím vzdálili od tématu ... Nic méně toto téma neni pasé a zasložilo by si samostatné vlákno, co na to admini ? wink


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jistě. Nějak se nestydím za to, že jsem nekuřák :)


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Mauricio píše:
nero

Klasická výmluva kuřáka. Cígo nevadí, auto je horší...


Klasická odpověď nekuřáka.

Nebudu se s někým dohadovat jestli je kouření zdravější než smog apod. nebo ne.Stejně všichni jednou umřem a hotovo,a já aspon nevypadnu z rakve.


Naposledy upravil nero dne 21 bře 2010 21:36, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Tady je někdo hodně línej použít gůgl.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jakub píše:
tak to by mě zajímalo, kde máte v brně zcela nekuřáckou hospodu ...

Čistě nekuřácká hospoda, nebo spíš vinárna bývala na křižovatce Dobrovského a Slovinské ulice (U Šošona). Hospůdka byla ve sklepě, nahoře byl snad nějaký nevěstinec. Mluvil jsem s majitele tý hospody a on se vyjádřil v tom smyslu, že by i to kouření povolil, kdyby lidi uměli kouřit. Jenomže kuřák si zapálí, dvakrát potáhne a kecá. Mezitím mu shoří půl cigarety. Pak zase dvakrát potáhne a kecá. Až když mu tam zbývá poslední centimetr cigarety, tak to poctivě vykouří.
Jenomže on tu hospodu prodal a od tý doby jsem tam nebyl.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
O žádné opravdu hospůdce nevím, vím v Brně jen o kavárnách.

Ekonomicky je kouření asi tak fifty - fifty, daně by se vybraly i za cokoliv jiného, byť v menší míře, obrovské peníze stojí léčba pasivních i aktivních kuřáků (některé propočty udávají, že je léčba levnější než co se vybere, jenže to by byla cena jen přímých důsledků (rakovina plic, chronická bronchitida), nezapočítávají se do ní i jiné, vedlejší záležitosti a to potom vše silně prodraží). Na druhou stranu, díky vysoké úmrtnosti kuřáků je znatelně snížen výdej z důchodového pojištění. Osobně to vidím přibližně půl na půl. Určitě by si to ale zasloužilo nějakou hlubší analýzu.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
tak to by mě zajímalo, kde máte v brně zcela nekuřáckou hospodu ... všelijaké oddělené části většinou nebývají oddělené zcela nebo jsou špatně větrané a stejně pak člověk smrdí ...
včera sem byl asi poprvé v životě ve zcela nekuřácké hospodě a bylo to velmi příjemné ... musím poznamenat, že to ovšem nebylo v Brně :-?
jinak já osobně jsem se už smířil s tím, že když si vybírám podnik podle ceny nebo nabídky, tak si již podle toho, jestli je kuřácká/nekuřácká už moc nevyberu ...
vše je o oboustrané toleranci

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Eda: Chtěl jsem tím říct, že i kdyby byla na cestě nekuřácká hospoda, tak tam nepůjdeme, protože tam dotyční známí nechodí. Možná jsem to špatně napsal, ale myslel jsem to tak, že do hospody chodím kvůli lidem (proto tam chodí i nekuřáci). Ta věta "až nebudu mít proč tam jít" je myšlena tak, že kdyby tam dotyční nechodili, tak nebudu chodit taky, protože nevím jak kdo, ale sám do hospody nechodím.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
mechoš píše:
nevím co proti kuřákům máte nebýt jich, alkoholiků a řidičů už by naše republika zkrachovala.
Buďtě tádi že tu jsou a podporují naší ekonomiku wink

Však oni by ty peníze nespálili, ale utratili za něco jiného, takže by se tak jako tak do státní kasy alespoň část dostala.

M3 píše:
Na pivo chodím i s nekuřáky, ale vždy jdeme do kuřácké hospody a nikdy nikdo nenavrhoval nekuřáckou. Možná to bude tím, že chodíme do jedné a té samé hospody, kde známe majitele a i ostatní lidi, kteří tam chodí, s kterýma tam pokecáme. Proto do hospody chodím. Pobavit se. Až nebudu mít proč tam jít, tak si otevřu lahváč a stanu se špajzákem...

Možná to bude tím, že po cestě do kuřácké hospody můžete potkat tak 30 dalších kuřáckých hospod, ale ani jednu nekuřáckou.
Jak souvisí to, proč do hospody chodíš, s kouřením a nekouřením? Co se týče důvodu chození do hospody, tak to mám stejně, ale to snad každý...


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
M3 já jsem taky nekuřák wink


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
mechoš píše:
nevím co proti kuřákům máte nebýt jich, alkoholiků a řidičů už by naše republika zkrachovala.
Buďtě tádi že tu jsou a podporují naší ekonomiku wink

Na to tady budou nekuřáci argumentovat, že léčba kuřáka je mnohem dražší...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
b1: Na pivo chodím i s nekuřáky, ale vždy jdeme do kuřácké hospody a nikdy nikdo nenavrhoval nekuřáckou. Možná to bude tím, že chodíme do jedné a té samé hospody, kde známe majitele a i ostatní lidi, kteří tam chodí, s kterýma tam pokecáme. Proto do hospody chodím. Pobavit se. Až nebudu mít proč tam jít, tak si otevřu lahváč a stanu se špajzákem...


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
nevím co proti kuřákům máte nebýt jich, alkoholiků a řidičů už by naše republika zkrachovala.
Buďtě tádi že tu jsou a podporují naší ekonomiku wink


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Kuřák vs. nekuřák je a bude nekonečný boj, takže jakékoliv argumenty bude opačná strana vždy vyvracet.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Eda píše:
Restauratérství je o zisku a pokud si má dnes podnikatel vybrat, vybere si kuřáckou hospodu, protože kuřáků je víc a má tak více potenciálních zákazníků. Tak má větší šanci na úspěch. A nekuřáci zase "utřou hubu".


S tím bych si dovolil nesouhlasit.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak Eda to nakonec napsal dříve a lépe, než já.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Citace:
A co se týká restaurací - vždyť jsou i nekuřácké, tak proč chodit do kuřáckých? Chci čerstvý vzduch, tak nepolezu do kuřácké hospody, to je jednoduchý. Kuřák zase nepůjde na pivo do nekuřácké.


OK, tak například v celé Kroměříži je pouze jedna jediná výhradně nekuřácká hospoda (kam teda chodím, protože nemíním při obědě jednak čichat smrad z cigaret - večer na pivu je mi to už celkem jedno - a jednak nemíním smrdět jak uzenka), která je pomalu na pokraji krachu, protože nemá zákazníky (no jistě, kuřáků, kterých je většina, ti tam nechodí, přece nepůjdou do hospody, kde musí jít ven, aby si dali cigaretu). Zbytek je buď plně kuřácký nebo částečně, nicméně jeden nekuřácký stůl uprostřed lokálu, kde se jinak všude kouří, to je výsměch (ale jistě, normu to splní).
Hádám, že v Brně bude ten poměr podobný :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
M3 píše:
A co se týká restaurací - vždyť jsou i nekuřácké, tak proč chodit do kuřáckých? Chci čerstvý vzduch, tak nepolezu do kuřácké hospody, to je jednoduchý. Kuřák zase nepůjde na pivo do nekuřácké.

Problém je v tom, že jich je málo, a většinou jsou plné nebo velmi drahé. Restauratérství je o zisku a pokud si má dnes podnikatel vybrat, vybere si kuřáckou hospodu, protože kuřáků je víc a má tak více potenciálních zákazníků. Tak má větší šanci na úspěch. A nekuřáci zase "utřou hubu".


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
M3 píše:
A co se týká restaurací - vždyť jsou i nekuřácké, tak proč chodit do kuřáckých? Chci čerstvý vzduch, tak nepolezu do kuřácké hospody, to je jednoduchý. Kuřák zase nepůjde na pivo do nekuřácké.
Trochu naivni nazor. Nebo snad jako kurak chodis do hospody vyhradne s kuraky?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mohu-li se taky vyjádřit, tak cigareta je (ze zdravotního hlediska) horší než jakékoliv moderní auto, spalovna, nebo cokoliv snad kromě otevřeného ohniště. Auta, továrny a všechno podobné má dnes již vysoce účinné filtry, což se o cigaretách říct nedá ani v nejmenším.
Co se kuřáckých hospod týče, tak je docela jasně prokázáno, že téměř ihned po zavedení těchto zákazů v některých zemích poklesly jisté druhy onemocnění (zvláště kardiovaskulárnho charakteru) dokonce v řádech desítek procent, viz např. tento článek. Mimo to, pasivní i aktivní kouření přináší mnohé potíže a člověk, který je (aktivně či pasivně) vystaven cigaretovému dýmu, na sobě zanechává poměrně významné množství karciinogenních látek, které postupně vytěkávají a tedy člověk, který byl dejme tomu přes večer v zakouřené hospodě a poté došel domů, vystavuje vlastní rodinu určité (a nikoliv nevýznamné) expozici karcinogenních létek z cigaret. Tedy vyjde to podobně, jako kdyby si doma sám zapálil. Zlehka o tom pojednává třeba tento článek.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Mauricio: To stejný může říct kuřák nekuřákovi, jako klasickou výmluvu - auto je horší, cigareta nevadí.

Je to o toleranci, já jako kuřák jsem si na ostrůvku, kde stáli lidi nikdy nezapálil, ale šel jsem o dost dál stranou.

A co se týká restaurací - vždyť jsou i nekuřácké, tak proč chodit do kuřáckých? Chci čerstvý vzduch, tak nepolezu do kuřácké hospody, to je jednoduchý. Kuřák zase nepůjde na pivo do nekuřácké.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 625, 626, 627, 628, 629, 630, 631 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]