Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Lidé ve Znojmě se při placení v autobusech diví, že nedostanou jízdenku


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tu jsem měl na mysli taky. Ale zrovna v noci tam jaksi končí 91.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Cracatit píše:
Ne, zablokovat Vltavskou/Labskou určitě není řešení. Spíš jsem se ptal, jestli je tam někde parkoviště nebo plocha, na které by se dalo chvíli stát. Proto ten dotaz.

Samozřejmě jsem nemyslel, aby parkovali na Labské kdekoli, ale měl jsem na mysli tu točnu, kam by se ty 2-3 busy přes noc mohly vejít.
Parkovat s autobusy v sídlišti, kde má problém najít místo osobák je blbost. Než se začal stavět tunel, tak někde přes noc ty autobusy parkovaly. Po dobu stavby, jim bylo jako provizorní řešení umožněn parking i na Osové, no a po skončení stavby se to mnohým řidičům zalíbilo a parkovali tam dál.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jenže Jara reagoval na mě, jinak v pohodě. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To byla reakce na Jaru, ne na tebe.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ne, zablokovat Vltavskou/Labskou určitě není řešení. Spíš jsem se ptal, jestli je tam někde parkoviště nebo plocha, na které by se dalo chvíli stát. Proto ten dotaz.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zablokovat na noc Labskou mi nepřijde jako dobrý nápad.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Cracatit píše:
U vyčnívajících autobusů na Osové mě spíš zaujalo...í.

Ty autobusy tam stávaly i přes noc. Z Labské by to měli páni řidiči na zastávku MHD trochu z ruky, tak toho zneužívali.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
U vyčnívajících autobusů na Osové mě spíš zaujalo, jak si kraj nepohlídal práci B-komu, potažmo odstranění těch značek Znakom. Pokud tam ten řidič od BDS stál pod svislou značkou s dodatkovou tabulkou, tak nic neporušil. Povolení bylo dočasné.
Druhá věc je, že tam auta jezdí dost rychle, protože šířka dostatečná a celkem rovný úsek od Jihlavské je ani opticky nijak neomezuje v rozletu.
Proč se vlastně neodstavují na Labské, má tam být obratiště, není tam nějaký cancourek, kde by se dalo chvíli stát?
Případně třeba v regionu (Ostopovice/Olympia podle spoje)? Co vím, tak třeba 401/402 má pauzy jak třeba v Říčanech na parkovišti u obchodu, tak i na Nemocnice, Bohunice.
Chápu, že dojet na odstav na vyhrazený pruh před špitálem, by byl pro řidiče 403/404 vyčerpaný čas z pauzy třeba 5 minut tam a 5 zpátky, což určitě není řešení.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
K těm vyčnívajícícm autobusům. Stačí se podívat pod Kamechama, jak se odstavují autobusy v cyklopruhu.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Řidič autobusu na Břeclavsku nadýchal přes tři promile, vezl více než 20 lidí

Včera na lince 551.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Autobusy při parkování vyčnívají do silnice. V pořádku, tvrdí policie


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Nový kurz MHD v Brně: rozšiřování trolejbusových tratí, na Lesnou i do Černovic


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-brn ... -lidi.html


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Co rok, to minuta. Časosběrné video ukazuje, jak se stavělo brněnské „metro“


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Dopravní podnik v Brně dokončuje renovaci dvou historických trolejbusů


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Mouka píše:
jara255: Jedná se samozřejmě o ostrovní nástupiště, to jsem... .

OK, to jsme si nerozuměli. Když už jsme u těch zvláštností, potom se nesmí zapomenout na Nemocnici Bohunice, kde se vystupuje a nastupuje z obou stran. ;-)


Offline
487
13 čer 2004 23:04
Zapominate na Vystaviste, kde prostredni kolej umoznuje provoz obema smery a vystup na obe strany.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
jara255: Jedná se samozřejmě o ostrovní nástupiště, to jsem vůbec nechtěl rozporovat. Jinak patří sem i nová zastávka na železnici Brno-Starý Lískovec. Jen jsem chtěl poukázat na to, že je zde určitý rozdíl. Výstup vlevo ve směru jízdy není u tramvají úplně obvyklý, přičemž na Hlavním nádraží, ani na Nových Sadech k němu nedochází.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jara255: Zas to nemusíš vést až k absurdnu...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Mouka píše:
jara255: Na Hlavním nádraží, ani na Nových Sadech se ovšem nevystupuje vlevo ve směru jízdy.

No a? Vedou na hlaváku a Nových sadech kolem nástupních hran z obou stran koleje ANO nebo NE? Vedou, tak je to ostrovní nástupiště. To, že se vystupuje na Zb vlevo, nemá na to vliv. Ostrovní nástupiště je na železnici běžné. Příklad v Řečkovicích nebo Čebíně, kde se také vystupuje vlevo ve směru jízdy. Chceš mi tedy naznačit, v případě, kdy bude na trati otočen směr jízdy vlaku (pojede se tzv. po nesprávné) a v Řečkovicích se bude vystupovat tím pádem vpravo, nebude se jednat v tu chvíli o ostrovní nástupiště???
To, že se vystupuje vlevo, neznamená, že se musí jednat o ostrovní nástupiště. Chceš mi tedy tvrdit, že při poslední výluce na Osové, když šaliny z centra nebo do centra jezdily v protisměru dle vyloučené koleje a každou zastávku hlásily "vystupujte vlevo ve směru jízdy" tak v tu chvíli se jednalo o ostrovní nástupiště?


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
b1 píše:
A je Západní brána tunel nebo zářez zakrytý střechou?

Je to hloubený tunel.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
jara255: Na Hlavním nádraží, ani na Nových Sadech se ovšem nevystupuje vlevo ve směru jízdy.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
A je Západní brána tunel nebo zářez zakrytý střechou?


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Nikde se nemůžu dopátrat co je most a co už je tunel. Co jsem vygooglil, pokud je stavba dlouhá do 2m, není to most, ani tunel, ale propustek. Z mého laického pohledu za most bych považoval stavbu, jejíž horní deska není přikrytá zeminou. Pokud je na desku nahrnuta zemina, jedná se o tunel. Z tohoto pohledu je tunel mezi Vsetínská - Krematorium, Přístaviště - Rakovecká, Líšeňská - Novolíšeňská nebo zmíněná Jírova. Že to asi tak bude, je vidět na Mapy.cz, kde pokud se jedná o tunel, je trať nebo silnice vedoucí v tunelu vyznačena čárkovaně. V případě mostu tomu tak není.

P.S. Ostrovní nástupiště Západní brána rozhodně není novinkou, neboť co mě na první dobrou napadá, tak jsou Nové sady a Hlavní nádraží.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 13:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]