Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Bože můj, kde to žijeme, tomu vážně nerozumím. Další vyhozené peníze, další zbytečné studie a zkoumání a tímpádem i další prošvihnuté dotační období a promarněné roky v autobusech. Kde ty voliče a sympatizanty bere, to mi fakt nejde do hlavy.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Jestli to chápu správně tak k 150m kolejí které nemají využití cca 25 let přibude zhruba stejně dlouhý úsek aby se na Lesnou nakonec zavedl trolejbus?
Jako neříkám nic ale to má logiku.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Jen vidím jeho jméno už mám osypky.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Prodloužení TT ze Štefánikovi čtvrti po Okružní do Čertovy rokle je odloženo. Aspoň podle Malečka.
Příloha:
Severník 12-2022.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
https://www.youtube.com/watch?v=v5Mw77pCHtU


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Novinka v dopravním uzlu Dělnický dům v Brně: spoje už ukazují digitální tabule (jedná se o projekt participativního rozpočtu)

VIDEO: Další puzzle pro MHD v Brně. Po šalině Drak montují trolejbus Mario
Pár fotek a video Maria.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
s854 píše:
Co vím, tak problémem, který bránil jižnějšímu umístění, bylo prudké stoupání předchozího úseku od Osov...

Faktem je, že pro obyvatele využívající zastávku Osová se jejím posunutím k centru zhoršila dostupnost a defakto stojí mimo zástavbu. Určitě jim to vykompenzuje nová zastávka mezi Osovou a Dunajskou.
Co se týče případného posunutí Západní brány blíže k Osové, asi by to posunout šlo, ale vzhledem k tomu, že zastávka musí být v rovině, tak úsek od Západní brány ke Kampusu by musel mít větší stoupání (otázka, zda by to splňovalo normy). Také by byl tento úsek více zahlouben, takže stavba by byla složitější a samozřejmě i dražší.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Se ti nezavděčí a asi nevíš, co chceš:
"Tramvajovou trať měli začít stavět dřív než baráky..."-Beru!
"Západní brána: Proč tam dělají zastávku, když tam je pustina..."-Zase špatně!


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Tady je krásně vidět to naše kverulantství...
Kamechy: Tramvajovou trať měli začít stavět dřív než baráky...
Západní brána: Proč tam dělají zastávku, když tam je pustina...


Offline
35
14 pro 2014 11:03
Co vím, tak problémem, který bránil jižnějšímu umístění, bylo prudké stoupání předchozího úseku od Osové a nemožnost postavit zastávku v prudším kopci. Ostatně i ve stávající poloze je Západní brána v mírném kopci, není zcela na rovině.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Jírova není dostavěná a chyběj další výstupy.


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Taky mi připadalo, že Západní brána je blízko Kampusu, ale v případě rozvoje tamní oblasti to dává smysl. Otázkou je, co by říkali místní obyvatelé, kdyby zastávka byla uprostřed jak tu někteří zmínili a vyrostlo jim tam takové monstrum. Nechápu, proč ta zastávka není ve stylu Jírova. Zbytečně zabírá místo a působí rušivě.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Když jsem zadal ruční měření na mapách, tak to nevychází úplně zle.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Tak jsem se těšil že na Mikuláškovo náměstí budu jezdit bez výšlapu ale asi nic.
No ono o tom už vypovídal článek na Zdopravy o "Proměnách MHD" kdy mě z neznámého důvodu byla jako jediná nová zastávka zmiňovaná Karpatská.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
A hlavně na celou stavbu tramvaje na Kampus nejvíc nadávali právě místní senioři, kteří ji pokládali za uplně zbytečnou, těchto názorů jsem si vyslech hned několik když jsem si různě během stavby pořizoval fotografie a videa a nebyl den kdy by se ke mě nepřidala nějaká babka či děda kteří museli si zanadávat, že je tam trolejbus a autobus a tramvaj je vlastně zbytečná a bylo marné jim to rozmlouvat.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Xcav8: což ale nemění nic na faktu, že mohla být trochu jižněji. V oblasti ZB mají být startovací byty (převážně mladší lidé) a kanceláře (pracující), takže umístění u penzionu pro seniory, tedy rovnoměrnější rozdělení úseku Osová-NB, by bylo o něco logičtější. V první větě obě zmíněné skupiny obyvatel ten krok navíc určitě udělat mohou.
Ale jasně, i to současné umístění zastávky dává smysl (jak jsi zmínil). Jen vznikl velmi dlouhý úsek bez zastávky, a pak dvě těsně za sebou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Mně teda přijde, že Západní brána je hodně blízko Nemocnice Bohunice a že mezi Západní bránou a Osovou je hodně velká mezera. Vhodnější umístění zastávky by mi přišlo někde poblíž domova důchodců nebo někde pod ním. Co tam byl za problém, že to dali až k Jihlavské? Moc velké stoupání? Šalina by se pak nerozjela do kopce?

Vzhledem k hustotě budoucí zástavby je zastávka umístěná v poloze naprosto přesné.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Mně se líbí, jak u Deníku obvykle pomalu nevěříte, že ten článek vůbec vyšel, ale tady jednu jím vytvořenou grafiku berete téměř za hotovou věc.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mně teda přijde, že Západní brána je hodně blízko Nemocnice Bohunice a že mezi Západní bránou a Osovou je hodně velká mezera. Vhodnější umístění zastávky by mi přišlo někde poblíž domova důchodců nebo někde pod ním. Co tam byl za problém, že to dali až k Jihlavské? Moc velké stoupání? Šalina by se pak nerozjela do kopce?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nejen Vltavská, ale i lidé využívající zastávku Pod nemocnicí... Jakože tam x let žili na stavbě a ani jim neotevřou zastávku? Nicméně potom co DP v posledních letech předvádí by mě nepřekvapilo vůbec nic....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
M: takže do článku dali zase jen změny u campusu, ale o jiných změnách (a že jsou) nenapsali (když píšou změny JŘ přehledně).

A co se týče Západní brány - myslím, že vrchní část Vltavské a okolí by ji využilo už v dnešní době, kdy je zastávka v "polích". Tak snad třeba bude na znamení.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Tak vzhledem k tomu, že si tu grafiku Deník dělal sám, tak bych se k tomu nikterak neupínal.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Něco o změnách v dopravě:

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... xR8HGFV5PM

Zajimavý je ten rozpis zastávek na lince 8:

https://g.denik.cz/50/cb/zmeny-v-jizdni ... otknou.jpg

Je vynechána zastávka Západní brána, jakoby se na ní zatím nezastavovalo, což jsem říkal od začátku, že zatím asi bude jen průjezdná. Uvidíme jaká bude skutečnost od 11.12.2022


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
O víkendu s tím stejně skoro nikdo nejezdí, drtivá většina z regionálek přestupuje na vlak. Bohužel tak to dopadá, když se na kraji dělají polovičatá rozhodnutí ve stylu "zkrátíme interval vlaku, ale nejsou peníze na totéž u regionálek, musí se šetřit". O tom, že některé vlaky nepovezou vůbec nikoho, protože do Chrlic s tím jezdí minimum a v Sokolnicích nebude nic navazovat, raději pomlčím.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To zní jako vtip, ta nenávaznost 74 na vlak. sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]