Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 582 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
pepola píše:
Ad M3 (867): Přesně tak! Nejvíc dobíhají na a-x4, kde je normální interval 5 minut, a ve špičce dokonce 3 minuty. Tam nečekám!
Jeden dědek si napsal stížnost, že na něj x4 v PD na České nepočkala. Za 4 minuty jela další - nechápu...
Teď se rozmohla jiná věc: Bouchání na dveře na semaforu.
Popojel jsem ze zastávky Úvoz k semaforu (směr Česká) a nebylo přede mnou žádné auto. Dědek s hokejkou přelezl přechod a hned se hrnul k předním dveřím. Ukázal jsem mu, že zastávka je za mnou. Vrátil se. Ukázal jsem mu znovu, že zastávka je za mnou. Vrátil se a vší silou začal mlátit do skla dveří berlou. Vydržel jsem to, ale měl jsem sto chutí vylézt a jednu mu natáhnout! :evil:
Nebo jiný případ: Měl jsem a-44 o víkendu, zastavím u Carcassu, popojedu k semaforu. Baba asi 45+ přejde přede mnou po přechodě, dojde k předním dveří a začne na ně bouchat. Když jsem jí ukázal, že nic nebude, zběsile začala aspoň mačkat poptávku.
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
(Když na tom Úvoze kvůli autům přede mnou i po odbavení vozu stojím dál v zastávkovém prostoru, tak otevřu znovu, i když bych po odbavení vozu už nemusel...)


Chápu tě, ale mě zase třeba štve, když řidič zavře dveře někomu před nosem a popojede dva metry, kde pak stejně stojí docela dlouho na semaforu.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Vím že to je spíš k pláči, ale jak říká mceza, ta představa zběsilého cestujícího mne pobavila. Jak jsem již jednou zmínil, úsměvná jak pro koho-proto ten "zelenej smajl". Já bych s něma nejraději pořádně zatočil a revizorům dal větší pravomoce...jenže. A netečnost spoluobčanů...co třeba případ zbitého důchodce v Karl. Varech ? Tam je už jiný přístup lidí.

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Bohužel v současném právním systému je víc právo na straně černého pasažéra, než revizorů :'(

A ať na tom samozřejmě není nic vtipného, tak při čtení popisu situace mi v hlavě běžela jakási černobílá groteska, která vtipná byla.

No ještě aby ne:
Citace:
"...když tramvaj zastavila, pokoušel se cestující vykopnout dveře. „Revizor mu v tom chtěl zabránit a muž ho kousl do ruky. Pak otevřenými dveřmi vypadl na silnici. Aby ho něco nepřejelo, chtěl ho revizor odtáhnout na chodník. Muž ho nepřestával kousat,“... V sebeobraně se revizor pokusil muži přetáhnout bundu přes hlavu. Ten ho při tom pokousal i na předloktí. ..."


Každopádně je smutné, že se toto děje a bude dít :-(


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
No to nevím, jestli je to veselé. Hlavně máme dementní občany, kteří fandí grázlům:
Konflikt revizora a mladého muže připadal nebezpečný kolemjdoucím Brňanům. Ve čtvrtek redakce Rovnosti dostala dopis od jednoho ze svědků potyčky. „Viděl jsem, jak dva revizoři do krve zbili cestujícího,“ popisuje událost muž, který se nepodepsal. Případ převzala republiková policie. „Stěžovatel nejspíš viděl jen situaci na ulici a nevěděl, co stalo v tramvaji,“ vysvětlila omyl Škrancová.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Já nevím, ale mně to veselé nepřijde ani náhodou. :-s


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Tak zase něco veselejšího - teda jak pro koho :mrgreen: - čeho všeho sou lidi schopní [-(

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
ad b1 (1336): Dělají to služebně mladí a ti vyděšení. Přitom na vojně jsme měli heslo: Nejhorší smrt je z vyděšení...


Offline
Uživatelský avatar

3690
08 čer 2005 23:12
pepola píše:
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
Třeba proto, že někteří řidiči to dělají... (tj. otvírají dveře mimo zastávku, aby pustili nějaké dobíhající)


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jakub: ty červené panely ti neukazují příjezd/odjezd dle JŘ, ale dle skutečné polohy vozidla. Tzn. když má vozidlo dle JŘ čas na zastávce 14:18 a má 2 minuty sekeru, pak se na panelu ukáže čas 14:20.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Ad M3 (867): Přesně tak! Nejvíc dobíhají na a-x4, kde je normální interval 5 minut, a ve špičce dokonce 3 minuty. Tam nečekám!
Jeden dědek si napsal stížnost, že na něj x4 v PD na České nepočkala. Za 4 minuty jela další - nechápu...
Teď se rozmohla jiná věc: Bouchání na dveře na semaforu.
Popojel jsem ze zastávky Úvoz k semaforu (směr Česká) a nebylo přede mnou žádné auto. Dědek s hokejkou přelezl přechod a hned se hrnul k předním dveřím. Ukázal jsem mu, že zastávka je za mnou. Vrátil se. Ukázal jsem mu znovu, že zastávka je za mnou. Vrátil se a vší silou začal mlátit do skla dveří berlou. Vydržel jsem to, ale měl jsem sto chutí vylézt a jednu mu natáhnout! :evil:
Nebo jiný případ: Měl jsem a-44 o víkendu, zastavím u Carcassu, popojedu k semaforu. Baba asi 45+ přejde přede mnou po přechodě, dojde k předním dveří a začne na ně bouchat. Když jsem jí ukázal, že nic nebude, zběsile začala aspoň mačkat poptávku.
Nevím, kde se v nich bere vůbec ta drzost mlátit na dveře mimo zastávku, když podle Zákona č. 361/2000 Sb. "řidič prostředku hromadné přepravy osob nesmí mimo zastávku otvírat dveře vozidla a vpouštět nebo vypouštět cestující"!
(Když na tom Úvoze kvůli autům přede mnou i po odbavení vozu stojím dál v zastávkovém prostoru, tak otevřu znovu, i když bych po odbavení vozu už nemusel...)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
mechoš, M3:
já snad kvůli vám přemluvím čéžu, aby nechal zmizet tlačítko citace ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jakub píše:
chápu řidiče, že sou dost v presu aby jezdili na "nulu" ale někteří se fakt vyžívají v tom. že dobíhačům zavírají před nosem ...


Kdyby čekal na každého "dobíhače", tak nemusí nikam jezdit. Je třeba si uvědomit, že dobíhání je brněnská specialita. V intervalu 5 minut nemá smysl čekat. Řidič počká na jedné zastávce, za další dvě počká na dalšího a ve finále na konečné má zpždění a z vyrovávací doby má třeba jen 5 minut. To už ale cestujícího nezájímá. Řidič není robot, i když mám pocit, že spousta cestujících si to myslí...


Naposledy upravil mceza dne 28 led 2011 11:34, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ať se to již neopakuje.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
chápu řidiče, že sou dost v presu aby jezdili na "nulu" ale někteří se fakt vyžívají v tom. že dobíhačům zavírají před nosem ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mceza píše:
Dobíhači ať chodí včas!
A co přestupující, ti ať si trhnou a dělají si náskok zvící půlku čisté cestovní doby?


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
všichni říkáte čekat na další, ale jakou mám záruku, že po zpožděném spoji pojede další spoj nezpožděný ... on člověk když opravdu spěchá, tak než aby riskoval pozdní příchod, tak se raději zmáčkne

takový ty řeči, že si člověk má počkat na další sou pěkný, ale nic to nikomu nezaručí ... a informační tabule jsou také dost informativního rázu ... jediné co mi přináší je to, že nemusím potmě číst papírové jízdní řády, jinak třeba na staré osadě je už dluhou dobu jeden špatný tak, že se na něm nezobrazuje aktuální čas

kdyby se tam vypisovaly údaje, že spoj, který přijel je zpožděný a během minuty přijede druhý, prázdný, tak se lidi samozřejmě tak vehementně mačkat nebudou ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Proč by to technicky možné nebylo? Stačilo by to naprogramovat do RISu, aby se to dalo zobrazit na palubáku.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Technicky možné by to nebylo (není to kam napsat). Řidič ale zpravidla ví, za jak dlouho po něm další kurz jede. Dobíhači ať chodí včas!


Offline
26
17 led 2006 20:05
...už jsme tady sice mimo téma, ale nebylo by technicky možné zařídit, aby se řidiči zobrazovalo, za kolik minut pojede za ním další vůz stejné linky? Podle toho by mohl lépe vyhodnotit, kdy je vhodné upozornit cestující, že si mohou počkat na následující spoj, přizpůsobit svoje chování k dobíhačům apod.


Offline
Uživatelský avatar

3690
08 čer 2005 23:12
M3 píše:
Přestup - to je důvod mačkání. Je přece pohodlnější jet přímo, než přestupovat, takže ostatní možnosti sice jsou, ale využívány nikdy nebudou.

Lze využít ještě jednu variantu bez přestupů, a sice jet poloprázdnou t-26 na Čtvrtě a dojít pěšky. Ona většina těch cílových místností v kampusu je od zastávek docela daleko, takže pěšky se studenti taky projdou.

Nicméně v tomto případě si myslím, že mnohdy důvodem mačkání není ani snaha vyhnout se přestupu, ani snaha vyhnout se delší pěší procházce, ale čas, který je značnému množství studentům dán zhůry, kdy třeba studenti PřF musejí přejíždět v takových časech, že ani taxíkem by to nestihli včas...

M3 píše:
Tak to jsi jeden z mála - lidi se ale občas i dobrovolně a rádi mačkají - stačí pozorovat zpožděnou linku, za kterou jede další - první je po střechu a druhej je poploprázdnej. Většina lidí se cpe do prvního vozu. Tohle asi nikdy nepochopím

Stačí pozorovat jednovozovou d-13 aneb zatahující/vyjíždějící d-10. Zajímavé je i to, že když jede cedulák (tj. s číslem 10), tak není tak narvaná jako když jede vůz s el. panely (a tudíž číslem 13).

MartinV píše:
Dřív byly v MHD i letáky:"Pokud přijede přeplněný vůz, za ním pojede poloprázdný." Nebo něco v tom smyslu, aby lidi pochopili, že za zpožděným vozem pojede v kratší době další dle JŘ. Očividně nepochopili.
Jenomže tohle nelze aplikovat na t-25, kde ten následující poloprázdný vůz jede jako t-26 na kameňák, případně v opačném směru ten následující spoj jede jen do vozovny Husovice, což dost lidí odradí, jakmile uvidí zaklínadlo "vozovna", přestože vystupují daleko dřív...


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
MartinV: no ono by občas stačilo aby to řidič zahlásil ;-) reakce je zaručena hlavně když nezapomeneš připomenout že ta šalina za tebou je prázdná :-D
sarcastic

vyzkoušeno ;-)


Naposledy upravil mceza dne 28 led 2011 11:34, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ani Pisárečtí to zde nebudou dělat.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Dřív byly v MHD i letáky:"Pokud přijede přeplněný vůz, za ním pojede poloprázdný." Nebo něco v tom smyslu, aby lidi pochopili, že za zpožděným vozem pojede v kratší době další dle JŘ. Očividně nepochopili.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Tak to jsi jeden z mála - lidi se ale občas i dobrovolně a rádi mačkají - stačí pozorovat zpožděnou linku, za kterou jede další - první je po střechu a druhej je poploprázdnej. Většina lidí se cpe do prvního vozu. Tohle asi nikdy nepochopím


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, někdy je lepší delší, zato bezpřestupová cesta. Ale pokud je to rozumně zaplněný spoj. Myslím si, že u t-25 je to něco jiného, protože si raději vyberu o něco horší cestu, kde se ale bude dát dýchat a stát/sedět.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Přestup - to je důvod mačkání. Je přece pohodlnější jet přímo, než přestupovat, takže ostatní možnosti sice jsou, ale využívány nikdy nebudou.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nebo varianta z Úvozu, která je také o cca 15 minut delší. Z Tvrdého a-51 na Úzkou, odtud a-60/61 do Kampu. Pohodlná cesta s 1 přestupem. Tuto variantu ale zná hodně málo lidí. :wink:
Těch variant je ale samozřejmě mnohme víc (i když pouze spočetně mnoho)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 20 dub 2024 03:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]