Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Přijde mi hrozně vyčerpávající diskriminovat. „Oh, mám tohohle člověka nemít rád/nenávidět? Eeeeh, počkej, potřebuju nejdřív vědět odkud je.“ Hmmm, nevím.
Tak myslím, že to snad poznáš, když s ním mluvíš, z kama zhruba je. Na to se nepotřebuješ vyčerpávat.

...že nebyť cudzincov, tak cena práce by sa vyšplhala tak vysoko...
Mohu tě s klidem ujistit, že cizinci si za svoji práci řeknou mnohem víc než běžný český občan, aniž by tomu odpovídala kvalita. Vidím to den co den v práci, přijde "mongol", sebere pětikilo na hodinu a ani si neumí správně otočit výkres. O řidičích, co berou tři síce v čistým na den, ani nemluvím, a že jich je. A samozřejmě všichni tihle dělaj "na černo". Ano, cenu práce možná tak snižujou poláci ve fabrikách, ovšm tam už to hraničí s vykořisťováním ze strany zaměstnavatele.

čo prakticky ani nie je možné
Ale je to možné, celkem jednoduše. Stejně jako bylo jednduché nepodporovat podniky porušující vládní nařízení kolem covidu, je jednoduché nepodporovat podniky zaměstnávající cizince. Jen to musíš umět vyfiltrovat. V tom jsem už celkem dobrej.


Offline
60
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
Igor Mauricio píše:
Do ruda ne, to by ses musel pak deportovat. Mohu kdyztak z vlastni zkusenosti doporucit Svaty Krystof a Nevis, obcanstvi umi do 10 mesicu za 200 tisic USD do fondu pro udrzitelny rozvoj.


Pokiaľ tu operuješ s rakúskou ekonomickou školou (alias myšlienkami libertarianizmu), tak by si mal vedieť, že nebyť cudzincov, tak cena práce by sa vyšplhala tak vysoko, že aj stredná trieda by mala problém dosiahnúť na: "chodit do hospod, jezdit boltem a liftagem, objednavat jidlo z damejidlo, dokonce i jezdit mhd".
To, že Tvoj postoj je nepodporovať firmy, ktoré zamestnávajú cudzincov (čo prakticky ani nie je možné) Ti nijako neberiem ale na jednej strane tu operuješ s absolútnou liberálnou slobodou a vzápätí túto slobodu iným berieš.
Mojím príspevkom nie je na Teba nijako útočiť ale každý by si mal vedieť vystavovať sebareflexiu v konzistencii svojich názorov.

Zároveň túto tému by som rád ukončil, lebo nebude viesť nikam. Howgh.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tak se taky přidám do OT diskuze.
Přijde mi hrozně vyčerpávající diskriminovat. „Oh, mám tohohle člověka nemít rád/nenávidět? Eeeeh, počkej, potřebuju nejdřív vědět odkud je.“ Hmmm, nevím.
Mám lepší způsob. Nenávidět automaticky všechny, protože oni si to stejně zaslouží. Mít rád lidi až na základě toho, co dělají, jak dobře se známe a tak. Je to mnohem efektivnější.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ale v souvislosti s tim, ze jich spousta chodi se zelenym batohem a zavazi v tramvaji. Dale jiz obecne o cizincich. Zkusme si to precist znova…


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Mluvil jsi o Ukrajincich.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Obecne jakykoliv cizince.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Nene, Mauricio nemá Ukrajince rád jen tak, protože je to takový milý a vstřícný člověk. Je naivní si myslet, že by k tomu musel mít důvod :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No Mouka to hlavne moc nepochopil, protoze o tom, kdo komu bere praci, vubec nejde. Ale tak Mouka a jeho rozkodna detska naivita, no :mrgreen:


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Kubo, prosím nedráždi hada bosou nohou. Tohle sem nepatři, to patři někam do hospody. Nerejpejme se v tom, nebo se to tady zvrhne, nemá smysl na tyto názory reagovat.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Igor Mauricio píše:
Nehodlam podporovat zadnou organizaci, ktera zamestnava cizince


Berou Čechům práci! :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Hm, tím by byl problém s garáží vyřešen.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Do ruda ne, to by ses musel pak deportovat. Mohu kdyztak z vlastni zkusenosti doporucit Svaty Krystof a Nevis, obcanstvi umi do 10 mesicu za 200 tisic USD do fondu pro udrzitelny rozvoj.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Odkud jsou, nevím, ale když vylezu z baráku a před nosem mi proletí magor na koloběžce nebo jednokolce, tak mám chuť mu hubu zmalovat do ruda i modro-žluta bez ohledu na jeho preference.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Protoze pulka z nich je z Ukrajiny a ti zijou jinyma pravidlama, u nich to funguje jinak. Nicmene uz jsem kvuli tomu prestal chodit do hospod, jezdit boltem a liftagem, objednavat jidlo z damejidlo, dokonce i jezdit mhd, kdyz jsem zjistil, ze dva kusy opravujou tramvaje. Nehodlam podporovat zadnou organizaci, ktera zamestnava cizince. A ti se zelenyma batohama na zadech je kapitola sama o sobe jeste v tom, ze zabiraj v mhd 3x vic mista nez bezny obcan.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Fantomas: Nevím, jestli v MHD, ale běžném provozu jsou problémem obrovským. Ať už jezdí po silnici, nebo po chodníku, chovají se jako hovada.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Fantomas: vystoupí, sedne na kolo a odjede...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
M píše:
To je takova klasická výmluva, každej má defekt na kole, vybitou koloběžku a podobně to vždy až do okamžiku kdy se vyveze do kopce mhdéčkem a pak dál nějakým zázrakem se vše opraví a už po rovině nebo z kopce sviští.... je to jen lenost kolařů, já když jezdil na kole, jezdil jsem i do kopců a to bez problémů, za 19 let co řídím MHD jsem viděl skutečný defekt kola jen jednou. On skutečný cyklista si totiž s defektem lehce poradí.

Tak já už jsem v MHD třeba vezl kolo s prasklým ráfkem. Na pohled to samozřejmě nebylo poznat ani když člověk stál u toho kola, tak by mě fakt zajímalo, jak by to mohl poznat na dálku řidič.

peno píše:
Navíc, přímo DPMB o bateriích a riziku požáru nemluví. Vydává to za bič proti kurýrům s jídlem. Což mi jednak přijde marketingově nešťastné, protože se přímo zaměřili na jednu skupinu lidí a pak i nesmyslné, protože je dost kurýrů, co chodí pěšky a ty tímto z MHD nevyženete, i když zabírají místo pro minimálně dva, spíše tři cestující (v závislosti na velikosti batohu).

Spíš než pěšky dost kurýrů jezdí na klasických ne-elektrokolech, takže se to pořád částečně míjí účinkem. Otázka je, jestli by na ten jejich batoh neměli už mít další jízdenku (protože i se šalinkartou, pokud tarif správně chápu, můžu zadarmo přepravit větší zavazadlo NEBO kolo, ne obojí či více větších zavazadel), pak by možná jen stačilo instruovat revizory, než vymýšlet plošné zákazy. Kdyby si museli na každou jízdu ještě koupit jízdenku na zavazadlo, tak by si to rozmysleli (šalinkarta na zavazadlo pokud vím neexistuje). Druhá otázka samozřejmě je, jestli jsou kurýři v MHD opravdu takový problém, aby se musel řešit.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Třeba technická závada?
Včera se mi rozbilo auto a kupodivu jsem si ho do trolejbusu nemohl naložit.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk píše:
Peno: tak s kurýrem, kterého bych vezl a neměl s sebou koloběžku nebo kolo, jsem se ještě nesetkal,. možná v Hodoníně.... Já je vyhazuju už teď, když si nalezou jak králové, batoh na zádech a ignor. Občas někdo má šalinkartu, takže kolo nebo krabice zdarma, ale další lístek už nemají. Nyní půjdou alespoň ty s koloběžku ven i bez jízdenkové procedury

No, v Hodoníně funguje jen jedna taková služba a většinou jezdí autem. Zato v Brně takových pěších vídám hodně, hlavně v centru na pěší zóně. Onehdá jsem viděl hned tři takové nastupovat do d-9 na Svoboďáku a řidič ani brvou nehnul.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Jakub S. píše:
Pokud bychom měli brát tuto logiku jako univerzálně platnou, měli bychom v zásadě hned odložit veškerou elektroniku s akumulátory. Třeba mobily, notebooky, UPSky a rozhodně bych kvůli riziku požáru odstavil taky všechny baterkáče (26Tr) a zastavil nákup 32Tr.
Každá technologie má svá rizika. Ale tvrdit, že riziko vzniku požáru zařízení s bateriemi je vysoké a přijímat kvůli tomu taková opatření mi přijde zcestné.

Kdybys viděl tu očazenou kolobrndu, se kterou mi chtěl v KPn nastoupit týpek minulý týden, tak bys tipnul, že blafne ještě pod Semilassem...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Peno: tak s kurýrem, kterého bych vezl a neměl s sebou koloběžku nebo kolo, jsem se ještě nesetkal,. možná v Hodoníně.... Já je vyhazuju už teď, když si nalezou jak králové, batoh na zádech a ignor. Občas někdo má šalinkartu, takže kolo nebo krabice zdarma, ale další lístek už nemají. Nyní půjdou alespoň ty s koloběžku ven i bez jízdenkové procedury

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Naposledy upravil Zdeněk dne 27 dub 2023 17:38, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Navíc, přímo DPMB o bateriích a riziku požáru nemluví. Vydává to za bič proti kurýrům s jídlem. Což mi jednak přijde marketingově nešťastné, protože se přímo zaměřili na jednu skupinu lidí a pak i nesmyslné, protože je dost kurýrů, co chodí pěšky a ty tímto z MHD nevyženete, i když zabírají místo pro minimálně dva, spíše tři cestující (v závislosti na velikosti batohu).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
M píše:
Přesně tak, podlě mě je ten zákaz právě z toho důvodu hrozby požáru.

Pokud bychom měli brát tuto logiku jako univerzálně platnou, měli bychom v zásadě hned odložit veškerou elektroniku s akumulátory. Třeba mobily, notebooky, UPSky a rozhodně bych kvůli riziku požáru odstavil taky všechny baterkáče (26Tr) a zastavil nákup 32Tr.
Každá technologie má svá rizika. Ale tvrdit, že riziko vzniku požáru zařízení s bateriemi je vysoké a přijímat kvůli tomu taková opatření mi přijde zcestné.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Igor Mauricio píše:
A důvod, proč potřebuješ (elektro)kolo nebo (elektro)koloběžku převážet městskou či linkovou dopravou?

O to mi ale nešlo. Mě šlo o to, že buď se to mělo zakázat plošně u všech dopravců, nebo nikde. Tento styl, kdy něco platí tam a něco zas jinde, jen pokřivuje systém a následně nikdo pořádně neví, co kde platí a vznikají zbytečné rozepře. Měla by být, pokud možno, stejná pravidla pro všechny.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Přesně tak, podlě mě je ten zákaz právě z toho důvodu hrozby požáru.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]