Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 48 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jo, jenže tou výlukovou linkou na Moravák ke Stopařovi a k Janáčkovu divadlu nikdo nejezdil. Párkrát jsem tu linku potkal v daném období a jen vzduch, žádný lidi. Maleček je bohužel i na kraji. Divím se, jaký ptákoviny prosazuje.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Bonus je v čem? Že místo autobusem na několik zastávek pojedou šalinou na jednu uvnitř sídliště?


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Myslím, že největším plusem může být právě přiblížení tramvajové dopravy vlakové zastávce na Lesné. Kdyby Maleček a spol. nebojkotovali tramvaj Seifertovou, doprava na Lesné se mohla zlepšit více.

Jediné, co mě mrzí je, že mohla zůstat zachována třeba jednostopá smyčka Štefánikova čtvrť, i třeba v rámci vzniklého parku, pro mimořádné situace by se mohla v budoucnu hodit.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Všechno, co jsi popsal, je sice pravda, ale pro lidi z Lesné to přínos není. Zkrácení autobusu na Halasák lidem nic nepřinese, naopak to pro přestup na trolejbusy přinese přestup navíc. Vlak s přístupem na linku k Dětské nemocnici taky pro Lesnou nemá význam.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ad starosta Maleček: když pominu to nepochopitelnou obsesi autobusem do centra, tak musím uznat, že je jako starosta velmi snaživý a nepochybuju o tom, že volby vyhraje znovu..
Robert: trať kolem polikliniky podle mě dává smysl a umožnila by změnit linkové vedení tak, aby jedna linka z Lesné jela přes Lesnickou a Cejl a druhá přes Merhautovu na Českou. Zároveň by se daly autobusy z Lesné zkrátit k poliklinice, ideálně 57 převléci na Halasově nám na 46 a pokračovat na Haškovu. Další bonus je napojení vlakové zastávky Lesná na tramvaje, usnadní to např. cesty do Dětské nemocnice.
Z provozního hlediska pak opuštění smyčky Štefánikova čtvrť umožní provozovat na pětce všechny typy tramvají bez omezení.
Šalina až nahoru by udělala víc muziky, otázka je, jestli třeba nebylo ve hře víc variant tak, aby to bylo méně kontroverzní než Majdalenky. Šalina by šla vést např. Seifertovou - kolem konečné Haškova a otáčet poblíž benzinové pumpy na Loosově...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
A pomůže snad? Také si to nemyslím, nepočítám-li výluky.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
xcav: Počkej na 23. září.
I když je možné, že na Lesné by lidé též uvítali autobus. Kdoví, jestli to nepramení z toho, že na radnici chodily žádosti o zachování, když tam měly tu výlukovou linku k divadlu.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Ano Maleček a jeho stálá snaha zavést linku 46 až do centra.
Divím se, že se po tolika letech stále drží funkce.
Už by to chtělo na radnici Brno-sever personální obměnu.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Brno chystá trať za 800 milionů. Lidem moc nepomůže, myslí si městská část


Offline
5
17 dub 2022 10:26
https://obcan.portal.gov.cz/podani/epet ... /petice/96


Offline
5
17 dub 2022 10:26
Cracatit píše:
To plkají na Wiki a týká se to jenom webů, kde se dá podepisovat i neautentizovaně, ale třeba taková petice na podporu výstavby D43 je oficiální papírová a souběžně i na petice24.com.
Jinak petiční zákon v aktuálně účinném znění umí epetice přes Portál občana, podepisuje se buď datovkou, nebo bankovní identitou, autentizační prostředek musí být alespoň na úrovni záruky "značná," je to v § 6a odst. 2 petičního zákona, celý ten paragraf popisuje, jak přistupovat k elektronickým peticím.
Takže vážně žádná atomová věda.
Zákon č. 85/1990 Sb. o právu petičním ve znění novely č. 261/2021 Sb.
P.s. Oprava: petice za D43 je na českém portálu Epetice
https://e-petice.cz/petitions/petice-ob ... -brna.html


Dikec! To jsem ani nevěděl, že na tom portálu občana jde udělat petice :) Tam to asi má nějakou váhu, kdežto petici na webu typu epetice nebo petice24 si udělám kolik podpisů budu chtít, to je o ničem :)


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Špatné parkování ohrozí provoz tramvají. Část poslanců chce přitvrdit


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To plkají na Wiki a týká se to jenom webů, kde se dá podepisovat i neautentizovaně, ale třeba taková petice na podporu výstavby D43 je oficiální papírová a souběžně i na petice24.com.
Jinak petiční zákon v aktuálně účinném znění umí epetice přes Portál občana, podepisuje se buď datovkou, nebo bankovní identitou, autentizační prostředek musí být alespoň na úrovni záruky "značná," je to v § 6a odst. 2 petičního zákona, celý ten paragraf popisuje, jak přistupovat k elektronickým peticím.
Takže vážně žádná atomová věda.
Zákon č. 85/1990 Sb. o právu petičním ve znění novely č. 261/2021 Sb.
P.s. Oprava: petice za D43 je na českém portálu Epetice
https://e-petice.cz/petitions/petice-ob ... -brna.html

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
5
17 dub 2022 10:26
Výňatek z wiki: Elektronická petice (online petice, internetová petice) je rychlejším a jednodušším řešením než klasická písemná petice. Oproti klasické písemné petici není právně závazná, protože neobsahuje vlastnoruční podpisy občanů.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Už jdou i po internetu, jednak je jde odesílat přes Portál občana, možná je potřeba datovka, nevím, každopádně sběr podpisů třeba na petice24.com je úplně běžná věc, takže dávno nemusí být jen papírová.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
5
17 dub 2022 10:26
Muze ji podepsat kdokoliv, petice na internetu nema zadnou oporu v zakone - nemusi ji nikdo brat v potaz.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tak až se uzdravím, tak se tam stavím. K nelibosti (kterou nechápu) všech zde.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
31
30 kvě 2019 09:36
Dominator911 píše:
Ahoj, dostal jsem info, že se tu bavíte o té petici. Kdo by ji chtěl podepsat, tak v pracovní hodiny Novobranské se můžete stavit tam, je to na vrátnici/ostraze. Díky moc za podporu! A ještě si chci užít tady ty retro emoji když už jsme se regnul pripitek


Zdravím, a petice je tedy i pro nezaměstnance DPMB? Pokud ano, tak jestli by nemohla být i na internetu.

Každopádně rád podepíšu i na místě :D


Offline
5
17 dub 2022 10:26
Ahoj, dostal jsem info, že se tu bavíte o té petici. Kdo by ji chtěl podepsat, tak v pracovní hodiny Novobranské se můžete stavit tam, je to na vrátnici/ostraze. Díky moc za podporu! A ještě si chci užít tady ty retro emoji když už jsme se regnul pripitek


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Naxashi píše:
Musí to být nutně řidiči?
Protože já, jakožto uživatel MHD, na tohle rozhodnutí taky doplácím, takže…by mi mělo být umožněno to podepsat.

Právě si nemyslím.:-)


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Článek jsem nečetl, borca znám z Tytrubky, jeho videa se mi líbí a to noční mě zaujalo nejen semaforama, ale celkovým popisem jízdy v noci v čase přechodu na rozjezdy.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Cracatit píše:
Je to mimochodem dobře vidět na videu Dobrovolného šalináře

Tak kritizuje to skoro v každém videu, taky je jedním z autorů té petice podle toho článku.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak už jsem to noční video s trojkou na Ečerovu (poslední kurz a zátah) našel. Autor Dobrovolný Šalinář, nahráno: 3.12.2021
https://www.youtube.com/watch?v=YiqtzKurxvM&t=3134s
Taky je tam vidět cca. od 18. minuty, jak nesmyslně jsou pozapínané semafory v noci od 28.10. na Moravák, v čase natáčení je cca. 22:40 hodin (přibližně, protože za ním jede jeden z prvních nočních rozjezdů).
Je tam dobře vidět ten nesoulad semaforů na Konečňáku a průjezd okolo Sona na Šumavské a Táboře, cca. v čase 26:15...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Naposledy upravil Cracatit dne 14 dub 2022 19:48, celkově upraveno 1

Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Rozhodně by to chtělo nějaké sladění signálních plánů, protože je blbost, když je normální rychlost běžné tramvaje na průjezdu Konečného náměstím dávno známá, aby třeba o víkendu nebo v noci neměla desítka rovný průjezd na zelenou vlnu v obou křižovatkách, aby mohla co nejplynuleji zmizet. Je to mimochodem dobře vidět na videu Dobrovolného šalináře, když jede s poslední trojkou na Ečerku, má natočený celý průjezd i s přejezdem ze ŠČ na SO, ze SO na Ečerovu a služební zátah do Pisárek. Video je z loňského roku, takže po výměně světel na Konečňáku i na Moravském náměstí.
Zrovna to video nemůžu najít, ale jde to vidět třeba i na jeho videu o průjezdu dvanáctkou po Plotní do Komárova.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Musí to být nutně řidiči?
Protože já, jakožto uživatel MHD, na tohle rozhodnutí taky doplácím, takže…by mi mělo být umožněno to podepsat.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 10:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]