Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nejde jen o to. Jde o to, že pokud nefungují výtahy, pak je tato část zastávky, díky této bariéře, bezbariérově nepřístupná. A to je problém pro lidi s kočárky, na vozíku, nebo lidi s těžkými kufry, či prostě pro starší, kterým je už za těžko vyšlapat ty schody. A těm by se zastávka v roce 2022 uzpůsobit měla, nezlobte se na mě. Kdyby s tou bariérou přišli, až bude zastávka kompletně dokončená se vším všudy, budiž. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, na tomhle nedokončeném staveništi nemá tato bariéra co dělat :-x

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
No asi nelze každý projekt uzpůsobit všem s nějakou fóbií, klaustrofobik zase nevleze do výtahu a určitě tu budou i nějací jedinci, co mají strach z kolejí, takže ti zas nepůjdou přes ten "přechod".

A zrovna schodiště a různé lávky z perforovaných roštů jsou ve stavebnictví zcela obvyklé. No pokud někomu neumožňuje mentální stav využívat nějakou zastávku, tak bohužel se bude muset projet o kus dál :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Poslední dobou mi fakt přijde, že se DÚ zbláznil a snaží se normálním lidem co nejvíc zkomplikovat život. Copak jim nestačil ten vopruz se zákazem zastavování a-67 na Moraváku?
Každopádně pro mě, a jistě nejen mě, se tím tato zastávka, minimálně do zprovoznění výtahů (nebo ty už fungují?) stala nepoužitelnou. Na děravé schody (o kterých stále doufám, že jsou jen dočasné a budou nahrazeny něčím normálním, hodným 21. století) mě s mým strachem z výšek nikdo nedostane a jinudy se odtamtud teď dostat nedá. Aneb, jak z relativně bezbariérové zastávky švihem pera vytvořit zastávku bariérovou. Ach jo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Kritika zastávky Osová v Brně: přechodu přes koleje nově brání zábradlí


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Proto jsem se ptal, jestli se něco nezměnilo. Pokladny drah je totiž normálně vydávají.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nejsou ve smyslu, že DPMB nevydává nové. Bavím se čistě o prodejích v Brně, samozřejmě do toho vstupují i krajské prodeje, na které asi narážíš, že papírové předplacenky ještě existují.
Ve městě je třeba i SMS jízdenka, kterou pro území kraje nekoupíš, taky určitě podniku něco dosype, i když pochybuju, že by to dalo nějak zásadní příjem.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nejsou, nebo je nevydává DPMB?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak prý největší prodeje skrz Pípni a jeď udělal podnik 21.9.2022, píšou na Facebooku a někde na Tw DPMB. Zajímavý čísla, jen by mě zajímalo, kolik procent pak dělá klasický prodej papírových jednorázovek, když papírové předplatní už nejsou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jasně, dělaly se v dílnách tramvaje pro jiné zákazníky. Mně z toho zkrátka přijde, že už jim asi teče do bot a musí se hlásit do soutěží... Nikdy jsem o tom dříve neslyšel, aby se BKOM podílel na stavbách kdesi daleko za Brnem (tím ale neříkám, že to tak nikdy nebylo).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
DP snad nebere zakázky zvenčí? Popř. i jiné městem či krajem vlastněné organizace? To je snad normální, ne?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
ŘSD vybralo stavební dozor na Palačovskou spojku, soutěž na zhotovitele se táhne už 10 měsíců

Citace:
Vede ho Brnem vlastněná společnost Brněnské komunikace


Evidentně BKOMu nestačí peníze od města, když musí brát tyto zakázky. Snad DP neskončí podobně.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Městská policie Brno píše:
Strážníci dopadli dvojici mužů, kteří údajně posprejovali autobus noční linky

Na tísňovou linku 156 se dnes kolem druhé hodiny ranní obrátili dispečeři dopravního podniku kvůli dvěma cestujícím, kteří prý poničili autobus na lince 99. Strážníci k tomuto spoji okamžitě zamířili a dvojici mužů odpovídajících popisu po chvíli našli v Bednaříkově ulici. Podle svědků během jízdy nočním spojem výraznou zelenou barvou údajně posprejovali interiér vozu. Sedmadvacetiletý muž měl s sebou batoh, a když ho strážníci pobídli, aby z něho vyskládal věci, vytáhl zelenou fixu a značkovací reflexní sprej stejné barvy. Hlídka městské policie zjistila také totožnost jeho sedmapadesátiletého známého a pro důvodné podezření z trestného činu oba předala republikovým policistům.


Zdroj: Přehled událostí ze dne 22. září 2022


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
MIKIS: na trať je vstup zakázán, s výjimkou přechodů - pokud se ovšem neblíží tramvaj, pak ke rovněž vstup zakázán, bez ohledu na zastávku či cokoliv jiného. Navíc paní přesně tuto formulaci použila. Blížila se tramvaj. Takže s tou vinou řidiče bych zas tak hr nebyl.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Třebas zabezpeční tunelu, napáječky ?


Offline
48
16 lis 2018 09:17
Události v regionech 14.9.: avízo na závěr - DPmB zítra spustí testovací provoz tramvajové trati do kampusu.
Jak to bude probíhat? Co tam budou tři měsíce testovat?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
MIKIS: slečna na Antonínské mi připadala jako z nějakého filmu o duších, protože pak (po přejití kolejí) se ani neohlédnout, jestli něco jede po silnici, a přežít to vše bez šrámu (zvlášť na Lidické), mi přišlo nereálné.


Offline
28
02 lis 2018 22:27
Někteří jedinci prostě žijí v jin3m světě. Viz ta blond slečna na té antonínské.... A bohužel se nám tento nešvar začíná rozmáhat čím dál víc... Ale hlavně že si kaštani pak stěžujou že furt zvoníš a jedeš brzda plyn


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No prostě vlýzt před nezastavený KTčko a ještě se krásně přiznat "já myslela že zastaví"... No tvg.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
V tom článku je taky napsaný, že řidič říkal, že mu nefungovala brzda. Co je na tom pravdy zjistí až vyšetřování.
Zlatý podchody, tam kde je podchod se toto stát nemůže, proto se všude ruší a dělají se urovňové přechody, aby to náhodou kaštan neměl trochu delší podchodem ](*,)
A jistě má zodpovědnost hlavně ten chodec, ne nadarmo jsou tam ty cedulky, pozor tramvaj protože chodec tam v žádném případě nemá přednost.
Služební jízda by tam ani nezastavovala, taky by chodci skočili pod tramvaj?
Na těchto všech přechodech musí počítat chodec s tím, že se může cokoli stát a tramvaj nezastaví ( tramvaj co nejede na lince, porucha, indispozice řidiče a mnoho jiných důvodů ) je to přechod přes koleje kde chodec nemá přednost, tak to prostě je.


Offline
28
02 lis 2018 22:27
mekrydy píše:

Osobně taky patřím k těm, kteří přímo před šalinou nepřechází, ale tohle fakt není chyba kaštanů. Řidič asi nedobrzdil, pos*al to on, bude se to vyšetřovat, budiž. Nevím, proboha, za co flastrovat přecházející lidi. Odpovědnost má řidič.


Ano, odpovědnost samozřejmě řidič má, o tom já vůbec nepolemizuju, pouze poukazuju na nesoudnost lidí, kteří dokážou před ten pohybujici se kolos vlezt a spolehat se na to že na te zastavce fakt zastavi...


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
MIKIS píše:
Aha, takže šalina byla v bezpečné vzdálenosti ale srazila je, protože nemají mozek a pud sebezáchovy a čekali, že zastaví. A určitě to jsou jedny z těch, kterým když se rožne zelená na semaforu tak prostě jdou, protože je ta barva ochrání. No aspoň si to holky zapamatujou. Ještě oflastrovat za d*bilitu.


Osobně taky patřím k těm, kteří přímo před šalinou nepřechází, ale tohle fakt není chyba kaštanů. Řidič asi nedobrzdil, pos*al to on, bude se to vyšetřovat, budiž. Nevím, proboha, za co flastrovat přecházející lidi. Odpovědnost má řidič.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Citace:
Nepochopitelný zkrat předvedl brněnský řidič šaliny, který smetl chodce u dopravní zastávky Dunajská. Na místě, kde tramvaje zastavují, aby chodci bezpečně přešli na druhou stranu zastávky...
A jeden by si myslel, že tam šaliny zastavují protože tam je zastávka, ale ono se tam zastavuje kvůli přecházení lidí, tak to jo... Bože to je zase paskvil.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Záleží i na tom jestli je daná zastávka na znamení.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
MIKIS: pokud je tam zastávka, tak se nedivím, že ti lidi dle zvyku jdou. Ale sám většinou lehce počkám, jestli ta šalina zastavuje/přibržďuje.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Nechci omlouvat lidi, kteří vlezou bez rozmyslu do kolejí, ale...

Vyhláška č. 173/1995 Sb. Ministerstva dopravy, kterou se vydává dopravní řád drah píše:
HLAVA ČTVRTÁ
DRÁHA TRAMVAJOVÁ A DRÁHA TROLEJBUSOVÁ
Díl druhý
Organizování drážní dopravy

§ 30
(1) Drážní doprava se organizuje podle jízdního řádu, jde-li o přepravu osob.


Nezastavení v zastávce dané jízdním řádem je tedy porušením vyhlášky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]