Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 168 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Ad omezení rychlosti tramvají v ranních a nočních hodinách - jako by už tak nebyla průměrná cestovní rychlost tramvají zoufale nízká. Spíš by to chtělo opravit inkriminované tratě, použít prostředky k jejich odhlučnění (pryžové lože, mazání) a zaměřit se i na samotná vozidla (taková obutá tramvaj nadělá daleko víc nepříjemného hluku než neobutá).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ten nápad s t-29 by se dal spláchnout drobným přetrasováním a-E56 přes Přívrat. On ten nynější "EXPRES" ráno a odpoledne popojíždí špuntem Žabovřeská, načež přes Jundrov by to mohlo bejt rychlejší.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Stávka řidičů autobusů: Kraj i dopravci chtějí pomoc státu


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jinak mezi projekty jsou (zatím ale nepodpořené) i tyto nápady:
Omezení rychlosti tramvají v ranních a nočních hodinách
Obnovení trolejbusové linky 29

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
No o tom vím, že anketu provázely různé kontroverze.
Tak či tak, já i tento zvolený plast vnímám jako menší zlo v porovnání s látkou. Látka nestudí a neklouže (já ovšem tyto 2 vlivy nevnímám ani u plastu), ale o pohodlí látky nemůže být ani řeč. Je to stejně nepohodlný jako plast, protože výplň stojí za takový nic, že 3 měsíce po výměně už sedíš na tvrdým. Takže pohodlí nemůže být argument. Zato hygiena pádným a ověřeným argumentem je.

No já doufám, že jim to neprojde. Tady se ukáže, jestli jsme “s péčí řádného hospodáře“ :D na tahle sedadla, která mají v podstatě neomezenou životnost, by nikdo neměl ani sáhnout. A pokud ano, bylo by to trestuhodný. Co jako chtějí dělat s novým výrobkem? Odepsat a vyhodit rok a půl po instalaci? Snad zdravý rozum zvítězí.

Když jsme u přístřešku, tak by třeba konečně mohl někdo dodat na zastávky přístřešky, do kterých v zimě nefouká, neprší, v létě nepálí slunce.. Hlavně, že tam bývá stupidní svítící reklama. Ale tohle nikdy neklapne, taková gigainvestice nemá šanci.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
IvanM: Až na to, že to, co si lidi vybrali, nebylo to, co nakonec DPMB do vozů dal. Ono se totiž ukázalo, že to, co si lidé zvolili, nemá certifikované ani jeden z výrobců autobusů, tak se zvolil kompromis.
A jen tak mimochodem, v zadávací dokumentaci na nové plyňáky jsou opět plastové sedačky, takže než se ten projekt případně realizuje (a já nevěřím tomu, že se realizuje, spíš věřím tomu, že se právě najde nějaká výmluva proč to nerealizovat, třeba právě odkaz na to, že se jedná o nové vozy) bude mít plast další hromada vozů.

Nicméně z problematiky MHD mě tam zaujaly ty lavičky a přístřešek na zastávce d-9 u Tomáše. Osobně bych ale zašel dál a postavil tam klasický nástupní ostrůvek. To by ovšem byla mnohem větší a náročnější investice, navíc do prostoru, kde se rekonstruovalo relativně nedávno.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Že si sedadla vybrali sami lidi, bych vůbec neříkal nahlas. Ta anketa byla dost pofidérní, a v největším počtu se stejně použila sedadla, která v anketě vůbec nebyla.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Pravidlo č. 0 u lidí je to, že budou vždycky nespokojený. I když dojde k realizaci jejich nápadu.
Když se budou neustále měnit sedačky, s tím, že „tyhle budou už definitivní, ale nemáme prachy na kompletní výměnu, takže to bude jen 25 vozů, ale v budoucnu…“, tak tu bude, těžce překvapivě, trilion různých druhů sedaček. A pak se budou všichni divit. Protože…jak to je jen možné?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tady se zase obávám, že jak je u vedení města, resp. DPMB zvykem, tak “pojedeme do Blanska přes Prahu“.
Měnit rok starý sedačky, který si mimochodem lidé sami vybrali. A stejně jsou nespokojeni.
Nejprve by se měli začít zbavovat těch hnusných látek s prosezenými výplněmi. A rozhodně neměnit celý sedadla, ale jen vnitřní výplň za kvalitnější a vrchní kryt za koženkový. A až potom se zbavovat nepohodlných Sterů.
I takový zásah jde udělat ekonomicky a ekologicky. A za ty 2 mega by takhle vyměnili třetinu voz.parku a ne jen 25 vozů.
Takovým postupem by lidem pomohli mnohem víc.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Já bych Kiely ponechal a Stery vyměnil. :D


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Hmm, takže u dalších nových vozů zase zavšivená látka. To bude teprve “super“ náhrada za plastová “sockasedadla“...
Anebo že by opravdu vyšla koženka, jak se tam píše? Tomu začnu věřit až v momentě, kdy mi takový vůz přijede. :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Nicméně se jedná pouze o 25 vozů. Plastové sedačky (bez rozdílu typu) má dnes přes 150 vozů...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Doplnil bych, že projekt nahrazení plastových sedadel prošel do finále. Třeba se těch plastových socka sedadel podaří zbavit dřív, než by kdokoli očekával. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Víc hřišť, psí hřbitov, nová sedadla v MHD. Lidé vymýšlí, jak zlepšit Brno
http://brno.idnes.cz/projekt-dame-na-vas-brno-navrhy-obyvatel-fdh-/brno-zpravy.aspx?c=A170313_2311880_brno-zpravy_krut


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
peno: Souhlas. Nikdy prostě nevíš, na koho narazíš. Nikdy nevíš, co má v kapsách za překvapení, co pak mohou skončit ve tvým těle.
Skončíš pak v nemocnici, a proč vlastně? Koho jsi hájil? Jak moc to bylo ve skutečnosti nutné?
Ano, asi tak, zbabělý, ale ve zdraví na živu.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nexashi: Asi tak. Při tom, jak člověk neustále čte nebo slyší v médiích, jak někdo někoho fyzicky napadl, nebo dokonce použil zbraň, bych se do toho také nepletl. Nikdy člověk neví, co je takové individuum zač a riskovat nějaké zranění, nedej bože i smrt, to opravdu nestojí za to. Samozřejmě, kdyby se ten konflikt začal víc hrotit, asi zavolám policii nebo upozorním řidiče, ale sám plést se do toho rozhodně nebudu, na to si až příliš cením svého zdraví. Je to zbabělé? Možná. Ale buďme upřímní, i policie v takových chvílích doporučuje spíše obezřetnost, než hrdinství.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Kdyby to nebylo natočeno, nemohli bychom o tom teď diskutovat.
Kdyby to nebylo natočeno, nebyly by případné důkazy.
„Slečna“ se odvolává na napadání. Na to, jak je při těle, má poměrně tenkou kůži.
To se lidi doopravdy berou tak vážně? On o ní nesmí říct, že je tlustá, ale ona může říkat…no, to, co říkala?
A stále tu je ta pozitivní diskriminace žen? Aneb, pouze díky tomu, že se někdo narodí v jistém těle, což je něco, co nemůže ovlivnit (alespoň pokud víme), tak má dostat privilegia? Za mě ne.
Zavírat jí někam? S takovou bychom museli zavřít polovinu populace.
Kopat jí asi nemusel. Na druhou stranu, ona svoje ruce taky nenechávala zrovna za zády…
Volat policii? Jako řešení asi nejjednodušší, co má největší dopad.
Proč mě nepřekvapuje, že to byl bus noční linky, ve kterém slyším „zastávka Tkalcovská“? Hmmm…
A jako obyčejný cestující…upřímně, zeptejte se sami sebe, jak byste reagovali? Tehdy a tam, bez vědomostí, co máte nyní. Já osobně bych se jen tvářil otráveně. Znechuceně tím, že se to musí dít u mé osoby. Poslední věc, co bych chtěl, by bylo míchat se do toho. Je to snad můj problém? Vím všechno? Nope. Zato vím, že od některých lidí je nejlepší zůstat dál.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tahle teorie se dá vztáhnout i na další situace, u kterých už zní značně zcestně. Takže nesouhlasím.
Tady došlo nejen ke slovnímu, ale i fyzickému napadení. Jednoznačně měla být přivolána policie.
To je tady běžná věc. Přihlížet z povzdálí, usmívat se tomu a natáčet si to na mobil pro pobavení.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Cestujících, kteří to měli evidentně těžce v p...aži. Když je to fuk jim, proč by to měl hrotit někdo jinej?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Pokud chápu správně, tak v pořádku je jen tak přihlížet napadání cestujících. To je dobře zvládnutá situace. Takovej standard tady. Dokud se to nezmění, líp nebude. :)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak je to Brno malý biggrin Poznávám v tom řvoucím individuu spolužačku ze zakladky. Už tehdy byla divná, furt ječela, kvůli každé kravině bulila, celkově se s ní nikdo nekamosil protože byla rapl. Očividně jí to její chování zůstalo dodnes...

Fafner: Odstavovat ve významu čekat na cajty to nemusel. Mohli jej dojet někde po trati a zaútočit na zastávce. To by to zpoždění nebylo markantní. O vypadech dotyčné si myslím svoje, video je sestříhane...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
IvanM: A komu tím prospěješ? Když to řidič odstaví, tak se zpoždí ne jeden, ale pravděpodobně i dva autobusy (protože i cesta zpátky), za mě to cestující zvládli dobře, snad až na toho vola, co jí furt odpovídal.

A diagnózu nech radši na doktorech, protože až budou do svěrací kazajky zavírat takoví, jako ty, tak dost pravděpodobně i takové, jako ty :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Svěrací kazajky a do klece. Už napořád nejlépe.
By mě zajímalo, jestli to nakonec řešila policie. Evidentně se nikdo neměl k tomu jít za řidičem, aby to odstavil a přivolal hlídku. To je pak těžký...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
173
23 led 2011 03:17
BRNO NIGHTLIFE https://www.youtube.com/watch?v=YT0pvwIQBcU


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mám jeden dotaz. Před několika lety natáčela nějaká regionální televize v medlánecké vozovně jeden z dílů svého pořadu o jednotlivých profesích, který potom vysílala. Bohužel si už nevzpomenu, co to bylo za televizi a kolik let zpět to bylo. Nepamatujete si někdo něco o tomto víc? Díky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 12:07
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]