Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 94 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
https://domaci.ihned.cz/c1-66731500-uplatky-47-milionu-statni-zastupce-obzaloval-byvaleho-brnenskeho-mistostarostu-za-ano-svachulu
V článku je zmíněn i pan generální.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Renesance nákladních tramvají? Sotva, drážďanský příklad nikdo nenásleduje


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Místní chtějí další zastávku v ulici Úvoz. Sepsali petici, návrh řeší magistrát

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
149
30 říj 2019 16:42
Podle mě je to na úplně stejné úrovni jako by se z historických lokomotiv sundávali rudé hvězdy ale oni se nesundávaji protože to k té době prostě patří a historicky to odpovídá


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ty jo, batuska Putin prijede a odveze si lod do Moskvy. Tak to uz je moc.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
OndraS píše:
...Já mám bez urážky ten pocit, že od těch starých dob se neumí odpoutat právě ti, co jsou názvem Moskva "uraženi", protože pravě ti se do té minulosti vrací.

Přesně tak to je.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Tvé přirovnání k linkovému vedení je uplně mimo mísu.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ta loď se v historii nějak jmenovala, ale tehdy se muselo pochlebovat Sovětskému Svazu, takže to historické jméno nese pachuť této doby a nechápu tu zarputilost ho za každou cenu obnovovat. Bohužel je to politická otázka víc, než se může na první pohled zdát. Morava mi v tomto ohledu přijde mnohem nadčasovější, navíc od toho "historického" názvu se liší jenom ve dvou písmenech:) a taky historická loď stejné nebo podobné stavby.
Ale jak tady tu diskusi čtu, tak můžeme být rádi, že se ta loď nejmenovala Stalin nebo Vítězný únor.

Kdybysme chtěli podobně stritkně zachovávat historická čísla tramvajových linek, tak by d-1 musela být d-18, d-3 d-21, d-5 d-17 a d-12 v nevýlukové podobě d-22.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Vidíte a podle mě je naopak chyba do toho politiku netahat a na to tu celou dobu poukazuji. Pojmenovat loď podle hlavního města zločinného režimu jenom proto, že se tak kdysi jmenovala, bez zohlednění jak minulých, tak i současných politických reálií, je prostě chyba a adorování těchto zločinných režimů, byť možná neúmyslné. Nic víc, nic míň. Konec debaty z mé strany, protože pokračovat v tom zjevně nemá smysl. Vy máte svůj názor, já mám zase svůj a nemá smysl se dál přesvědčovat navzájem. Tak si mějte svou Moskvu, ale až se na ni přijede Putin podívat i se svou armádou a odveze si ji do Moskvy, tak se pak nedivte.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1462
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Peno, že je Putin novodobej car, jsme si všimli. Pokud se budeme bavit o politice, tak se asi shodneme, že v Rusku se dějí opravdu divné věci. Ostatně i dost aktuální protesty v Moskvě pravě proti Putinovi jsou důkazem, že si to nemyslíme jenom tady.

Ale tady se renovuje veterán. Tak jako chlapi, co si zrenovujou německou stíhačku z WW2, a dají na ni svastiku, protože to tak bylo, tak my holt dáme na parník z padesátých let jméno Moskva, protože to tak bylo. Proč do toho tahat Putina. Ten je tam jenom jeden. Pak je tam tisíce normalních lidi, co tam bydlí, a pracují, a žijí. A my tady přemyšlíme, jestli naše loď může nýst jméno jejich města.

Já mám bez urážky ten pocit, že od těch starých dob se neumí odpoutat právě ti, co jsou názvem Moskva "uraženi", protože pravě ti se do té minulosti vrací.

A co Moskvič, ten nevadí?

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Znovu opakuji, pojmenování Moskva je prostě jenom historicky správné jméno, které odpovídá stavu do kterého je daná loď renovována v jakém bude prezentovat historii lodní dopravy. Nic víc a nic míň. S politikou to ABSOLUTNĚ NEMÁ nic společného.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pokud jste si nevšimli, pánové, tak realita je bohužel taková, že současné Rusko se ve své snaze ovládnout svět příliš neliší od dob Sovětského svazu. Jediný rozdíl je, že současný vládce Kremlu je spíše orientován směrem krajně pravicovým, než krajně levicovým. Mějte si tedy pánové svou Moskvu v zájmu adorace Putina, ale pak se nedivte, až sem Putin vtrhne, jako Hitler v roce 1939. Na Ukrajině už začal a jestli si myslíte, že se tam zastaví, jste naivní. Až bude Rusko normální civilizovaná země, která nepotlačuje práva svých vlastních občanů, respektuje hranice soudních zemí a jejich právo na sebeurčení, pak ať se klidně nějaká loď v Brně jmenuje Moskva. Ale než se tak stane, je pro mne jakákoliv připomínka tohoto zločinného režimu zločinem proti lidskosti, stejně jako je jím fakt, že Moskva nadále zůstává partnerským městem Brna, navzdory všem zločinům, které tamní režim páchá, jak na svých občanech, tak i na okolních zemích a také na internetu, svou armádou profesionálně cvičených internetových trollů. Pokud budeme o zločinech současného Ruska mlčet, staneme se jeho spojenci, tak jako se spojenci Hitlera staly západní země, které podepsaly Mnichovskou zradu. Z historie je třeba se poučit i tím, že nebudeme ignorovat zločiny současných zločinných režimů, protože právě to v minulosti napáchalo nejvíc škod.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
I kdyby se ta loď nově jmenovala ###, stejně se bude všude uvádět, že byla vyrobena jako Moskva. Tak proč jí to původní jméno rovnou nenechat?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Nejsem východně orientovaný, to ani náhodou, ale v anketě bych byl jednoznačně pro Moskvu. Jednak jak bylo zmíněno, zapadá to do koncepce jmen lodí po partenských městech a také už toto jméno přece měla.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
fysk píše:
Já si taky myslím, že když to byla ve svém zrodu Moskva, tak by to tak mělo být. Neblázněte s komunismem, minulost nesmažete a Moskvu jako město snad taky z mapy ne. Historie je historie a musíme se smířit s tím jaká byla a vzít si spíš ponaučení do budoucna, aby se neopakovaly chyby našich předků.

Pochopil bych to v 90. letech, kdy bylo všechno východní fuj. Ale dnes, 30 let po sametové, už bychom se mohli na dějiny dívat trochu více neutrálně. Za politický režim můžou vždy lidé a ne město jako celek. Proto bych se toho pojmenování Moskva nebál.

P.S. Pořád se omílají zločiny fašismu a komunismu, to je správně. Ale myslím, že už je na čase, aby někdo začal trochu řešit i divoká 90. léta.


Offline
186
27 zář 2007 22:44
dikes..
OndraS píše:
Peno, nezávidím ti to. Ruskem placené weby, komunistická Moskva, do toho cosi s Kyjevem, no možná by to chtělo méně motat politiku a nebláznit z toho.

Brno se celkem logicky nejmenuje Úderník, asi tak jako se dnes zemědělská družstva nejmenují kolchoz a starosta se nejmenuje předseda MNV. Pravě Úderník je opravdu ten název připomínajíci minulost.
Moskva je furt jenom město. Nikdy jsem v něm nebyl, nikdy jsem nebyl ani v Rusku. Ani jsem nikdy nebyl v Dallasu, ani v Americe. Ani v jedné zemi bych žít nechtěl, na americe mě zajímají tak maximálně stará auta.

Jmenovalo se to Moskva, a ano, jmenovalo se to tak, že jsme tehdy vyvěšovali vedle naší vlajky tu sovětskou. Pak se to přejmenovali na Dallas, protože jsme naopak všude vším ruským opovrhovali a čuměli za západ.

Takže za mě Moskva, ne politicky, ale proto, že to bylo první jméno. Kompromisní Morava ne, protože takové lodě jsou v ČR myslím už dvě nebo tři. Dallas holt taky ne, musel by se přejmenovat novej parník.


Offline
1462
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Peno, nezávidím ti to. Ruskem placené weby, komunistická Moskva, do toho cosi s Kyjevem, no možná by to chtělo méně motat politiku a nebláznit z toho.

Brno se celkem logicky nejmenuje Úderník, asi tak jako se dnes zemědělská družstva nejmenují kolchoz a starosta se nejmenuje předseda MNV. Pravě Úderník je opravdu ten název připomínajíci minulost.
Moskva je furt jenom město. Nikdy jsem v něm nebyl, nikdy jsem nebyl ani v Rusku. Ani jsem nikdy nebyl v Dallasu, ani v Americe. Ani v jedné zemi bych žít nechtěl, na americe mě zajímají tak maximálně stará auta.

Jmenovalo se to Moskva, a ano, jmenovalo se to tak, že jsme tehdy vyvěšovali vedle naší vlajky tu sovětskou. Pak se to přejmenovali na Dallas, protože jsme naopak všude vším ruským opovrhovali a čuměli za západ.

Takže za mě Moskva, ne politicky, ale proto, že to bylo první jméno. Kompromisní Morava ne, protože takové lodě jsou v ČR myslím už dvě nebo tři. Dallas holt taky ne, musel by se přejmenovat novej parník.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Jediné možné jméno je Moskva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
peno píše:
Ach jo. Nechápu, že tolik lidí tu bizarnost s Moskvou ještě podporuje. Za mě jednoznačně Morava, protože to dává u historického plavidla největší smysl. Ale Bratislava by také ušla. Ale mám obavy, že o vítězi je v současné situaci opětovného pochlebování východu předem rozhodnuto a budeme mít Moskvu. Ach jo! Kam jsme to jenom třicet let po revoluci dopracovali. Místo abychom se těchto post-sovětských relikvií snažili zbavit, tak si naopak vytváříme další, za všeobecného tleskání oveček, neschopných věřit čemukoliv jinému, než tomu, co píšou Ruskem a Čínou placené konspirační weby. Ale to je škoda mluvit.

Jediné jméno, které dává u historického plavidla smysl je to historicky správné odpovídající podobě do které se plavidlo renovuje. Snahy o použití jiného historický nesprávného jména jsou pouze tahání politiky tam kde zrovna žádná není.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Jen tak mimochodem, Bratislava byla v komunisticke zemi uplne stejne jako Moskva. :dancing:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Moskva připomínám je stále naše partnerské město. Možná peno zaspal, ale Moskva už dávno není komunistické město. A s tím Kyjevem se musím opravdu smát. :applause:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Morava mi dává největší smysl proto, že to byla spolu s Brnem a Veveřím jedna ze tří lodí, které provoz na přehradě po válce zahajovali. Brno a Veveří už máme (byť Veveří jen ve stavu statického exponátu), tak je jen logické mít i Moravu. Z historického hlediska to dává větší smysl, než komunistická Moskva. Ostatně, u Brna také nikomu nevadí, že nemá své původní jméno Úderník. Tak proč by to zrovna tady mělo vadit?

Edit: A ještě jedna věc. Klidně se vsadím, že kdyby se ta loď původně jmenovala Kyjev, tak by mnozí z těch, co teď volají po pojmenování Moskva, naopak proti pojmenování Kyjev protestovali, protože Ukrajina je ta fuj, fuj země která se spolčuje se západem proti Rusku. Tož asi jen tolik k té údajné neutralitě.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Já si taky myslím, že když to byla ve svém zrodu Moskva, tak by to tak mělo být. Neblázněte s komunismem, minulost nesmažete a Moskvu jako město snad taky z mapy ne. Historie je historie a musíme se smířit s tím jaká byla a vzít si spíš ponaučení do budoucna, aby se neopakovaly chyby našich předků.


Offline
Uživatelský avatar

375
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Však to je jenom návrat k původnímu názvu. Komunismus tady byl, s tím se musíme smířit. Jméno Moskva loď dostala kvůli době, ve které vznikla, a toto jméno nesla po dlouhou dobu. Za mě Morava u historického plavidla největší smysl nedává. Historie má být se vším všudy, tudíž i s tím, co se nepovedlo, když to k té době prostě patří. S politickým názorem to nemá co dělat.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ach jo. Nechápu, že tolik lidí tu bizarnost s Moskvou ještě podporuje. Za mě jednoznačně Morava, protože to dává u historického plavidla největší smysl. Ale Bratislava by také ušla. Ale mám obavy, že o vítězi je v současné situaci opětovného pochlebování východu předem rozhodnuto a budeme mít Moskvu. Ach jo! Kam jsme to jenom třicet let po revoluci dopracovali. Místo abychom se těchto post-sovětských relikvií snažili zbavit, tak si naopak vytváříme další, za všeobecného tleskání oveček, neschopných věřit čemukoliv jinému, než tomu, co píšou Ruskem a Čínou placené konspirační weby. Ale to je škoda mluvit.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 16:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]