Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 585 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Jojo, já to to místo a jeho historii znám, babička mi vždycky vyprávěla, jak tam chodili na procházky :-) Ale nevěděl jsem, že z toho něco zbylo, myslel jsem, že je to pod asfaltem beze zbytku. Díky moc :-)


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Něco k zániku:
Citace:
Obec zanikla po druhe svetove valce, nejspis i kvuli tomu, ze vetsina jejich obyvatel se hlasila k nemecke narodnosti a na konci valky, stejne jako vetsina nemeckeho obyvatelstva, bud utekla pred frontou, nebo byla odsunuta v prvnich povalecnych mesicich. V sedmdesatych letech pri stavbe silnice zanikla vetsina puvodnich budov, az na kostelik ci kaplicku, ktera se dodnes skryva za plechovym plotem objektu.

Obrázek
Splav u Kamenneho mlyna, 20. leta 20. stoleti. Pohled z ul. Veslarske.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
miropiro píše:
[
A proč taky..když kvůli jednomu kurzu pojede Mávečko přes celé město...

Ráno vyjede 1/65 na Lesnou a udělá tuším dvě kola na a-46, a pak jede teprve na linku 65. Večer se zase vrátí na Lesnou a udělá zde asi šest kol zase jako a-46. Někdy přijede večer "pětkou" z města víc lidí, jak těch povolených 21, takže ten Ciťák je tam bezpečnější/výhodnější...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Děkuju. Očekávám, že jde o poslední pozůstatek z nedaleké osady Kamenný mlýn pohřbenou pod kolejemi a asfaltem, jest tomu tak?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Kaplička
Příloha:
kaplicka.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Svezl jsem se 65kou z Řečkovic už dohromady 3x, od nádraží vždy sám, lidé přistupovali hlavně v Řečkovicích z tramvaje, i v počtu 15 a více. Opačným směrem taktéž většina autobusu vystoupila v Řečkovicích.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Řeknu to tak. Včera jsem se svezl ve 14:15 z Řečkovic od nádraží (rozuměj betonovou placku s dvaceti metrama střechy mezi kolejema) na zastávku Olšanského. Jel jsem sám, u hřbitova nastoupil člověk, který u konečné 1 vystoupil a na konečné nastoupilo asi 5 dětí jedoucích kamsi do Medlánek.

Na 1/65, pokud vím, MAVE jezdit má, že tam nejezdí, je věc druhá. 2/65 je trhačka a tam holt ten citelis je, protože Medlánky MAVE nemají a kdo (a za co) by s tím jezdil přes město 4x denně, že...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fixi: Pokud bude obsazen natolik, že už by Máve nestačilo, tak i jo.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Naposledy upravil mceza dne 24 led 2011 18:41, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ať se to již neopakuje.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Takhle jezdí přes celé město Citybus, to je lepší?


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
SMPD_Martin: A proč taky..když kvůli jednomu kurzu pojede Mávečko přes celé město...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Naposledy upravil mceza dne 24 led 2011 18:40, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ať se to již neopakuje.


Offline
Uživatelský avatar

50
25 lis 2010 23:34
Brno
stuřík píše:
A tu a65 bych zatím nezatracoval, třeba se tím naučí lidi jezdit...


Myslím, že už se s ní jezdit naučili, už jsem si neměl málem kde sednout. :-D Do Medlánek jezdí poměrně plná a ke hřbitovu taky, jen myslím, že nikdy nebude úplně využit přestup na vlak (kdo by s ním taky jezdil, že? Když 65 jezdí k 1). Jen škoda, že se na ni již nenasazují Mavka. :-(

_________________________________
www.smpd.cz


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Jakub: Okay! Já jsem to jen chtěl uvést na pravou míru. Se vznikem Renoweldu byl tento areál podnikem opuštěn...


Naposledy upravil mceza dne 24 led 2011 18:40, celkově upraveno 1
Odstraněna citace předchozího příspěvku, ať se to již neopakuje.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
nejsem autorem stránek, ani nemužu zaručit aktuálnost ... každopádně se tam člověk může dozvědět o mnohých zajímavých místech v Brně ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Jakub píše:
tak doplňuji podrobnější informace http://kafelanka.wz.cz/mista/kaplicka.php

Už dávno to není majetek DP. Sídlila tam část Vrchní stavby.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
marecek.00 píše:
Tak se na to dívám, rozdíl mezi nejlevnější a vybranou variantou je 2,3 miliardy. Docela by mne zajímalo, o kolik je tohle řešení ekologičtější než nejlevnější varianta. Podotknu jen, že realizace VMO Tomkovo náměstí a VMO Rokytova, tj. přemostění komunikace od tunelu na Lesné až po Vinohrady je rozpočtováno na 1,3 a 1,5 miliardy, jinak řečeno, ten rozdíl by téměř stačil na opravu tohoto druhého velešpuntu...

A to se vyplatí !!! :-$ že by ekologové ???

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Je krásná, díky moc za info


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
tak doplňuji podrobnější informace http://kafelanka.wz.cz/mista/kaplicka.php

_________________________________
Jakub


Offline
117
02 čer 2007 16:02
[quote="Jakub"]jedná se o zapovězené místo za vysokým plechovým plotem na které se těžko dostává, legální cestou se tam dostat nejde (musí se přelízat svodidla, pak jít přes koleje, vniknutí na zřejmě soukromý pozemek) mezi zastávkami Pisárky a Bráfova ... je to schovaný za takovejma budovama, jak tu někdo psal, že sou to bývalý vodárenský domky

Myslím že je to ta budova v dáli zde na fotce.http://foto.bmhd.cz/foto.php?11297


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
jedná se o zapovězené místo za vysokým plechovým plotem na které se těžko dostává, legální cestou se tam dostat nejde (musí se přelízat svodidla, pak jít přes koleje, vniknutí na zřejmě soukromý pozemek) mezi zastávkami Pisárky a Bráfova ... je to schovaný za takovejma budovama, jak tu někdo psal, že sou to bývalý vodárenský domky

_________________________________
Jakub


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tak se na to dívám, rozdíl mezi nejlevnější a vybranou variantou je 2,3 miliardy. Docela by mne zajímalo, o kolik je tohle řešení ekologičtější než nejlevnější varianta. Podotknu jen, že realizace VMO Tomkovo náměstí a VMO Rokytova, tj. přemostění komunikace od tunelu na Lesné až po Vinohrady je rozpočtováno na 1,3 a 1,5 miliardy, jinak řečeno, ten rozdíl by téměř stačil na opravu tohoto druhého velešpuntu...

Mimochodem, jaká kaplička? Nějaké krásné a malebné místo, které bych určitě měl navštívit? :)


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
jo, ta kaplička je mazec :)

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Z neoficiálního zdroje by přípravné práce měli začít 2012/2013, ale ruku do ohně za to nedám.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tam nejde jen o ten šalinový tunel, ale celkově o celý prostor. Včetně revitalizace bývalé vodárny a obnovení cesty k té kapličče, co je teď schovaná v kopci. Nějaké prachy taky asi padnou na výkup těch dvou areálů, co tam teď jsou.
Jen doufám, že ty prachy se co nejdřív najdou, protože, až se dodělá tunel pok Kr.polem, tak to bude ještě větší špunt než teď.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tramvaj mezi Pisárkami a Žabovřesky. Sranda za 3 000 000 000,-. :-P


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ona je možná taky trochu chyba, že tam ty busy nestaví. Čistě marketingově, lépe by se prodávalo, kdyby se tím de facto zlepšila dopravní obslužnost, zastávka by mohla být třeba někde u pošty. Takto tam ty autobusy jen projíždějí... Nicméně jsem tam často a problémy jsem opravdu nezaznamenal.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 582, 583, 584, 585, 586, 587, 588 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 dub 2024 04:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]