Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 623 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Zkušenosti z Paříže, Kodaně nebo New Yorku tvrdí něco jiného. Stavba VMO je podle mě potřeba, ale s vytěsňováním automobilové dopravy z centra na něj není třeba čekat.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
David Jaša píše:
Na přeplněnost auty je jediný lék - odebírat prostor autům (nebo jim ho zpoplatňovat) všude tam, kde zabírají místo na úkor jiných využití.

Ano, ale nejdříve bys měl mít odpovídající kapacity jinde - a ty zatím nejsou.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Citace:
tak víceméně se to toleruje kvůli tomu, že v centru není kde zaparkovat ... situaci by pomohl vyřešit nějaký parkovací dům jako je například na moravském náměstí.
To má tu drobnou chybku, že to nezmenší celkový počet aut ve městě

Citace:
Myslím, že by v budoucnu ani nebylo od věci vybudovat na okrajích Brna zádržná parkoviště s přímou návazností na MHD. Myslím, že by mnoho řidičů takovou příležitost využila ...
V principu dobrý nápad, horší je to s provedením. Záchytné parkoviště by mělo být na okraji města, aby bylo dobře napojené na silniční síť, v místě, odkud jsou dobře pokryty různé cíle cest a optimálně na trasách, kde není problém přidat kapacitu. Celkem dobré z tohoto pohledu jsou ÚH a KPN, ale že by to bylo nějaké terno, to fakt ne.

Citace:
Možná i tento krok by částečně pomohl od přeplněnosti Brna
Na přeplněnost auty je jediný lék - odebírat prostor autům (nebo jim ho zpoplatňovat) všude tam, kde zabírají místo na úkor jiných využití.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
Fathom píše:
Vyčistit Cejl od zaparkovaných aut jim nic nebrání už teď. Chybí k tomu ale vůle. Vždyť parkovat tam, kde není pruh vedle kolejí, 3m se nesmí. Proč to tolerují?

tak víceméně se to toleruje kvůli tomu, že v centru není kde zaparkovat ... situaci by pomohl vyřešit nějaký parkovací dům jako je například na moravském náměstí.
Myslím, že by v budoucnu ani nebylo od věci vybudovat na okrajích Brna zádržná parkoviště s přímou návazností na MHD. Myslím, že by mnoho řidičů takovou příležitost využila ...
Ona pohodlnost lidí je velká a pokud si někdo řekne, že 2 spoje za hodinu musí stačit, tak se šeredně mílí ... neříkám tedy posílit spoje na periferii, ale vybudovat parkoviště, kde by bylo možno auto zaparkovat a dále pokračovat MHD, které by sse mohlo v kritických místech posílit ...
Možná i tento krok by částečně pomohl od přeplněnosti Brna

_________________________________
Jakub


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Fathom píše:
Vyčistit Cejl od zaparkovaných aut jim nic nebrání už teď. Chybí k tomu ale vůle. Vždyť parkovat tam, kde není pruh vedle kolejí, 3m se nesmí. Proč to tolerují?

oni to netolerují ale dělat nic nemůžou,jakmile zakročí proti zaparkovaným autům tak sou rasisti.


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Aktuality z Joštové:

Joštova: různé tváře oprav

Kód:
Sedmička zjišťovala, jak se Brňané tváří na opravy Joštovy ulice. Vadí jim hluk, prach i málo místa pro chodce. ...


http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=156263


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Předpokládám, že na Milady Horákové se bude opravovat jen kopec pod Dětskou nemocnicí...?


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
Vyčistit Cejl od zaparkovaných aut jim nic nebrání už teď. Chybí k tomu ale vůle. Vždyť parkovat tam, kde není pruh vedle kolejí, 3m se nesmí. Proč to tolerují?


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Brno je rozkopané. Oprav je ale méně než dřív

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... -driv.html

Tato mapka je zajímavá:

Obrázek


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Opravy ulice Milady Horákové hrozí kolapsem dopravy

Kód:
Brno – Obrovské dopravní komplikace hrozí podle některých odborníků při plánovaném uzavření ulice Milady Horákové. Magistrát tvrdí, že na hledání řešení je zatím brzy. ...


http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... oprav.html


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Nevim , kor u uzkych rozchodu, kde se i ted vozy muzou stezi projet k vratum a zpatky , by to smysl melo. Ovsem ostravsky uzky uz moc koleji nemaj. Metrovky zatim ano.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No pokud se ty šaliny "ztratí" do jiných měst, bude to obrovská škoda. Na druhou stranu by se o ně mohli alespoň lépe postarat.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Mno ve verejny diskusi se s tematama nehybalo uz celou vecnost. A v TOP10 se nezobrazuje zamerne, pac by tam byly i furt zakladany nesmyslny temata od anonymu. Muze byt videt v TOP10 , ale bez anonymnich prispevatelu ..


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Už jsem uvedl v tematu Expozice MHD Líšeň, ale vypadá to na to, že si toho díky slučování témat a umístění ve Veřejné diskuzi, nikdo nevšiml

Lidové noviny

Váhání škodí „šalinám“

Muzeum nyní oficiálně přiznalo, že se myšlenky vzdává. „Jednáme o tom, že vybudujeme pro tramvaje depozitář za sídlem muzea v Králově Poli. Byl by napojený na koleje dopravního podniku,“ potvrdil LN náměstek ředitele Ivo Štěpánek.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Já ještě našel jinou studii ale podle všeho by měla vést šalina až "dolů", ale než se na to najdou peníze a začne se stavět může být všechno úplně jinak .....


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Domis píše:
Trochu jsem ten územní plán prozkoumal, především prodlužování tratí. Narazil jsem na plánované prodloužení v Bystrci a toto mě zarazilo: V plánu je trať prodloužena pouze i jednu zastávku k ulici Teyschlově. Vždy jsem si myslel, že bude prodloužena mnohem dál - až někam k žebětínskému rybníku. Opravdu je toto konečné řešení?


Neni, smyčka bude někde tady: Jen mi neni jasné kudy to tam chtějí vést ;-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Trochu jsem ten územní plán prozkoumal, především prodlužování tratí. Narazil jsem na plánované prodloužení v Bystrci a toto mě zarazilo: V plánu je trať prodloužena pouze i jednu zastávku k ulici Teyschlově. Vždy jsem si myslel, že bude prodloužena mnohem dál - až někam k žebětínskému rybníku. Opravdu je toto konečné řešení?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
nero: V této oblasti mají dle územního plánu vést dvě tramvajové trati. Jedna by vznikla prodloužením trati, která končí v Komárově a pokračovala by ke křižovatce dálnic D1 a D2. Druhá trať by vznikla pokračováním od plánované konečné u nového osobního nádraží a pokračovala by do Přízřenic. Nicméně toto je hudba budoucnosti a navíc již vzniká nový územní plán, kde vše může být jinak. Na obrázku od Fabiaka je trať, co má vést do Přízřenic.
Kdyžtak mrkni na územní plán, je tam vše nakresleno. Tramvajové koleje tam jsou zakresleny modrými tečkami. Musíš ale dostatečně zazoomovat, jinak je to špatně vidět.
http://gis.brno.cz/tms/html/uzemni_plan ... e=map_html

Ohledně severojižního tramvajového diametru jsem našel tyto odkazy
http://oko.brno.cz/download/od/diametr/ ... /frame.htm
http://www2.brno.cz/index.php?nav01=112 ... nav03=1509
Nicméně tento projekt je pravděpodobně již dávno mrtvý a uvažuje se jen o severojižním kolejovém diametru


Offline
82
17 dub 2009 11:41
Děkuji za info v této městké části bydlím,kdysi to chodilo až domu teď se mi to dva roky nedostalo do ruky takže bych ani moc nepočítal stím co je tam namalované.

Ano to by měla být tramvajová trať na strankách www.Brno.cz býval projekt "Severojižní Tramvajový Diametr" kde bylo v plánu prodloužit tramvajovou trať až do Avion shoppink parku a ze stávající konečné v Komárově udělat vozovnu, bohužel při změně grafiky webu to smazali a již to tam není resp. sem to nenašel


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
V poslední Sedmičce se píše, ze nějaká "šestka" opravdu, ale opravdu málem přejela pana Klause, hmmm...
Ani ochranka ji prý nezastavila.
Tak se přiznejte! :-D


Offline
Uživatelský avatar

50
24 zář 2004 16:39
Se salinou se tam pocita, ale to uz je hudba velke budoucnosti. On s ni pocita tusim i Shopping Park.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
možný to je, napojení na silnici tam nevidím a míjení se silnicí je mimoúrovňové, svršek se zdá jako kolejový

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
chat: a kam by asi tak vedla? Jedině do Avionu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
nezdá se [-X

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
chat: Trať na Dufkově nábřeží? To bude jenom silnice.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 620, 621, 622, 623, 624, 625, 626 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]