Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 583 z 719    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586 ... 719  Další
Autor Zpráva
Offline
100
12 dub 2009 18:15
je to sice stejné, ale přece trochu jinší, aspoň co se týče fotek :-)


http://byznys.lidovky.cz/brnane-si-pros ... oprava_mev


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
...široké jeden a půl sedadlo. „Posadí se do něj lidé s berlemi, nebo třeba zamilovaný pár,“ popsala s úsměvem výhody nového uspořádání Škrancová. sarcastic už vidím, jak se na sebe tlačí dva cizí lidi a nadávají, jak jsou ty nový šaliny hrozný :mrgreen:

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... malne.html
Vtipne bylo, ze v RSS ctecce se mi ten clanek objevil jako "Nová Porsche tramvaj v Brně má sedačky" :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ten lístek za 18,- by se mohl mimo 100+101 zkrátit (když už, jenom názor) na 30 minut. Několikrát jsem tento lístek využil při cca 20minutové cestě. Ale na 15 min všude bych ho nezkracoval.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Zdražení jen v kraji by mohlo naopak tarif zpřehlednit. Když se řeklo, že se nezdraží Brno, představuju si pod tím šalinkarty na Brno a jízdenky za 14, 18 a 22Kč. Zdražit jednoúsekovou, zrušit dvouúsekovou a lístek za 18Kč nechat platit 15 minut všude, lístek za 14Kč nechat tak jak je, stejně jako za 22Kč a co je nad tím zdražit, nebo dvouúsekovou zdražit a lístek za 18Kč nechat platit jenom v Brně.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
ad peno: Ta první citace (o Břeclavi) mě taky trkla do očí, a byť je zřejmě pravdivá, tak to není oprávněný důvod odsuzovat IDS JMK. Není to náhodou podstata dvojího tarifu, že jeden je výhodnější v některých situacích a druhý zase v jiných?

Viz příklad:
Když jedou z Břeclavi do Brna dva lidé, co vlastní brněnskou šalinkartu, zaplatí 2×49 Kč*, takže to vychází pro IDS.
A těch příkladů může být spousta, ne každý jezdí v párech (hlavně třeba za prací), takže stavět kritiku tarifu IDS na jednom příkladě mi přijde dost zcestné.

(* dvě sedmizónové jízdenky, jejich cenu jsem teď nekotroloval, ale mám pocit, že vloni jsem je shodou okolností na stejnou trasu kupoval za 49,-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pavel píše:
Kraj v létě zdraží jízdné ve vlacích a autobusech
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... usech.html

Nebudu komentovat samotné zdražení, ale několik věcí mě v tom článku zaujalo.
Citace:
„Když jedou dva lidé z Břeclavi do Brna, zaplatí za hromadnou jízdenku drah 120 korun. Ostatní varianty jsou dražší,“ uvedl například Milan Pávek z Břeclavi.

Jednak skupinová ČD pro 2 z Břeclavi do Brna stojí 122 a vyplatí se jen pokud jedete z nádraží k nádraží. Pokud použijete MHD v Břeclavi a/nebo Brně, je naopak dražší jízdenka ČD, protože za jízdné IDS JMK zaplatí dva cestující 124 a s univerzální dokonce jen 116,60, což je i pod jízdenkou ČD.
Citace:
Podle něj se cestování integrovaným dopravním systémem vyplatí jen na krátké vzdálenosti. „Například do Mikulova nebo Valtic. Prostě v zónách jednoho okresu ,“ dodal Pávek.

Jak kdy, jak kde. Moje matka dnes jela na Lučinu a zjistila, že i když má IN25 pro důchodce, stále ji kombinace jízdenky ČD z Hodonína do Strážnice a následné jízdenky IDS ze Strážnice na Lučinu vyjde prakticky nastejno jako třízónová jízdenka IDS. Důvod? Znevýhodnění cestujících na velmi krátkou trasu na lince 920, takže ze Strážnice na Lučinu, v rámci jedné zóny, musíte mít dvouzónovou přestupní jízdenku za 18, čímž jsou výrazně zvýhodněni cestující do dalších zón.
Ale nejlepší je tohle:
Citace:
Důvodem zdražení je (podle náměstka hejtmana Václava Horáka) … také rozšíření systému na Znojemsko.

To je velmi nešťastné vyjádření, které ve výsledku může vést k zášti zbytku kraje vůči Znojemsku a i kdyby toto byl jeden z důvodů ke zdražování, náměstek hejtmana by to neměl veřejně do médií říkat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
mceza píše:
Kolik blbejch povolení a schvalování a plánů je potřeba na sebemenší pitomost a pak se najednou postaví takový komplex a nic z toho není vyřešeno...

Protože když se to řeší ex-post, je to dražší a jsou větší provize.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
xcav8 píše:
Když vidím jak to ořezali, je mi z toho smutno.

Takhle tam přece nebylo místo pro žádný nákupní a "office centrum".

A to si developer nemůže dovolit, kde bychom byli, s parky, co? :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jak z paskvilu udělat ještě větší paskvil...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Ještě ohledně kampusu, původně to tam mělo vypadat trochu jinak.
Když vidím jak to ořezali, je mi z toho smutno.
Už jen ta lanovka by byla bomba.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Kraj v létě zdraží jízdné ve vlacích a autobusech
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... usech.html

Brna se to údajně nemá týkat, tak jsem zvědavý jak to udělají


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Počítá se s ukončením tratě. Ne se smyčkou. Postavíme tam úvrať, tedy systém, kdy se oboustranná tramvaj dostane výhybkou na opačnou kolej,“ potvrdil Kotzian.
Tak, Kotziáne, už bys měl vypsat VŘ na nějaké kačeny. Tady ty dvaceti a víceleté se brzy rozpadnou! Už teď se jim rozpadají odpojovače...
P.S. : To není jak obecní vinohrad o deseti hlavách, chápeš?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No uvidíme, co s dopravou udělá dostavba ubytovacích kapacit v areálu.


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Tak sice to je nelogický, nechávat si na svým pozemku pruh pro MHD, ale když by bylo pro mě (což v tomhle případě je), tak bych o tom třeba přemýšlel, že se lidi nějak ke mě musí dostat a současný (dnes - tehdy budoucí) doprava nestačí.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
jan.peta píše:
Mě zase překvapuje, že Masárna myslela na parkoviště, ale že většina studentů jezdí MHD to jí nenapadlo, aby myslela na to kde postavit koleje (kdyby totiž na to myslela, tak tam nechala místo, aby šalina nemusela jet přes ten "minikruháč").

No to je spíš chyba města, že si tam nenechalo pruh pozemku pro MHD. Ty by sis koupil pozemek a pak si na něj místo něčeho svého nechal postavit tramvajovou trať?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Byli u dokumentů bez tramvaje a všeho, co tam ještě chybí. Dobře to věděli, a stejně tak dobře věděli, že tady to ještě bude sypat. Podobně je to ale v celé republice.
Ano, ještě se sypat bude až padneme... ](*,)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Byli u dokumentů bez tramvaje a všeho, co tam ještě chybí. Dobře to věděli, a stejně tak dobře věděli, že tady to ještě bude sypat. Podobně je to ale v celé republice.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kocourkov, Kocourkov. Fakt k zblití. By mě zajímalo, kde všichni ti dopravní experti, městští urbanisti a architekti byli, když se stavba kampusu plánovala. Teď jsou chytří jak rádio a předtím tramvaj nikoho nenapadla...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud se na něco přijde později, znamená to dokumenty navíc. A ty musí někdo vypracovat. Samozřejmě si za to nechá zaplatit. No a tak odtéká více peněz z eráru, než kdyby na to někdo "přišel" už předtím.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
agent_s_teplou_vodou píše:
Vše je součástí kolaudace. Pokud takové podmínky dány nebyly, je na vině stavební úřad, tedy město Brno. Zarážející je, že až teď, 6 roků od zahájení výstavby Kampusu, se teprve někdo probudil.

Bohužel nepřekvapuje. :/ Todle asi nikdy nepochopim.


@ mauricio - však před vchodem do nemocnice to má jet, ne? :)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Před zahájením každé stavby probíhá stavební řízení. Stavební úřad může nadiktovat investorovi podmínky (vybudování infrastruktury, atd). Vše je součástí kolaudace. Pokud takové podmínky dány nebyly, je na vině stavební úřad, tedy město Brno. Zarážející je, že až teď, 6 roků od zahájení výstavby Kampusu, se teprve někdo probudil.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
sportovecbrno píše:
A že se na dopravní obslužnosti více nepodílí developer, jak to mají obchodní centra ?? Už v době kopání základů to měli chystat a ne to teďka (pro Brno klasicky) honit 5 minut po 12. [-(

Já si myslím, že v tuto dobu už táhne nejmíň na 14:00 a než se začne stavět, tak bude za 5 minut 12 dalšího dne.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Mě zase překvapuje, že Masárna myslela na parkoviště, ale že většina studentů jezdí MHD to jí nenapadlo, aby myslela na to kde postavit koleje (kdyby totiž na to myslela, tak tam nechala místo, aby šalina nemusela jet přes ten "minikruháč").


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
A že se na dopravní obslužnosti více nepodílí developer, jak to mají obchodní centra ?? Už v době kopání základů to měli chystat a ne to teďka (pro Brno klasicky) honit 5 minut po 12. [-(

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17959 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 580, 581, 582, 583, 584, 585, 586 ... 719  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 15:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]