Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 619 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mluvil jsem v neděli v Komárově s tím řidičem, co tu tramvaj řídil, nebyl zrovna moc OK, teda spíš vůbec. A kdo by taky byl že?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Hmm, chtela skocit pod salinu a na ilustracce je RT6 . To by mela dlouhy zivot ...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Sice to nesouvisí ani tak s DPMB, spíš s IDS JMK, protože spoustu vlaků bylo kvůli této nehodě opožděno:
http://tn.nova.cz/zpravy/doprava/rychli ... aneni.html

Mohl jsem být v té reportáži vidět (díval jsem se z šestého okénka prvního vozu rychlíku v čele s 363.160 v Najbrtu), ale akorát jsem se jim nevešel do záběru...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pokus o sebevraždu:
http://brnensky.denik.cz/nehody/brnanka ... tavit.html


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
miropiro píše:
Předpokládám, že na Lesné chtějí tramvaj ukončit na křižovatce Okružní - Seifertova. To bude prima pro obyvatele Majdalenek, tramvaj přímo pod okny (doufám, že to odhluční).

Na podzim jsou "komunálky", tak bude stejně všechno jinak!


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Předpokládám, že na Lesné chtějí tramvaj ukončit na křižovatce Okružní - Seifertova. To bude prima pro obyvatele Majdalenek, tramvaj přímo pod okny (doufám, že to odhluční).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Teď jsem si prohlížel katastr, tak nevím, kde to paní urbanistka vzala, že město Brno má něco společnýho s tratí SS-Líšeň (muzeum), že by 100x opakovaná lež se stává pravdou?


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Brno 2020: kam povedou linky tramvají?

http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=173570

Tak to jsem zvědav, jak to pofrčí za 10 let


Offline
470
01 zář 2005 23:14
Česká ulice přijde na půl roku o tramvaje
http://brno.idnes.cz/cinkot-salin-na-ct ... zpravy_aja


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
Článek o šalinách na plotní vyšel dnes na idnes Zbourají kus Dornychu


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
4karlos4: něco se povídalo o Maloměřickém mostu, ale nevím, jestli je to pravda


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Při podrobném studování toho letáku o výluce Joštova jsem si všiml, že v II. etapě od 1.7. do 31.8. má být celá d-4 nahrazena autobusy a-x4. Využije se toho i pro opravy tratě někde jinde na trati d-4?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Na webu DPMB se 10 uvádí také v odstavci o náhradě linky 8 do Lískovce, takže Renneskou.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Myslím, že Hybeškou by to poněkud postrádalo logiku. I když pravda, u DPMB občas některé věci postrádají logiku.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Zdovolením bych přerušil diskuzi ještě jednou výlukou Česká - už docela dost lidí se mě ptalo, jak co bude jezdit a pak chtěli vědět, jak bude jezdit ta desítka. Všude, včetně stránek dpmb je: Linka 10 bude v pracovních dnech od 5 do 19 hodin vedena po trase Stránská skála - Hlavní nádraží - Bohunice, Švermova. Ale kudy pojede? Rennenskou, nebo přes Hybešku?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
MartinV píše:
Janatak: kolo super, jen musí být místa, kam ho lze dát. Bez velkého rizika krádeže.


No to jistě, bez infrastruktury a vybavení to s masivnějším využíváním kol v centru Brna nepůjde. Zatím je v centru jediný místo - vedle Vágnera, kde je možno kolo odložit, zamknout a mít ho pod dozorem.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Jinak dost zajímavé blogposty k parkování jsou k nalezení tady.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Janatak píše:
Jiná možnost je natolik znevýhodnit vjezd do centra a parkování zde, aby sem takto dojíždějící volili alternativní způsob dopravy - mhd, kolo, atd...
Parkovné a omezení průjezdnosti skrz centrum by podle mě stačily - přineslo by to stejný výsledek jako mýtné, ale stálo by to míň. Hlavně ale musí být zpoplatnění v celé oblasti stejné, jinak hrozí tohle.

MartinV píše:
Janatak: kolo super, jen musí být místa, kam ho lze dát. Bez velkého rizika krádeže.
Zajímalo by mě, kdy v Brně uvidím něco jako při své návštěvě Salcburku před patnácti lety - že cyklista přijede na náměstí, odloží kolo, a jde si něco vyřídit. Zamykat kola nebylo kam, protože na všech stojanech bylo asi 10x víc kol, než míst, a nebylo to ani potřeba.

Mimochodem zajímalo by mě, jak by se v Brně chytlo Bixi. Kdyby ta půlhodinová jízda byla v ceně elektronické roční šalinkarty, to by byla úplná bomba.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Janatak: kolo super, jen musí být místa, kam ho lze dát. Bez velkého rizika krádeže.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
David Jaša píše:
Všechna ani zdaleka ne. Jen ta, co překáží, a zbytek dotovat jen pro krátkodobé stání, zbytek zbytku :) zpoplatnit za tržní ceny.


MartinV píše:
DJ: a nechceš v okolí 100 m od historického jádra města zrušit všechna parkovací místa? Bylo by to dobře průjezdné. :mrgreen:


Taky jsem pro zásadní redukci parkování na ulicích v centru a poblíž něho, protože k tomu primárně ulice jako taková není určena. Ale současně s redukcí parkování v těchto místech musím nabídnout alternativu v podobě parkovacích domů, podzemních garáží v potřebné kadenci v rámci rozlohy daného území centra města.

Jiná možnost je natolik znevýhodnit vjezd do centra a parkování zde, aby sem takto dojíždějící volili alternativní způsob dopravy - mhd, kolo, atd...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Všechna ani zdaleka ne. Jen ta, co překáží, a zbytek dotovat jen pro krátkodobé stání, zbytek zbytku :) zpoplatnit za tržní ceny.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
DJ: a nechceš v okolí 100 m od historického jádra města zrušit všechna parkovací místa? Bylo by to dobře průjezdné. :mrgreen:


Offline
215
18 dub 2008 19:13
Janatak píše:
Já myslím, že by to šlo. Na Komenském náměstí by byla odizolovaná tramvajová trolej směr Husova - Údolní v obou směrech, pro směr Husova - Česká trolejbusová. Horší by to bylo na odbočení z Joštovy na Kounicovu, tam jak by se to pořešilo s křížením trolejí tram a tbus je otázka.


A prečo to v tejto variante potom nepotiahnuť cez zastávku 12/13 na Joštovu, aby vznikla i zastávka Komenského náměstí v oboch smeroch. (http://tinyurl.com/375peq8) To by boli 2 kríženia T s jednou stopou trolejbusu a pri zastávke 12/13 by bolo kríženie I s jednou stopou trolejbusu. K tomu 2 trolejbusové výhybky, jedna na príjazd k zastávke 32, druhá odjazd z nej.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
MartinV píše:
OP: nevím, zda by bylo dobré cokoliv dělat s tou Marešovou, jelikož takhle je to vyhovující, na obousměrný provoz to opravdu není vhodná ulice.

No jo, těch 33 parkovacích míst na jižní straně ulice je opravdu nepostradatelných, závisí na nich ty tisíce lidí studující a pracující poblíž, že...


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Emperror: no ta Solniční by byla opravdu nouzová.

Jinak by taky trajfy mohly jet po Údolní až na Husovu, po té se vydat vlevo a pak odbočit doprava na Joštovu. Tím by se vyhnuly tomu křížení před chrámem JAK.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 616, 617, 618, 619, 620, 621, 622 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 01:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]