Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 692 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Z jiného soudku: Úvoz: lidé si stěžují na pruh pro autobusy
http://www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=10558


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
http://zpravy.idnes.cz/po-lidech-chteji ... 4_brno_taj


Offline
9986
15 led 2005 23:41
PvvS, Janatak

v Pardubicích, tak vás to nemusí znepokojovat...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
mrakicio píše:
zdražování vlaků a mhd mě dokonce donutilo k tomu přihlásit se konečně do autoškoly... :mrgreen:


Prosim tě, dej tak nějak vědět předem, v kterých končinách se při autoškole budeš nacházet, ok? Pro sichr :mrgreen:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
PvvS píše:
No ja mam jasno. Do mhd vlezu akorat smerem do/z hospody. Jinak mi to IGK jisti. I kdyz si zapocitam ruceni, benzin, tak nejsem az o tolik drazsi, kor kdyz nekoho jste vezmu sebou.


Bohužel vás bude víc ](*,)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
no jestli například zdražení lístku z 8Kč na 10Kč není zdražení, tak kolik bude stát po zdražení až o těch 33% Hm, jsem celkem zvědavej kolik budou stát...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Pěšky...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3690
08 čer 2005 23:12
David Jaša píše:
Vzdálenost dvou průměrných zastávek MHD je nejvýhodnější jít pěšky. Na místě jsem obvykle v době, kdy teprve přijíždí autobus na zastávku, resp. kdy se automobil začíná odlepovat ze svého parkovacího místa.
Presne tak, cekat 5 minut, abych pak 2 minuty jel... jeste by po ceste pred nama treba stala nejaka zdechlina a ja, ac bych byl 50 metru pred cilovou zastavkou, bych zustal trcet v saline dalsich nekolik minut.

A propos, posledni dobou casto vidam, ze si nekdo chce koupit lstek u ridice a ridic odpovi "Nemam".
Co pak? Jaky je legalni zpusob prepravy za takoveto situace? (napriklad ve vecernich hodinach, kdy jsou trafiky zavrene)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
třeba by se mohl zlepšit i servis automatů - když automat týden v kuse nefunguje a týden v kuse volám, že by chtěl opravit, a stále se nic neděje, není něco špatně? pak se nedivte, že si jdu koupit jízdenku za řidičem - nejbližší trafika je tři zastávky.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Nevím,proč neudělají "množstevní slevy",jak je tomu ve světě(Barcelona,Valencie).Lístek na jednu jízdu stojí 1 € a 10 jízd 7,50 €.Když u nás na to nejsou čtečky,tak by při nákupu dvou bločků po pěti taky mohla být ona množstevní sleva: 1 lístek za 20,- , 10 lístků za 170,-Kč.Určitě by se prodej navýšil a lidé by měli "najednou" zásoby jízdenek jako hrom a neotravovali by řidiče...


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Pánové řidiči, jen jednu poznámku: Musíte si uvědomit, že cestující, kteří si u vás kupují lístky, to nedělají proto, aby vás naštvali. Myslím, že problém nebude v cestujících, ale u někoho v dpmb a řidiči to nejsou.
A vzhledem k tomu, jaká je úspěšnost pokusů o nákup jízdenky v automatu (ze zkušeností tak 75% maximálně) a že automat nebere ani padesátikoruny (takže za co si teda mám tu zásobu jízdenek nakupovat?), považuji nápad na velké zdražení jízdenek u řidiče za nechutnost.


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
tak až ho do nějakého vozu namontujou tak dám vědět :lol:


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Mechoš: A co takhle vozit automat na kafe v kabině? Že bych se stavil :mrgreen:
Jo a fotky už jsou :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Ať lístky u řidiče zdraží aspoň o 200% aspoň nebudou někteří otravovat že chcou lístky a navíc ještě řidiči cpat dvoustovku (tu prostě neberu - nemám drobný :roll: ) to že si lístky kupuju ze svého mi neva neboť ty peníze co vydělám jsou moje třeba na kafe na konečných kde je kafomat :lol:


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
To je celkem mazec, že si pilot kupuje jízdenky ze svýho :shock:
Prodej jízdenek u řidiče beru jako nouzovou variantu, takže ať je klidně zdraží. Navíc by se řidiči neměli bát poslat lidi do správných míst, když si neobtěžují opatřit aspoň drobné.
Desetiminutová jízdenka je dobrej výsměch. Jediný sídliště, kam se na ni dá z nádru dojet je Komárov. V reálu na to stejně lidi jezdí dál (např do Slatiny)...


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Pavel: myslím si, že v Brně je velikost zón a cena jednorázovek tak akorát. Ovšem hodila by se natáhnout platnost 10min jízdenky na 15-20 min, aby byla použitelná nejen na popojetí, ale např. dojetí ze sídliště k nejbližšímu přestupnímu uzlu...


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Kdyby se ty hovádka naučili používat univerzálku, tak jsou za vodou, když chce jet 10 minut, udělá si desetiminutovku, chce jet hodinu, má hodinovku, chce jet do Modřic, udělá si 3 zónovku. Se divím, že jsem univerzálku ještě neviděl u PVVSho.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Já nevím, proč všichni řvou, že chtěj podstatně zdražit prodej jízdenek u řidiče. To že někde chybí automat na jízdenky, je sice špatný, ale kdo tama jezdí, tak to ví. Pokud chci jezdit za jízdenky, tak si jich dopředu koupím dostatečný počet a když začnou docházet, tak koupím další. Většina z vás chodí v práci nebo ve škole na obědy. Tam si taky musíte koupit stravenky dopředu, nebo nabít čipovku. Pokud nemáte, jste hlady. Uvědomte si, že řidič nesupleje trafiku, nebo jízdenkovej automat, ale je pouze doplňkový prodej pro ty, co si opravdu zapoměli, nebo nestihli koupit jízdenku a spěchají i za cenu vyššího jízdného. Pochopitelně budou řvát ti, co si jízdenky jinde nekupují a když si jdou kopit jízdenku s pětistovkou, tak se ještě diví, že nemám nazpět. A že se jich prodává čím dál víc je pravda, za minulý měsíc jsem si jich kupoval za 2500,-kč, což mi bude strženo z výplaty. Uvědomte si, že jsou řidiči, z jejichž konta jdou platby celé rodiny, a těch 2500kč jim může chybět na nějakou patbu, která neprojde a bude jim uděleno penále, v horším přadě např, leasingu odebrání věci.

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
s těma automatama máš pravdu, ale oni jich přeci mají 150 a pořád sledují, kde jsou potřeba a podle toho s nima šibujou neeee. třeba takovej na Bzenecké směr Osada je úplně ve středu dění, myslím, že s tímhle zaspal depec století. když tam byla zastávka dobrý, ale teď?????? a další podle jejich častých vyjádření kupovat nehodlají, proč taky. akorát kam se teda poděly ty automaty, když v Líšni mizí??
se zdražením jízdenek pro prodej u řidiče jako šofér souhlasím, i přes novoroční zdražení o pět korun to beztak cestující veřejnosti nevadí a kupují si je i přes to stále častěji, než před tím zdražením. fasuji jízdenky častěji, než před tím zdražením. asi to je tím, že se lidi naučili chodit za náma a kupovat si je (což je jenom dobře), ale pekelně to zdržuje. a nevidím důvod, proč si někteří lidi, i když ví, že pojedou mhd, ten lístek nekoupí dopředu v trafice nebo jinde, a míst je podle mě v centru plno. ani jim nevadí, že platí min. o pět kaček navíc. takže nějaký zdražení jim taky asi vadit nebude. ale poctivost je dobrá věc, jenom ji trochu nasměrovat správným směrem.
Pavel: no nevím jak by si dělal úsekové jízdné v rámci Brna, ale možná by Kordis, popř. DP měl zájem o tvou studii :-) a taky je zcela zřejmé, že DP chce, aby předplatitelé měli výhodnější jízdné, což je samo oboustranná výhoda. ani se nedivím, že čím kratší jízda, tím to stojí víc, pokud si chceš cvakat jízdenky na každou jízdu zvlášť.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Čipovek a čteček má DPmB jako obvykle plnou hubu při každé změně tarifu, ale realita se ještě nedostavila.
Jízdenky u řidiče jsou dost problém. Spousta lidí zpohodlněla a kupuje u řidiče jízdenky i tam, kde je funkční automat a otevřenej stánek. Když tohle udělá 5 lidí za 15 minut jízdy trolejbusu ze Slatiny na nádraží tak je to poznat...


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Z hlediska DP urcite je to dobre. Ze salinkaret ma v podstate trvaly jisty prijem, coz se o listkach rict neda. Navic na prodej listku se namaluji dalsi naklady. Tisk 10minutovy je stejne drahej , jak 60minutovy, ovsem marze na prodej jsou uz podstatne jiny.

S tim zdrazenim u ridice, je podle me dost velka prasarna ze strany DP. Nevim jak v ostatnich castech, ale v lisni zmizely minimalne 2 jizdenkovy automaty . Takze Hornikova, masarova jsou bez jizdenek. A smatlat na jirovu, nebo novosilenskou jenom kvuli tomu abych zjistil ze automat opet nefunguje a nonstop stanek je jako obvykle obklopenej ozralejma zamestnancema z vychodu (nemyslim SK) , tak to je trochu silny kafe . Budto pak tedy bude automat na kazdy zastavce, nebo ve voze , nebo at zapomenou na zdrazovani. Meli uz davno uvazovat hlavou a nasadit cipovky+cardreadery a bylo by po problemech.


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
chat-maniac: o tom, že roční šalinkarta je výhodná není řeč a sám ji využívám. A to, že se vyplatí si koupit roční šalinkartu při 2 jízdách denně taky není řeč. Ale tady jde o princip, proč má člověk který denně dojíždí do práce 2 zastávky platit stejně jak člověk co dojíždí denně 20 zastávek (když si koupí šalinkartu, která se mu jak říkáš vyplatí). Já sám jsem rád, že to takhle je, protože každý den jezdím trasu Lískovec - Královo Pole. Takže se mi roční šalinkarta zatraceně vyplatí. Ale nebylo by férovější nastavit v tomto systému i nějaké mezistupně? Samozřejmě kdo jezdí delší vzdálenosti by měl být zvýhodněn, ale šest 10 minutových stojí 60 Kč versus jedna 60 minutová za 15 Kč. To se mi nezdá jako fér. Zdá se mi, že dopravní podnik se snaží donutit lidi, aby si lidi kupovali jen šalinkarty, což si nejsem jist jestli je dobře.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Vzdálenost dvou průměrných zastávek MHD je nejvýhodnější jít pěšky. Na místě jsem obvykle v době, kdy teprve přijíždí autobus na zastávku, resp. kdy se automobil začíná odlepovat ze svého parkovacího místa.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
nevím proč se divíte, že čím kratší platnost jízdenky, tím je to dražší. pokud si koupíte na rok, můžete lítat kdy a kde chcete a je to výhodnější, pak si můžete přepočítat nějaký kačky na jednu desetiminutovou jízdu brnem ;-) a ať mi nikdo nevykládá, že jezdí jenom dvě zastávky z práce a do práce a pak už nikdy nikam jinam. a hlavně je směšný, že auto bude výhodnější na tu vzdálenost dvou zastávek jak bus :-D to se ani nezahřeje na provozní teplotu, takže to žere o dost víc, jak na provozní teplotu, které se dosáhne až po určité době jízdy. a taky se na studeno motor víc prasí. je to pořád výhodnější??? :-D
jak někdo může porovnávat desetiminutovou jízdenku s roční? pokud někdo jezdí pět dní v týdnu do práce ty dvě zastávky, tam a zpátky, a cvaká si jízdenky za 10,-, vychází mi to 20,- denně, 100,- týdně, 400,- měsíčně, a ročně pokud počítám jenom 11 měsíců (dovolené nemoc atd.) je to 4400,-.
kdo je tady teď vůl??? :-D a tohle prosím jenom za cesty do práce ty dvě zastávky. nebylo by výhodnější si koupit tu roční a jezdit po celým Brně jak mě napadne????? :-D :-D :-D ](*,) :dancing:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Honny píše:
...ČSSD?


Jo , lidi se nechali utahnout na 30korunovy nudli a na nesplnitelnejch slibech.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 689, 690, 691, 692, 693, 694, 695 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 dub 2024 00:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]