Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 591 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Ale já temu rozumím, co tu píšeš. Ale je zajímavé, že se kvůli tomu zlobíte, jen když si tam jednou za rok stůpne jeden trůba. To, že mně se tento dominový efekt stává skoro každý den, tak to řvete jak kapr na suchu.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
H20 píše:
A jak si řidič može dovolit jet dřív?

Řidič jet dřív nemůže, ale může jet na čas, což je ovšem zdržení pro toho, co jede pozdě a jede za ním.
Příklad: D-4 na Svoboďáku chytne kvůli zmrzlíkovi 3 minuty a následně další jednu na Svoboďáku na zastávce, protože je tam hromada již rozmrzlích lidí, kteří nutně rychle potřebují na Českou, jenže na České už se před ni dostane a-x4, zpožděná d-5 od Štefáničky a d-6 která odjela přesně na čas z Moraváku a jede těsně za tou d-5 a má na Českou jízdní dobu 2 minuty, ale ve skutečnosti to nezabere ani jednu. Protože se ta d-6 vleze do zastávky, tak to řidič otevře. Lidi na začátku ostrůvku vidí, že lidi vystupují, tak se vydají přes celé nástupiště, což ovšem chvilku zabere, protože jak na sviňu je tam nejmíň 5 berlařů, takže ta d-4 stále stojí před ostrůvkem a chytá další sekeru. Autobus kterej čekal na zastávce do času odjezdu se dal do pohybu a za ním rychle i ta d-5, protože už tou dobou má slušnou ranu, ale řidič d-6 nikam nespěchá, protože po odjezdu d-5 uviděl další berlař d-6 a otevřené dveře, navíc musí počkat na odblokování výhybky. Berlař doleze nastoupí a d-6 se dá do pohybu, ale protože směrnice říká něco o tom, jak co má udělat řidič který stojí jako 3. v zastávce, tak d-6 zastaví znova jako 1., čehož využije další berlař. Teď jedna otázečka. Co má udělat řidič té d-4? Má to otevřít, protože neví, jak dlouho tam ta d-6 bude stát nebo nemá a má doufat, že odletí co nejdřív? Ať udělá cokoliv, tak stejně dřív jak ta d-6 neodjede. Ale jelikož má zpoždění, tak je určitě lepší otevřít, aby se mohl bez stanicování vydat ihned za tou d-6. Jenže to už má ta d-6 minutu zpoždění a tudíž ta d-4 6 minut. Jenže na Mendlák je ještě cesta dlouhá a odbočení z Husove na pekařskou nelehké, tak se dá předpokládat nárůst zpoždění nejméně o minutu. Takže výsledek toho, že jeden debil zmrzl na 3 minuty na Svoboďáku na kolejích a připadá mu to hrozně směšné, je to, že d-4 odjíždí z Mendláku o 4 minuty později a chytá další ranu, protože lidí na ni čeká moc.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
9986
15 led 2005 23:41
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Pánové, vy hledáte jen obětního beránka. Já vím, že su všeuměl a všeznalec a vše umím nejlíp, všechno vím, všechno znám, všude sem byl a tak dále. Ale třeba pan Jakub by se mohl naučit číst. V posledním příspěvku tvrdím, že za většinu zpoždění može dopravní situace, ale najde se i šnek. Pak pan Martin mluví o dominovém efektu. Dobrá, ale pořád je to přece zpoždění, pořád se nějak nemožem vlést do jízdního řádu. A jak si řidič može dovolit jet dřív? A pro pana chat-maniac. No naštvi se, stejně ti to bude prd platné. A jen doplněk. Nebudu se ho teda zastávat, je to vůl, ale ty tři minuty sů prostě jen zanedbatelným plivnutím do moře a za tím si stojím. V Brně je zpožděná skoro každá linka.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
to že b si za spoždění mohli řidiči důrazně nesouhlasím ... drtivá věšina spoždění je vytvořena dopravními podmínkami ... a myslim si, že 10 minut spoždění kvůli tomu, že je kolona se dá pochopit rozhodně líp než zpoždění 3 minuty (které ve výsledku může narůst, jak už ostatní poznamenali), které je vytvořené unuděným blbečkem ... víš co, di si stoupnout na vlakový koleje ... celkem by mě zajímalo, jestli by vlak stačil dobrzdit nebo ne ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
H2O: Jak tady už někdo říkal (v podobném duchu), zpozdíš tramvaj o tři minuty, ta se pak např. na České (v tomto případě) zařadí za jiný vůz, který ovšem pojede oproti JŘ trochu rychleji, tudíž bude na Čáře vyrovnávat čas, nebo by se také mohli střídat řidiči, atd.; zkrátka jsou to "pouze tři minuty", ale další minuty na tebe začnou "padat" dominovým efektem.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
H20: tvoje řeči raději nechám bez komentáře, naštval bych se. Miluju řeči typu stejně za to může řidič, ty si takový děd vševěd a všeuměl, který je bez chyby a určitě by to dělal líp. Tak prosím.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Tady nejde o to, že se něco zpozdí jednou o tři minuty. To se dá opravdu zanedbat. Ale přijmout princip, že se někdo někde nudí, tak si jen tak z ničeho nic zpozdí tramvaj, protože se mu prostě zrovna chce, a nikdo na to nemá co říkat, protože to je prostě ok, to přece přijmout nejde. To si mám kdykoliv se mi zachce stoupnout na trať a začít tam luštit křížovku s tím, že mě to stejně za pět minut přestane bavit, takže vlastně o nic nejde?

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
mceza píše:
H2O: Takže když někam budeš pospíchat, já tě chytnu a tři minuty ti nedovolím se hnout, tak budeš v pohodě? Pospícháš na vlak, nestíháš, další jede za 2 hodiny a já tě 3 minuty budu držet ve vestibulu a nepustím na nástupiště, tak taky budeš v pohodě?

Ano, 3 minuty jsou zanedbatelný čas, ale času je málo a stojí peníze. Pro někoho mohou být kritické.
Mrzí mě, že jsem tam nebyl, udělal bych s tím volem rychlý proces...


A když normálně spěchám do práce a autobus víc jak 15 minut nejede (když interval je 10 minut)? To mám taky s prvním autobusákem udělat rychlý proces? Jaký je v tem rozdíl, když za 3 minuty može nejaký blbec na koleji nebo když za 10 minut može řidič (tým neříkám, že za to može dycky, v naprosté většině za to nemože, ale už sem nekolik takových slimáků na silnici potkal)?

Akorát děláte z komára velblouda. To, že se šalina zpozdí o 3, slovy tři minuty, je tak zanedbatelná odchylka, která se vyskytuje podle mě u většiny spojů. Plus 5 minut jistě není žádný problém. Pravda jezdí jistě i na čas.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
MartinV píše:
H2O: např. a-51/t-38 na Žlutém kopci na sebe (většinou - ano, nemají to nikde dáno) čekají.

ale máme to dáno, kromě spojů kolem sedmé hodiny ranní, je ve služebáku po celý den poznámka o vyčkávání na a-38, a těch vyčkávání je povícero i na jiných linkách

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mauricio píše:
Jenže to je situace, za kterou cestující nemůže, takže by to mělo jít okecat, ne?

Těžko říct, su rád, že sem se zatím s revizorem hádat nemusel. :)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
H2O: Takže když někam budeš pospíchat, já tě chytnu a tři minuty ti nedovolím se hnout, tak budeš v pohodě? Pospícháš na vlak, nestíháš, další jede za 2 hodiny a já tě 3 minuty budu držet ve vestibulu a nepustím na nástupiště, tak taky budeš v pohodě?

Ano, 3 minuty jsou zanedbatelný čas, ale času je málo a stojí peníze. Pro někoho mohou být kritické.
Mrzí mě, že jsem tam nebyl, udělal bych s tím volem rychlý proces...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jenže to je situace, za kterou cestující nemůže, takže by to mělo jít okecat, ne?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mauricio píše:
To je už ale poněkud jiná situace.

O tom žádná, jen mě to docela naštvalo. Kór když se mnou jel člověk s lístkem, u kterého sme jen tak-tak stihli platnost.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Ano, byl sem to já. Rád se vždy ukážu v novinách. :dancing:

Jen ještě otázka, kolik procent spojů (a to i zde uvedených, na kterých jistě veškeré autobusy navazují) v celkovém pojetí brněnských linek má nějakou návaznost na jiné linky jezdící po Brně? Vím, že je i jistá návaznost na další linky z IDS, ale tam se to dá taky jistě spočítat na prstech. Když sem dáte relativně vysoké číslo, pak by se jistě dalo mluvit i o nějakém problému s návazností vzniklé jedním zablokováním šaliny na 3 minuty. Když vyčíslím, že rozptyl tramvají na lince 6 v úseku Poříčí (před křižovatkou) - Moravské náměstí (za křižovatkou) dělá přibližně 5 minut, pak je jakákoliv návaznost na tuto linku blbost.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Beztak to byl on osobně.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Holt, komu neni zhury dano, v apatyce nekoupi..
A nepochopi proc by jeden ***** asi nemel zavazet ..


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
H2O: např. a-51/t-38 na Žlutém kopci na sebe (většinou - ano, nemají to nikde dáno) čekají.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
H20 píše:
Ale výsledek je naprosto stejný. Taky budu zmrzat na zastávce. Taky mně ujedů navazující spoje. A podobně. Ale ruku na srdíčko. Opravdu v Brně funguje nejaká návaznost, že by jeden bus čekal na druhý? To je ve městě naprosto nereálná představa. A kdo chce chodit včas, mosí mět nechaného nejakého fóra...

Myslím si, že zrovna přestup z a-57 na a-43 a naopak v Klariskách je příklad návaznosti, kdy autobusy vyčkávají.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Když to vidíme tak, že tři minuty jen tak z jakéhosi rozmaru a pro srandu jsou nic, tak patnáct minut z relativně objektivních příčin nám už z principu taky musí být nic. Jinak to nedává smysl. A co pak jako.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Ale výsledek je naprosto stejný. Taky budu zmrzat na zastávce. Taky mně ujedů navazující spoje. A podobně. Ale ruku na srdíčko. Opravdu v Brně funguje nejaká návaznost, že by jeden bus čekal na druhý? To je ve městě naprosto nereálná představa. A kdo chce chodit včas, mosí mět nechaného nejakého fóra...

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
honny píše:
A co když sem zdržen tím, že zdechne 40 let stará K2, která má být ve šrotu už co su na světě? :mrgreen:


To je už ale poněkud jiná situace.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Janatak píše:
Boha jeho ](*,) ](*,) !! Teď nevím, kdo je větší hovado, zda realizátor stavby, že si nezajistil věškeré podklady a kroky tak, aby nemohlo dojít k této situaci, nebo ti, kdo vznesli námitky proti stavbě, která se nyní zastavuje ve vysoké fázi rozestavěnosti...


Ono to bude jen a jen o kapřících.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
A co když sem zdržen tím, že zdechne 40 let stará K2, která má být ve šrotu už co su na světě? :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Nojo, dvoják Pena aby se neozval.

Jo, na Svoboďáku nabere tři minuty. Jen, kvůli nějakýmu trotlovi. Pak nestihne fázi na křižovatce. Jen další 2 minuty. Pak dojede spoj, před kterým měl jet, ten čeká do času odjezdu. Jen nějaký 3 minuty, protože se za něj nevleze na zastávku. Pak na další zastávce se do vozu hrnou lidi ze spoje, co přijíždí jinak až po jeho odjezdu. Jen další 2 minuty navíc... Princip padajícího výkalu funguje spolehlivě a ze tří minut máme najednou minut třeba 10. Stále je to zanedbatelné? Co když na daný spoj mají v zastávkách čekat spoje navazující?

Pokud by někdo takhle "zmrznul" před šalinou, tak jak jsem relativně klidný, asi bych ho z kolejí odtáhl násilím. Je to i o tom, že si sice počkám "jen" 3 minuty navíc, ale kvůli "blbým" třem minutám mi může ujet navazující spoj a já na cílové místo dojedu pozdě. Tohle se mi stalo jednou ráno cestou do školy, kdyby jsme tu křižovatku pod viaduktem stihli ještě projet, tak stihnu navazující jedničku a do školy dojedu včas. Takhle jsem kvůli "blbé" minutě přišel pozdě. Jen pro ilustraci, že i na minutě někdy záleží (argument, že mám jezdit včas prosím nepoužívat, holt to občas nevyjde).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17980 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 588, 589, 590, 591, 592, 593, 594 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 07:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]