Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 601 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
Těch kurýrů tam zas tak moc není, mě více vadí ti taxikáři, co tam jezdí než aby to objeli přes Roosveltovou či Husovou.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
přál bych vám být kurýrem PPL a v 11:00 tam z hlaváku běhat s rudlikem a rozvážet balíky, to by musel mít den 48 hodin :roll:
a uvědomte si, že žádnej kurýr nemaká před 8:00 (obvyklá doba pro uzavření center zásobovačům) kvůli přepravě balíků přes republiku ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Jakub píše:
je fakt, že na masarykově se auta množí, ale vezměte si to z té druhé strany, kdybyste měli na náměstí svobody, tak taky nebudete chtít běhat z hlaváku nebo kde je nejbližší parkoviště až na svoboďák ...
Jenže běhat stejně musíš, bo to auto není na svoboďáku kde zaparkovat (naštěstí).

Jakub píše:
dokud jsou v centru všelijací podnikatelé, tak se s tím musí počítat, že tam nějaký provoz bude ...
co myslíš těmi podnikateli a jaký provoz si představuješ pod slovem nějaký?

k.ondra89 píše:
Možnosti parkování v centru neznám, tuhle stránku věci si netroufám soudit. Každopádně nevidím důvod pro povolení vjezdu různým zásobovačům, kurýrům a podobně. Obchody lze zásobovat v čase k tomu vyhrazeném (předpokládám že jsou k tomu vyhrazeny dané hodiny) a v jinou dobu prostě šmitec. Jednou je to pěší zóna tak by se povolení měly vydávat s rozumem. Jenomže to by se muselo chtít, že....
podepisuju.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Možnosti parkování v centru neznám, tuhle stránku věci si netroufám soudit. Každopádně nevidím důvod pro povolení vjezdu různým zásobovačům, kurýrům a podobně. Obchody lze zásobovat v čase k tomu vyhrazeném (předpokládám že jsou k tomu vyhrazeny dané hodiny) a v jinou dobu prostě šmitec. Jednou je to pěší zóna tak by se povolení měly vydávat s rozumem. Jenomže to by se muselo chtít, že....

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
je fakt, že na masarykově se auta množí, ale vezměte si to z té druhé strany, kdybyste měli na náměstí svobody, tak taky nebudete chtít běhat z hlaváku nebo kde je nejbližší parkoviště až na svoboďák ...
dokud jsou v centru všelijací podnikatelé, tak se s tím musí počítat, že tam nějaký provoz bude ... navíc omezená rychlost 20km/h dostatečně ochraňuje chodce před střetem s automobilem ...

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
K té ceně - když se podíváte do výročních zpráv, zjistíte dvě věci:
1. postupně se zvedá podíl příjmů z jízdného na celkových příjmech DPMB - ze 33 % v roce 2007 na 37 % v roce 2009
2. zhruba půlku příjmů z jízdného dělají šalinkarty, zbytek jsou jednorázovky (údaj z VZ 2008, v loňské nejsou)

Když si to dáte dohromady s minimálním množstvím lidí cvakajících si jízdenky, vyplývá z toho, že občasní cestující silně dotují ty pravidelné.


Offline
72
10 dub 2010 16:03
zdroj dpmb.cz
Předplatní jízdenky přenosné
jízdenka platí v zónách základní zlevněná
Jednodenní 100 + 101 80 -
Třídenní 100 + 101 200 -
Sedmidenní 100 + 101 330 -
Čtrnáctidenní 100 + 101 400 -
Třicetidenní 100 + 101 700 -


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jakub: jak to mám řešit, když su v Brně jen od pá do ne, měsíční šalinkarta mi je k ničemu. Divím se, že ještě dopravní podnik nezavedl víkendové šalinkarty - platnost od pá řekněme 16h do ne 24.00. Cena poloviční než klasická měsíční. Třeba by se to chytlo.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
[quote="miropiro"][quote="mceza"]Mě by zajímalo, kde pisatel vzal ty dvě třetiny. Schválně jsem si to změřil (není to úplně přesné +/- pár metrů) a vyšlo mi že kolejový svršek (nevím, co se přesně rozumí pod pojmem svršek, takže beru komplet území, které zabere šalina v obou směrech) zabírá něco málo pod 10%, což zdaleka není ani 1/3 natož dvě...

Jestli on nemyslel spíš, že svršek zabírá 2/3 Masarykovy ulice, a i to se mi zdá přehnaný, zkoumal jsem to přes google earth a přibližně to vychází na třetinu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
k.ondra89 píše:
Upřímně nechápu, proč tolik některým lidem vadí trať přes Svoboďák. To, že jednou za pár minut projede pěší zónou šalina mě nijak neomezuje, mnohem víc mi vadí počet aut mající povolení vjezdu. Navíc je to důležitá objízdná trasa při výlukách a jiných komplikacích.


Prostě jim to vadí, s tím nic nenaděláš. S tím, že tu jezdí nezdravě moc povolenek je zřejmě dáno politikou magistrátu, která je v tomto moc benevolentní.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mceza píše:
Mě by zajímalo, kde pisatel vzal ty dvě třetiny. Schválně jsem si to změřil (není to úplně přesné +/- pár metrů) a vyšlo mi že kolejový svršek (nevím, co se přesně rozumí pod pojmem svršek, takže beru komplet území, které zabere šalina v obou směrech) zabírá něco málo pod 10%, což zdaleka není ani 1/3 natož dvě...

Jinak souhlasím s Jakubem, že by opravdu bylo nejlepší donutit si lidi koupit předplatní jízdenky.

Taky bych řekl, dvě třetiny těžko. Je to pás uprostřed náměstí...toť vše...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
K cemu ? Jednorazovky muzou byt leckdy levnejsi jak klasiky.. Me by trebas smirglplacka byla k nicemu...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Upřímně nechápu, proč tolik některým lidem vadí trať přes Svoboďák. To, že jednou za pár minut projede pěší zónou šalina mě nijak neomezuje, mnohem víc mi vadí počet aut mající povolení vjezdu. Navíc je to důležitá objízdná trasa při výlukách a jiných komplikacích.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
miropiro píše:
...Zatím to ale vypadá tak, že primátor turisty z centra vytlačuje provozem tramvají po Masarykově a náměstí Svobody, kde kolejový svršek zabere dvě třetiny náměstí...


Mě by zajímalo, kde pisatel vzal ty dvě třetiny. Schválně jsem si to změřil (není to úplně přesné +/- pár metrů) a vyšlo mi že kolejový svršek (nevím, co se přesně rozumí pod pojmem svršek, takže beru komplet území, které zabere šalina v obou směrech) zabírá něco málo pod 10%, což zdaleka není ani 1/3 natož dvě...

Jinak souhlasím s Jakubem, že by opravdu bylo nejlepší donutit si lidi koupit předplatní jízdenky.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
pokud se budou zdražovat pouze jednorázové jízdenky, tak je mi to jedno, ale naproti tomu by se neměla zvyšovat cena jízdenky univerzální (taková ta s několika políčky, kdy si člověk označí určitý počet políček podle toho jak dlouho potřebuju jet), aby byli lidé vedeni ke kupování předplatních a těchto univerzálních (tak trochu také předplatních) jízdenek

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Jeden názor ke zdražení jízdného: http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=231500

A v čísle 44 se objevily i tyto příspěvky (názory):
1. Dobrý den, rád bych něco napsal k případnému zdražení jízdenek v brněnské hromadné dopravě.
Primátor je přesvědčený, že obyvatelé Brna mají "šalinkarty", a tak se vlastně zdražení dotkne jenom turistů a návštěvníků města. Zatím to ale vypadá tak, že primátor turisty z centra vytlačuje provozem tramvají po Masarykově a náměstí Svobody, kde kolejový svršek zabere dvě třetiny náměstí. Turista ale nepřijede do Brna cestova. Bylo by dobré vědět, kolik Brňanů má "šalinkartu" a kolik jich používá jízdenky, asi by nás to překvapilo.
Prodloužené trolejbusy a autobusy jezdí mimo špičku skoro prázdné, proto by brněnský dopravní podnik mohl začít šetřit a neřešit vše zdražováním. Přeji pěkný den.

2. Strašně mě nadzvedla úvaha opět zdražovat. Zdražování jízdného bylo hodně razantní a určitě při něm vedení města počítalo s růstem cen energií. Dále kompetentní lidi řekli, že další navýšení jízdného bude nejdříve za dva roky. Dva roky uplynou až v dubnu 2011! Je tedy nasnadě, že požadavek na nové zdražování je neoprávněný a nadhodnocený...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Opět sem dám něco z neBrna: nehoda busu v Ostravě
To musela být rana...

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
"7" píše:
http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=232650
Právě řidiči hromadné dopravy nacházejí skutečné unikáty. „Peněženky s většími obnosy najdeme běžně, už jsme ale našli i zlaté hodinky, nebo notebook,“ uvedla Pohanová.

To kolegyně (čerstvá MVDr.) si někdy v loni prosinci koupila nový noťas v prodejně u zast. Skácelova. S ním nastoupila do šaliny směr centrum a v tý šalině zapomněla, že má u sebe funglnový notebook a vystoupila bez něho.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Na druhou stranu, takovou tašku s plaváním (plavky, brejle, ručník, pantofle) někdo stihl ukradnout mezi Kartouzskou a VM a nenechal ji ani nikde poblíž...


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
S nalezenyma vecma to resim podobne. Kdyz neco najdu, tak si to dam do kabiny a cekam, az se ozve dispecink jestli nemam nalez. Kdyz se neozve, tak do dam na vozovne na vypravnu. Takze bych mohl byt i ja nachytanej jako nepoctivej...

Rekordni nalez mam kabelku duchodkyne s komplet celym mesicnim duchodem a vsema dokladama vcetne klicu. Mela vic stesti jak rozumu, ze s ni za mnou prisel mladej koren a dal me ju.

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
"7" píše:
http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=232650
Právě řidiči hromadné dopravy nacházejí skutečné unikáty. „Peněženky s většími obnosy najdeme běžně, už jsme ale našli i zlaté hodinky, nebo notebook,“ uvedla Pohanová.



Jo unikáty se tam dají najít ;-)

Já našel děckou botičku (byla mi dána nějakým duchnou, že jí našel pod sedadlem) a kupodivu se přes dispečink dostala zpátky ke své majitelce...

Na to jak probíhal rozhovor s dispečery asi nikdy nezapomenu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=232650
Právě řidiči hromadné dopravy nacházejí skutečné unikáty. „Peněženky s většími obnosy najdeme běžně, už jsme ale našli i zlaté hodinky, nebo notebook,“ uvedla Pohanová.

Jj, i takové případy se dějí! Mému bratrovi se to stalo (respektive ho zapomněl). Naštěstí se jendalo o linku 25 do Husovic, takže notebook byl velmi brzy vrácen.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
V sedmičce proběhl test na poctivost, jeden z "nachytaných" :
"...Neuspěl ani řidič tramvaje linky 8. Redaktor viděl, jak na konečné v Líšni prošel tramvaj, vzal peněženku do rukou, zkontroloval její obsah a odnesl ji do kabiny.
Podle mluvčí dopravního podniku Hany Pohanové by měli řidiči nálezy odevzdat ve vozovně, odkud věci putují na oddělení ztrát a nálezů. Tentokrát si ale řidič peněženku nechal, nebo ji vyhodil...." :mrgreen:

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
MartinV píše:
Tohle je čistě příspěvek, který chce říct:"Kuřáci, jestli nekouříte na zastávce, můžete. Protože jestli to ještě nevíte, ten zákaz kouření neplatí." :evil:

Právě tohle mě hned napadlo...to je vůbec novinářova oblíbená činnost,říkat ... lidem co a jak dělat ](*,)

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tohle je čistě příspěvek, který chce říct:"Kuřáci, jestli nekouříte na zastávce, můžete. Protože jestli to ještě nevíte, ten zákaz kouření neplatí." :evil:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 598, 599, 600, 601, 602, 603, 604 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 01:45
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]