Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 57 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
2814
01 úno 2006 10:39
pepola: uplně normální věc, předemnou zastávka na znamení, nikdo si nezmáčkne, vidím jal lezou všichni ke dveřím, nikdo nezmáčkne, protože nejsu ten zlej řidič, tak zastavím a otevřu a 8 kusů vystoupí, nezmáčkl nikdo. ](*,) Jiný příklad přijedu jak píšeš na zastávku kde stojí tři lidi, čumí jak puk a nic, čas běží, tak otevřu a dva kusy vystoupí. ](*,) Jiný příklad, zastavím na zastávce která aneni na znamení, lidi čumí jak puk, pak začnou panikařit, letět ke předním dveřím, mačkat blinkry, odrazky, vše možné, klepat na dveře, ale to tlačítko nezmáčkou, prostě marný ](*,) takže jedno zpioždění vzniká špatně nastavenýma semaforamna, druhé přecpanýma ulicema a třetí si dělají cestující sami, když jedeš a snažíš se to eliminovat aspoň tím, že otvíráš vše - nadávají, když projedeš na znamení kde nikdo nestojí a nikdo si nezmáčkl - nadávají. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
No tak třeba se časem poučí, až venku nikdo stát nebude a ty to projedeš...


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
Alanis píše:
Cestující mačkají poptávku otevření vždy, na zastávkách mávají úplně kdykoliv bez ohledu na režim zastávky a nebo tam stojí a nemávají, takže efekt stejný, vůz musí (měl by) zastavit a řidičům je to prašť jako úhoď.

Nejvíc nás řidiče točí, když si nikdo nezmáčkne poptávku/na znamení uvnitř vozu, na zastávce kvůli někomu venku musím zastavit, a najednou mi vítězoslavně leze ven třeba 5 lidí...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
Hodně lidí co vlastní šalinkartu má dojem, že všechna práva jsou na straně zákazníka a ten blbec řidič je vždy tam kam potřebuje doveze.
Na druhé straně, zažil jsem pár řidičů co se také chovali velice arogantně.
Chtělo by to trochu více úcty a respektu z obou stran, i když si myslím, že se v celkovém poměru najde více slušných řidičů než cestujících.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
mekrydy píše:
Yeah, kdyz nefungujou normalni argumenty, tak urcite zafunguje argument, ze jsme vsichni blbi. Perfektni.

Nemyslím si, že by M psal, že jsou všichni blbí. Ale snaží se jen říct (co jsem z toho pochopil), že má k dané problematice o něco blíže, než my. Takže pardon, v této záležitosti mi přijdou jeho argumenty přesvědčivější, než jakékoliv jiné "zaručené zdroje" (tak většinou začínají fake news, známe).


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
Ale nic z nize uvedenych problemu nezavisi na tom, jestli jsou na znameni vsechny zastavky nebo jen nektere a treba jen nekdy.


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Je to všechno jen o lidech, samozřejmě lépe ohodnocený člověk má větší motivaci dělat "něco navíc", ale zase je pak taková služba logicky dražší. Aneb cokoliv, co je financované částečně z eráru a částečně napřímo je vždy takový trojúhelník, který má na jednotlivých vrcholech slova "kvalitní, dostupná, levná"... Ideálně se hledá nějaký balanc ve středu, ale přiblížením se k jakémukoliv vrcholu trojúhelníku se logicky od jiných vrcholů vzdalujeme. Poslední dobou se mi zdá, že se výrazně tlačí na položku "levná", byť je to relativně pochopitelné, protože každé zdražení je nepopulární krok.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Asi záleží jak kdo a jak kde. Bohužel mně osobně se občas stává, že jeden autobus stojí v zastávce a nočák vesele profrčí okolo. Aniž by jakkoliv mohl vědět, jestli na něj někdo nečeká. Případně pro jistotu jede před denní linkou. Na druhou stranu jsou řidiči, kteří když ví, že to nevyjde na Jírove na přestup, tak se do vozu zeptají, kdo potřebuje na nočák a případně zavolají o počkání. Naštěstí těch závodníků je minimum...


Offline
792
25 led 2006 09:46
Já si tedy nemyslím, že by řidiči nějak zásadně odjižděli ze zastávek předčasně. Naopak velmi často na zastávkách na znamení zastavují zbytečně a pak takový režim zastávky ztrácí smysl.
A pokud se tak někdy stane, může to mít logický důvod. Třeba ten, že autobus nestihne na následující křižovatce zelenou, čeká tam na další cyklus a následně získá zbytečně třeba 2 min. zpoždění. A to zpoždění se pak dále kumuluje a ve výsledku se pak jiní chytrolíni diví, že má spoj dále po trase zpoždění třeba 5 minut. A v principu zcela zbytečně.


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
Tak tak.


Offline
103
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Yeah, kdyz nefungujou normalni argumenty, tak urcite zafunguje argument, ze jsme vsichni blbi. Perfektni.

Kdyby to ‘vyhodnocovani’ probihalo nejak normalne a podnik neco delal s podjizdemim i mimo ramec stiznosti cestujicich, tak by se to mozna nedelo tak casto. Ale co ja vim, ja jsem jen blbej cestujici, co sedi vepredu, a vidi, jak ridici projizdej zastavky na cervenou barvu v palubaku.


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Nemá smysl tu něco řešit, když si ani nepřečtete co píšu nebo nejste schopni to ani pochopit, chápu, proč mě většina řidičů a zaměstnanců říká, že na tato fóra už nepíší a nereagují, že je to marný. A i zde je vidět kolik jich zde už dávno přestalo reagovat. ](*,)

xxx: pokud máš svůj zdroj, tak víš přesně jak tento systém funguje, včetně jeho vyhodnocování a pak sem vůbec nic podobného nemusíš psát...


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
M píše:
xxx:
a, nevím jaké máš či nemáš zdroje, je mi to celkem fuk, pokud jel dřív, jeho problém, a tvoje stížmost, nebo žádná stížnost na to nemá žádný vliv... ale ujišťuji tě, že on jede podle palubního počítače a žadný jiný čas ho nezajímá, ani tvuj přesný na mobilu.
d, pokud vrátí Ris na předchozí zastávku či kamkoli jinam, nemá to na to vliv jak jsem už psal což by ti asi tvůj zdroj řekl

Mě by zajímalo, kde bereš tu stoprocentní jistotu, že dotyčný nebo dotyčná jel(a) podle palubního počítače...


Offline
103
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
M píše:
mekrydy: proč by se pak zastavovalo v zastávce na znamení, kde nikdo neni a nikdo nevystupuje?? Myslím, že jsem ti tím odpověděl.

A na co presne reagujes? Na to, ze v soucasnem systemu, ktery mame, a ktery vyzaduje presne odjeti z kazde zastavky, to ridici obechcavaji tim, ze precvakavaji zastavky na znameni az “v case”, mnohdy az treba pul minuty pote, co ji projedou? To je totiz pak jedno, jestli tam nekdo stoji ci ne, ale holt do casu odjezdu tam nekdo dojit muze…


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
xxx:
a, nevím jaké máš či nemáš zdroje, je mi to celkem fuk, pokud jel dřív, jeho problém, a tvoje stížmost, nebo žádná stížnost na to nemá žádný vliv... ale ujišťuji tě, že on jede podle palubního počítače a žadný jiný čas ho nezajímá, ani tvuj přesný na mobilu.
d, pokud vrátí Ris na předchozí zastávku či kamkoli jinam, nemá to na to vliv jak jsem už psal což by ti asi tvůj zdroj řekl


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
M píše:
xxx:
a, tys viděl na palubní počítač, že víš že jel dřív? Pochybuji, že jel dřív, kdo pracuje u DP ví.
b, viditelně jsi dobíhal? viděl jsi na řidiče?
c, na tramvaj se čeká, nedobíhá, neni povinnost čekat na dobíhajícího, přestože, pokud to jde čekáme, pokud to nejde, nečekáme a pokud tě neviděl, ani čekat nemohl
d, pokud by skutečně odjel dřív a jen zastavil, neuvolnil dveře nebo neotevřel, tak by mu to zastavení bylo uplně k ničemu, tím, že jen zastaví se čas předčasného odjezdu ze zastávky nedá na čas odjezdu, to by si vůbec nepomohl, takže blbost, kdo pracuje u DP ví.

a: Jel(a) skoro o půl minuty dřív. Jednak mi mobil jde přesně a zadruhé jsem si to ověřoval (řekněme, že mám své zdroje) a opravdu ten odjezd byl evidován jako podjetý. Stížnost jsem nepodával, dotyčné(mu) jsem žádný problém v práci nedělal, ale nic to nemění na tom, že se mi to nelíbí. Podávat stížnost je mi proti srsti, tak si postěžuju aspoň tady.
d: No a co když vrátil RIS na předchozí zastávku? Jinak, jenom pro upřesnění, jednalo se o jinou situaci, které jsem byl pouze svědkem.


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
mekrydy: proč by se pak zastavovalo v zastávce na znamení, kde nikdo neni a nikdo nevystupuje?? Myslím, že jsem ti tím odpověděl.


Offline
103
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
zolex: Neprepina, jenom tam vyskoci notifikace, ze bylo zaregistrovano projeti zastavky, a jestli si ridic preje/nepreje posunout. Pokud se loguje i notifikace, pak dobry.
MartinV: Problem je v tom, ze zastavky na znameni jsou proste nespolehlivy. Trochu by tomu pomohl normalni system kontrolnich bodu, ktery je v Praze a snad vsech normalnich systemech, kde je pro ridice JR zavazny pouze na vyznamnejsich zastavkach/uzlech (v Brne priklad: kontrolni body by byly Pisarky - Mendlovo namesti - Hlavni nadrazi).

Jinak, argument, ktery slychavam od odpurcu celoplosneho zavedeni zastavek na znameni je ten, ze 'by na to duchodci nevideli'. Nevim proc, ale jeste nikdo v oficialnim prohlaseni (ani v Praze, ani v Brne) nemel koule jim na to rict pravdu: i duchodci nastupuji na soucasnych zastavkach nZ, a zatim to nejak davaji. Vedle toho by samozrejme vozidla zastavovala ve vsech zastavkach, kde nekdo stoji, a tim padem odpada jakakoli starost typu 'co kdyz nezamavam'.

Mimo to je to takove orwellovske: kdyz zrusime rezimy zastavek a budou vsechny na znameni, tak vlastne na znameni nebude zadna, protoze nic takoveho uz existovat nebude. Proste stoupnu, stojim, vozidlo zastavi. Naopak ve vozidle si stejne vsichni mackaji, takze nikde problem neni. Jenom me fascinuje, ze mluvci kterehokoli dopravniho podniku to zatim nedokazal dostatecne obhajit, pritom je to tak jednoduchy a nekonfliktni princip.


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já doufám, že u zastávek na znamení je to ošetřeno v jízdních řádech (např. na zastávce na znamení je čas odjezdu např. o minutu dříve, než by měl být, stejně tak jízdní doba je uměle kratší a dorovnává se na nějaké další zastávce), i když některé zastavování vozů v zastávkách na znamení bez znamení dává tušit, že to tak nebude. Ale možná se mýlím?


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
mekrydy: pokial viem, zastavka sa prepina / loguje aj podla GPS, takze prekazatelne to je.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
103
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Mne se to u salin moc nestava, ale u autobusove trakce casto ridici delaji ten nesvar, ze projedou zastavku na znameni s podjetim, ale ‘precvaknou’ na dalsi zastavku az v case. Neznam ten system a jak moc se to z neho da vycist, ale tipuju, ze tohle je docela neprokazatelny.


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
xxx:
a, tys viděl na palubní počítač, že víš že jel dřív? Pochybuji, že jel dřív, kdo pracuje u DP ví.
b, viditelně jsi dobíhal? viděl jsi na řidiče?
c, na tramvaj se čeká, nedobíhá, neni povinnost čekat na dobíhajícího, přestože, pokud to jde čekáme, pokud to nejde, nečekáme a pokud tě neviděl, ani čekat nemohl
d, pokud by skutečně odjel dřív a jen zastavil, neuvolnil dveře nebo neotevřel, tak by mu to zastavení bylo uplně k ničemu, tím, že jen zastaví se čas předčasného odjezdu ze zastávky nedá na čas odjezdu, to by si vůbec nepomohl, takže blbost, kdo pracuje u DP ví.


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
Oni už teď si někteří řidiči s časem odjezdu nelámou hlavu. Klidně si odjedou o půl minuty dřív, i když viditelně dobíhám. A to i se šalinou. Nebo se rozjedou, uvědomí si to, zastaví, ale dveře už znovu neuvolní, takže dobíhající (který je ale na zastávce včas) už má smůlu.


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Tak to už by se dalo vyřešit nějakou všeobecně deklarovanou tolerancí ne? Plus minus pár vteřin se splněním podmínky, že se k zastávce nikdo viditelně neblíží... Otázkou by pak byla praxe no, chování konkrétních lidí, jak řidičů, tak cestujících. Nějaká ta stížnost navíc by se asi našla...


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Právě s tím bodem 4) je trochu problém. Když se blížím k zastávce a mám 10 vteřin do odjezdu, tak sice neuplynul čas odjezdu, ale ještě než zastavím, můžu se už zase rozjíždět, čímž se ekonomická stránka věci stává poněkud neefektivní.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17982 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 kvě 2024 04:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]