Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 118 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
11
10 bře 2018 18:16
LADA píše:
Moc se neraduj ty chytrolíne. O zrychovačích říkali, že do konce roku 2011 končí když jsme nastupovali do kurzu. Je rok 2019 a 1122 a 1125 tady straší stále. Jinak 100x lepší stará karosa než ten pojebanej Urban. Až si rozbiješ šišku, že v urbanu svévolně rupne hadica zastávkové brzdy což už se na pár vozech stalo budeš mluvit jinak. Ty káry stojí za úplný hovno a to že jsou na CNG je nezachrání. Aspoň, že vyhážou ty 18M Clintyvraky


Naštěstí je likvidace smradlavých Karos podmínkou dotace na nové busy, takže tu dlouho strašit opravdu nebudou. :dancing:


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Snad se spolu s nimi i ukončením výluky na d-4 vrátí vypravenost na některých linkách (především d-6) k normálu.


Offline
173
23 led 2011 03:17
V Brně se letos po třech letech vrátí do provozu tramvaje K3R
Zdroj: https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/dop ... ource=copy


Offline
Uživatelský avatar

947
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Electrek93 píše:
To jsou, ale přijde mi to pořád lepší než ty staré šroty.


Moc se neraduj ty chytrolíne. O zrychovačích říkali, že do konce roku 2011 končí když jsme nastupovali do kurzu. Je rok 2019 a 1122 a 1125 tady straší stále. Jinak 100x lepší stará karosa než ten pojebanej Urban. Až si rozbiješ šišku, že v urbanu svévolně rupne hadica zastávkové brzdy což už se na pár vozech stalo budeš mluvit jinak. Ty káry stojí za úplný hovno a to že jsou na CNG je nezachrání. Aspoň, že vyhážou ty 18M Clintyvraky

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Zkus stát metr za plyňákem, když se rozjíždí, to se na sicně posuneš vibracema o půl metru. :lol:


Offline
11
10 bře 2018 18:16
To jsou, ale přijde mi to pořád lepší než ty staré šroty.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Hluku? Mně teda plyňáky všeobecně přijdou hlučný dost.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
11
10 bře 2018 18:16
makosinus píše:
Karosy mizí z ulic Brna. Definitivně doslouží v roce 2020

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 90203.html


To je skvělá zpráva :applause: Už toho hluku a smradu bylo dost.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Trochu škoda, když některé B961E budou mít letos teprv 3 roky od GO (takže v roce 2020 4 roky).


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Karosy mizí z ulic Brna. Definitivně doslouží v roce 2020

https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 90203.html

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Pardon, teď jsem si našel ten článek na Lupě - rychlost má být omezená na 256 kbps, takže ty 4 MB se spotřebují nejdříve za 128 sekund. Tedy člověk bude mít celé 2 minuty na to si tu funkci omezení dat najít a vypnout. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
M píše:
a na toto to bohatě stačí, na to ostaní, máte každý svý data.

Takže budu brouzdat po netu na datech, ale když si budu chtít něco zjistit o dopravě, tak se přepnu na DPMB wi-fi, abych ušetřil 4 MB. :D

Mimochodem jsem právě zjistil, že Android (aspoň ta verze na mém telefonu) skutečně umožňuje nastavit u určité wi-fi omezení dat, tzn. že by se nemělo stahovat nic na pozadí. Akorát se to dá nastavit pouze pro sítě, ke kterým jsem se už v minulosti připojil. Takže i pokud náhodou běžný uživatel tu funkci v mobilu objeví, tak má při prvním použití stejně pravděpodobně smůlu (protože než tu funkci aktivuje, tak systém může začít synchronizovat kde co) a příště už se na to pravděpodobně vyprdne. Jestli by nebylo užitečnější, kdyby se zobrazovalo víc informací o dopravě přímo ve voze. Třeba neustále zobrazený seznam následujících zastávek by byl pro začátek fajn. :roll:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
S Wi-Fi si DPmB uřízl pěknou ostudu.Protoze nebude ani na ty informace o dopravě.Spravne tady bylo řečeno, ze OS stahuje aktualizace a já dodávám, ze androidy jsou natohle daleko náročnější než iOS.
Takže řešení by bývalo mohly být otevřít Wi-Fi jen pro portál dopravního podniku, resp.IDSJMK a bylo by vymalováno.
Ta data se berou od operátoru?Myslel jsem, ze DP má vlastní síť,aspoň jsem to tak ze zadával Yb pochopil.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Ojin: Vďaka gzip kompresii sa prenesie oveľa menej dát. Momentálne je to okolo 10 kB, v pracovné dni okolo 40-50 kB každých 5 sekúnd.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Chápu, že je to primárně určené pro dopravní infromace. Ale díval jsem se, že třeba http://mapa.idsjmk.cz posílá jednou za 5 sekund GET request na vozidla, odpověď má cca. 68 kB (a to je zrovna víkend, kdy nejezdí tolik vozidel). Předpokládám, že u DPMBInfo to bude podobně (nebo se to tam filtruje podle zoomu?) - pokud bych ho měl aktivně zapnuté, tak jenom na tomto vyčerpám 4 MB dat za necelých 5 minut, ve všední den to bude nejspíš tak za 2 minuty.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
M píše:
Možná to nechápete...


Chlubit se Wi-Fi, která se svými parametry zvládne jen tohle, mi přijde přinejmenším nešťastné...


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
M: Ehm… OK. Vezmu to polopaticky.
Ano, je zcela očividné a samozřejmé, na co DPMB to WiFi nainstaloval. Zamýšlené použití je doopravdy velmi zřejmé. Já teda aspoň doufám, že to je všem jasný. Mně bylo, aniž bych o tom cokoliv věděl.
Zeptám se tě. Víš, jak Android OS a cokoliv za kravinu, co má apple funguje? Máš OS, na kterém sedí plno aplikací. Jako FB, mail, různé ostatní sociální sítě, app store (libovolná verze), apod. Jakmile zapneš data, tak tyhle aplikace začnou synchronizovat. Což je zamýšlené, úmyslné a to, co chceš, protože pokud by to neaktualizovalo stav, pokulhávalo by to ve funkčnosti. Ne, že bych to nějak hledal, ale předpokládám, že to jde vypnout. Jistě. Problém ale je, že na jedné WiFi to chceš a na jiné ne. Tzn. každý uživatel by si musel nastavit, že na téhle WiFi s tímhle SSID neaktualizovat nic. A chci znova zdůraznit, že tohle by si každý musel nastavit. A to tady mluvíme o populaci, kdy polovina je ráda, že ví, jak to zapnout nebo s tím volat (nechci nikoho urážet, jen nemám zrovna víru v lidi).
Ale řekněme, že tohle je magicky vyřešeno. Po připojení se na AP neproběhne ani jediný bit. OK. Teď zapneš iRIS. Budou se ti načítat mapy, což jsou obrázky. A to je kámen úrazu. Použiješ jinou aplikaci, ta bude zase načítat jiný data. Třeba jich bude míň, ale stále jich asi bude dost.
Osobně, pokud už v MHD vytahuju mobil, což není často, protože už mám tu vizi, jak mi vypadne z ruky (ne, že by se to někdy stalo) a zapadne někam úžasně, kam bych se s ním netrefil ani za milion let snažení, ale náhodou se to stane hned, nebo mi někdo bude čumět do displeje, tak se dívám opět jen na iRIS. Abych si potvrdil, že mi to ujede před nosem. Protože „náhoda“.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Možná to nechápete, ale DPMB podle tohoto článku:
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/49 ... icemu.html
který tu níže už byl, to wifi neudělal pro vaše facebooky, mejly, stahování videí, filmů a podobné ptákoviny, je tam napsané, že to slouží k:
"Podle podniku je však limit nastavený tak akorát, neboť připojení má primárně sloužit k dohledávání informací o dopravě"
a na toto to bohatě stačí, na to ostaní, máte každý svý data.

Až někdy možná DPMB prohlásí, stahujte si filmy, obrázky, mejly, koukejte na facebooky a jiné blbosti, máte neomezené data, tak to bude jiná, ale momentálně to wifi je na uplně něco jiného. Ikdyž nevím, proč by to dělal. Zatím tuto službu nenabízí. Jen to stačí pochopit.


Offline
1783
04 bře 2012 23:26
Přidávám se k těm, co říkají než špatnou službu, raději žádnou službu.
Protože je fakt, že pokud bych se připojil a měl limit 4 MB (a doufejme, že to je 4×1024×1024, ne 4×1000×1000 (takže bych asi měl říct MiB) (i když tady je to asi jedno)), tak to projedu aniž bych si toho všiml.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
4 MB na Wi-fi jsou opravdu vtip. Většina smartphonů je nastavených tak, že jakmile se připojí na Wi-fi, tak začnou stahovat všemožné aktualizace, synchronizovat fotky do cloudu apod., aby se šetřila data z tarifu. Takže takto se k Wi-fi připojím a než stačím otevřít prohlížeč, tak bude pravděpodobně vyčerpáno. sarcastic Tohle by možná bylo k něčemu dobré tak před 10 lety, ne s nároky dnešních telefonů.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Hlavný problém je ten dátový limit - 30 GB na vozidlo na mesiac. S takýmto nízkym limitom sa to nedá rozumne nastaviť. Keby DPMB zainvestovalo a kúpilo viac dát zo svojho rozpočtu, tak by sa okamžite ozvala druhá skupina, ktorá bude proti tomu, že z jeho daňí sa kupujú dáta pre ostatných. Preto je jediným riešením zapojiť partnera, ktorý bude viac dát financovať, a za oplátku dostane reklamu napríklad na prihlasovacej stránke na Wifi.

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
3
02 úno 2019 02:01
Praha má Wifi bez omezení a ze zahraničí třeba Varšava též bez omezení.
Brno 4 MB to je děs! To raději nic než toto.


Offline
Uživatelský avatar

2555
13 črc 2009 13:42
Jaká je návratnost této investice?


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Internet v brněnské MHD nemuseli vůbec zavádět, je úplně k ničemu


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Staník: Ty data jsou jen na potřebu prohlížení kdy mě pojede nějaký spoj


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17982 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 kvě 2024 13:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]