Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 45 z 720    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 720  Další
Autor Zpráva
Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Chléb a hry! Aby lid nebrblal a nahoře si mohli dělat svoje, to neznáte? Podle mně ta hala pro Kometu není úplnej nesmysl, ale představoval bych si, že se soukromý sektor posnaží o dost víc, že poskytne městu spoluúčast, proč by měla Kometa jen vydělávat na pronájmech a neinvestovat? Přece akciovka má na platy hráčů, trenérů, kustodů, masérů, elektriku, vodu, ketering, tak může nějaký stamilion pustit i na halu. Stejnětak by mohla pustit peníze i agentura, co pořádá megakoncerty, možná si pamatuju špatný název: Glanc?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
55
21 říj 2016 18:34
Je potřeba si ale uvědomit, že těch cca 7 mld není jen za halu. Jsou v tom zahrnuté i ostatní náklady a jedná se v podstatě o rekonstrukci a vytvoření nového veřejného prostoru. Např. jde o zmíněnou smyčku Lipová, nové silnice a chodníky, kruhové objezdy, nové bezpečné přístupy ke koupališti Riviéra, nová parkoviště, přestupní uzel Lipová, možná i lanovka na kampus atd...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zrovna na ten hokej bohatě stačí Rondo. Ohledně ostatních akcí je pak otázka zda se jich koná tolik, aby mělo smysl stavět halu, jejíž každodenní provoz rozhodně nebude zadarmo. Už to, že žádný komerční subjekt nemá zájem tu halu provozovat o lecčems svědčí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Je to možná hodně peněz, ale zase kromě hokeje by hala sloužila i jiným účelům a předpokládám, že pořadatel akce by platil adekvátní nájemné, tedy by se ty prostředky vrátily.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mluvilo se o dotaci tuším 300 milionů, což je v 7 miliardách celkem zanedbatelná částka.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
No ale kolik km=peněz zase ušetří smyčka na Lipové po obnovení provozu na Žabovřeské? Výjezdy/zátahy směr Bystrc, přes mendlák zajížďka 3km...

Dle mě není rozumné prožírat peníze místo investování do infrastruktury, která v dlouhodobém měřítku přinese úsporu/peníze všem. A zrovna infrastruktura (železniční i silniční) je v ČR hodně zanedbaná, dlouhodobě na hraně/za hranou kapacity.

Multifunkční hala by se asi mohla odložit na vhodnější období, ale zas netuším jestli tam nejsou nějaké dotace, o které bychom jinak přišli a třeba už ani v budoucnu nezískali, to by byla zase škoda.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Zrovna smyčka na Lipové je velice důležitá ať už hala bude stát nebo ne.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
308
21 dub 2009 20:30
Eda píše:
Místo toho se má dát 7 miliard za novou halu... Tak jsou ty zdroje, nebo ne?


No kdybych chtěl být jízlivý, tak bych podotknul, že minulý týden se otevíraly obálky na stavbu smyčky na Lipové. Podle mě by její odsunutí na později žádnou velkou škodu neudělalo a hned tu máme půl miliardy na provoz MHD:-)

MMCHD, asi to nejde zveřejnit, ale celkem by mě zajímala nejnižší nabídnutá cena.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Kulturu a sport lze podporovat i bez stavby haly za 7 miliard.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Eda píše:
Místo toho se má dát 7 miliard za novou halu... Tak jsou ty zdroje, nebo ne?


Není to malá částka, možná by se to dalo odložit, ale určitě by město nemělo zanedbávat ani kulturu a sport.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nepochopili jsme se - nemyslel jsem vykašlat se na údržbu, ale jenom udržovat a nebudovat nic na úkor prodlužování intervalů. Pro mě je nejzásadnější interval.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Všechny silniční stavby zvýší celkovou průjezdnost města a eliminují tím zpoždění i vozů MHD, to bys měl vědět. Potom se MHD může stát pro potenciální část občanů atraktivnější, pokud jde o jízdu hodinu v koloně v neklimatizovaném vozidle MHD a klimatizovaném autě, tak část bude, pro vyšší komfort, volit stále auto.

Nebo v případě neinvestování do tratí ED by ses chtěl dostat do stavu, kdy bude na těchto tratích zastaven provoz? To atraktivitu MHD určitě zvýší. Mysli, Richie :D


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Naprosto vážně, co je důležitější - aby to aspoň nějak rozumně jezdilo a dopravní infrastruktura nebyla ideální nebo to jezdilo na ho*no a měli jsme super moderní infrastrukturu? Za mě rozhodně to první. Zjednodušeně - lepší když to hrká a jede delší dobu, ale často, než když to nehrká, jede rychle, ale málo často. A pak samozřejmě stavby co prospějejí jedině autům určitě odložit - MHD by měla být pro město priorita číslo 1. Toť můj názor.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Richie píše:
A nebo třeba odložit dopravní stavby, to bych viděl jako logický místo kde vzít peníze na MHD.

To myslíš vážně tento nesmysl, nebo zase trollíš? :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V současné situaci, kdy stále chybí spousta dopravních staveb zásadních i pro MHD, je nesmysl uvažovat s nějakými odklady, čizásadním omezením rozpočtu. Na celostátní úrovni to kdysi zkoušel ministr Bárta a tragický důsledky neseme dodnes.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3698
28 úno 2006 19:00
Richie píše:
A nebo třeba odložit dopravní stavby, to bych viděl jako logický místo kde vzít peníze na MHD.


Hlavně tu zhovadilost dole na Lesné.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
ZGHK píše:
No že víkendové prázdninové JŘ nic veselého nejsou se tady na šotofóru shodneme asi všichni. Ale asi by bylo fajn si vedle stesků říci, kde sebrat na hustší provoz prachy (tedy když nepočítám se zvýšením jízdného, což ale způsobí mnohem větší brblání). Já to tedy netuším.

A troufnu si říci, že obdobné stesky nad nedostatkem peněz se vedou i na fórech zdravotnických, sociálních, knihovnických, muzejních, sportovních, sluničkářských, školských, výchovných, hvězdářských, dobrovolnických, památkářských a všech dalších.

A nebo třeba odložit dopravní stavby, to bych viděl jako logický místo kde vzít peníze na MHD.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
No a pak taky by se mělo zdražit, že jo...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
xxx píše:
Podle mě taky. Je v tvých silách s tím něco udělat?

Bohužel při současném politickém rozložení není.

Kdyby bylo už bych to udělal.

Chce to získat dopravu pod nás Piráty a mít silnější pozici v koalici, než máme teď. Pak si zvládneme prosadit v MHD, co je potřeba...

Já tedy nesouhlasím s tím, že zdroje nejsou. Podle mne má město primárně zajišťovat základní služby pro své občany. A to je třeba MHD. Místo toho se má dát 7 miliard za novou halu... Tak jsou ty zdroje, nebo ne?


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Jojo, zdroje vyschly... Zdražování je před volbama pochopitelně tabu a roční dosyp od radních je po červnovém zastupitelstvu pouhých 2,5 mld, což na současnou frekvenci provozu prostě hrubě nestačí. A to tady nemáme žádný dozimetr či jiné kauzy. Buď si zvolení zastupitelé vezmou tužku a papír, mrknou na ceny energií a lidské práce a prostým sčítáním a násobením dojdou k tomu, že budou muset dosypat minimálně další půlmiliardu, abychom mohli i v roce 23 jezdit stejně jako letos na jaře, a nebo dokážou, že maj koule, a okamžitě navýší jízdné minimálně o půlku. A protože se ani jedno nestane, tak to budou muset lidi z přípravy provozu flikovat a plácat jako dosud. Zcela upřímně - to že se celodenní víkendový interval 30 minut objevil poprvé až letos v létě, pokládám za mimořádný zázrak.


Offline
308
21 dub 2009 20:30
No že víkendové prázdninové JŘ nic veselého nejsou se tady na šotofóru shodneme asi všichni. Ale asi by bylo fajn si vedle stesků říci, kde sebrat na hustší provoz prachy (tedy když nepočítám se zvýšením jízdného, což ale způsobí mnohem větší brblání). Já to tedy netuším.

A troufnu si říci, že obdobné stesky nad nedostatkem peněz se vedou i na fórech zdravotnických, sociálních, knihovnických, muzejních, sportovních, sluničkářských, školských, výchovných, hvězdářských, dobrovolnických, památkářských a všech dalších.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Podle mě taky. Je v tvých silách s tím něco udělat?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Podle mne jsou navržené víkendové JŘ katastrofa. Nic jinýho se na to nedá říct.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Za mě je alespoň fajn, že letní cíle typu přehrada nebo Útěchov (a koneckonců ty Obřany též) tam nějakou potřebnou kapacitu mají. Zbytek se ukáže..

Předpokládám, že část 10 je náhrada za prodloužený interval na 3 (myslím teď víkendy), jelikož zrovna tyto i při 10minutovém intervalu fakt poloprázdné nejezdily.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A debilní jízdní řád s 10 a 4 odkudkoli kamkoli se taky zruší, Edo? Aspoň tohle mi v létě přišlo jako asi největší ptákovina. Čtyřka by měla jezdit posílená v celé trase, na jednom konci náhradka za vlaky, průjezd Tomkáčem a na druhém konci koupaliště na Kraváku s planetáriem, určitě vytíženější cíl v létě, jak v zimním jř.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17981 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 720  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 10:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]