Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 55 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
Ives píše:
No prej se hlavně rychle jezdí na a-94 do Modřic, že to de stihnout i za 17 minut..


No možny to je, pokud při cestě minimálně staví na zastávkách (na znamení), tak se to dá. Ono je v tom úseku i klid na silnicích.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No prej se hlavně rychle jezdí na a-94 do Modřic, že to de stihnout i za 17 minut..


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M: Hodinky si nařízuju podle palubního počítače, který jde naprosto přesně, mělo by to být řízeno podle Mnichova. Nedoporučuju ale nařizovat podle času na vnitřních tablech (BS120, 170). Je tam pár sekund prodleva oproti "opravdovému" času, než se minuta "přeblikne".


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Na vidence je 80km/h


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Já si řídim hodinky podle rozjezdu... :oops:
jinak se stydím, ale na bus běhám... :/

Ohledně nočních linek - čas nekontroluju, ale většina řidičů jede fakt na tvrdej plyn, aspoň co sem měl tu čest jet. 96ka, po Vídeňské před Tesfourem jezdí docela jak hovada... Nic proti nim, silnice sou prázdný, to beru, ale maj bus plnej (většinou) napitejch lidí...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Čas by reálný určitě měl být, je tuším řízený rádiem...


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
M píše:
... ja osobne chodim na zastavky driv, aby mi to nahodou neujelo,nikdy ne presne na cas, ale teoreticky kdyz jdes presne a pokud ti jdou dobre hodinky tak by ti to ujet nikdy nemelo, v tomto pripade je zvlastni i to ze si nejsem jisty ze cas co pouziva DP sedi s realnym casem, neoveroval jsem to.

Dle mé zkušenosti nejlépe odpovídá času teletextu ČT.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Panove ja bych to zbytecne neresil. Ano je spousta linek kde intervaly predevsim ve vecernich hodinach nuti k podjeti ale na druhou stranu jsou i kurzy kde mate co delat abyste to stihli. Typicky priklad je d-1 ktere se postupne zkracuji jizdni doby a pritom tech lidi v noci neubyva. Ale abych se dostal k tomu co chci rict:
Budme radi za narizeni co se odjezdu tyka a za jejich kontrolu. Bohuzel napr. v Ostrave kde ted samosebou pobyvam docela casto jsou dve zakladni veci a to neexistence zastavek na znameni a stejne jizdni doby po cely den ktere znemoznuji pouziti systemu jako u nas. V praxi tedy ridic jedouci vecer na zastavce kde nikdo neni nezastavi i kdyz zastavit musi a to ma samozrejme s nezmenenymi jizdnimi dobami dopad asi takovyto ze se jezdi i +7min!
Takze pokud si mam vybrat beru system zavedeny tady nez abych musel na zastavku 10min pred odjezdem bo co kdyz nahodu pojede o 5min driv? To se v Brne stat nemuze a tak to ma byt...
Ps: beru podjeti kolem 1min to je prijatelna mez zvlast jak bylo receno vecer...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
No vidím že nové téma vyvolává nežádané emoce. Musím se předem omluvit za uvedení jména našeho kolegy, nedošlo mi že jsou tu lidé, kteří s tím mají problém, ale předpokládám, že jméno generálního nebo šéfa provozu tajné není. Je to veřejně přístupná informace, v mém případě dokonce zmíněná ve velice dobrém kontextu.
Nu a k tématu: Není problém abych na 05809, kdy jedu kolo 84 večer, jel jako šnek a ještě byl podjetej, po desáté hodině je tam skutečně těch minut až moc, to nevím k čemu. Zvláště od Merhautove až po Starou osadu, kdy finišuju, to je potom fakt peklo. Ale právě toto je na osobní diskuzi s dotyčnýma činitelama, a tady na fóru to nevyřešíme, toto je pouze pro vaši informaci z našeho provozu. Aby jste tak nějak měli informace o naší práci.
Jak vidíte, není naše práce skutečně jenom točení kolečkem (nebo mačkání knoflíku :-D ), ale také o tom, že jsme tlačeni zákony, nadřízenýma, směrnicema...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Myslim ze pan S byva vidan i na jinych nez nocnich linkach.
Zas ale nekteri ridici by si mohli uvedomit ze nejsou ridici formule 1. Kolikrat vecerni spoje sou dost podjety. Sice chapu ze uz to chteji mit za sebou, ale ne i s lidma ve voze....
Lidi dost berou v pohode, kdyz ridic nekde pocka tu minutku, kor kdyz pusti hlaseni o cekani na odjezd podle JR. Ale to ze dojede na zastavku a jenom co otevre uz honi lidi vystrahou je trochu hodne.

LADA : Skus laskave drzet svuj psany projev trochu na uzde. Na tyhle vylevy tu nejsme zvedavi. Da se to napsat i jinak.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Ives:

aha pokud jezdi noc, tak to je onicem, v noci nepodjedes a myslim ze je dobre ze jsi spis pozde, nedokazu si predstavit s nocnim vozem plnym vozralych ctenych zakazniku jak nekde stojim minutu ci dele, to by me zabily.

Pan S by mel vyzkouset vsedni den nebo vikend, lepe vsedni den, pokud je standardni situace-nejsou nehody a kolony tak proste nevis co s casem, dnes jsem mel 52a bylo to to same, vyletni jizda 30 az 40km/h abych se do casu nejak rozume vesel, na 52 mi vsak pralo to ze jedu spis lesem a polem tak se muzu flakat, nikoho nezdrzuju, jinak jsem si vsiml ze od novyho roku ponekud zmizely kolony v zidenicich gajdosova,kasarny,tomkac, i n sedesatce zatim nic, nevim cim to ale nejak to tak pozoruju.

Jinak jak pana S potkam tak s nim promluvim co by se s tim dalo delat.

aladin:
ma 26 je to to samy jak na 84-nestihas, casy jsou naopak prilis kratke, mozna proto aby jizdni doba nepresahla hodinu, nevim, ale na 84 a 26 nepodjedes, to proste nejde.Ja 84 ve spicku kdyz mam dve kola, zrovna ted v patek, tak ji horko tesko stiham

Lada:

mas pravdu, cestujici jsou az moc rozmazleni

Manil :

souhlasim s tebou, ovsem ja osobne chodim na zastavky driv, aby mi to nahodou neujelo,nikdy ne presne na cas, ale teoreticky kdyz jdes presne a pokud ti jdou dobre hodinky tak by ti to ujet nikdy nemelo, v tomto pripade je zvlastni i to ze si nejsem jisty ze cas co pouziva DP sedi s realnym casem, neoveroval jsem to.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
LADA: Sorry, ale dlouho jsem nečetl tak úchylný názor. Dopravní podnik přistupuje k cestujícímu jako k zákazníkovi! ne jako k dobytku, kterýho musí převážet (ikdyž někteří řidiči se tak chovají).
Buď rád, že DP vyhoví požadavkům svých zákazníků (ač to jsou sem tam malichernosti). Dodržování JŘ patří k jednomu z nejdůležitějších věcí. Já sám chodím na zastávky (z domu) celkem na těsno a odjezd o minutu dřív pro mě znamená pětiminutové čekání na další spoj, proto jsem proti pojezdům sám celkem vysazenej (ikdyý nepíšu stížnosti na všechny strany).
Uvědom si, že nejsme někde na Sibiři, kde jede autobus jednou za den, jestli vůbec, kde místní oslavují, že jim vůbec přijel nějakej rozpadlej špinavej Ikarus nebo něco podobnýho a můžou dojet do vedlejší 100km vzdálené vesnice pro chleba se solí...


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Ja to vidim uplne jednoduse.Cestujicim v Brne se uplne zbytecne leze ##MLUVÍM SPROSTĚ##.Jo ta noc toho kokota co jsi na nej stezoval bych nechal jedno kolo odjed a on by zmenil nazor.No a když vezmem cele IDS tak takový Ruda od ČAD Blansko jezdí ze st osady raní 72 o 5 min dříve,pravidelne.Ja bych tem velkem brnakum z 19 vterinama pral zazit doby ČSAD Brno město když jezdilo jeste Babice Bílovice Brno,tak jel treba o 10 min driv nebo prozmenu o 15min pozde a nebo nejel vůbec.U RISU by mela být 1 do plusu tolerance a nebo by meli pani Ing kazdy týden menit jizdni doby podle toho jestli je leto nebo zima atd.


Jméno jsem opravil, podle mě tu sice klidně mohlo zůstat, ale když na tom všichni trváte...


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
M píše:
Jinak si myslim ze v teto diskuzi nemelo padnout jeho jmeno proto navrhuju PD vymazani techto rispevku s jeho jmenem pripadne z prispevku odstranit pouze to jmeno, clovek nikdy nevi kdo vsechno chodi na tuto diskuzi a ani me by se nelibilo a verim ze i ostatnim kdyby zde padlo me ci vase jmeno.M.

Ja taky nejsu pro uvadeni mena, ale stejne bylo jendou uvedeny, taxem akorat uvedl jak se doopravdy pise... Se smazanim samozrejme souhlasim

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
M: No jezdí noční..


Offline
520
03 dub 2006 14:42
mauricio píše:
já sem měl pocit, že už dřív byly jména jistých lidí z DP automaticky hvězdičkovaný

Jaký to má smysl??


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já sem měl pocit, že už dřív byly jména jistých lidí z DP automaticky hvězdičkovaný


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
No ja nevim, ja pana S. znam moc dobre dokonce jsem mu toto i rikal jak osobne pri setkani tak i na skoleni- ale i tak zatim nic-zadna zmena(ikdyz ho obdivuju pri sestavovani JŘ dat to vse dokupy, prejezdy mezi linkama navaznost vsechno-vim ze je to dobrej a ferovej clovek a o sve praci hodne vi), nikdy ale nerikal ze by jizdil a ani jsem ho nikdy nepotkal s busem plnym lidi, ale esi jezdi a ja mel jen smulu tak klobou dolu.

Jinak si myslim ze v teto diskuzi nemelo padnout jeho jmeno proto navrhuju PD vymazani techto rispevku s jeho jmenem pripadne z prispevku odstranit pouze to jmeno, clovek nikdy nevi kdo vsechno chodi na tuto diskuzi a ani me by se nelibilo a verim ze i ostatnim kdyby zde padlo me ci vase jmeno.M.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
chat-maniac píše:
V tomhle nemáš pravdu, pan S. z JŘ má praxi v ulicích velice dobrou, přesto že má svojí práce přes den v kanclu až až, jde a vezme si po službě vůz a jede!

Jj, to je dobre borec :)
A naslo by se tam vic takovych, co i jezdi...

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
200
27 pro 2004 12:45
no ty jízdní doby jsou vcelku problém... včera na t-26 (tady u té linky to ale není ani tak chyba tvůrcků JŘ jako spíš problém hustoty a stochastičnosti provozu na městském okruhu) mě bylo vcelku líto řidiče Tr 22, už na Starou Osadu přijel minmálně -3 možná -4. Na zadku už měl nalepenou Tr 14 která má jet 3 min za ním.
// interval 5-3 (kloub - sólo), no přiznejme si, že tento systém na t-26 vůbec neplní svoji funci, většinou je z toho ve špičce interval 7-1 někdy i 8-0, ale chápu, že je to vzhledem k počtu kloubáků asi jediná možnost...//
Byly tam lidi z ivalid. vozíkem, že potřebují vytáhnou plošinu (rukavice, hák, tahání plošiny tam, zpět...) - pobyt na SO byl tak cca 3 min. Obdivuju ho, protože vše psychicky vcelku zvládal a pouze utrousil že vozíky "tam hází běžně a to levou rukou" a to že na této "zku..." lince už neměl půl šichty vůbec žádnou pauzu, protože neustále "visí" za jízníma doba mu přeci "vůbec nevadí"... :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
M píše:
Jizdni rady se delaji z kancliku, ty lidi nikdy nejezdily

V tomhle nemáš pravdu, pan S. z JŘ má praxi v ulicích velice dobrou, přesto že má svojí práce přes den v kanclu až až, jde a vezme si po službě vůz a jede! To se ho musím zastat. A pokud zrovna nejezdí, dělá dispečera při nějaké předem větší výluce. A je to hodně pohodovej kořeň. Jenže oni vychází z průměru, jednou tam projedeš za 10, podruhé za 6 minut, tak co ti tam dají? 8. Ne vždy to asi jde udělat tak, jak by jsme chtěli, musí se dodržet určitá linearita mezi všemi spoji, nejde to tak, že každou hodinu bude mít vůz jinej dojezdovej čas. Možná že by něco šlo udělat líp, ale to už je na rozsáhlejší diskuzi podloženou třeba těma poznámkama ve výkaze ;-) Beru to tak, že můžu přispět ke zlepšení, ale nemusí si mě všimnout :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
M píše:
Jizdni rady se delaji z kancliku, ty lidi nikdy nejezdily a neznaji situaci, dela se to podle prstu na mape,...

Rozhodne nemas pravdu, ti lidi jezdi a znaji situaci moc dobre... a Eda ma pravdu... Byls nekdy za nima?

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
M: A zkoušel jsi za těmi lidmi z JŘ někdy jít a říct jim tvoje poznatky?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jizdni rady se delaji z kancliku, ty lidi nikdy nejezdily a neznaji situaci, dela se to podle prstu na mape, udajne kdysy kdosi cosi objizdel osobakem, ale to se neda srovnat s busem, slibovali ze upravi jizdni doby dle vysledku ris a ze mame psat nesmyslne jizdni doby do vykazu, vzhledem k tomu ze to nemelo zadnou odezvu a nic se nezmenilo-presto ze uprav tras a jizdnich radu uz bylo hafo, jizdni doby zustaly, tak na to uz kaslu jako asi kazdy a nic nikam nepisu, kdyz to jde, stojim tam jak trubka ( dnes sem mel 75 a jak bylo nize psano, vsude +2 nebo +1 hodne velky problem, zastavoval jsem i na zastavkach na znameni prsto ze nikdo nechtel vystoupit a na zastavce nikdo nestal, proste jsem nevedel co s casem ) a kdyz to nejde jo tak hold musim odjet driv, dopravni situaci a silnice vazne blojkovat nemuzu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:39
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]