Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 51 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Další
Autor Zpráva
Offline
21
03 kvě 2007 15:37
Zlaťák píše:
Funguje u DPMB něco jako 13. a 14. plat?

:lol: :lol: :lol:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Funguje u DPMB něco jako 13. a 14. plat?


Měl bych takový dotaz, nejspíš na řidiče.. jak se na vás projevují požadavky norem ISO 9001? Nějak mě totiž není jasný smysl takové certifikace u firmy jako je dopravní podnik (a ani nechápu, jak to DPMB vůbec mohl získat.. asi máte schopného manažera jakosti..)


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Brigádníci,stejně jako kmenoví řidiči první rok,jsou ve skupině "0"(nula),tj.základní plat řidiče.Brigádnící v této nulté skupině zůstávají stále.Většina příplatků pro brigádníky se řeší výší prémií,např. přesčasy se brigádníkům nevyplácejí(nemají plánovaný počet směn...dekádu)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
manil píše:
Noc je cca 6kč/hod, víkend, z volna (přesčas): 30%, svátek 100%, přílatky se sčítají.
Plat roste podle služebního stáří -> postupu platovými třídami.
Základní mzda se liší podle "činnosti".



Dík!


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Zlaťák píše:
Existuje něco jako nějaká tabulka platů, postupů, příplatků,... veřejně přístupná a nebo je to dělaný každýmu na míru? Docela by mě zajímalo, jak to platově vychází, kolik jsou příplatky za noční, víkendy, odsloužený roky,...

Noc je cca 6kč/hod, víkend, z volna (přesčas): 30%, svátek 100%, přílatky se sčítají.
Plat roste podle služebního stáří -> postupu platovými třídami.
Základní mzda se liší podle "činnosti".


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Existuje něco jako nějaká tabulka platů, postupů, příplatků,... veřejně přístupná a nebo je to dělaný každýmu na míru? Docela by mě zajímalo, jak to platově vychází, kolik jsou příplatky za noční, víkendy, odsloužený roky,...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Hafan007 píše:
Nedávno jsem jel s nějakým tuším Medláneckým řidičem v neděli na a-84. Přišel kolega tak si v zastávkách spolu povídali a pak si najednou začali povídat o přijímání řidičů. A ten řidič: "Sme přijali 10 řidičů a po měsícu zbyli jen dva". "Jakto"? Ptal se ten druhej. "Uviděli první plat"..

No snad trochu přeháněli, z našeho kurzu kde nás bylo 10 zatím nikdo neodešel, ale neručím za morálku jiných kurzů že :-) Je pravda, že většina chlapů si myslela, jaký nebudou mít peníze hnedka z fleku. Není to zlatej důl, i za tu odpovědnost, co máme. Ale za odsloužený léta to stoupá. Ale je pravda, že prý hodně nováčků brzy odejde, náš kurz je snad doufám krásná výjimka :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Nedávno jsem jel s nějakým tuším Medláneckým řidičem v neděli na a-84. Přišel kolega tak si v zastávkách spolu povídali a pak si najednou začali povídat o přijímání řidičů. A ten řidič: "Sme přijali 10 řidičů a po měsícu zbyli jen dva". "Jakto"? Ptal se ten druhej. "Uviděli první plat"..


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Janatak píše:
Brigáda jako řidič tramvaje mě se přiznám zaujala, ale ty chechtáky bych za to nedal....předpokládám, že nejde o řidičák pouze na skupinu B, ale přímo na tramvaj..?

Na tramvaj musíš mít průkaz od drážního úřadu. Musíš projít zdravotními testy (tzn. nesmíš mít voc velké dioptrie, nesmíš být barvoslepý) a psychotestama. Pak jdeš na kurz.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
manil píše:
Kari: V současné době lze mít brigádnickou smlouvu jako řidič tramvaje, ale musíš mít řidičák nebo si kurz zaplatit (cca 80 000kč). DP dneska platí kurz pouze při uzavření smlouvy na 4 roky na hlavní úvazek.
Na autotobusech je teďka údajně nouze, takže berou i na vedlejšku. Nevím ale, jestli je "Dčko" podmínka.


Brigáda jako řidič tramvaje mě se přiznám zaujala, ale ty chechtáky bych za to nedal....předpokládám, že nejde o řidičák pouze na skupinu B, ale přímo na tramvaj..?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Zlaťák: Pokud bys chtěl zkusit elektrikařinu u DP, je to klasicky na pracovní smlouvy. Z prvu na určito, pokud se osvědčíš, tak na neurčito. Pokud by tě to přestalo bavit, můžeš třeba po roce utýct. :-)
Vše ti kvalifikovaně a přesněji odpoví na osobním. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Zlaťák píše:
Na jednu stranu je blbé, že se člověk musí upsat na ne krátkou dobu, ale na druhou stranu má aspoň chvilku jistotu výdělku,... a pokud ho to baví.

Ty dva roky utečou hooodně rychle, neboj se že ne. Já už mám skoro rok za sebou a ani nevím jak. Výhoda je, že podnik tě nevyrazí, když neděláš průsery, ale tady se na upsání nehraje. To ho nezajímá. A je to hodně velká výhoda, protože směšných 20tisíc nemá jen tak někdo že.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Na jednu stranu je blbé, že se člověk musí upsat na ne krátkou dobu, ale na druhou stranu má aspoň chvilku jistotu výdělku,... a pokud ho to baví.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Jaj to je otázek. Takže prvně: Náborový příspěvek zavedl podnik až někdy na podzim. A to pouze pro řidiče na HPP a kteří již mají "D".
Nevím o tom, že by pro řidiče na VPP bylo nějaký zvýhodnění v podobě toho, že jim podnik zaplatí řidičák na "D". To je podle mě kravina a takhle by si u podniku mohl udělat papíry každej manták a jít hnedka pryč. Takže když chce někdo na vedlejšku na bus, musí již papíry mít a projít AD kurzem. A náborový příspěvek pro vedlejšáky taky není, pač by ztratil na významu, podnik potřebuje lidi nastálo.
Já se za papíry musel upsat na dva roky na HPP.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
manil píše:
Kari: V současné době lze mít brigádnickou smlouvu jako řidič tramvaje, ale musíš mít řidičák nebo si kurz zaplatit (cca 80 000kč). DP dneska platí kurz pouze při uzavření smlouvy na 4 roky na hlavní úvazek.
Na autotobusech je teďka údajně nouze, takže berou i na vedlejšku. Nevím ale, jestli je "Dčko" podmínka.

To vím, já psal o lidech který ten řidičák mají, o klucích z různých dílen. Vím, jak to s řidičákama chodí. Snažím se taky přesvědčit vedení, aby mě poslalo na kurz, že ho budu potřebovat. Přecejenom, někdo musí jezdit po vozovně a přivýdělek z šichet z volna taky není k zahození.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
manil píše:
To je samozřejmost.
Tím jsem myslel, že nevím, zda je Dčko podmínka pro přijetí, zda DP novému vedlejškářovi zaplatí autoškolu nebo ne.


Dokonce řidič, co vlastnil řidičské oprávnění skupiny D a profesní osvedčení, dostal náborový příspěvěk. Teď nevim jestli i řidiči na vedlejší pracovní poměr.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Špatně jsem to pochopil. Tohle také nevím, ale když o to bude mít někdo zájem, tak mu to na informacích, nebo osobním oddělení zodpoví.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M3 píše:
Na autobus je "Dčko" a profesní průkaz PODMÍNKOU. Bez toho nemůže nikdo vozit lidi. A navíc je ještě potřeba projít takový krátký kurz (seznámení s vozidly a linkami, kudy jezdí...atd.)

To je samozřejmost.
Tím jsem myslel, že nevím, zda je Dčko podmínka pro přijetí, zda DP novému vedlejškářovi zaplatí autoškolu nebo ne.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
manil píše:
Na autotobusech je teďka údajně nouze, takže berou i na vedlejšku. Nevím ale, jestli je "Dčko" podmínka.
Na autobus je "Dčko" a profesní průkaz PODMÍNKOU. Bez toho nemůže nikdo vozit lidi. A navíc je ještě potřeba projít takový krátký kurz (seznámení s vozidly a linkami, kudy jezdí...atd.)


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
mh píše:
Přes agentury (tuším třeba A-Z) se dá (nebo alespoň dalo) sehnat umývání vozidel (Slatina, Medlánky, Pisárky) ...

To by taky nebylo zlé. Lze to dohodnout pouze přes agentury, nebo přímo v DP?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Kari: V současné době lze mít brigádnickou smlouvu jako řidič tramvaje, ale musíš mít řidičák nebo si kurz zaplatit (cca 80 000kč). DP dneska platí kurz pouze při uzavření smlouvy na 4 roky na hlavní úvazek.
Na autotobusech je teďka údajně nouze, takže berou i na vedlejšku. Nevím ale, jestli je "Dčko" podmínka.

Zlaťák: Pouze na hlavní pracovní poměr, jako elektrikář...


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Nechápu proč jste kvůli tomu zakládali novou místnost, dalo se to napsat do místnosti "Práce u DP".
Jinak znám hodně lidí, většinou kluky z dílen, kteří mají řidičák, sem tam si nechaj napsat nějakou šichtu a jezděj na vedlejšák. Slyšel jsem i o lidech, kteří takhle jezdí i když nemají hl. prac. poměr u DPMB.
Jinak na údržbu k nám choděj učni. To by se teoreticky dalo, ale pracuje se jen dopoledne.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
mh píše:
Přes agentury (tuším třeba A-Z) se dá (nebo alespoň dalo) sehnat umývání vozidel (Slatina, Medlánky, Pisárky)... ale určitě ne údržba, to by nešlo...

dřív si podnik také najímal brigádníky-řidiče, ale to už dnes neplatí...


A co řidiče na vedlejší pracovní poměr? Nedávno byl inzerát, že DP přijíme řidiče autobusů, kteří vlastní profesní osvedčení a řidičské oprávnění skupiny D, na vedlejší pracovní poměr.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Přes agentury (tuším třeba A-Z) se dá (nebo alespoň dalo) sehnat umývání vozidel (Slatina, Medlánky, Pisárky)... ale určitě ne údržba, to by nešlo...

dřív si podnik také najímal brigádníky-řidiče, ale to už dnes neplatí...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 14:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]