Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 56 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
"Ono teorie,předpisy a reálný provoz rozdílné věci jsou..." To bohužel zdaleka neplatí jen pro DPMB, ale prakticky pro každou větší firmu. O státní správě ani nemluvě.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
pepola píše:
... Ono teorie,předpisy a reálný provoz rozdílné věci jsou...

A proč se tedy nevytvoří takové předpisy, které by odpovídaly reálným možnostem? Takhle jsou to jen "předpisy pro předpisy". Tohle vede jen a pouze k tomu, že se obcházejí.
Možná jsem ještě moc mladej...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
pd:Při zavádění RISu se slibovala jakási optimalizace jízdních dob na základě získaných dat.Ale jestli k ní fakt došlo,toť ve hvězdách...

Ono teorie,předpisy a reálný provoz rozdílné věci jsou...


Tak jsem toto téma aspoň přestěhoval, protože si nemyslím, že by bylo až tak o ničem. Aspoň se tu dá dovědět názor druhé strany nebo třebas důvody, proč (ne)pracovat u dpmb..
A když jsme u těch předčasných odjezdů, ty se řeší jenom když přijde nějaká stížnost? Vždyť přece v RISu jsou data o každé jízdě.. taky jsem z něj viděl i nějakou statistiku, kdy byly předčasné odjezdy i o 10 minut.. :roll: Takže dokuď si nikdo nestěžuje, tak se nic neděje?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Oba moji předřečníci naprosto vystihli situaci!!!Takových absurdit je víc:Maříkova-Královka = 2 min,Heleny Malířové-Arbesova = 2 minuty...Za tu dobu bych to odcouval...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
M píše:
k tem sekundam a predcasnym odjezdum

Máš pravdu, když jedu noční a šlapu na to jak můžu, stejně RIS ukazuje -2. Takže v tomhle je to postavený dobře, nikde se zbytečně nestojí.
Přes den to je už horší. Taková linka 75 do Slatiny: ze Staré osady na Gajdošku 2 min, k Dělňáku 2 min, když to projedu za minutu už mám +2, na Gajdošove moc stát nemůžu, hnedka za mnou přijíždí jiný vůz, Dělnický dům je taky holé šílenství. Na Podlomní taky ne, a pak budu na Špačkove stát 2 minuty že. Je to sice dělaný pro jistotu s rezervou, to chápu, ale jako šnek jet nemůžu a pak když stojím dvě minuty v zastávce každej čumí co se děje. Chjo. A pak kdo je tady u toho vůl :roll:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
k tem sekundam a predcasnym odjezdum, uz to tu bylo receno a jaksi to nechapou ani technici jizdy ani sef ani nikdo jiny, v noci se da cekat, ale je nepravdepodobny ze nocni vuz odjel driv, spis pozde, ale vedne neni mozne na nejakych zastavkach cekat nez bude cas odjezdu, nebot totalne zablokujete silnicni komunikaci a nic kolem vas bezpecne neprojede, zastavky treba popelova,ivanovicke namesti,delnicky dum a vsechny na taborske,hanacka, chrlicka atd atd je jich desitky, za to ze v jizdnim radu jsou prilis dlouhe jizdni doby na prilis kratke useky ridic nemuze a jet pomalu aby tam dojel na cas taky nemuze, nebot silnicni zakon rika ze je zakazane zdrzovat bezduvodne pomalou jizdou... takze predcasne odjezdy ze zastavek jsou, byly a budou - bohuzel


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Verusha píše:
chat maniac - ano, to beru, u trolejbusů je číslo v kabině řidiče, asi proto, aby řidič věděl, čím jede :idea: Ale v jiných městech je zvykem mít číslo buď za kabinou řidiče, nebo třeba i u zadního okna, na zadním transparentu nebo podobně.

Já bych řekl že to zase tak podstatný není, kolik tam je čísel. Pro cestující je to úplně zbytečný, a pro stížnost stačí čas odjezdu ze zastávky :-?
pepola píše:
Proč usnadňovat notorickým stěžovatelům bonzování?

Máš částečně pravdu, jako řidič souhlasím, že není ještě víc potřeba usnadňovat hňupům stěžování, ale zase jiné možnosti, jak identifikovat problém, jsou také že.

No a o tom, jak jeden dotyčný pán na Slatině řeší stížnosti, jsem už také slyšel legendy, takže to mi na klidu také nepřidá. No a co tady napsal Pepola o sankciování nekuřáka za kouření, přestávám věřit ve zdravý rozum určitých jedinců. A pište si, že kdyby se tohle stalo mě, uslyší o tom i pan Sýkora, který si myslím je velice solidní ředitel a chlap na svým místě.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
SYN píše:
No pokud zrovna noční linka někomu ujede rovnou před nosem (to by klidně těm 19 vteřinám odpovídalo) tak asi nebude zrovna štěstím bez sebe že může půl hodiny (v lepším případě) čekat na další, že? A proč vlastně, aby byl bus na nádru o okamžik dřív a mohl tam tedy čekat o chvíli dýl?
Tohle asi nebyl nejlepší případ zbytečnýho buzerování...


Já chodím,a obzvlášť na rozjezd,minimálně o 5 minut dřív...nejsme v Japonsku!Je vidět,že jste více či méně zaujatí proti řidičům.Ale na to každý přijde,až sám začne jezdit!Je to stejně neplodná diskuse jako o vandalismu...Prostě sotoušům vadí,že vevnitř není číslo...


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
pepola: a neplati nahodou jak u trajfu tak busu ze je naprosto nepripustne opustit zastavku v case +1s a vice? Toto totiz je HRUBE poruseni pracovni kazne...
Ale absurdni mi prijdou oznameni na tramvaje zatahujici do vozoven:
Kamos odjel z nadrazi o 35s drive i kdyz na nadrazi neni vylepen jizdni rad d-8...
Dikonce jednou prislo oznameni na ridice zatahujici do pisarek jenz odjel z mendlova namesti smer vystaviste o 12s...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
pepola píše:
A do třetice všeho zlého:Jeden noční řidič(Slatina) byl volán "na hlášení" za to,že odjel o 19 (slovy:devatenáct) sekund dříve od zastávky.Prý je to hrubé porušení pracovní kázně(blablabla).Když se ohradil,bylo mu řečeno:Víte,kolik cestující ujde za 19 vteřin???Stálo jej to 1000,- v českých na dřevo...


No pokud zrovna noční linka někomu ujede rovnou před nosem (to by klidně těm 19 vteřinám odpovídalo) tak asi nebude zrovna štěstím bez sebe že může půl hodiny (v lepším případě) čekat na další, že? A proč vlastně, aby byl bus na nádru o okamžik dřív a mohl tam tedy čekat o chvíli dýl?
Tohle asi nebyl nejlepší případ zbytečnýho buzerování...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
A do třetice všeho zlého:Jeden noční řidič(Slatina) byl volán "na hlášení" za to,že odjel o 19 (slovy:devatenáct) sekund dříve od zastávky.Prý je to hrubé porušení pracovní kázně(blablabla).Když se ohradil,bylo mu řečeno:Víte,kolik cestující ujde za 19 vteřin???Stálo jej to 1000,- v českých na dřevo...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Hodně stížností je též na nezastavení v zastávce na znamení.Ale pokud si nějaký inteligent zmáčkne pět metrů před stojanem,tak se logicky už zastavit nedá!!!Ale právě toto se dokazuje ze strany řidiče jen velmi těžko...(Záleží spíš na tom,jak je zapsán z dřívějška).A takových příkladů by ti dali řidiči "X" každý den...(Myslím,že toto téma by bylo taky nejlépe zamknout,protože se nějakého souladu asi nedobéřeme)
(Toto byl i můj případ...paní z E.ONu si stěžovala...)


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
pd píše:
Jestli je drtivá většina stížností neoprávněná, tak eviďák může být napsaný klidně na každém sedadle a hned vedle něj číslo na oddělení stížností, ne? Přece svou práci děláte kvalitně, tak čeho se furt bojíte, řidiči?


Kdybys šel párkrát na "hlášení" za úplnou kravinu(obzvlášť na Slatině),tak bys to viděl úplně jinak!Už např. přišla stížnost na řidiče nekuřáka,že kouřil ve voze,a byly mu strženy prémie(Slatina).To,že si může přivést padesát svědků,že je nekuřák,pana technika nezajímalo...


pepola píše:
Proč usnadňovat notorickým stěžovatelům bonzování?Takhle,když chce volat mobilem na dispečink,musí vystoupit a přečíst si jak eviďák,tak kurzovku zvenku.Což si myslím,že je fér,protože drtivá většina stížností je naprosto neoprávněná!!!(pokud máte jiný názor,nekamenujte mě...)

Jestli je drtivá většina stížností neoprávněná, tak eviďák může být napsaný klidně na každém sedadle a hned vedle něj číslo na oddělení stížností, ne? Přece svou práci děláte kvalitně, tak čeho se furt bojíte, řidiči?


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
pepola píše:
Proč usnadňovat notorickým stěžovatelům bonzování?Takhle,když chce volat mobilem na dispečink,musí vystoupit a přečíst si jak eviďák,tak kurzovku zvenku.Což si myslím,že je fér,protože drtivá většina stížností je naprosto neoprávněná!!!(pokud máte jiný názor,nekamenujte mě...)
Cas+zastavka+linka = evidencni cislo. Tohle neni duvod nedavat evidencni cislo dovnitr. Ale ono je to vetsine normalnich cestujicich uplne fuk, jestli tam to cislo je, nebo neni.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To mas pravdu, jenze techto vozu je minimum, vetsinou tam neni nic, jen to sklicko na dvernim kridle, ale i v B951/961 prijdes do styku s cestujicimi vice nez v saline a trajfu, preci jen hodne lidi leze predem(nekteri schavlne-a hodne stiznosti chodi na neotevreni prednich dveri u busu a vsici vime ze 99% ridicum vadi v zime ze na ne tahne ledarna) a cuci na tebe, bus ma nejvic mist kde ziskas zpozdeni a nic s tim nenadelas a lidi ikdyz vidi kolonu, kvuli snehu ci ledu nesjizdnou silnici atd tak ti i tak vynadaji ze jedes pozde, u tramvaji techto mist moc neni,prevazne jedou po samostatnem telese... neboj ten financni rozdil neni tak velkej a nebyt to mim konickem tak za tu almuznu tu praci nedelam to mi ver.Ty lidi co vozis,to riziko,odpovednost,jednou nohou v kriminale a jedou v rakvi tak ta prace je vazne nezaplacena, ale to uz su jinde o tom rec nebyla.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M: Na novějších B951 a B961 máš taky přepážku, která tě plně odděluje od cestujících. Ale myslím, že o toto nejde, v tomto si myslím, že jsou na tom všichni stejně. Ten kus plexiskla dle mého názoru není v nějakých nadávkách či připomínkách stěžejní.
Stejně máte lepší peníze, než tramvajáci, takže si ani není na co stěžovat :wink:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Eda:

to mas tezky, trolejbusaci a salinari jsou zavreni v kabine a nemaji temer zadny kontakt s cestujicimi, u autobusu je to naopak, kazdej potrebuje nutne predem na tebe pustit zimu, kazdej na tebe cuci a vse pozoruje kontroluje, jsi tam jak na vystavce a za kazde spozdeni za kazdou blbost ti hned nadavaji, je to naprosto bezna vec, to se salinarum a trajfarum nestane, nebot kolikrat ani nejsou videt.... vis?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Těch stížností přece nemůže být tolik, nebo jo? Většina řidičů autobusů je kvůli tomu strašně "přecitlivělá" (viz pepolův příspěvek). Když třeba fotím na Mendlu nějákej odstavenej bus, tak na mě občas řidič vyjede, co bonzuju...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
chat-maniac píše:
...ale autobusy mají ev.č. i uvnitř vozu. Jsou umístěný na zadní straně přední vnější orientace BUSE, v pravém rohu (spolu s piktogramy o obsaditelnosti vozu). Pouze to není vidět, když je zatažená roleta že :-) A ty jsou bohužel většinou zatažený.


Proč usnadňovat notorickým stěžovatelům bonzování?Takhle,když chce volat mobilem na dispečink,musí vystoupit a přečíst si jak eviďák,tak kurzovku zvenku.Což si myslím,že je fér,protože drtivá většina stížností je naprosto neoprávněná!!!(pokud máte jiný názor,nekamenujte mě...)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]