Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
No sme zase u bordelu v poptávkových a jiných tlačítkách :lol: ,kéž by v nich byla co největší jednota :pray:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Verusha píše:
Souhlasím, že je v tom zmatek. Komické jsou situace, kdy ne že nemávne nikdo, ale naopak mávne jeden člověk, po něm druhej, a třetí, i přestože viděl ty dva, si taky mávne. Obdobu lze spatřit v mačkání tlačítek na znamení nebo na otevření dveří, kdy zejména u starších spoluobčanů, aniž bych je chtěl nějak kritizovat a mám stáří v úctě, je zjevný problém poznat svítící signálku od zhasnuté, takže pro sichr je nutno to zmáčknout ještě jednou po někom jiným.

No bohuzel, treba nekterym KT8D5N sviti ty tlacitka furt.... :( ale to je vyjimka, jinak je to evidentni - nejlepsi je, kdyz jedu nakym citybusem co nemam potavku (treba 7603) a je tam obrovska cedule ze nemaj lidi macka to tlacitko, ze dvere otevira ridic, tak onji si to este JUST ZMACKNOU, a kdyz se to v zastace neotevre pul vteriny po zastaveni, tak si to zmacknou este, a este jednou a mackaj klidne az do uplnyho otevreni (asi aby se nezavrely) :twisted:

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
ds:

ja jen rekl ze je povinost v tomto pripade zastavit-ridici to moc nedelaji, nerikam ze je to blbost ci blbe narizeni!!


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
M píše:
....dokonce musis zastavit v zastavce na znameni kde prave stoji autobus jine linky pred tebou jedouci, co kdyby od tama chtel nekdo prestoupit ciste nahodou ze?

tohle mi zase tak nelogický nepřijde, řidič často nevidí přes stojící vůz před sebou a klidně zastávku projede, aniž by cestující měl možnost nějak dát znamení - př. zastávka Svatoplukova.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
presne tak, stoji li cokoliv co vypada jak clovek v zastavce ( bezdomovec, parek bavicich se lidi co treba vubec nikam nejedou, nahodny kolemjdouci vyskytujici se ciste nahodou prave v prostoru zastavky atd atd ) je povinen ridic zastavit, sice zbytecne ale musi, proste vse pro nase zakazniky, za par let budeme i rozvijet koberecek jak psal chat-maniac a treba i vytirat zadky....dokonce musis zastavit v zastavce na znameni kde prave stoji autobus jine linky pred tebou jedouci, co kdyby od tama chtel nekdo prestoupit ciste nahodou ze? klasika stiznosti z komarova, hnevkovskeho, rajecek atd smer mesto, sice vse jede jednim smerem se stejnymy zastavkami ale co kdyby chtel nekdo prave jet s tebou....nebo nekteri lidi nepochopitelne nenastoupi do linky 48 od tourbusu asi proto ze vuz neni cerveny!ale pockaji na treba plnou 40tku co jede hned za nim...


Souhlasím, že je v tom zmatek. Komické jsou situace, kdy ne že nemávne nikdo, ale naopak mávne jeden člověk, po něm druhej, a třetí, i přestože viděl ty dva, si taky mávne. Obdobu lze spatřit v mačkání tlačítek na znamení nebo na otevření dveří, kdy zejména u starších spoluobčanů, aniž bych je chtěl nějak kritizovat a mám stáří v úctě, je zjevný problém poznat svítící signálku od zhasnuté, takže pro sichr je nutno to zmáčknout ještě jednou po někom jiným.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Chtěli jste vyjádření řidiče, tady ho máte: :-)
OFICIÁLNÍ:
Podle směrnice D-1, kterou se řídí podnikový provoz (závazné podmínky pro zaměstnance atd.), platí, že řidič je povinen zastavit i na zastávce na znamení, pokud tam stojí cestující (prostě stojí, může tam venčit hafana nebo klábosit dvě duchny), a nebo pokud je mu z vozu dávám signál "Zastavení v zastávce na znamení". Takže prostě musím zastavit. Nařízení je to relativně nové (pár let?). Můžu odmítnout zastavení v zastávce, pokud hrozí nějaké nebezpečí (nevím přesně jaké, ale je to tam tak napsaný-zřejmě je tím myšlena zastávka Poliklinika Židenice směr Osada v zimním období :-D )
A MOJE:
Podle mě je to absolutně na h**no, leta byla zastávka na znamení skutečně na znamení, ne na zevlování. Nadávají na to řidiči skoro všichni, i já, beru to zcela logicky - když chci bus tak si na něho mávnu ne? Nejsem zase takovej mrzák abych nemohl zvednout ruku. Hodně cestujících v tom má zmatek, je vidět jejich neurčitá nervozita, zastaví mi nebo ne? :-D Ale dokáží mě dostat pipiny s mobilama v ruce na zastávce na znamení večer, oči neodlepí od mobilu ani ve chvíli, kdy už mají bus před čumákem a divím se, že ví do jaký linky vůbec vlezli :shock:
No a k tomu co dělat, když nechci nastoupit: stačí zakroutit hlavou nebo rukou, hodně řidičů to ocení a já i poděkuji. Občas na cestujícího ukážu jestli chce nastoupit, když tam stojí jak vocas, podle jeho reakce se dál zařizuji.
Už se mi stalo, že sem zastavil na zastávce na znamení, stál tam kořeň, já na něho ještě ukazoval jestli chce jet, on se ani nehl, tak sem zastavil, dveře nechal zavřený, on nic, tak sem se rozjel a najednou se pohl a mával za mnou. Měl už smůlu, byl sem v silnici. A jestli si myslel, že mu k tomu nastupování půjdu ještě rozvinout červenej kobereček, tak se spletl.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mávám. A osobně, už sem to někde psal, sem taky pro rozšíření zastávek na znamení.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Pavel píše:
Jednou se mi stala příhoda myslím na Veslařské v x25, když někdo stál na zastávce na znamení a ten trolejbus jel dál a když ten člověk na to zareagoval gesty, tak trolejbusák zastavil nějaký metr za označníkem a dotyčnému pak nadal, že ta zastávka je naznamení (takže asi všichni řidiči nejsou proškoleni)
Taky se občas stane, že autobus zastaví u zastávky a řidič se gesty zeptá cestujícího, jestli chce nastoupit.

Rozolutne musim rict, ze to narizeni je hovadina, protoze ona by jim ta ruku neupadla, kdyz by si mavli... Si vemte, ze je zastavka kde jede hafo linek a ridic bude zbytecne zastavovat, kdyz ten clovek co tam stoji jede uplne jinam. Konkr. priklad je Stursova nebo Hlavni

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Kapusta píše:
Tak jak to tedy je? Když stojím na zastávce na znamení a nechci nastoupit, co mám udělat (resp. nedělat)? A co zase, když chci nastoupit?

Tak teďka mluvím jenom za sebe. A ten předpis jsem nečetl a jenom o něm slyšel.

Pokud nechceš nastoupit, tak neděláš nic. Na druhou stranu je podle mě slušnost dát řidiči určitý náznak, že nechceš nastupovat. Já třeba udělám krok zpět, i když mám pocit že to moc nezabírá :-D, nebo třeba zakroutíš hlavou.

Naopak když chceš nastoupit, tak taky nemusíš dělat nic, ale bohužel riskuješ, že pojede řidič, který se předpisama moc neřídí. Takže těžko radit. Jak jsem psal, já osobně vždycky mávám.

Třeba nám tady odpoví nějaký řidič, co jim vlastně vyhovuje


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Tak jak to tedy je? Když stojím na zastávce na znamení a nechci nastoupit, co mám udělat (resp. nedělat)? A co zase, když chci nastoupit?


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
kuba píše:
Na a-303 (předpokládám, že i na jiných regionálních linkách) nejsou zastávky na znamení vůbec potřeba, všichni cestující řidiči nahlásí, kam jedou (nástup předními dveřmi) a řidič pak na zastávkách, kde se nikdo nenahlásil a nikdo nečeká nemusí zastavovat, běžně se tak děje na zastávce ZOO, u tramvaje (momentálně z důvody výluky ale nikoliv).

Od kdy lidé řidiči hlásí na kterou zastávku přesně jedou? Snad ukážu lístek a nastoupím (případně zakoupím). Navíc aji kdyby to lidé hlásili, tak má snad každý cestující právo vystoupit na jiné zastávce (v rámci jízdenky samozřejmě).
Co se týče Zoo, u tramvaje, tak tam snad nejde o to, že to někdo hlásí dopředu, ale o to, že kdo by tu zastávku jezdil autobusem, když tam bude 5x rychleji pěšky.

Co se týče mávání na zastávce na znamení, tak i když platí to nařízení, tak vždy raději mávám. Jinak bych neřekl. že to nařízení je blbost, prostě obojí má svoje výhody a nevýhody.

Jednou se mi stala příhoda myslím na Veslařské v x25, když někdo stál na zastávce na znamení a ten trolejbus jel dál a když ten člověk na to zareagoval gesty, tak trolejbusák zastavil nějaký metr za označníkem a dotyčnému pak nadal, že ta zastávka je naznamení (takže asi všichni řidiči nejsou proškoleni)
Taky se občas stane, že autobus zastaví u zastávky a řidič se gesty zeptá cestujícího, jestli chce nastoupit.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Fabiak píše:

V uvedeném článku si píše, že Pražáci se budou muset zvyknout na nové zastávky na znamení - proč tuto informaci nemohou dát do hlášení s příští zastávkou a na zastávkový stojan, jak je tomu v Brně?

Na a-303 (předpokládám, že i na jiných regionálních linkách) nejsou zastávky na znamení vůbec potřeba, všichni cestující řidiči nahlásí, kam jedou (nástup předními dveřmi) a řidič pak na zastávkách, kde se nikdo nenahlásil a nikdo nečeká nemusí zastavovat, běžně se tak děje na zastávce ZOO, u tramvaje (momentálně z důvody výluky ale nikoliv).


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Jednou jsem jel z Akátek,byl jsem tam sám,čekal jsem na 78,ale mezitím jelo několik 26. Naznačoval jsem každému z řidičů ,že nemá zastavovat a taky nezastavovali ,jen jedna z níž zde někdo vystoupil.
Tolik můj postřeh.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
dle me je to blbost ale je narizeni zastavit pokazde

na 94 neni treba byt pilotem, v pohode klidnou jizdou stihnes jizdni rad.


Offline
Uživatelský avatar

50
24 zář 2004 16:39
http://zpravy.idnes.cz/prazane-zacnou-casteji-stopovat-autobusy-setri-se-f83-/praha.asp?c=A070227_104842_praha_adb

Zajímala mě ještě jedna věc.
Jak je to se zastávkou na znamení, z pozice člověka co stojí na zastávce. Někdo říká že je nutno na sebe řidiče upozornit, někdo zase, že je nějakej "předpis" zastavit pokaždé, když na zastávce někdo stojí, jak to je?


A osobní zkušenost několikrát (7x - 8x) sem zažil, že řidič 94ky jedouci do Modřic skutečně nebyl řidičem, ale spíš pilotem....


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
presne tak, jdna se o odletnuty kamen od kola silnicniho vozidla, autobusu a trolejbusu.


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
Datel píše:
Při čtení časopisu Bez starostí mě zaujal článek Dopravní nehody v MHD v roce 2006, respektive jeho část: v odstavci příčiny zaviněných nehod je ve výčtu poslední případ označený tučně kámen, co je tím, myšleno? Pokud je tím myšlen kámen ve žlábku a následné vykolejení tramvaje, tak to nemůže být vina řidiče přece?
Můžete mě to někdo vysvětlit? :-o
Řekl bych, že se jedná o kámen "odlétnutý" od kola autobusu nebo trolejbusu, který rozbil nebo poškodil např. sklo za ním jedoucího vozidla. Tudíž se jedná o vinu provozovatele a ne řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Při čtení časopisu Bez starostí mě zaujal článek Dopravní nehody v MHD v roce 2006, respektive jeho část: v odstavci příčiny zaviněných nehod je ve výčtu poslední případ označený tučně kámen, co je tím, myšleno? Pokud je tím myšlen kámen ve žlábku a následné vykolejení tramvaje, tak to nemůže být vina řidiče přece?
Můžete mě to někdo vysvětlit? :-o


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Fathom píše:
LADA:
Citace:
takový Ruda od ČAD Blansko jezdí ze st osady raní 72 o 5 min dříve,pravidelne

...tak takový Ruda by měl dostat na hodinu vyhazov. Minuta, dvě se dá tolerovat. Přijdu-li ale na zastávku o 4 minuty před odjezdem a bus bude pryč, je to na zabití (řidiče).

...kor u linky, která nejezdí každých 5 minut...


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
LADA:
Citace:
takový Ruda od ČAD Blansko jezdí ze st osady raní 72 o 5 min dříve,pravidelne

...tak takový Ruda by měl dostat na hodinu vyhazov. Minuta, dvě se dá tolerovat. Přijdu-li ale na zastávku o 4 minuty před odjezdem a bus bude pryč, je to na zabití (řidiče).


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
S tim casem, ja si podle nej prave nastavil hodinky i mobil a nesedelo mi to s nocnimi zpravamy, cas byl pozadu, naopak pritelkyne ma cas dle teletextu, nevim ale ktereho, a rika ze mame cas o skoro minutu dopredu, tak nevim, asi se na to budu muset zeptat, nechci se hadat.

Co se tyka 96, jezdim ji casto a pulka do slapanic-jedes vyletne a nevis co s casem, pulka do bosonoh, jedes na max povolenou rychlost v danych mistech a stejne krute nestihas, na videnske je opravdu 80 a JR s ni pocita, jinak nemas sanci to stihnout-normalne celou noc tam mas tak -2 az -4 je to poznat na humene kde 91 ceka na 96, nekdy se opravdu dlouho nacekaji, kdyz mas rozjezd v 5.00 do bosonoh prijedes v pohode -5 az-9


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
pd píše:
Jméno jsem opravil, podle mě tu sice klidně mohlo zůstat, ale když na tom všichni trváte...

Určitě souhlasím, že jméno mohlo zůstat. V kontextu diskuze mělo logiku a není se za co stydět. Skoro bych řekl, že vypadá podivně označení "pan S.". Pak by to mohl být třeba pan Tau nebo létající Čestmír :-D


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Kapusta píše:
Dle mé zkušenosti nejlépe odpovídá času teletextu ČT.


Já mám bohužel zkušenost,že na ČT jim to jde podle plotu....Proto se řídím teletextem rakouské televize ORF. offtopic


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No dá se to, jen cestující z toho mají rallye.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]