Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 56    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Tak já dělal psychotesty asi před patnácti lety a taky jsme prošly jen menší polovina, nevím ale o nikom, kdo by to zkoušel znova. Jestli jsou testy stejné či už jiné taky netuším. Už tenkrát hodně lidí říkalo, že to má DPMB hodně náročné oproti jiným místům. Každopádně udělal jsem a jsem rád.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Mauricio píše:
Zkušenosti s psychotestama tu má samozřejmě mnoho lidí, ale pochopitelně ti je nikdo nenapíše, protože by vyšlo najevo, že je třeba neudělal. Jestli chceš mít jistotu, bež na Rosickou. Pokud to neuděláš ani tam, tak se na ježdění vykašli.

Tak většina lidí tu stejně jako já vystupuje v anonymitě, a tak jsem si říkal, že by třeba někdo nemusel mít problém se k tomu přiznat tak, jako jsem se k tomu přiznal já. Navíc si nemyslím, že to je něco odsouzeníhodného, za co by se měl člověk po celý zbytek svého života stydět.

Každopádně děkuju za vaše dosavadní postřehy (i když jsou některé mírně útočné).


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Psychotesty mají dvě části - výkonnostní a osobnostní.
To, že daný člověk prošel, určitě nezaručí, že se nemůže například dopustit zločinu. Osobnostní část změří jen to, jaké má daná osobnost rysy, strukturu a k čemu má potenciální sklony. Určité menší odchylky od ideálního stavu má úplně každá osobnost. Vysloveně nežádoucí pro profesi řidiče z povolání jsou především osobnosti emočně-nestabilní, histriónské a pasivně-agresivní.
Úspěšnost u testů ani trochu nezaručí, že daný jedinec nezačne za 5 let trpět depresemi a podobně.
Psychotesty v náročnější formě než my měl za sebou i pilot Andreas Lubitz.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Zase Kalivoda šalinu řídil, že... :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak Ted Bundy měl taky IQ 132 a za volant autobusu bych ho asi neposadil :))

Zkušenosti s psychotestama tu má samozřejmě mnoho lidí, ale pochopitelně ti je nikdo nenapíše, protože by vyšlo najevo, že je třeba neudělal. Jestli chceš mít jistotu, bež na Rosickou. Pokud to neuděláš ani tam, tak se na ježdění vykašli.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Počkej, jestli jsem to dobře pochopil, tak jsi byl na psychotestech, ne na IQ testech. On takový Jiří Straka měl taky IQ kolem 130...


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No taky jsem si říkal, že to musí udělat každej, pokud není vyloženě debil (zvlášť, když vidím, jaká individua za tím volantem občas sedí), ale když to neudělá ani vysokoškolák s lehce nadprůměrným IQ... No holt su teda asi debil. :roll:

Každopádně mi nezbývá, než si tam, až budu mít čas, zajít, a uvidím, co mně řeknou. Protože tady, jak vidím, s tím osobní zkušenost nikdo nemá.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak pokud někdo neprojde psychotestama u komunálu, může samozřejmě jít jinam - je plno dopravců, kteří se spokojí s psychotesty od jisté doktorky sídlící v okolí centra města, kde je udělá opravdu každý. A většina těchto dopravců jezdí MHD taky, i když osobně nevím, co na tom všichni vidíte. A pokud někdo neprojde zdravotní prohlídkou v Medlánkách, což teda nechápu proč, no tak se může sbalit a jít opět k nějakému alternativnímu dopravci, který má svého doktora a projde tam opravdu úplně každý.

Pokud ovšem nemám na to, abych udělal běžné psychotesty, případně běžnou zdravotní prohlídku (oboje se v případě DP nevymyká z běžných standardů), a jsem nucen hledat alternativu v podobě "tady projde každej, tak i já", osobně bych si působení za volantem velice rozmyslel.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Tak to já si samozřejmě myslím taky, otázka je, jestli laťka není nastavena příliš vysoko. Jak říkám, zajímalo by mě, za který typ otázek se nejvíc vyhazuje.


Už jen za tuhle otázku jsem byl svého času i já vyhozen. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Tak to já si samozřejmě myslím taky, otázka je, jestli laťka není nastavena příliš vysoko. Jak říkám, zajímalo by mě, za který typ otázek se nejvíc vyhazuje.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak já myslím že je naprosto v pořádku, že za volant autobusu nepustí kde jakýho troudu.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No tak já jsem se každopádně dál než do Pisárek nedostal.

Dost mě zarazila statistika, kterou jsem se dozvěděl od paní psycholožky, a sice, že psychotesty nedá více než polovina uchazečů. To už je mi potom jasné, proč má DPMB pořád nedostatek řidičů. Zajímalo by mě, na jakých "otázkách" se nejvíc vyhazuje.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
xxx píše:
Aha. A to už se dělá na Kounicově, jo?

Psychotesty jsou v Pisárkách a celkové vyšetření ohledně zdravotního stavu je na Kounicové.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Aha. A to už se dělá na Kounicově, jo?


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Patrně na některém z vyšetření na dráhu.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Jak dostal stopku na Kounicově? Nechápu.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
xxx píše:
Je tu někdo, kdo nedal napoprvé psychotesty? Dostal možnost si je zopakovat?


Ano, opakoval jsem je po roce, úspěšně. Stopku jsem dostal až na Kounicově.

No což, život jde dál :pivo:

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
410
29 lis 2014 18:06
xxx píše:
Je tu někdo, kdo nedal napoprvé psychotesty? Dostal možnost si je zopakovat?

možnost je, po uplynutí nějaké zákonem stanovené doby, tuším 6 měsíců po neúspěšném absolvování.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Je tu někdo, kdo nedal napoprvé psychotesty? Dostal možnost si je zopakovat?


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Řidiči brněnského dopravního podniku dostanou víc peněz

Citace:
Vyšší mzdu získají řidiči, dělníci i další zaměstnanci brněnského dopravního podniku. Na pětiprocentním nárůstu platů se shodli odboráři a zástupci vedení podniku.

Kromě vyšší mzdy se zaměstnanci od dopravce dočkají i víc peněz na jídlo. „Místo padesátikorunových stravenek jednou za dvě směny dostanou osmdesátikorunové stravenky za každou směnu,“ popsal předseda odborářů dopravního podniku Libor Weinstein.
Původně přitom odboráři požadovali desetiprocentní nárůst platu. S tím zástupci dopravního podniku v lednu na začátku vyjednávání nesouhlasili kvůli navýšení mezd o jedenáct procent v loňském roce. „Dohoda je pro nás velký kompromis, ale shodli jsme se,“ komentoval včera nynější vyjednávání.


Odboráři a zástupce dopravního podniku včera podepsali dodatek ke stávající kolektivní smlouvě, která končí v dubnu. „Dodatek platí do konce května. Předpokládáme, že novou kolektivní smlouvu podepíšeme ještě v květnu. Další kolo jednání se koná sedmnáctého května v deset hodin,“ vysvětlila mluvčí podniku Hana Tomaštíková.
Podle Weinsteina je možné, že smlouvu podepíší už v polovině května.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Díky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Většinou ty dvě tři hodiny, při předčasném konci výluky, si je dispečink někam postaví jako zálohy a někteří jedou do maštale. A pak buď záloha tam, nebo dom.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Když skončí výluka na TT a s ní i NAD dřív, než bylo plánováno (např. onehdy u zastávky Tábor), mají řidiči NAD zaplacenou směnu podle skutečnosti, nebo se jim počítá dle původního plánu? Nebo po zbytek doby drží např. hotovost pro případ, že by se na obnoveném úseku objevila nějaká závada?


Offline
1
27 zář 2017 13:51
Ahoj, zdravim Vas tu vsechny.
Budu brzo davat vypoved v praci, tak premyslim jestli se upisu dpmb, proto bych mel "par" :D otazek. Sice jsem si tu diskuzi trosku projizdel, ale radeji se zeptam takto ucelene + odpovedi budou aktualni.
1. jak dlouho trva, nez si clovek projde celym procesem zauceni (vcetne psychotestu) a jak dlouho trvaji samotny cvicny jizdy (Tbusy a busy)?
2. jak narocny jsou psychotesty? (blbej dotaz - pripoustim, ale kdyby mi nekdo treba popsal proces, pocity, otazky, apod.)
3. jak prirazujou do vozoven? podle bydliste? bydlim totiz na Lesnicke, takze by me priradili do Husovic? nebo me soupnout tam, kam me zrovna potrebujou? (mam zajem o busy ci Tbusy)
4. jak to je s dovolenou? muzu si ji vzit kdy chci? a jak dlouho ji musim nahlasit dopredu? napr. bum, zitra musim do Ostravy a mam zrovna celej den smenu... co ted? vyjdou mi vstric?
5. muzou se vybirat smeny? kdybych napriklad preferoval vikendy, tak mi vyjdou vstric, nebo mi to proste nasoli bez otazek :D...? cetl jsem par prispevku niz o nejake burze...
6. jak to funguje, kdyz musim jit k doktorovi a mam zrovna smenu?
7. co kdyz zaspim?
8. muze se se smenama kseftovat s kolegama?
9. dosahnete na ten plat 30000,- kterej tak moc propaguji?
10. jak velky je platovy rozdil mezi salinama, Tbusy a busy?
11. mate hodne prescasu?
12. jak casto clovek schyta tzv. trhacky? kolik % kurzu tvori trhacky?
13. musim mit odpracovano 40h tydne, nebo muzu vic nebo min (napr. jen 80h za mesic, nebo hardcore 200h za mesic)?

bonusove otazky :D (uz ted se omlouvam :D)
14. muzu mit vlastni radio v kabine s vlastni hudbou, nebo je to vylozene zakazany? jsem zavisly...
15. mam potize s doslychavosti (spatne rozumim lidem). co kdyz nebudu rozumet dispecinku co zrovna hlasil?
16. klimatizace v kabine?
a)skvela
b)dobra
c)dostacujici
d)nic moc
e)upecu se zaziva?
17. potrebuju na velkou... co mam delat? :D sou konecny dobre vybaveny?

no... dotazu mam vic :D, ale to cislo 17 desi uz i me :D
budu Vam strasne moc vdecnej za jakoukoliv odpoved :)
dekuju.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
To jste neměli psát hoši, teď o šichtu z volna nezakopnem sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1396 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 17 dub 2024 00:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]