Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 67 z 68    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No na pražské metro to nemá, tam se sprejují i potahy sedaček.


Jinak pánové, dneska jsme zjistili další novou technogii vandalství: vůz 3009, okna naproti zadním dveřím, jakousi kyselinou naleptané sklo. Nejde to dolů ničím.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ja uz sem to vedel od 29.12.2005 ze sou a ze se budou montovat :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Já až do úterý taky ne.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No já sem o tom třeba nevěděl..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
to tu na fóru určitzě nikdo nevěděl...o tom se ví už fost dlouho


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Oznámení, říkali to v klubu.


Offline
73
30 čer 2005 15:46
anarchia99 píše:
Už se ty kamery montujó


To je otázka nebo zpráva?


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Už se ty kamery montujó


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mauricio píše:
no ale nikdo tu neříkal kestli to bude kvůli vandalismu nebo ne

Jsme v sekci "vandalismus ve vozech MHD". Danův dotaz byl celkem logicky mířen na kamery kvůli vandalismu, v jiném případě předpokládám, že by zvolil jinou sekci...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
manil píše:
Kamery v trojčeti ale nebudou kvůi vandalismu, ale hlavně proto, aby měl řidič kontrolu, co se děje v celé soupravě a okolo (nástup, výstup na zastávkách...)

no ale nikdo tu neříkal kestli to bude kvůli vandalismu nebo ne


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Kamery v trojčeti ale nebudou kvůi vandalismu, ale hlavně proto, aby měl řidič kontrolu, co se děje v celé soupravě a okolo (nástup, výstup na zastávkách...)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Dan píše:
Dostane se do Brna někdy tramvaj s kamerama?

trojče T3+VV+T3


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
Dostane se do Brna někdy tramvaj s kamerama?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Já s Vámi, pánové, souhlasím, je to vandalismus, ale ti lidé nechodí čmárat za účelem něco zničit.
Dle mého názoru by měly přibýt další legální plochy. 3 v tak velkém městě, jako je Brno, je málo, ale to stejně vandalismus v MHD neřeší...


No...ona i ta betonová zeď je cizí - patří třeba městu, obci, správě dálnic nebo třeba Frantovi Pepovi z Frantopepic. A v tom je právě ten problém - nad čím přivřít oko, a nad čím už ne.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Manil

at se zviditelnuji je to jejich vec ale nenici pri tom cozi veci, at si cmaraji po betonovych zdech a mostech, ne po barakach a uz vubec ne po MHD, pokud mi nekdo tzv tag vyryje do skla je to vandalismus a to sklo znicil, pokud pocmara sedacku tak ten potah znicil pac se musi vymenit, a pokud pocmara vozidlo tak ho zase poskodil, musi to nekdo umyt, prelakovat atd, takze zase nici.....


špetku pochopení

Nesouhlasím, kolego - jsou věci, pro které, pakliže chceme žít v právním státě, kde dobro vítězí a zlo prohrává, pochopení NESMÍ existovat. Mezi tyto věci řadím i toto "zviditelňování se"

Ostatně, mohu posloužit starým moudrem: "stěna, toť sešit blázna"


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Koukám, že někteří o těchto lidech máte trochu zkreslené představy. 90% "vandálů" škrábajících nebo píšících po šalině nebo jiném dopravním prostředku nemají v úmyslu něco zničit, ale zviditelnit se. Bohužel, MHD je jeden z nejlepších nástrojů, jak to provést. Po městě existují jisté skupiny, mezi nimiž existuje rivalita, kdo bude mít více "tagů" apod. Je to druh výtvarného umění, který je ale ilegální.
Rozhodně nepíšou nějací puberťáci, jak tady někdo psal, ale spíš dospělí lidi cca 18-30.
Tímto se nikoho nechcu zastávat, taky mě počmárané vozy vadí, ale dívám se na to z jiného úhlu pohledu, než většina z vás, proto mám pro to špetku pochopení. Ale kdybych někoho viděl tvořit, tak by mě to určitě vytočilo...


Offline
888
21 led 2006 12:26
Dan píše:
¨poršetra je ta nová tramvaj v praze kterou navrhlo porše

takže jsem si to myslel dobře, .. ale pokud vím, tak má asi 4 kamery, které podle zástupců a DP podniku měli odhalit všechny vandaly a tím tento nový vůz chránit, ...


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
¨poršetra je ta nová tramvaj v praze kterou navrhlo porše


Offline
888
21 led 2006 12:26
Martys píše:
mauricio: to bys toho moc nevyřešil. Psychologickej efekt by byl obrácenej, důkladné neodstraňování čmáranic jenom povzbuzuje a zvlášť u puberťáků ukazuje, že se vlastně nic neděje, že je to "legální". Já teda počmáranou a porejpanou šalinou jezdit nechci. Jak bylo napsáno, chtělo by to právně podchytit a tohle bez milosti trestat!

Ostatně včera jsem jel Poršetrou a už vzadu na sedadlech čmáranice. :-(

co je to Poršetra?


a co takhle zkusit kamerový vozy? třeba by to pomohlo, sice je to docela drahý, ale podlě mě by se to DP vrátilo tak, že by to nemuseli čistit, atd ...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
mauricio: to bys toho moc nevyřešil. Psychologickej efekt by byl obrácenej, důkladné neodstraňování čmáranic jenom povzbuzuje a zvlášť u puberťáků ukazuje, že se vlastně nic neděje, že je to "legální". Já teda počmáranou a porejpanou šalinou jezdit nechci. Jak bylo napsáno, chtělo by to právně podchytit a tohle bez milosti trestat!

Ostatně včera jsem jel Poršetrou a už vzadu na sedadlech čmáranice. :-(


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já byh na to šel jinak, je to sice drsný způsob, ale je to určitá možnost. Prostě nečistit ty vozy (jen důležité části jako sklo řidiče apod.), nechávat tam sprejo a fixomalůvky apod.... Oni když nebudou pak mít kam čmárat, možná je to přejde.


Offline
72
09 úno 2006 14:18
Brno
Největším problémem je nedokonalá legislativa. Pokud je škoda malá, posuzuje se to jako pouhý přestupek. Škody z jednotlivých činů se nesčítají. Tresty taky ne. V USA např. za 10 tr. činů se sazbou po 1 roku dostane pachatel 10x1=10 let. U nás 1 rok. To se pak těžko bojuje i s takovými kapsáři.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]