Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 79 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Jinak 1591 má přední BUSE zase vpořádku (včera na d-13).

A ještě chyba v BUSE BS-170 včera na 09901 2377 zase ukazoval číslo linky 45. jinak je to velmi častá chyba. Nedá se to nějak zpravit?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Tak už je to myslím zase v pořádku. Na t-30 včera Kraálovo Pole nádraží na 2 řádcích i s tím vláčkem - stejné jako u d-6 a d-7.


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
-> tu úzkou Českou už mají minimálně od úterka snad všecky troli,...


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Miky píše:
jeyek píše:
dneska sem viděl 15Tr s malinkým nápisem (jako nedávno na tram) úplně na horním řádku předního BUSE... ostatní troli, co sem pak viděl, měly nápisy normální... akorát mám pocit, že sou ty názvy trochu užší.. tak jestli už nedochází aji tam ke sjednocení...

Určitě, protože jsem viděl vpředu na x25 místo STARÝ LÍSKOVEC OSOVÁ jenom OSOVÁ...


Uzoučký název česká na jakémsi šrotu, a mrňavá novolíšeňská na mysim 3501


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
jeyek píše:
dneska sem viděl 15Tr s malinkým nápisem (jako nedávno na tram) úplně na horním řádku předního BUSE... ostatní troli, co sem pak viděl, měly nápisy normální... akorát mám pocit, že sou ty názvy trochu užší.. tak jestli už nedochází aji tam ke sjednocení...

Určitě, protože jsem viděl vpředu na x25 místo STARÝ LÍSKOVEC OSOVÁ jenom OSOVÁ...


Offline
73
30 čer 2005 15:46
K těm úzkejm nápisům na busech v IDS - ptal jsem se na to na K-repu (diskuze Elektronika v autobusech...) a bylo mi odpovězeno,že je to kvůli tomu že pokladna USV (přes kterou jsou ty BUSE řízený),nemá textovej editor,takže na ní jde maximálně trochu změnit velikost písma...


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Taky jsem to viděl, byl to jakýsi kloub :wink:


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
dneska sem viděl 15Tr s malinkým nápisem (jako nedávno na tram) úplně na horním řádku předního BUSE... ostatní troli, co sem pak viděl, měly nápisy normální... akorát mám pocit, že sou ty názvy trochu užší.. tak jestli už nedochází aji tam ke sjednocení...


Offline
73
30 čer 2005 15:46
VS píše:
Mám teď pocit, že BUSe už ty úzký nápisy nezobrazují.


Jo,busy DPMB už je neukazujou,to bylo asi na 14 dní,když se předělávala databáze BUSE u busů,ale teď mluvíme o příměstských dopravcích IDSJmK (tzn. Tourbus,ČAD BK,VYDOS,BORS atd.)...


Offline
73
30 čer 2005 15:46
Tušim že na K-repu to kdysi někdo odborně vysvětloval (ale nevim ani ve který diskuzi),a pamatuju si z toho že to nějak souviselo právě s pokladnama a palubákama... A nebo je ještě jedna možnost - že příměstští dopravci jsou prostě líní nastavit do BUSE propracovaný nápisy (nebo to neumí)...


Offline
868
10 pro 2004 20:53
Brno
Mám teď pocit, že BUSe už ty úzký nápisy nezobrazují.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Pokud vim tak kazdy panel ma svuj obsah a palubak do nej posila pouze kod toho co ma zobrazit.


Offline
73
30 čer 2005 15:46
Tam je problém že BUSE u autobusů IDSJmK (kromě DPMB) jsou řízený přes pokladnu Mikroelektronika (tudíž nemají palubák BUSE),a ta myslim na BUSE nedokáže nastavit velký znaky,tak jak je to u DPMB... To je jenom můj laicky vysvětlenej názor,odvozenej z toho že všechny příměstský busy v ČR co mají BUSE řízený přes pokladnu,mají na BUSE úzký písmena,a busy s palubákem můžou mít jakýkoli nápisy... :wink:


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Nevíte někdo, proč se různé věci - třeba zastávkové stojany - unifikují v rámci IDS, a u jiných (databáze pro BUSE) ne? Myslím, že by vypadalo líp, kdyby nápis 48 PRACE vypadal stejně u Tourbusu i u DPmB (o BORSU na čtyřicítce ani nemluvě). Pokud jsem si všiml, Tourbus má všechny číslice hrozně úzké, BORS naopak široké... Asi to čeká na jednotný dispečink (ten by to taky chtělo, aby Tourbusy neujížděly o minutu dřív než mají, jak se občas stává :-) )


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
A BS 170?


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Panely BUSE:
Panel vnější přední BS 210.CCA 19*140 bodů - 57 000 Kč
Panel vnější boční BS 210.BBA 195 19*112 bodů - 49 000 Kč
Panel vnější zadní BS 210.AAA 195 19*28 bodů - 20 000 Kč
Panel vnitřní BS 120.08 135 11 - 16 000 Kč


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Eda píše:
Kolik BUSE vlastne stoji? Vnejsi, nvitrni, BS170, ...


Sada BS100+přední,boční,zadní BS210+BS120+BS170 - tedy 1 1589 myslim nějak 200.000?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kolik BUSE vlastne stoji? Vnejsi, nvitrni, BS170, ...


ale napis 8LISENMIFKOVA dohromady vypada fakt blbe


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Některé vozy mají pořád ještě malá písmenka (dnes nějaká souprava T6 na d-3).
Po unifikaci jsou teďka v palubáku nahrány všechny cíle IDS, po stisku tlačítka "2" je lze šipkama procházet a volit. Zajímavý je třeba cíl "zájezd do anglie" :-)


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
tak tedka se linka zobrazuje aspon při stání v zastávce... A ty přestupy by se mohli udělat... na škodu by to nebylo...
ad Izzy: ten nápis Mifkova je tedka podle mě vidět daleko líp než předtím... hlavně na těch starých kachnách, kde je to BUSE podsvětlený... přijde mi to prostě lepší než to dvouřádkový...


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
ives píše:
mh píše:
A taky se střídal (roloval zezdola) dopravní uzel / junction - knotenpunkt. Toho bylo víc.. Pamatuje te si dobu, kdy se zkoušelo při zobrazení další zast. na vnitřním table i číslo linky (cca 2-3 roky)? např. 8 | Krematorium a střídalo se to s doplňkovou informací (na znamení..) a když tam žádná nebyla, tak tam blikalo prázdný pole..

Jojo, zlatý časy p. Křapy a normálních hlášení odklonů (kvalitně a přesně) :cry:
A nevíte proč tam to prázdný pole rotovalo? Pamatuju si ještě, že Pisárky rotovaly jinak jak Medlánky. Nešlo to udělat bez toho přeblikávání?


Zřejmě chtěli vyzkoušet něco novýho (a bylo to i docela povedený, vědět v jaké jsem lince... to si samozřejmě musím zjistit už před nástupem, že, ovšem jsou lidi, kteří když vidí že jede kačena, tak je to pro ně automaticky osmička...), ale nějak to neuměly nastavit :lol:


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
To preblikavani je-li tim mysleno posunuti obrazku oznacniku ktery se posune o 1 pixel k nazvu zastavky se deje jen v pripade ze se nezobrazuje zadne dodatecne hlaseni (zast. na znameni apod.)...a neni to po 15 vterinach ale zhruba po 5 vterinach od zobrazeni nasledujici zastavky...popsal bych to asi takto:
pokud je zobrazena nasledujici zastavka bud je po tech nekolika sekundach zobrazeno dodatecne hlaseni a pokud ne obrazek oznacniku se posune o 1 pixel k nazvu zastavky...proc to tak je nevim ale pozoruju to uz alespon 2 mesice...

Jo dnes na vetsine tramvaji byly zobrazeny nove nazvy a o unifikovanosti si muzeme nechat jen zdat...
:arrow: pokud je moznost nazev konecne napsat na jeden radek pismo je vysoke ale uzke a z dalky ne moc citelne (napr. LISEN MIFKOVA)
:arrow: nektere napisy orezany a pridan obrazek (napr. KR.POLE NADRAZI + obrazek vlacku)
:arrow: k nekterym konecnym doplneny informace ulice na kterych lezi (napr. OBRANY BABICKA)
:arrow: vetsina napisu je ale v puvodnim stavu
:arrow: a taky vzhledem k tomu ze anitry oproti ostanim vozum maji vetsi(autobusove)buse je krasne videt jak vypada nazev JULIANOV na normalnim a autobusacko-anitrackym informaku...tak obri brutalni pismo sem jeste nevidel... :-P


Eda píše:
Nevite jestli se zmeni takovyto preblikavani o 1pixel od obrazku zastavky po 15 vterinach od zobrazeni nasledujici zastavky?


Taky jsem už párkrát na to koukal a říkal si, jestli je to fakt a nebo mám jen vidiny. :roll:


verusha píše:
Když už jsem student, tak snad vím, NA KTERÉ ulici ta univerzita je a napoprvé si zjistím, kde mám vystoupit, na které zastávce. Podruhé nebo potřetí už si to snad pamatuju. Zase si Brno bude hrát na obrovský velkoměsto tím, že ve vozidle mi budou v angličtině a němčině problikávat názvy všemožných baráků okolo?
A souhlasím - kde je čeština???



Ondrášku, ale ono taky hodně těch studentů má naučenou trasu kiolej- škola a zpět a pak když mají jet někam jinam (na jinou fakultu,...), tak jsou v háji. A neříkej, že je to jen jejich mínus, když znají jen tu jednu cestu. :-D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2029 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 11:55
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]