Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6916
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Bylo by technologicky možné vytunit naše (brněnské) LCD obrazovky, aby u následujících zastávek zobrazovaly i předpokládáný čas (v minutách) příjezdu do dané zastávky? Popř. ještě dále u dané příští zastávky zobrazovaly čísla linek, na které lze přestoupit? Jsou to jednoduché věci, přitom by udělaly hodně muziky.
Nevím, jestli to dovoluje systém, zda by to bylo realizovatelné.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
To byla souvislost se změnou tučnosti fontů - městská čtvrť se zobrazuje klasickým tenkým písmem a konečná zastávka tučným písmem

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
Nebylo to tehdy, když se k cílům přidalo slovo Brno?


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Dobře, děkuji. :-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pokud si dobře vzpomínám, tak šlo o nějakou úplnou předělávku toho co se zobrazuje na tablech a tohle byl nějakej, možná nepovedenej, mezikrok.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Chtěl bych se dotázat znalých. Pamatuji si, jako malý, že krátkou dobu byly klasické fonty cílů, co se používají i dnes, zaměněny za tento font: http://foto.bmhd.cz/foto.php?6933 (alespoň myslím u tramvají).
Mám ale dojem, že to bylo jen krátkou dobu. Nevíte, proč se tehdy přešlo na tamten font a proč to moc dlouho nevydrželo? :-k


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Možná — vevnitř je potom Kuldova už správně.


Offline
Uživatelský avatar

1632
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Asi záměna Kudrnovy s Kuldovou. ;-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nevíte někdo, proč má 64 při čekání na Geislerově před odjezdem na panelu napsáno "64 | -Kudrnova- | Červený písek" ?
Kudrnova je někde v Tuřanech či kde. Všiml jsem si toho už před týdnem a myslel jsem, že je to nějaká chyba, ale mají to všechny.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
(Yakuzza: Jsem rád, že nejsem jediný, kdo si to představil :D )

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7156
27 úno 2010 07:40
Bohužel, označník byl na sloupu TV. To by asi neodjel. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
(Teď jsem si zcela vážně představil toho řidiče, jak vyleze z trajfu, a la silák zekon vyrve stojan ze země, odhodí jej na trávník, opráší si ruce, sedne zpět za volant, týýýýýt, zavřou se dveře a jede se dál. Sorry, představivost :))


Offline
7156
27 úno 2010 07:40
Když řidič trolejbusu místo zastavení na zastávce a uvolnění dveří zastaví ve vedlejším pruhu a odhodí zastávku, jako by byla na znamení, pozná se to nějak?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Vyjíždějící desítka z TP na SS je v palubním počítači jako dvě jízdy: V úseku TP - NS jako linka 12, cíl na table "12>10 Nové sady > Stránská skála" (zobrazuje se přes celé tablo, tzn. překryje linku 12), který se za zastávkou Šilingrovo náměstí přepíše na "Stránská skála" (ten už číslo linky nepřepíše), v úseku NS - SS už běžná linka 10, cíl "Stránská skála".

Možnost A: Řidič odklepne následující jízdu v momentě, kdy otevře dveře na Sadech. V tom případě přijíždí vůz na Sady s linkou 12 a cílem Stránská skála (jak je vidět na fotce).

Možnost B: Řidič odklepne další jízdu ještě v úseku Šilingrovo náměstí - Nové sady. Pak přijede na Sady už s linkou 10.

Podobná situace vzniká například u autobusů, kdy ráno linka 70 přijíždí z Ořešína k Semilassu a pokračuje jako linka 44 na Mendlák. Tam se zobrazí linka 70 a cíl Mendlovo náměstí, po odklepnutí další jízdy se linka přepíše na 44.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tímhle spojem zrovna jezdím dost často a mohu vysvětlit, co vím z vlastní zkušenosti (říkáme mu "magická desítka" protože je to jediný spoj za den, co nás zaveze ze školy z FF až domů na Geislerku).
Na Grohovu, na Českou a na Šilingrák přijíždí spoj s nápisem "12>10 | Nové Sady | Stránská skála" mezi Šilingrákem a Novými sady pak změní a dolů pod kopec už přijede s nápisem "10 | Stránská skála".
To, co vidíte na obrázku je nejspíše ten vzácný okamžik, kdy se buď něco podělalo, nebo se číslo v této chvíli právě nějak mění.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Nejjednodušeji řečeno, záleží kdy a jak a u čeho, si řidič odklikne další zastávku, případně další jízdu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
A jak to, že při zátazích se to dělá automaticky?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Protože to nejde. V rámci jedné jízdy v PP nejde, na rozdíl od cílů, vystřídat víc linek.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
Tipuju, že proto, že po poslední zastávce na trase předchozí linky se na displejích objeví už jen nová konečná a po chvilce zmizne i linka. Ta správná se tam objeví, až to tam řidič nějak manuálně nastaví. Což je debilní; nevím, proč se to nemůže dělat automaticky. Aji na 57/26 nebo dřív na 46/x5 to tak bylo.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Janatak píše:

Jakto, že tam není 12->10? To už se ten systém zase ruší? Přijde mi to hodně nejednotné - viz linka 37 zatahující do Komína, kde je šipka o přejezdu na linku 84 jen vepředu atd.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6916
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: zrovna spojení sto jedna je už v brněnském hlášení bez mezery.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pokud si dobře vzpomínám, tak zrovna „přestup na metro, na linky S a další vlakové spoje“ nebylo v Praze v celku, ale skládané z výrazů „přestup “, „na metro“ a „na linky S…“, což se dalo poznat ze stejné intonace tam, kde se hlásilo jen metro nebo jen vlaky. Ale je možné, že už to změnili, v Praze jsem nějaký ten pátek nebyl.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2568
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Po včerejší cestě v Praze autobusem na Smíchovské nádraží musím říct, že naše skládání hlášení je už celkem v pohodě. Já si nemůžu pomoct, ale když slyším v autobuse "Smíchovské nádraží, přestup na metro, (pauza na nádech) na linky S a další vlakové spoje" tak i to naše skládané "sto jedna" je proti tomu pohoda. Kdyby se to mělo hlásit naráz, tak bych to asi namluvil osobně mnohem plynuleji...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7156
27 úno 2010 07:40
Mohl bych ti z fleku napsat dalších 10, možná i víc.


Offline
106
23 led 2011 14:37
Kdyby si chtěl někdo poslechnout paní Černockou, doporučuji tento vůz :wink:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 kvě 2024 16:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]