Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 72 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vy jste mě nepochochopili, hlášení bylo ok, ale tendle http://bmhd.goo.cz/foto/2005/20050614/d-BS170_ma.jpg panel ukazoval zastávky od Lipové na Grohovu a nádledující zastávka tam nebyla vůbec, tzn, že se to polámalo, už ve vozovně, a to jsem jel večer! Řidič si to mohl všimnout, ale nemusel to umět spravit.


Bohužel (nebo bohudík?) i hlášení je vázáno na obsluhu řidičem. Průjezd zastávky na znamení, pakliže není odklepnut čudlíkem, dokáže vyvolat pěkný zmatek. Na základě této chyby jsem jednou naháněl sestřenku přes půl Brna - vystoupila sice správně, ale vlastně špatně :mrgreen:
Smysl hlášení - určitě ano. Brňák v Brně to neposlouchá, pražák v Praze taky ne. Ale brňák v Praze jo a pražák v Brně taky jo. Já v cizích městech MHD moc často nepoužívám, ale třeba zrovna v té Praze, kde nejsem schopnej najít ani Florenc, i když stojím sto metrů od ní, se mi hlášení velice hodilo.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
M píše:
chudaci cestujici?? to snad ne? na kazde zastavce je jizdni rad a snad kazdej umi cist.... nebojte oni to hlaseni neposlouchaji, staci jet s 45 pouze na jirovu, muzes to odhlasit i 6x posobe ze dal nejedes a substrat porad sedi a nadava proc to nejede dal ze to vzdy jelo az do udoli....

Hlaseni urcite smysl ma. A to hlavne pro lidi, kteri danou linkou nejezdi pravidelne. Kdyz jsem byl v Durmstadtu a kolega me rekl, ze mam jet tramvaji do zastavky 'uznevimjaksejmenovala', tak jsem byl moc rad, ze se hlasilo a jmeno zastavky se zobrazovalo na vnitrnim tramsparentu.
Stejne tak ve v s-bahnu ve Vidni jsem za hlaseni nechstestation 'Wien Renweg' byl docela rad, nebot jsem mel cestou z letiste velky kufr a s tim se na posledni chvili nevystupuje uplne optimalne.

A neni pravda, ze se hlaseni neposloucha. Pokud jezdis nejakou trasu pravidelne, tak ji poslouchas podvedome, a okamzite si vsimnes, kdyz se zahlasi spatne.
----------------------
NAVIC: Vsichni sotousi maji casto plnou hubu reci, jak by lidi meli jezdit misto auta verejnou dopravou. Ale na druhou stranu k mnoha vecem, ktere temto 'nahodnym cestujicim' maji cestu zjednodusit (aby treba jeli priste znovu) se staveji odmitave. Mezi to patri moznost zakoupeni jizdenky, hlaseni zastavek, zobrazovani zastavek ve voze, ...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
chudaci cestujici?? to snad ne? na kazde zastavce je jizdni rad a snad kazdej umi cist.... nebojte oni to hlaseni neposlouchaji, staci jet s 45 pouze na jirovu, muzes to odhlasit i 6x posobe ze dal nejedes a substrat porad sedi a nadava proc to nejede dal ze to vzdy jelo az do udoli....


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
no za dob PaMi se hlasilo vcelku casto, pak to se savsama ustalo a ted se to zas vraci.

A tahle chyba s buse se da snadno odstranit restartem .


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Kuba píše:
Dneska jsem jel 1806 na 01202 a měla menší poruchu toho vnitřního zobrazovače zastávek:
Následující zastávka tam nebyla vůbec a ostatní byly od Lipové přes Mendl. nám na Grohovu, tzn, že hned po výjezdu z vozovny se to pokazilo a už to tak zůstalo asi až do příjezdu do vozovny si troufám říct. Chudáci cestující, co zastávky neznají.


No nevím, ještě asi před 4 roky, kdy bylo BUSE jen na několika vozech a na ostatních byl SAVS, tak to zastávky taky nehlásilo a myslím, že se nic dramatickýho nedělo. A když někdo neví kde je, nebo kde má vystoupit, tak se většinou stačí zeptat.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Zlaťák - však sem psal - když už to tam musí být :-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Dneska jsem jel 1806 na 01202 a měla menší poruchu toho vnitřního zobrazovače zastávek:
Následující zastávka tam nebyla vůbec a ostatní byly od Lipové přes Mendl. nám na Grohovu, tzn, že hned po výjezdu z vozovny se to pokazilo a už to tak zůstalo asi až do příjezdu do vozovny si troufám říct. Chudáci cestující, co zastávky neznají.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ives píše:
Nechápu, co máte proti obrázku tramvaje, když už to tam musí být. Na tak malém prostoru se poznat dá, že to tramvaj je.



No ono to jde hlavně poznat čím jedu i bez obrázku na panelu! :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Jojo, když se tam vejde Bystrc Černého, tak i jistě Komín sídliště. Ještě sem si všiml, že kdysi jednu dobu byl cíl Kr. Pole nádraží s čárkou za Kr. Pole. Vypadalo to dost blbě. Ale nevím, jestli to tam je ještě teď. U té České sem si to všiml u t-x25, která byla bez mezer, ale třeba to už není, to nevím, jelikož sem už dlouho neviděl metru na této lince.


Ives - úprav u Meter je víc, většinou ale pouze takových, se kterými se běžný cestující často nesetká (např nápis mimo provoz, přestávka a pod.). Komín sídliště je zajímavej cíl - dřív to tam nebylo proto, že to prostě nikoho nenapadlo...jezdilo to od počátku provozu pouze s nápisem Komín a povědomně se mělo za to, že nápis sídliště se tam už nevejde. A ono...vejde.

Česká by měla být zobrazena všude stejně :shock: je to psáno s mezerama, aby se to roztáhlo, prostě Č E S K Á.

Pměť Buse je ohledně cílů takřka neomezená, prakticky by to mohlo klidně psát každou zastávku a furt to různě rolovat. že to tak není, je věc nastavení.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Mám pár dotazů (asi nejspíše na Verushu).
U eMek se mi líbí upgrade Meter - místo Komín - Komín sídliště, je těch úprav víc? A proč jste je neaplikovali dřív? Jinak, nevím, jestli je to ještě teď, ale nápis Česká u Meter byl jiný u t-36 a u t-x25. (t-x25 byl nápis zdrclý - malé mezery mezi písmeny). Nešlo by to taky zpravit?

Co se týče nového Buse, spokojenost, hlavně u bočního venkovního Buse - ukazuje mnohem více projíždějících stanic než dřív. Když už sem to nakousl, kolik stanic může takové Buse ukázat? Jakou má paměť? Dřív to byly 3 - 4 stanice. A podle čeho se vybírají? Celkem často se to mění.

Díky za odpověď.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M3: Mám podobný názor. Zobrazování odchylky je "hovadina". Lidi by akorát zbytečně psali stížnosti. Například zátahy do vozovny by měly mít od odklonění ze své trasy zrušeny JŘ a všechny zastávky na znamení. Řidiči, kteří se nechcou podjet musí na každé zastávce čekat 20-30s. Většina na to samozřejmě kašle. Představte si, jak by se na table ukazovaly odchylky třeba +10 minut... :roll:


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
A ve finále to dopadne tak, že řidič než by jel brzy a lidé ho kvůli minutě drbali - protože takových expertů jako je Karlík je víc, tak pojede se sekerou, která časem samozřejmě narůstá - např. u tramvají linka d-1 - v Řečkovicích je vyrovnávací doba 7 minut, když d-1 přijede o 5 minut (ve špičce není problém) pozdě, tak zákonitě odjede později, protože řidič by si měl podle předpisů zkontrolovat vůz, když si odskočí na WC atd., tak rázem vyjíždí o 3 minuty později. A tak pořád dokola. A věřím tomu, že se nikam nepožene (zvlášť když má 9 hodin před sebou. Je to jen na domluvě řidičů a cestující s tím udělají prd. Takže jedinej, kdo na tom bude zle je zase jen cestující.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
pd píše:
a vůbec, na BUSE se měla zobrazovat i odchylka od jízdního řádu :twisted:


S tím se na začátku, když se BUSE dávalo do provozu opravdu počítalo. Naštěstí k tomu nedošlo. Ale u DP je vše možný - vždyť přece "vše pro zákazníka" - tak bych se ani moc nedivil, kdyby to tam časem opravdu bylo. :roll:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
no podle mně si lidi těch obrázků dělají spíš srandu, zejména malý děcka...kdyby tam nic nebylo vypadalp by to divně, na krajíich plno a mezi tím nic...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Teda Edo, jestli tě nejvíc štvou tyhle věci, tak asi budeš hodně šťastnej člověk...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
no tramvaj budis ale me štve ten trolejbus jak ma pod oknama jeden pruh vybarvenej a nad oknama dva...a to vypada uplne nechutne


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Nechápu, co máte proti obrázku tramvaje, když už to tam musí být. Na tak malém prostoru se poznat dá, že to tramvaj je.


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
To detailnejsi zobrazeni bude urcite i u ostatnich trakci-u busu taky zacinaly ty jednodussi verze co sou ted u TD a ED...myslim ze za chvili se to vyrovna...jinak konecne sou ty panely na neco i kdyz ty obrazky sou rekneme no radsi no comment...jo jinak jeste by se mi vcelku libilo pri zobrazeni zastavky flaknout pred ten obrazek oznacniku cislo linky-neuskodilo by vedet cim jedu...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Všiměte si, že v autobusech jsou dodatečné informace k zastávkám rozepsány daleko detailněji. Třeba na busech je k zastávce na znamení i "request stop" a "Bedarfshaltestelle", zatímco v tramvajích jen "request" a "Bedarfs" nebo třeba u zastávky úvoz v autobuse je krásně rozepsáno, česky i anglicky, že tam je nějaká škola o elektrokomunikacích, zatímco v tramvajích přebíhá jen "Úvoz/Faculty of Electricity"
Doufám, že se tento tramvajový nedostatek vyrovná...


nj, ale k dokonalosti tomu chybí ještě zobrazování sekund.. a vůbec, na BUSE se měla zobrazovat i odchylka od jízdního řádu :twisted:


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
logitech911 píše:
jak jsem čekal, .. nezklamali .. dnes jsem viděl i tu tramvajku na vnitřním BUSE .... no commnet :roll:


No, ona asi na tak malém prostoru líp udělat nejde - ale to není tak podstatný. Podstatnější je, že velký fanoušek Karlík Žák má čas na očích po celou dobu jízdy, takže si už nemusí nastavovat svoje hodinky podle atomového času, nebo podle čeho to nastavuje... :roll:


Offline
888
21 led 2006 12:26
některé tramvaje jsou ještě bez nového nastavení vnitříního BUSE, konkrétně viděno dnes cca 3krat na d-3


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
na 1709 to ještě není


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2029 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 09:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]