Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 80 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nevite jestli se zmeni takovyto preblikavani o 1pixel od obrazku zastavky po 15 vterinach od zobrazeni nasledujici zastavky?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
mh píše:
A taky se střídal (roloval zezdola) dopravní uzel / junction - knotenpunkt. Toho bylo víc.. Pamatuje te si dobu, kdy se zkoušelo při zobrazení další zast. na vnitřním table i číslo linky (cca 2-3 roky)? např. 8 | Krematorium a střídalo se to s doplňkovou informací (na znamení..) a když tam žádná nebyla, tak tam blikalo prázdný pole..

Jojo, zlatý časy p. Křapy a normálních hlášení odklonů (kvalitně a přesně) :cry:
A nevíte proč tam to prázdný pole rotovalo? Pamatuju si ještě, že Pisárky rotovaly jinak jak Medlánky. Nešlo to udělat bez toho přeblikávání?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
manil píše:
ives píše:
ds píše:
Jasně, ta zemědělská je možná extrém, ale kartouzská nebo rybkova?
na Rybkově hlavně vystupujou duchny jdoucí na polikliniíku a ti myslím až zas tak neocení změnu zastávky. :-D

Na Rybkově téměř žádný duchny nejsou, tam se pohybuje z drtivé většiny studenstvo.
Jsou, aspoň ráno, jezdí na Zahradníkovu a bylo jich tam vždycky tolik, že sem si ani nemoh sednout. :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Verusha píše:
ad mendlman - nevím, zda to bylo obecně v celé naší MHD, ale já si to vybavuji z linky 67, kterou jsem tři roky jezdil přes celý Brno do práce. Skutečně to tak u zastávky "nám. 28. října" rolovalo na ty nápisy o první pomoci s obrázkem křížečku, což se mi líbí více než skokové přebliknutí. Nejsem si jist, zda to tak nerolovalo i u zastávky Schodová, tam je taky tuším nějaká nemocnice. Každopádně to bylo ještě za dob pásem a tedy před zavedením IDS, ne ale déle než před 4 lety.

Myslim, ze to bylo vsude, napr. na a-60 rolovalo Stara nemocnice a Hospital-Krankenhaus
A s tema univerzitama uz to prehaneji, treba kdyz se objevi Ceska - Masaryk university, tak je to celkem na nic, mnohem lepsi by bylo Ceska - prestupni uzel, tak jak to bylo driv, a driv se to myslim i hlasilo, ted to ukazuje prestupni uzel jen na nadrazi u nocnich rozjezdu


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
A taky se střídal (roloval zezdola) dopravní uzel / junction - knotenpunkt. Toho bylo víc.. Pamatuje te si dobu, kdy se zkoušelo při zobrazení další zast. na vnitřním table i číslo linky (cca 2-3 roky)? např. 8 | Krematorium a střídalo se to s doplňkovou informací (na znamení..) a když tam žádná nebyla, tak tam blikalo prázdný pole..

Jojo, zlatý časy p. Křapy a normálních hlášení odklonů (kvalitně a přesně) :cry:


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Nj ten rolovaci system byl asi nejlepsi a dal se dotahnout k dokonalosti


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
a hlavně tam duchny vystupují už 50 let, takže je jim úplně jedno jak se ta zastávka jmenuje, resp. to nevnímají. Když občas vidím, jak se duchna podivuje v d-4 na Moravském nám., poté co se 4x dozví "vůz jede do vozovny Medlánky", kam že to jede a jde spílat řidiči, že nic nehlásil...
...myslím že informovat studenta, který přijel z horního vidlákova a leze mu sláma z bot, že příští zastávka je Stavební fakulta, je o dost důležitější. Ale nechme se překvapit, 11.12. se mají měnit názvy některých zastávek, uvidíme co to bude. Doufám, že ne reklama obchodních center, taková a-44 jedoucí přes zastávky Zvonařka-Lidl, Lesná-Lidl a Královo Pole-Lidl, by mi nebyla zrovna po chuti :evil:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
ives píše:
ds píše:
Jasně, ta zemědělská je možná extrém, ale kartouzská nebo rybkova?
na Rybkově hlavně vystupujou duchny jdoucí na polikliniíku a ti myslím až zas tak neocení změnu zastávky. :-D

Na Rybkově téměř žádný duchny nejsou, tam se pohybuje z drtivé většiny studenstvo.


ad mendlman - nevím, zda to bylo obecně v celé naší MHD, ale já si to vybavuji z linky 67, kterou jsem tři roky jezdil přes celý Brno do práce. Skutečně to tak u zastávky "nám. 28. října" rolovalo na ty nápisy o první pomoci s obrázkem křížečku, což se mi líbí více než skokové přebliknutí. Nejsem si jist, zda to tak nerolovalo i u zastávky Schodová, tam je taky tuším nějaká nemocnice. Každopádně to bylo ještě za dob pásem a tedy před zavedením IDS, ne ale déle než před 4 lety.


Offline
73
30 čer 2005 15:46
Jinak co se týče hlášení přestupů ve vozidle,tak tohle mají dobře vyřešený ve Vídni... Nejdřív se zahlásí zastávka a potom "Umsteigen zu linien..." (chilli Přestup na linky...) a zahlásí to všechny linky,na který je možný na té zastávce přestoupit... Ale teď nevim,jestli tohle funguje i na vnitřních panelech - tuším že asi ne...


Offline
73
30 čer 2005 15:46
Verusha píše:
No dobře, angličtinu vem čert, i neanglicky mluvící člově (třeba já) se dovtípí, že univesity of Veterinary je veterinární univerzita. Ale stále nechápu, proč to tam musí být napsaný. Je spusta důležitějších údajů, které by tam mohly být místo toho. No, ale co naplat - my tady o tom nerozhodnem, a jak by řekl klasik - můžeme o tom vést spory, můžeme se o tom dohadovat, a to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Abych nevypadal jako stálý kritik - informace o blízké nemocnici se mi docela líbí. Jen škoda, že už to není jako dřív, kdy velice krátkou dobu BUSE umělo bliknout pásmo + čas, pak přebliknout na "náměstí 28. října", to plynule odrolovalo dolů a zobrazil se křížeček a nápisy nemocnice - první pomoc / krankenhaus - erste hilfe / hospital - first aid a následně odrolovalo opět na název zastávky.


O tom vůbec nevim že něco takovýho bylo... :shock: Kdy tu tenhle systém byl? Tenhle systém by podle mě byl nejlepší...


No dobře, angličtinu vem čert, i neanglicky mluvící člově (třeba já) se dovtípí, že univesity of Veterinary je veterinární univerzita. Ale stále nechápu, proč to tam musí být napsaný. Je spusta důležitějších údajů, které by tam mohly být místo toho. No, ale co naplat - my tady o tom nerozhodnem, a jak by řekl klasik - můžeme o tom vést spory, můžeme se o tom dohadovat, a to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Abych nevypadal jako stálý kritik - informace o blízké nemocnici se mi docela líbí. Jen škoda, že už to není jako dřív, kdy velice krátkou dobu BUSE umělo bliknout pásmo + čas, pak přebliknout na "náměstí 28. října", to plynule odrolovalo dolů a zobrazil se křížeček a nápisy nemocnice - první pomoc / krankenhaus - erste hilfe / hospital - first aid a následně odrolovalo opět na název zastávky.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
ds píše:
Ten kdo jede na univerzitu, umí anglicky, v tom problém nevidím.


To ano, ale jak už jsem psal - jsme v ČR - což znamená ČESKÁ republika a ne ANGLICKÁ. Navíc uředním jazykem u nás je právě čeština takže by to mělo být v prvé řadě česky a potom anglicky!!!


Když už jsem student, tak snad vím, NA KTERÉ ulici ta univerzita je a napoprvé si zjistím, kde mám vystoupit, na které zastávce. Podruhé nebo potřetí už si to snad pamatuju. Zase si Brno bude hrát na obrovský velkoměsto tím, že ve vozidle mi budou v angličtině a němčině problikávat názvy všemožných baráků okolo?
A souhlasím - kde je čeština???


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ten kdo jede na univerzitu, umí anglicky, v tom problém nevidím.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
K vnitřnímu BUSE: Chybí mi, že neproblikává čas a zóna s následující zastávkou (jako ve všech jiným městech (OC,PHA - tam to mám zažitý tak vím)). Dále mi vadí, že jsme sice v ČR, ale názvy univerzit a fakult jsou v angličtině, budiž ať jsou, ale mělo by to tam být taky v češtině, ne?

A taky se mi libív OC, že na zast. Hlavní nádraží jsou vypsány následující spoje (linka, odjezd) ze stanoviště a aktuální čas.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Fixi píše:
No, a názvy Obřany babická či lesná Čertova Rokle!!!...
S tou 4 je to zajímavý, dnes sem viděl 2 - 1 měla napsaný Obřany Babická a 2. Obřany smyčka. Tak je pořád ještě co sjednocovat.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
ds píše:
Jasně, ta zemědělská je možná extrém, ale kartouzská nebo rybkova?
na Rybkově hlavně vystupujou duchny jdoucí na polikliniíku a ti myslím až zas tak neocení změnu zastávky. :-D


mh píše:
Přejmenovat by bylo na škodu. Lidi nemusí cestovat jen za tím cílem, co jsi uvedl (např. Zemědělská = Mendelova univerzita), ale třeba jen na tu Zemědělskou... ale jako dodatek by to klidně šlo.


Třeba tak jako zastávka "ořechovská". Taky to hlásí " zastávka Ořechovská ABB.


Eda píše:
Verusha píše:
Hlavně že tam máme pořád "university of pharmacy" a "Faculty of architecture" #-o a podobný zběsilosti, který akorát zabíraj místo na panelu. Mnohem víc inteligentnější by se mi zdála krátká informace o linkách, na které mohu kde přestoupit :roll:


Moje rec. Kdyby se treba nasledujici zastavka menila s [cas pasmo] a s [prestup na] to bz nebzlo k yahoyeni. Kolik lidi potrebuje vedet kde je univerzita a kolik potrebuje vedet jak prestoupit?? :wink:



No celkem hodně. Oni místní to většinou vědí kde a jak přestoupit. Ale studentů je taky mraky, přeci jenom je Brno univerzitní město. A ti bývají docela hafo zmatení.


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
tak třeba na d-2 to tak je,... otázka je, jestli to není reklama... na buse se ukáže ořechovská, ale baba řekne: "Ořechovská, ABB"... takže by to třeba mohli udělat aspon ve zvukové podobě...


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Ta Kartouzská by se snad i dala, to je docela malá ulice. Jenže lidi už jsou na to stejně zvyklí. Pravda můžou si začít zvykat znova, ale jak říkam. Spíš bych ty budovy apod. přidal za název zast., např. přístí zast. Kartouzská, VFU...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Jasně, ta zemědělská je možná extrém, ale kartouzská nebo rybkova?


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Přejmenovat by bylo na škodu. Lidi nemusí cestovat jen za tím cílem, co jsi uvedl (např. Zemědělská = Mendelova univerzita), ale třeba jen na tu Zemědělskou... ale jako dodatek by to klidně šlo.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Eda píše:
Verusha píše:
Hlavně že tam máme pořád "university of pharmacy" a "Faculty of architecture" #-o a podobný zběsilosti, který akorát zabíraj místo na panelu. Mnohem víc inteligentnější by se mi zdála krátká informace o linkách, na které mohu kde přestoupit :roll:


Moje rec. Kdyby se treba nasledujici zastavka menila s [cas pasmo] a s [prestup na] to bz nebzlo k yahoyeni. Kolik lidi potrebuje vedet kde je univerzita a kolik potrebuje vedet jak prestoupit?? :wink:

S tímto si dovolím nesouhlasit. Nápad propagovat Brno jako univerzitní město je podle mě naopak velice rozumný. Zvlášť když přijede student třeba na přijímací zkoušky, neví že třeba stavební fakulta je u zastávky Rybkova. Naopak informace o tom, na jaké linky lze přestoupit je zbytečná pro toho, kdo neví kam ty linky jedou....
Otázkou ale je, jestli se nevrátit k přejmenování zastávek podle budov nebo míst, u kterých leží. Př. :
Rybkova = Stavební fakulta
Červinkova = VUT Purkyňova
Poříčí = Pedagogická fakulta
Polní = nemocnice u Milosrdných bratří
Kartouzská = veterinární univerzita
Zemědělská = Mendelova univerzita
Nerudova = univerzita obrany
Strážní = M palác
....koneckonců máme zastávky pojmenované po objektech, které už dávno neplní svou funkci "Zimní stadion" a trend tohoto logičtějšího pojmenování zastávek už nějakou dobu existuje... Stačí to dotáhnout do konce a přeblikávání na vnitřních panelech nebude nutné....


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2029 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 06:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]