Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Ondrah98 píše:
Jara255: Mimo téma, ale z jaké mapy je ten první výřez? Připomíná mi to takový sešitový, kapesní plán Brna někdy z 80. let, který se mi povedlo někde ztratit nebo vyhodit. Mělo to odhadem několik desítek stránek a na konci si pamatuju plány sítě linek podle jednotlivých trakcí. Docela rád bych se do toho ještě někdy podíval, ale nemůžu to na internetu najít...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
ds píše:
Je to z roku 1984, kdybys z toho něco chtěl vidět, můžu naskenovat.


Psal jsem ti SZ, ať to tady nespamujeme mimo téma. Jinak i takhle veřejně díky za odpověď, pídil jsem se po tom už delší dobu...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ondrah98 píše:
Jara255: Mimo téma, ale z jaké mapy je ten první výřez? Připomíná mi to takový sešitový, kapesní plán Brna někdy z 80. let, který se mi povedlo někde ztratit nebo vyhodit. Mělo to odhadem několik desítek stránek a na konci si pamatuju plány sítě linek podle jednotlivých trakcí. Docela rád bych se do toho ještě někdy podíval, ale nemůžu to na internetu najít...

Je to z roku 1984, kdybys z toho něco chtěl vidět, můžu naskenovat.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Koukl jsem se do mého archivu starých map, a ještě v roce 1999 je tam vyznačen závlek linky 75.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jara255: Mimo téma, ale z jaké mapy je ten první výřez? Připomíná mi to takový sešitový, kapesní plán Brna někdy z 80. let, který se mi povedlo někde ztratit nebo vyhodit. Mělo to odhadem několik desítek stránek a na konci si pamatuju plány sítě linek podle jednotlivých trakcí. Docela rád bych se do toho ještě někdy podíval, ale nemůžu to na internetu najít...


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
MHD Brno píše:
Jak se tam otáčel autobus? :-k

Jednoduše :D :


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
FD píše:
Cementárna: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 50.031%22E

Dlouhou dobu po zrušení zastávky se na sloupu VO ještě nacházel rámeček JŘ.

Jak se tam otáčel autobus? :-k


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Aktuálně U Jezírka


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Díky moc všem

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Cementárna: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 50.031%22E

Dlouhou dobu po zrušení zastávky se na sloupu VO ještě nacházel rámeček JŘ.


Offline
31
01 bře 2006 20:49
Doplním:

Hodně je toho vidět na mapách v archivních materiálech, které jsou na páteřních stránkách bmhd.cz (což mi připomíná, že jsem se chtěl dokopat k naskenování a poskytnutí dalších starých jízdních řádů, které mám, a které tam nejsou). Třeba odkážu na mapu z roku 1988 a další: https://www.bmhd.cz/archiv/mapy_linek/ Zrovna tam je většina zmíněných zastávek dobře vidět (ač ne všechny výslovně popsané).

Zastávka Škrobárenská do centra je ve stejné poloze jako bývalá zastávka Mrazírny, hezky je to vidět na Google StreetView, když si přepnete mezi roky 2009 a 2019: https://www.google.com/maps/@49.1831931 ... 312!8i6656

Technoplyn je na té mapě z roku 1988 ta bezprostředně předcházející Mrazírnám, na Černovickém nábřeží.

Cementárna byla opravdu u maloměřické cementárny, na mapě z roku 1988 vyznačena jako konečná linky 78 (po zrušení této linky tam ještě nějakou dobu jezdila závlekem 75).


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Teplotechna = Tovární

Uhelné sklady stále existují pod tímto názvem v Modřicích (linka 511)

Drutěva = Traťová

Mrazírny v ulici Masné před mrazírnami, dnes je tam zastávka Škrobárenská, ale myslím, že není přesně ve stejné poloze


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Mám tu dotaz na znalce, věděl by někdo kde ne nacházely před cca třiceti lety zastávky Teplotechna, Uhelné sklady, Drutěva, Cementárna, Technoplyn a Mrazírny? Klidně i souřadnice u již neexistujících, kdyby se někomu chtělo a byl ochotný. Listuju starým jízdním řádem a přemýšlím, v síti linek jsou jen tečky bez názvů zastávek...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Manipulační záliv to podle všeho nebude (kasselský obrubník, signalizační dlažba pro nevidomé...).


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
A nemůže to být jen manipulační záliv? E50 tam vždycky stojí o přestávkách. Jinak je pravda, že Kamechy a Chvalovka směr Zoo jsou k sobě zbytečně blízko, ale víc dole (na úrovni Kamechy směr Mendl) zase není co obsluhovat, dokud nedostaví ty byty.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Očekával bych podobný důvod jako u Krematoria DC - kolaudace. Vzhledem k umístění nových zálivů a vzdálenostem k okolním zastávkám lze odtušit, že jde o definitivní polohu zastávek Kamechy.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A netušíte někdo prosím, kdy bude zprovozněna tahle zastávka? https://mapy.cz/s/bupomaluke Záliv už je tam taky dlouho, jenom těžko říct, jak se bude jmenovat, protože Kamechy už v tomto směru existujou o kus dál...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Podkomorská totéž, taky trvalo několik měsíců, než se začala používat, jezdil jsem autem kolem minimálně čtvrt roku, možná ještě déle.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Kolaudace zastávkových zálivů u zastávky Kubíčkova (bus) trvala také docela dlouho. Byly dokončené přibližně 2-3 měsíce před tím, než se začaly využívat.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Tuším, že to vázne na kolaudaci.
Vzpomeňme si na schody u Nových sadů, ty taky byly dokončené už 3 měsíce, ale čekalo se až úřední šiml zařehtá.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Tušíte někdo na čem vázne zprovoznění autobusové zastávky Krematorium směr centrum? Stavebně dokončená už vypadá docela dlouho.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Miky píše:
ELP je stále tentýž, jen nějak zapomněl, že má svítit červeně. Už si zase vzpomněl.

Jeden čas to takhle bylo i na Lesnické směr Lesná.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Škoda, vypadal pěkně:)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
ELP je stále tentýž, jen nějak zapomněl, že má svítit červeně. Už si zase vzpomněl.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Na Rosického náměstí směr centrum osazen nový ELP s bílými ledkami (nebo možná je nový jen ten LED). Na světle se čte moc pěkně:)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 18:00
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]