Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Myslím, že teď je pozdě na jakýkoli nářek, když si to podnik nepohlídal při návrhu. Jinak to, že nepůjde objet rektorát dokola, není fyzikální vlastnost, jenom to chce prosadit patřičné trolejové vedení.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Minimálně v tom, že teď z toho bude jenom průjezdná zastávka. Odpadne jakákoliv možnost tam naštosovat víc vozů. Třebas při nepravidelnostech. Doteď si jeden najel, před nástupní, druhej za něj, vedle to stejný. Teď smůla. Navíc pokud se oddělení tvorby JŘ opět předvede a dá několik odjezdů zaráz, nebo těsně po sobě, tak stačí pár berloplazů a je po pravidelným provozu. A ani nejde v případě potřeby udělat kolečko okolo budovy MU bez zablokování provozu a překládání..


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak provozně je určitě lepší mít alternativu ve 2 možnostech průjezdu (dvou nástupních zastávkách). Otázka je, jak často je to reálně potřeba. Pro cestující je to jedno nástupiště asi lepší, to uznávám.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Asi jsem natvrdlej, ale v čem jsou nedotknutelné 2 nástupní zastávky, že je nelze zredukovat na jednu společnou pro všechno? Organizace může zůstat naprosto stejná.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Alanis:
nejen muzejní noc, ale všechny dny nostalgie kdy od tama jezdily trolejbusy, tak tam měly výstavní plochu a zároveň nástupní a výstupní zastávku.

A vůbec, co sem vůbec píšu, vždyť je to tam krásný, super, výborně vymyšlené. Tak stejně jako všechny ty bezpečnostní ostrůvky, úzké silničky kam se MHD sotva vleze, samé šikany a špunty po celém Brně, jejich plusy se ukazují každej den uplně všude a kde tyto plusy nejsou se jistě brzy postaví. Podobné plusy se staví i na Plotní, kde to taky bude velice praktické a velice krásné.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
A co třeba muzejní noc? Pokud mě paměť neklame, tak ze stanoviště 32 jezdí linka A, po dobu akce je 32 odkloněna do vedlejšího nástupiště.

Když už byla snaha zrušit nástupiště, tak měli alespoň zachovat průjezd okolo stanicujícho vozidla.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Předpokládám, že stejně tak už nyní platí zákaz zdechnutí v zastávkách od Geislerovy až po Juliánov, na Klusáčkově, nově na Kluchově a v budoucnu i u Semilassa ;-). A ač to fotkách nevypadá, tak místa v esíčku by mělo být dost i pro kloubák. I přes možná omezení v mimořádných situacích to také vnímám jako krok vpřed.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Však v poho, co nejužší silnic, krásná esíčka, přísný zákaz zdechnout v nástupní zastávce, protože předjet to lze jen ve výstupní. Už se těším zas na ty odřený vozy a červený hrany chodníku.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Já nevím co tu řešíte, výstupní budou dvě zastávky a nástupní jedna.
Předjetí nebo prohození je právě možné když budou oba trolejbusy na výstupních zastávkách.
Jo a zrušení samostatného nástupiště pro linku 32 je opravdu katastrofa.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Složitý ? Tak to takový Hlavní nádraží musí být totální zmatek.. Touhle úpravou se tu zabila jakákoliv možnost prohození, předjetí. Ale pro stádo ovcí dobrý.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Aha, tak to potom jo, když bylo stašně těžké najít tu správnou zastávku v tomto šíleně složitém uzlu, tak to je pak jasné, tím se to vše vysvětluje.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vybrané řešení má určitě své mouchy (zdechlina atp.), ale z pohledu cestujícího mi přijde lepší. Obecně jsou v Brně (a možná i jinde po republice) přestupní uzly hrozně rozlezlé. Moje zkušenost ze severní Evropy jsou menší, kompaktní uzly, takže sjednocení odjezdových zastávek je v tomto duchu a proto mi to přijde jako dobré řešení (ne, že to používají jinde, ale že jako cestující nemusím tak složitě hledat, odkud mi to jede).
Stejně tak třeba Mendlovo náměstí má poměrně hodně nástupních zastávek, takž i tam by redukce byla možná.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
A toto vymyslel kdo zas? Nebo zas nějaké absurdní normy? Kloubák tam bude dobrej sarcastic a až něco chcípne zas na nástupní zastávce, to taky bude švanda sarcastic je divné, že vše co se děla po novém, tak stojí za starou belu, nebo co je podle nových norem stojí za obrovské lejno.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jen je škoda, že nezůstala možnost objetí zdechliny na nástupní zastávce.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Ondrah98 píše:
V čem je výhoda tohohle řešení? Není lepší mít 2 nástupiště / 2 stopy pro případ nějaké mimořádnosti?

Tipuju, že stopy zůstanou 2. A ty 2 výstupní a 1 nástupní hrana mi přijdou fajn, člověk nemusí přebíhat z jednoho nástupiště na druhé, když to jede z toho druhého dřív, nebo není znalý. Trochu se bojím propustnosti, aby se to moc neštosovalo, ale u 3 linek snad problém nebude.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
V čem je výhoda tohohle řešení? Není lepší mít 2 nástupiště / 2 stopy pro případ nějaké mimořádnosti?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Pardon, jsem se přehlídl :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Myslím, ze nástupní zastávka je na stejném místě, ale jen v jedné stopě. V pozadí dvě stopy bude výstup.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Proboha proč přesunuli zastávky dál od šalin???

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Aktuálně z Brandlovy - pozměněné uspořádání zastávek pro trolejbusy.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
MartinV píše:
Divím se, kolika jazyky byly v té době ty informace napsány, především mě překvapila angličtině.


No a já dodnes občas bojuju o to, aby se věci psaly aspoň v té angličtině (já osobně bych přihodil ještě Deutsch a Русский), ale pořád slyším "jsme snad v Česku, tak to bude česky, k čemu tam komu bude angličtina"

přitom mapy a materiály z hluboké totality běžně bývaly 4- i 5-jazyčné...


Offline
586
25 říj 2019 10:12
ds: Super, díky moc, nechci si vymýšlet, ale šlo by ještě přidat úplný sever Líšně? biggrin Jinak je zajímavý, že tam je zakreslených několik budov, který vůbec neexistují a měřítko/perspektiva občas dost ulítává. Dokonce je tam jako Vlkova označená úplně jiná ulice...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Divím se, kolika jazyky byly v té době ty informace napsány, především mě překvapila angličtině.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
ds: tý jo, kdes to vzal? To je vzpomínka na dětství, přesně takto si to pamatuju.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ondrah98 píše:
Psal jsem ti SZ, ať to tady nespamujeme mimo téma. Jinak i takhle veřejně díky za odpověď, pídil jsem se po tom už delší dobu...


Příloha:
20201115_204210 (Střední).jpg


Příloha:
20201115_204202 (Střední).jpg


Příloha:
20201115_204145 (Střední).jpg


Příloha:
20201115_204300 (Malé).jpg


Příloha:
20201115_204249 (Malé).jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]