Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 62    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 62  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
VS píše:
Nový stojany na trase d-8 směr Lískovec a na Křenové, ale pořád bez cedule s číslem linky. dalo se tam plastový provizorium. Nejddřiv sem si mylslel, že to někdo ukradl ale ještě to tam nedali. Jinak v Bystrci údajně fungují už digitální panely s odjezdy linek, snad někde u ZOO, ale nebyl sem tam.


na dpmb píšou že se budou montovat nový stojany u zoo


Offline
868
10 pro 2004 20:53
Brno
Nový stojany na trase d-8 směr Lískovec a na Křenové, ale pořád bez cedule s číslem linky. dalo se tam plastový provizorium. Nejddřiv sem si mylslel, že to někdo ukradl ale ještě to tam nedali. Jinak v Bystrci údajně fungují už digitální panely s odjezdy linek, snad někde u ZOO, ale nebyl sem tam.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Na stojany v Lískovci jsou již namontovaný cedule se směrem linky atd..:o) Stále bez JŘ


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Nové stojany také instalovány na zastávce Křídlovická linky 44 a 84.Již delší dobu také na zastávce Životského na t-31 a t-33.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Když už jsme u toho posouvání označníků, tak na Zoo byl u tramvajové zastávky směr město posunut taky o pár mětrů dozadu, protože je tam budován nový přechod přes koleje přímo naproti přechodu :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Na Vojtové směr SL byl stojan taky tak o 5 metrů posunut, asi aby byl u přístřešku a důchodci od něho nemuseli chodit takovou dálku k předním dveřím..


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Eda píše:
To bude zřejmě příprava na posunutí zastávek před přechod.

Ve směru na Lískovec je ale tyčka na původním místě. Navíc ten posun je minimální, aby se tam vešla tramvaj.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To bude zřejmě příprava na posunutí zastávek před přechod.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Jsem se díval, že na Osové směr centrum bude zastávka posunuta o cca 10 metrů zpět. Sice tam ještě není tyčka, ale díra na tu zastávku je už připravená. Nevíte náhodou někdo proč se ta zastávka bude posouvat? Takhle to sice bude mít většina obyvatel sídliště blíž, na druhou stranu ti kdo přestupují z autobusu, to budou mít dál. Navíc posunutí o 10 metrů ve výsledku nic neřeší. Nebo to bude spíš souviset s plánovanou rekonstrukcí Osové?


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Eda píše:
Hafan: to už tam je taky tak dva dny, aspoň po Švermovu. Teď chybí už jen samotný Lískovec, ale ten snad ještě dodělají.

Aha tak ten už dodělanej je..aspon uz sou tam tycky.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hafan: to už tam je taky tak dva dny, aspoň po Švermovu. Teď chybí už jen samotný Lískovec, ale ten snad ještě dodělají.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Dnes instalovali i nové označníky v úseku Lískovec, sm. - Krematorium :-D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
V posledních dnech se tyče budoucích nových stojanů objevily též na zastávkách po trase d-8 od Nádru na Starý Lískovec (Soukenická, Křídlovická...).


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Na Masné a Vlhké pro oba směry se objevily nové stojany zatim bez Jř jsou zabaleny igelitem


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Filip Daněk píše:
Nevite nekdo, jak dlouho je na zastavce Krasneho smer mesto novy ,,ids" stojan?


dlouho ne


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Ta zastávka je celá debilní (chodník,klopení,...),chystá se tu výměna kolejí. A když su té výměny kolejí je jich taky požehnaně složeno v kolejišti v oblouku pod Masarovou-pravá kolejnice stopy směr Líšeň je už pěkně sjetá :twisted:
Neví někdo kdy se do toho půstí :?:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Tak nějak tři týdny (plus minus týden, už si to přesně nepamatuju). Zároveň s tím došlo k posunutí zastávky směrem k Líšni tak, aby stojící tramvaj neblokovala chodník přes koleje. Teďka se nové stojany staví na Vlhké, co jsem si tak všiml..


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Nevite nekdo, jak dlouho je na zastavce Krasneho smer mesto novy ,,ids" stojan?


Offline
23
23 lis 2006 18:51
Eda píše:
Podle mě to teda problém představuje a dost velkej. I když stojíš tak 5 metrů od kouřícího, tak pořád cítíš ten nepříjemný zápach kouření. Vím o čem mluvím, ještě před časem jsem na to měl alergii, takže pokaždé, když se mnou na zastávce stál kuřák jsem se začal dusit. Bylo to opravdu moc "příjemné". To pak taková novela zákona celkem "potěší"....


Eda: Myslím, že by Tě potěšila skutečně - ona je (pominu-li zastávky) spíš protikuřácká - konečně zakazuje kouření v restauracích mimo stavebně oddělené prostory a přináší i jiná vylepšení. Blíže viz http://www.psp.cz - sekce návrhy zákonů tisk č. 142.

SYN: To je pravdou, ale "zastávka" ve smyslu zákona o provozu na poz.kom. není totéž to "nástupiště" dle zákona "proti kouření" - ty normy nejsou provázány a z toho plyne ten problém s použitím zákona. Proto ta novela (její část).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
SYN píše:
....
Ne že bych měl rád kuřáky, ale samo o sobě podle mne kouření v otevřených prostorách ("pod širým nebem") nepředstavuje zdaleka takový problém....


Podle mě to teda problém představuje a dost velkej. I když stojíš tak 5 metrů od kouřícího, tak pořád cítíš ten nepříjemný zápach kouření. Vím o čem mluvím, ještě před časem jsem na to měl alergii, takže pokaždé, když se mnou na zastávce stál kuřák jsem se začal dusit. Bylo to opravdu moc "příjemné". To pak taková novela zákona celkem "potěší"....


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Martin Bayer píše:
No, zákon to neříká a prováděcí předpis k němu toto řešící nebude. Zřejmě Tvé míry budou nějakou oblastní instrukcí.


No jestli se moc nepletu tak takto definuje zastávku zákon o provozu na pozemních komunikacích (viz autoškola). Tedy (+5m -30m od označníku) platí v případě že není prostor zastávky vymezen vodorovným značením.
Nevím do jaké míry lze předpokládat že prostor zastávky na chodníku kopíruje prostor na vozovce (nebo že by to bylo myšleno tak že se nesmí kouřit v prostoru zastávky na vozovce? :-D :-D

Ne že bych měl rád kuřáky, ale samo o sobě podle mne kouření v otevřených prostorách ("pod širým nebem") nepředstavuje zdaleka takový problém. Horší je to v uzavřených prostorách, specielně hospoda je pro mě kritická, ale co s tím když mám nadpoloviční většinu kamarádů kuřáků? Asi nemá přijatelné řešení... :-(


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Martin Bayer: To by byla katastrofa,kdyby to prošlo! To by ten zákaz mohli zase zrušit úplně. Poslední dobou už konečně kuřáky začalo napadat si stoupat dál od zastávek, takhle by to zase šlo akorát zase do háje...


Offline
23
23 lis 2006 18:51
Pavel píše:
Podle tohoto článku by to mělo být 30 metrů před a 5 metrů za označníkem.
http://www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=4295


No, zákon to neříká a prováděcí předpis k němu toto řešící nebude. Zřejmě Tvé míry budou nějakou oblastní instrukcí. Z důvodové zprávy k návrhu zákona, který jsem zmínil:

"K bodu 1
Zpřesňuje a zřetelně vymezuje veřejně přístupné prostory související s veřejnou silniční, drážní a městskou hromadnou dopravou, kde je zakázáno kouřit. Dosavadní zákaz kouření na "nástupištích" mění na "uzavřená nebo krytá nástupiště". Tím odstraňuje nejasnosti ve výkladu zákona, co ještě je a co už není "nástupiště" související s veřejnou dopravou. Navrhovanou změnou je tato pochybnost odstraněna, což povede k vyšší vymahatelnosti dodržování zákona při zachování dostatečné ochrany nekuřáků. Nekuřáci budou i nadále chráněni před škodlivými vlivy pasivního kouření v uzavřených a krytých prostorách, což je zcela opodstatněné, ale zároveň neomezuje kuřáky v prostorách otevřených, kde lze škodlivé vlivy pasivního kouření na lidské zdraví považovat za marginální."


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
manil píše:
Mám otázku:
Jaký prostor je přesně považován za zastávku, resp. v jaké vzdálenosti od něj platí zákaz kouření?

Podle tohoto článku by to mělo být 30 metrů před a 5 metrů za označníkem.
http://www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=4295


Offline
23
23 lis 2006 18:51
Eda píše:
Myslím si, že tohle není nikde dané, a proto jsou kolem nekuřáckého zákona takové dohady.


Jsou, proto teď leží ve sněmovně novela zákona, kterou se má zákaz omezit na uzavřené a kryté plochy (zjednodušeně řečeno).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1542 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 62  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]