Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 796    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 796  Další
Autor Zpráva
Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
Robert píše:
Dnes stojí půlka Brna, objíždí se, kudy to jen jde.


Tohle je úplně pravidelný jev právě


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Dnes stojí půlka Brna, objíždí se, kudy to jen jde.


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
Všem přeji krásné odpoledne.
Všiml jsem si že některé spoje 701+702 v úseku černovicky - Slatina, sídliště jedou sídlištěm.

Po trase t33 bez zastavení.
To objíždí nějakou zácpu?

Zrovna projela 701 a teď jede 702


Offline
173
23 led 2011 03:17
https://brnenska.drbna.cz/krimi/26711-v ... nitka.html


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Robert píše:
Před 16. hodinou se u zastávky Celní potkala T6 na pětce s poršetem na šestce. A tady se o tom neví?

https://www.facebook.com/groups/1296606 ... 3/?app=fbl

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Před 16. hodinou se u zastávky Celní potkala T6 na pětce s poršetem na šestce. A tady se o tom neví?


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
OT: U Ronda, vhledem k výsledkům Komety, spíš máchání Zábrandy :-D


Offline
487
13 čer 2004 23:04
Tezko Petr Seda uz zemrel v roce 2019. Ale u Ronda by se mohlo konat machani Havranka ve Svratce.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
U nádraží poteče krev? sarcastic


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
biggrin


Offline
49
17 bře 2015 13:14
Zajimalo by mě proč při pátečním odklonu odpoledne 20.1 hlásila trmavaj č1 v hlášení asi cca 2.km před zastávkou v jiné zastávce hlavní nádraží když to nebyla pravda,to si dopravní podnik dělá s cestující legraci,včetně mě?Po tom hlášení jsem samozřejmě vystoupil protože nemám tušení kam ta tramvaj dál jede když to hlásí tak brzy.Pak jsem se nestačil divit a musel jsem letět na zvonařku kde jsem pokračoval v cestování meziregionálním spojem.To je vážně nemístný žert.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Nechci být šťoura, za aktualitou jistě stálo mnoho práce, které si vážím, jen bych podotkl, že ve výčtu odstavených autobusů se zapomnělo na Crosswaye :)

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Radši ještě i sem: tradiční aktualita s rekapitulací předešlého roku je tu:
Rekapitulace změn ve vozovém parku DPMB v roce 2022 a výhled na rok 2023

Moc díky všem, kteří se na ní jakkoli podíleli :-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Není to v pohodě. Viz jedna z otázek v autoškole.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Omlouvám se za double post, už mi to nejde upravit.

Tin píše:
Kdyby trefil přechod a chodníček za ním, úplně v pohodě mohl najet na kruhák.
Ne tohle fakt není "úplně v pohodě". Udělal chybu, špatně odbočil - OK, stane se každýmu. Chtěl to napravit a pod stresem udělal ještě větší chybu - OK, stane se každýmu. Ale má za to nést následky a ne to omlouvat, že v pohodě, protože málo řidičů a kdyby trefil chodníček, tak se nezahrabe do bláta... Fakt ti připadá vyznačená trasa jako "úplně v pohodě" cesta pro jakékoliv vozidlo? Jakože otáčet se do protisměru přes šrafy na SMV, jezdit po přechodu a chodníku přes obrubníky je v pohodě? Tvrdit, že tohle je "úplně v pohodě je snad ještě větší extrém než volat po tom, aby byl na doživotí bez ŘP... Docela bych se vsadil, že dotyčný si moc dobře a rychle uvědomil, že to prostě podělal a ani ho nenapadlo vymýšlet nesmysly, že kdybych trefil chodníček, tak si toho nikdo ani nevšimne. Tohle obhajování neobhajitelného je podle mě fakt horší než to, že udělal kravinu, která se prostě může stát každému.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
285
03 zář 2012 18:05
Neví někdo, co se stalo? Na netu k tomu nejde nic dohledat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jakub S. píše:
Komunikace v místech, kde je na fotkách dokumentovaný uvízlý autobus není dálnicí ani "rychlostkou", ale zcela běžnou komunikací (částí okružní křižovatky). Ta začíná až dále v nájezdu patřičným svislým značením.


Dle značení to ale SMV v místě pokusu o otočení je. Ve směru Globus - Svitavy začíná patřičnou značkou již na začátku bypassu kruháče. Viz screen a značka, která je k nám "zády". Bohužel je tahle změna poměrně nová a z druhé "zcela prokazatelné" strany od Globusu ještě nejsou snímky.
Příloha:
smv.jpg


Tin píše:
A docela bych rozporoval i tu rychlostní silnici. Sice už je to asi za značkou, ale silnice tam příslušné parametry ještě nemá. Nevíte někdo, jak je přesně definovaný začátek R?
Citace:
§ 2 Vymezení základních pojmů
s) silnice pro motorová vozidla je pozemní komunikace označená dopravní značkou "Silnice pro motorová vozidla"


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
janeckar píše:
se otáčí, jede v protisměru nebo couvá


imho z toho nic neudělal. Já v tom vidím sjetí na místo mimo pozemní komunikaci (v tomto případě tedy trávu, což uznávám není úplně ok místo na ježdění), s následným najetím na jinou komunikaci. Kdyby trefil přechod a chodníček za ním, úplně v pohodě mohl najet na kruhák.

A docela bych rozporoval i tu rychlostní silnici. Sice už je to asi za značkou, ale silnice tam příslušné parametry ještě nemá. Nevíte někdo, jak je přesně definovaný začátek R?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
janeckar píše:
Přestupky fyzických osob
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
f) při řízení vozidla
10. v provozu na dálnici nebo na silnici pro motorová vozidla se otáčí, jede v protisměru nebo couvá v místě, kde to není dovoleno podle § 36 odst. 1 písm. b), nebo
...
Mě z toho vychází, že minimálně 6 měsíců řídit pan řidič nebude.
Každopádně mám ještě jeden dotaz - řeší nějak DPMB (či kdokoliv jiný) škody související, zde tedy zničené trávníky?

Dovolil jsem si ve tvé citaci zvýraznit jinou část, kterou jsi přehlédl (možná za účelem vytvoření senzace). Komunikace v místech, kde je na fotkách dokumentovaný uvízlý autobus není dálnicí ani "rychlostkou", ale zcela běžnou komunikací (částí okružní křižovatky). Ta začíná až dále v nájezdu patřičným svislým značením. Vnímám tedy jako zcela nesmyslné danou situaci posuzovat dle citovaného textu. Doporučuji studenej hadr na čelo a racionálně uvažovat.

Že je konkrétní situace špatně, to nijak nerozporuji. Ale "pálit čarodějnice" je přehnané.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jak tak čtu tvoje příspěvky, tak z nich mám dojem, že ty bys toho řidiče nejradši poslal do gulagu, kdyby to zákon umožňoval.

Ty jezdíš s čím, že se tak směle ptám?

PS: Dotyčného řidiče neobhajuji. Naopak. Jen si myslím, že by měl být potrestán přiměřeně. A také zastávám názor, že chybami se člověk učí.


Offline
40
02 čer 2012 19:24
xxx píše:
Nemyslím si, že to je na odebrání řidičáku.

§ 125c zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů

Přestupky fyzických osob
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
f) při řízení vozidla
10. v provozu na dálnici nebo na silnici pro motorová vozidla se otáčí, jede v protisměru nebo couvá v místě, kde to není dovoleno podle § 36 odst. 1 písm. b), nebo

(5) Za přestupek se uloží pokuta
d) od 5000 Kč do 10000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a) bodu 1 až 3, písm. e) bodů 2 až 4 a 6, písm. f) bodů 2, 7, 10 a 11, písm. j) a podle odstavce 2,

(6) Zákaz činnosti se uloží na dobu
b) od šesti měsíců do jednoho roku za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. b), písm. e) bodů 2 až 4 a 6, písm. f) bodů 2, 7 a 10 a podle odstavce 3,

Mě z toho vychází, že minimálně 6 měsíců řídit pan řidič nebude.
Každopádně mám ještě jeden dotaz - řeší nějak DPMB (či kdokoliv jiný) škody související, zde tedy zničené trávníky?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A není za takové sjetí z trasy interní pokuta? Jinak mi připadá, že sice zazmatkoval, ale nikde se nic nepíše, že by někoho ohrozil. Jiná věc je, otáčet se na takovéhle výpadovce vs. otočení na dálnici, kde by tím už pár životů ohrozil a bylo by to na obecné ohrožení s trestní sazbou. Je to o zkušenostech, příště ho to třeba napadne, že sorry, sjel jsem, tak se otočím třeba v České nebo v Lelekovicích a vrátím se, kam mám jet.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jo, taky si myslím, že když uhradí škodu, tak není důvod, aby tu nepracoval dál. Ostatně ten, co se v Jehnicích otáčel se solarisem v poli, a nakonec skončil ve škarpě, tak taky jezdí dál. Nemyslím si, že to je na odebrání řidičáku. A taky samozřejmě z vlastní zkušenosti vím, jak je snadné špatně odbočit. Jen mi hlava nebere, jak někoho v takové situaci může napadnout se otáčet přes zasněženou trávu... Třeba když se stalo mně, tak jsem taky nezačal couvat v křižovatce, ale dojel jsem na nejbližší kruháč, tam jsem se otočil a vrátil na trasu.

Btw. kdyby se za takové incidenty mělo vyhazovat, tak už by u DPMB prakticky neměl kdo jezdit. Všichni jsou omylní.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Možná proto, že je to normální člověk jako každý jiný, dělá chyby jako každý jiný člověk, neni to robot a bezchybná jednotka. On je trochu rozdíl když si někdo jede osobákem a udělá chybu a pak se někde v pohodě otočí, nebo to nějak narychlo udělá, s autobusem to tak lehké neni a světe div se i řidiči dělají chyby, on zazmatkoval ve stresu tak stejně jak zmatkují miliony jiných řidičů, to se ve stresu může stát, bohužel si zvolil tu nějhorší variantu, stane se, hold na 100% dostal pokutu od policie jako každý řidič co něco provede, nejspíš byl ohodnocen i od DP a to je vše, nevidím důvod proč by nemohl jezdit dál, ostatní řidiči náklaďáků, osobáků a bůh ví čeho taky dostanou pokutu a jezdí dál, to by tu za chvíly byly práuzdný silnice, ale vlastně já jsem zapoměl na to nejdůležitější, že zde na fóru jsou všichni mistři světa co nikdy neudělají ani tu nejmenší chybičku a vždy vše vyřeší na výbornou a totálně bez chyby a profesionálně s chladnou hlavou a nikdo na ně nemá jsou prostě top a jiný by v pohodě připravili o práci o řidičák, protože vám zde by se to nikdy nemohlo ani omylem stát. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tak pokud jel ne jako 42, ale jako 41 nebo N91, na tom už nesejde, tak tím pádem už vůbec nechápu, proč zrovna nepokračoval do České. To by zas taková zajížďka nebyla a žádnou zastávku by nevynechal. Nanejvýš by nezaplatil mýto, pokud měl vůz bez mýtné jednotky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19900 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 796  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]