Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud se má po výluce na Lesnické zřizovat nová linka 7 (z Lesné do Lískovce), pak by další možností bylo po skončení dotčených výluk rozbít dnešní svazky 3+11 a 8+10 a pozpřeházet je do stavu po ukončení výluky na Lesnické.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
Cracatit: desítka má jezdit až do SL, pokud se plány nezměnily.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Online
588
25 říj 2019 10:12
Tak ne že by se u tramvají nedalo vymyslet nic jinýho, ale nejspíš by to byla fantasmagorie... Jinak ukončení trolejbusů u Nemocnice je v rozporu s plány na jejich protažení do nového terminálu... Takže toho bych se nebál. Jo autobusy to je jiná, tam se toho dá vymyslet víc než dost.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Peno, ty sarkastiku!
Zrovna toho ukončení linek na centrálce bych se nebál, jednak není místo a jednak je to ještě větší nesmysl, než takové přestupy v Komárově.
Můj osobní tip je následující:
6: Kr. pole - Čára - Mendlák - Švermova - Sl. smyčka). (případně ořezané na každý třetí spoj jen na Švermovu v sedle).
8: Mifkova - nádraží - Rondo - špitál Bohunice.
10: posila Křenky v současném formátu s ukončením na Švermové.
V busech bych se moc nevrtal, pokud bude škrtlá Osová pro trajfl, pak jedině kvůli stavebnímu zásahu, ne systémově na furt.
Určitě bych neoslaboval padesátku, spíš naopak, i bez studentů je na ní celoměstský cíl špitál, který je důležitý pro Bystrc úplně stejně jako pro zbytek města a nemyslím, že by dávalo smysl k němu jezdit jenom s crossem na 51, který je spíš takové lepší příměsto.
Je možné, že půjde oslabit 61, minimálně určitě v úseku Úzká - Komárov.
Netroufám si říct, jak dopadne 47 v souběhu s 49.
Stejnětak bych určitě nesahal do expresních linek, naopak bych k nim přidal ve špičkách 77, aby se lidi z Černovických teras dostali rychle k nádraží, myslím, že posilování trolejbusů od Slatiny po Křence tímhle autobusem z Teras byl docela funkční model.
Jinak, jak už jsem říkal dřív, kdyby to bylo na mě, sjednotil bych ukončení jižních linek jako 47, 49, 61, 63 a regionálek 60x a 70x na krajní stanoviště Zvonařky už kvůli bezpečnějšímu přecházení chodců, nejen kvůli stejnému místu, konec u Vaňkovky mi připadá jako dlouhodobý nesmysl, zvlášť při oddálení šaliny z Dornychu na Plotní.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ondra K. píše:
Nedivil bych se, kdyby jedinými úpravami po zprovoznění Kampusu bylo protažení desítky do Lískovce, zkrácení intervalu na 10 minut a ukončení části spojů na Geislerové a přesměrování osmičky do Kampusu.

Vytížení jednotlivých kolejí u nádraží a konfigurace kolejiště nic moc jiného ani neumožňuje. Jákákoli další linka v relaci Renneská - Nádražní - Benešova by znamenala další přitížení už tak přetížené 1. a 2. koleje u nádraží.

S tramvajemi se toho, upřímně, nic moc jiného vymyslet nedá, ačkoliv toto bude asi poslední kapka pro Křenovou. Ale zajímalo by mě, co udělají s autobusy a trolejbusy, protože po zkušenostech z Líšně a plánů pro Komárov mám velké obavy z nějakých dalších podobných prasáren, hlavně aby nebyl souběh. Proto mám obavy třeba z ukončení všech trolejbusů u nemocnice Bohunice, ukončení a-40 a 61 u Ústředního hřbitova (co na tom, že tam na ně už není místo, ono se to nějak vymyslí sarcastic ), nebo třeba přetrasování a-50 objížďkou kolem Kauflandu. Těch prasáren, aby nebyly pokud možno žádné souběhy autobusů a trolejbusů s tramvajemi se dá vymyslet bohužel hodně a mám z toho opravdu strach, po těch prasárnách, které jsme viděli v Líšni a plánech pro Komárov.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Už jsem konečně pochopil, proč se má stavět to nové nádraží.
Převedením d-1 od Řečkovic na zastávku pod Grandem, zajížďkou kolem nového nádraží a zpátky přes křižovatku na Nových Sadech dále na Mendlák se významně uvolní kapacita 1. a 2. koleje, což umožní obnovit linku 7 hned v několika možných variantách.
Jen doufám, že to nezprasí doutnající plány na severojižní kolegový diametr.


Online
7134
27 úno 2010 07:40
Jistě, s trasováním jedenáctky přes nádraží jsem počítal. Rozdílné provozní doby by snad byly taky řešitelné, ne? V podstatě by stačilo, aby se v tomto ohledu prohodila 9 a 11. Šlo mi hlavně o zbytečné tahání dalších šalin na Křenku.


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Robert píše:
Já jsem tedy po pravdě nepochopil, proč má být zavedena nová linka. Nestačilo by vrátit desítku do současné podoby a obnovit jedenáctku?

Jenže 7 z Lesné a 10 z Bystrce jezdí k Hlavnímu nádraží, zatímco 11 ne, což by se dalo pořešit, ale 7 a 10 bude mít jiné provozní doby.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Díky za objasnění plánů s linkou sedm. Robert položil otázku která napadla i mne. Pro rejpaly, že d-11 bude jezdit na Bráfovu, tam by bylo řešení udělat z ní následně linku d-X například, nebo natašakšovu oblíbenou d-0. Jako výluková snese jakékoliv označení a zbylé linky d-10 a d-11 by se vrátily na původní trasy.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Online
7134
27 úno 2010 07:40
Já jsem tedy po pravdě nepochopil, proč má být zavedena nová linka. Nestačilo by vrátit desítku do současné podoby a obnovit jedenáctku?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nedivil bych se, kdyby jedinými úpravami po zprovoznění Kampusu bylo protažení desítky do Lískovce, zkrácení intervalu na 10 minut a ukončení části spojů na Geislerové a přesměrování osmičky do Kampusu.

Vytížení jednotlivých kolejí u nádraží a konfigurace kolejiště nic moc jiného ani neumožňuje. Jákákoli další linka v relaci Renneská - Nádražní - Benešova by znamenala další přitížení už tak přetížené 1. a 2. koleje u nádraží.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Ta linka 7 vychází z dodatku smlouvy mezi Brnem a DPmB, na který dával odkaz renek: http://www.brno.cz/ezmb_soubory/276/76.pdf a je v plánu po skončení výluky na Lesnické (a po skončení výluky do Starého Lískovce). Předpokládám, že to má být čistě náhrada za linku 10 na Švermovu, která bude od ledna odkloněna do Bystrce. Za mne to dává větší smysl, než z velké části kopírovat trasu linky 8 jak v případě linky 10. Na straně druhé by bylo jiné odjezdové nástupiště na hlaváku a to jak směr Lískovec (linka 7 vs 8), tak Lesná (linka 7 vs 9)
A na dotaz jestli to tak skutečně bude, bych odpověděl trochu neslušně otázkou, kdy naposledy se stalo, že dopředu plánované vedení linek se dodrželo beze změny. A jaké bude linkové vedení po dostavbě trati na kampus, tak to už je hodně předčasné. To budeme rádi, že se dozvíme s týdenním předstihem sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Spíš jsem se ptal, co je s ní v plánu, na jak dlouho? Nějak mně ta debata minula Zdeňku. Co jsem postřehl, že má jezdit z Lesné někam ku Lískovcu. Šlo mi o to, zda je to něco dočasného nebo trvalého, jakožto nástřel následné reorganizace linek po otevření TT na kampus nebo tak něco. Zjevně o tom někteří zde poměrně dost ví, tak proto jsem se ptal.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
Rem: tak na sedmičku je do září čas

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Hm, tak info ohledně d-7 nic, se nechám překvapit.
A prodloužení výluky Brandlova taky supr. Je prakticky hotovo, jak jsem viděl dnes cestou ze špitálu, a výluka prodloužena skoro o měsíc. :sick: ](*,)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je přece už vyřešené, nebo by se ta X1 otáčela nějak jinak, než dosavádní NAD z minulých let, když začínala v Komíně u BSAuta? Kudy přesně se takováhle náhradka otáčela?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
vlakofil píše:
Ideální by bylo, kdyby ty kýžené vložené spoje 44/84 mohly aspoň jezdit přímo jako expres a ne se courat přes Jundrov. Nechápu, proč posilují i úsek Mendlák-Pisárky kolem Velodromu a táhnou to přes Jundrov, když tamtudy d-1 nejezdí.

Bonus tohoto reseni je zlepseni pravidelnosti spojeni z Jundrova na Mendlak. Preci jen linky 44/84 s intervalem v nahodnem rozmezi 3-25 min nejsou nic moc. Takto bude mozno "garantovat" nasledujici spoj do 8-10min. Oproti prime jizde to nebude o tolik delsi - zvlaste ve chvili, kdy otevrou prvni cast opravene Zabovreske, takze namisto zacpy v kopci z Kr. Pole bude zacpa posunuta o 1km jizneji smerem do Pisarek.

Autobusy dolu k saline vidim jako problem. Zvlaste prestup smer Mendolovo namesti by byl problematicky a oproti variante "na moste" by zase neprinesl moc velkou pridanou hodnotu. Cestujici by si mohl vybrat, jestli "vsadi" na x1 od BSAuta, nebo 44 nahore od vozovny. Pri spatne volbe rozdil 10 minut v cili garantovan. A je treba uvazovat o tom, kde by se takoveto busy otacely.


Online
7134
27 úno 2010 07:40
Já bych především uvítal, kdyby ty autobusy jezdily přímo dolů k šalině, a ne na most, že kterého je pak potřeba sejít/sjet dolů. Těžko říct, jak bude Žabovřeská průjezdná, ale horší to už snad nebude, a asi by to pak chtělo jiné označení než 44/84, ale umím si představit linku z Mendláku přes Hlinky, Šrajbec, Žabovřeskou k vozovně dolů a dále třeba na Svrateckou a Podveskou s otočením na kruháči u vozovny a zase zpět.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Jerome píše:
Co se týče busu Vozovna Komín - Pisárky, tak tady DPMB na jednu stranu chápu. Žabovřeská je ve špičce ucpaná, přestup na bus v Komíně daleko od ideálu a z Pisárek do Bystrce musíš přes kruháč v Krpoli, takže si pojistojíš 2x. Není kudy.


Žabovřeská I a tím pádem i odbočení od Pisárek na Bystrc by se měly otvírat právě teď
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/velky- ... -zpravy_vh
takže zajížďka na kruháč v KrPoli podle všeho odpadá již nyní. Řazení z Pisárek na Žabovřeskou působí jen minimální zpoždění, to je dlouhodobě známo z E56. Podobně i řazení od Bystrce na Žabovřeskou je nyní bez zpoždění, jak tomu bude po otevření, se uvidí v nejbližších dnech. Přestup u Vozovny Komín na ND je stejný jako za 44/84, autobusy ND začínají i končí na zastávkách na mostě u vozovny.
Ideální by bylo, kdyby ty kýžené vložené spoje 44/84 mohly aspoň jezdit přímo jako expres a ne se courat přes Jundrov. Nechápu, proč posilují i úsek Mendlák-Pisárky kolem Velodromu a táhnou to přes Jundrov, když tamtudy d-1 nejezdí.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Na Křídlovickou stačí jet jednu zastávku za Grand a tam přehopnót na osmičku do protisměru. Je to blíž jak nahoru od Grandu na hlavas. Do Komárova se dá dostat od Grandu a-67.
Ta d-7 je myšlena vážně? Bude to jen dočasná linka a po otevření Komárova, Kampusu a Bráfovové půjde do kytek, nebo se s ní počítá na dobu neurčitou?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Co se týká přestupu z d-10 ve směru od Bystrce u Grandu, do většiny směrů se dá lépe přestoupit na České, Maliňáku nebo na Vlhké, takže zbývá v podstatě směr Křídlovická a Komárov (kam se po otevření Plotní taky dá přestoupit na České nebo na Veveří) a na vlak to zas takový rozdíl není (je tam míň obcházení zábradlí). Vlastně i na tu Křidlovickou bude od září možnost přestoupit na Maliňáku na d-7 (když zrovna pojede).

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jestli se do Bastru o něco zhorší doprava, tak mi to vůec trhat žíly nebude. Pořád příliš malý trest za blokování D43.


Offline
7
16 pro 2020 18:05
vlakofil píše:
Ano, takže kromě radosti z dobytčáků 2xT3 a 13T do Bystrce namísto slibovaných velkokapacitních souprav nás čeká jako bonus zpříjemnění při cestě na Mendlák ve formě zajížďky nepravidelnými 44/84 přes Jundrov. To nemohli nechat pendlovat 4 krátké autobusy z Vozovny Komín napřímo do Pisárek a zpět namísto "operativního posilování" okružních linek až na Mendlák? To v té smlouvě o závazku města vůbec není, takže to budou posilovat těmi třemi autobusy náhradní dopravy, které mají na Mendláku a u Vozovny Komín???
Hlavně, že 10 a 12 budou po Křenové vozit vzduch, zbylých pár studentů na 12 do KrPole (ostatní na distanční výuce doma) budou mít každý čtyři sedadla a z Bystrce budeme buď stát v T3 na Českou nebo stát v busu v zácpě na Veslařské.
Bystrckou radnici o tom zřejmě pro jistotu ani neinformovali, jak je v dnešní pokrokové době zvykem, aby neprotestovala
http://www.bystrc.cz/forum/105-veden%C3 ... C4%8D.html
takže 30 tis. obyvatel Bystrce a další desetitisíce z Komína a Žabovřesk jsou DPMB u zadní části, hlavně že konečně vykoumali, jak to udělat s tou 1. a 2. kolejí u nádraží.
Vítejte zpátky v komunismu.


Co se týče busu Vozovna Komín - Pisárky, tak tady DPMB na jednu stranu chápu. Žabovřeská je ve špičce ucpaná, přestup na bus v Komíně daleko od ideálu a z Pisárek do Bystrce musíš přes kruháč v Krpoli, takže si pojistojíš 2x. Není kudy.

Víc mě štve ta neexistence velkokapacitních šalin do Bystrce. d3 a d11 je ráno plné studentů, co jedou z Bystrce na Tábor (když jsou školy otevřené).


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Bystrc může ovšem nejvíc poděkovat Vodě z Tetčic a Deštruktprojektu, či jak se ta nastrčená firmička jmenovala, kvůli které se Žabovřeská nestíhá dělat v původním harmonogramu, kde se s žádnou dlouhodobou výlukou tramvaje nepočítalo.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Ano, takže kromě radosti z dobytčáků 2xT3 a 13T do Bystrce namísto slibovaných velkokapacitních souprav nás čeká jako bonus zpříjemnění při cestě na Mendlák ve formě zajížďky nepravidelnými 44/84 přes Jundrov. To nemohli nechat pendlovat 4 krátké autobusy z Vozovny Komín napřímo do Pisárek a zpět namísto "operativního posilování" okružních linek až na Mendlák? To v té smlouvě o závazku města vůbec není, takže to budou posilovat těmi třemi autobusy náhradní dopravy, které mají na Mendláku a u Vozovny Komín???
Hlavně, že 10 a 12 budou po Křenové vozit vzduch, zbylých pár studentů na 12 do KrPole (ostatní na distanční výuce doma) budou mít každý čtyři sedadla a z Bystrce budeme buď stát v T3 na Českou nebo stát v busu v zácpě na Veslařské.
Bystrckou radnici o tom zřejmě pro jistotu ani neinformovali, jak je v dnešní pokrokové době zvykem, aby neprotestovala
http://www.bystrc.cz/forum/105-veden%C3 ... C4%8D.html
takže 30 tis. obyvatel Bystrce a další desetitisíce z Komína a Žabovřesk jsou DPMB u zadní části, hlavně že konečně vykoumali, jak to udělat s tou 1. a 2. kolejí u nádraží.
Vítejte zpátky v komunismu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19907 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ondrah98 a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 20:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]