Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 21 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na druhou stranu díky unifikaci NP vozů (v tomto případě KT8) na dané lince víš, že máš NP vstup hledat u třetích dveří. A toho místa tam je relativně dost.


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Ono když do Bystrce jezdily Varia, tak byly troje nízkopodlažní dveře. Teď jen jedny a je to znát, kočárů jezdí dost, teď navíc otevřená ZOO...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1589
18 led 2009 10:06
S tím, že asi tak 25% je nízkopodlažní... Jedny dveře ;-) Nechceš se s malým dítětem pořád šplhat do schodů, když máš ve druhé ruce odrážedlo a ve třetí nákup :D Odpůrce jakéhíoli pokrakoku? Co? Pokrok byly vany, ale KT8, T3 a T6 má do pokroku daleko ;-) Chápu, že teď sem nemůžou jezdit vany jenom, ale hlavně ze začšátku, když nebyly vůbec vany na 10, to byl fakt extrém. Když si ejndou zvykneš na vany, cokoli jinýho je problém :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Richie: Kachny nízkopodlažní jsou, tak s čím, jakožto odpůrce jakéhokoliv pokroku, máš problém?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ano, k nám na desítku by se dalo dát cokoli jinýho kromě těch nejstarších šalin v Brně :-D Aspoň že nejspíš byl vyslyšeny hlasy bystrckého starosty a koenčně se na desítce objevují i vany ;-) :applause:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Na desítku se dá dát cokoliv jiného. Třeba dvě varia, K3RN nebo přinejhorším 13T. V tom bych problém neviděl. Hlavně by šlo o to, aby jich bylo dostatek na osmičku i šestku, pokud bys je chtěl takhle provázat.

eframmcbeth píše:
Grafik o žádných vymetácích nerozhoduje — já jí jen dal zelenou barvu :)

Já vím, jenom tě provokuju. :-P


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
tak nabízelo by se oběhové propojení 6 a 8 s přestávkami v Králově Poli nebo Vozovně Medlánky, ale to by asi chyběly kachny na 10...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6160
11 dub 2010 15:05
Juliánov
s854 píše:
Bude to ještě zajímavé. Na x8 vzhledem k ukončení části spojů v Bosonohách budou nejspíš nasazené sólo vozy (nebo jejich kombinace s klouby, které pojedou na Kyjevskou).
Jinak je ale linkové vedení podle mě vyřešeno docela dobře. Jen tím pádem na Švermově budou minimální přestávky a jedna kolej není ideální na ukončení 2 linek. Možná šlo využít toho, že na 8 jezdí obousměrné tramvaje, a ukončit ji na Švermově na běžné zastávce (ale byly by na to potřeba další 2 kaliforňany). :D

Nevíte někdo, jestli bude během výluky o prázdninách opravován i úsek od výhybky u krematoria po Křídlovickou? Vzhledem k vyloučenému provozu se to vyloženě nabízí, ať pak nemusí být další extra výluka.

Při některých výlukách se na Švermové předjíždělo zajetím osmičky za výhybku a následným vyjetím zpět po projetí šestky. Už nějakou dobu se mluví o opravě tramvajovýho mostu nad Vídeňskou, ale kdo ví jestli to bude už letos.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
1) Myslím, že je zbytečné vedení 61 přes Traťovou, raději bych oželel obsluhu Ukrajinské. Možná je to i pro to, aby tím nejezdilo moc lidí až na hlavák :-)
S854: ono to spojení není o obsluze té zastávky jako takové, ale o přímém spojení severní části Bohunic s kampusem a nemocnicí. Ale i tak bych to oželel :-)
Jinak myslím, že reálně linky x6 a x8 na Ukrajinskou pojedou, ale nebudou tam stavět, protože nástupní zastávka je paradoxně na začátku smyčky a tedy by tu smyčku musely objíždět (vracet se na nástupní zastávku) a jelikož tam asi bude hodně vozů, tak to nechali takto. Ale třeba se pletu.
2) trošku hloupé je vynechání zastávky Dunajská linkami 61 a x8 (krom spojů do Bosonoh) ve směru na Kyjevskou. Horší bude i obsluha smyčky (pro lidi z Nového Lískovce). Ale asi nic hrozného.
3) Je to hloupost, ale mohli protočit linky x6 a x8, když v budoucnu bude jezdit 8 na kampus a 6 na smyčku :-)
4) Změny v regionálkách fajn s ohledem na přestup na šalinu, ale přestup na ostatní linky (25,50,69/61) nic extra - především u linek 401,402
5) a u spojů do Ostopovic máme úplně jiné odjezdové stanoviště pro 403 a 51, nyní ale když jede 51, tak nejede 403.
6) ještě by mohlo být zajímavé, kdyby udělali zastávky autobusů u smyčky Švermova, je tam relativně nový přístup, sice bariérový, ale je to podle mne kratší než na Běloruské.


Offline
35
14 pro 2014 11:03
Možná by bylo lepší protáhnout linky x6 a x8 až na Ukrajinskou, potom by 61 nemusela jezdit delší trasou přes Bohunickou a Lány a od Kejbal by mohla jet přímo na Ústřední hřbitov. Ušetřily by se tím určitě i nějaké vozokilometry.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
xxx píše:
Mě nejvíc zaujalo, jaký udělal eframmcbeth z linky 61 vymeták. :D


Grafik o žádných vymetácích nerozhoduje — já jí jen dal zelenou barvu :)


Offline
35
14 pro 2014 11:03
Tipl bych to právě na Ukrajinskou, protože a-69 nebude v provozu


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
Jen by mě zajímalo, kde se na Běloruské všechny ty busy budou točit, teda spíš odstavovat (otočit se dá na Ukrajinské a na kruháči)


Offline
35
14 pro 2014 11:03
Bude to ještě zajímavé. Na x8 vzhledem k ukončení části spojů v Bosonohách budou nejspíš nasazené sólo vozy (nebo jejich kombinace s klouby, které pojedou na Kyjevskou).
Jinak je ale linkové vedení podle mě vyřešeno docela dobře. Jen tím pádem na Švermově budou minimální přestávky a jedna kolej není ideální na ukončení 2 linek. Možná šlo využít toho, že na 8 jezdí obousměrné tramvaje, a ukončit ji na Švermově na běžné zastávce (ale byly by na to potřeba další 2 kaliforňany). :D

Nevíte někdo, jestli bude během výluky o prázdninách opravován i úsek od výhybky u krematoria po Křídlovickou? Vzhledem k vyloučenému provozu se to vyloženě nabízí, ať pak nemusí být další extra výluka.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Mě nejvíc zaujalo, jaký udělal eframmcbeth z linky 61 vymeták. :D


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
...a děcka z vesnic jedoucí do školy na Labskou s přestupem, to budou mít hlavně rodiče radost, vysvětlovat jim kde a jak na co přestupovat.. (pokud se školy zase nezavřou...)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ds píše:
pojmenování mezilehlé zastávky mezi Osovou a Kampusem, které doteď bylo "Nová Jihlavská"?

Bingo :)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
MartinV píše:
Eframmcbeth: ostatní nedotčené linky jsou tam ale také zobrazeny. 8-)


Však 51 je tam zaznačená v Bosonohách, Ostopovicích a u hřbitova, tam kde není v souběhu s dotčenými linkami — jako všechny ostatní nedotčené linky je "v pozadí" béžově :) vše v pořádku, vše jak bylo a má být.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
eframmcbeth píše:
zajímavost je překvapení a nebudu ho kazit


pojmenování mezilehlé zastávky mezi Osovou a Kampusem, které doteď bylo "Nová Jihlavská"?
nebo jsem vedle? :-)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Eframmcbeth: ostatní nedotčené linky jsou tam ale také zobrazeny. 8-)

K plánované výluce ještě made by brněnský deník. Je tam zmínka jednat o letním ukončení linek na ústředním hřbitově, a také (pokud to tu už někdy padlo, nevšiml jsem si toho) zběžná informace o stavu po dokončení TT. Do Lískovce pouze linka 6.


Offline
7131
27 úno 2010 07:40
Jen jsem si říkal, jestli by nebylo vhodné ji tam zmínit jakožto jediné spojení ve zmíněné relaci.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
zajímavost je překvapení a nebudu ho kazit

linka 51 jezdí zcela beze změny, proto tady v tom schématu není přímo vyznačená a je zmíněná jen mezi "ostatními" béžovými linkami pro případná další spojení a přestupy :)


Offline
7131
27 úno 2010 07:40
Tou zajímavostí je co, prosím?

Nicméně to, co je na obrázku, bude min. z hlediska linky 404 platit necelý týden. A chybí mi tam linka 51 mezi nemocnicí a Točnou (-Ostopovicemi), která jako jediná zajistí spojení Ostopovic a Osové.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Lískovec etapa I už je venku — s jednou nenápadnou zajímavostí.
https://dpmb.cz/cs/download/7189


Offline
7131
27 úno 2010 07:40
Lidl je zhruba uprostřed, cca 260 metrů na Tylovu i k Semilassu.

I kdyby ta zastávka byla u K. tržnice, což by ji docela prodražilo, tak by to furt znamenalo, že se vzdálila od bytových domů na Palackého třídě mezi Kosmovou/Riegrovou a Boženy Němcové/Lidlem.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19907 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 06:32
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]