Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 750 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
487
13 čer 2004 23:04
12.2.2007 14:13
Hasiči likvidují dopravní nehodu v brněnské Lidické ulici. Srazila se tam tramvaj s osobním automobilem. Havárie zřejmě zkomplikuje život cestujícím, protože tramvaje ve směru na Řečkovice i do centra stojí. Dopravní podnik vysílá na místo pracovníky dispečinku, kteří zajistí organizaci náhradní dopravy. (pm) Zdroj http://www.rovnost.cz


chat-maniac píše:
Chytře si to na mě rozbalil. Pokud se jedná o cestu z Mendlova nám. na Jírovcovu, máme povolený lidi vyložit na zastávce linky 50 směr Oblá, pokud máme delší vyrovnávací čas a má dojít k odstavení vozidla v lokalitě Myslivna x Achtelky. Je tam "ale" v případě najetí pro cestující, protože vždy nějaký chytrý, líný a nebo neznalý (stejně jako já) řidič odstaví vozidlo v levé řadě, která má být průjezdná. Takže se najetí z hlavní silnice dá zdůvodnit neprůjezdností smyčky a bylo tak jednáno operativně z důvodu situace ve smyčce. Otázka je, jak by to prošlo u vedení. Při každém nastupování a vystupování lidí je to pomale jako ruleta, a když se najde nějakej připosranej rejpal, kterej si najde že sem třeba najel na pavouka, a proto nešikovná ženská uklouzla, vysvlečou mě aji z trenek. Takže tak no.


Právě proto Ti to píšu, měl by jsi problémy nejen u nás ( vedení ) ale v případě jakehokoliv úrazu i na správním úřadu Magistrátu města Brna kam by bylo tvé jednání postoupeno k dalšímu "ohodnocení"
Jinak cestující vystupující samostatně mimo prostor zastávek např. v případě nepřestavěné vyhýbky tak jednají na vlastní riziko.
Jiná je situace v případě kdy je kolona stojících tramvají může řidič vypustit lidi jen když zastaví souběžně jedoucí vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Když byla zácpa, tak mi jednou sám řidič nabídl, že pokud spěchám na tramvaj před ním, tak mě pustí, abych to doběh, ale odmítl jsem, bo jsem nechtěl přestupovat.
Jen dodám, že se to stalo v září, když byla v Židenicích porucha vodovodu, jezdilo se až s 40 minutovým zpožděním a tvořily se kolony.


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
Ano, vetšinou když jde řidič hodit výhybku, tak se najde někdo, kdo to bude mít blíž domů, když vystoupí už tam... řidič pak může jen nadávat, leč viděl jsem případ, kdy cestujícího který chtěl vystoupit, zatlačil zpět, s tím že může vystupovat jen na zastávce... jinak vyjímečně se i najde šofér, který pustí do vozu hlášení "prosím, nevystupujte...", a pak teprve otvírá dveře..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Verusha píše:
Jestli jsem to správně pochopil, tak vystupování mimo zastávku (třeba porucha vozu, neprůjezdná trať) je ošéfováno předními dveřmi, před kterými venku stojí řidič ve fosforvestě a dbá bezpečí vystupujících.

a jak se to řeší u dvojčete?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Fixi: Mohl bys prosímtě dodat tu fotku 107 z lidické, jak jsi slíbil? :wink:


Jestli jsem to správně pochopil, tak vystupování mimo zastávku (třeba porucha vozu, neprůjezdná trať) je ošéfováno předními dveřmi, před kterými venku stojí řidič ve fosforvestě a dbá bezpečí vystupujících.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Kapusta píše:
No, když občas stojí tramvaje v zácpě na Pekařské, tak se cestující domáhají otevření dveří.


To se děje i v místech, kde se sjíždí více linek, třeba Česká. Řidič stoje jako poslední za dvěma tramvajemi, tak byť je pouze jedněmi dveřmi za prostorem zastávky, neotevře. Lidí většinou situaci pochopí, ti méně inteligentní se pochopitelně domáhají otevření....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Mc.lain píše:
Docela bych tě rád viděl jak vysvětluješ případný úraz cestujícího který si způsobil při výstupu nebo nástupu mimo prostor zastávky.
Jakékoliv úrazy v prostoru zastávky se šetří a zkoumá se zda tam nedošlo k úmyslnému jednání ze starny řidiče. Mimo tyto prostory se to sice také šetří ale jen co se týče vyčíslení škody k úhradě směrem k řidiči.
Je to krásné zastavovat cestujícím kde se zlíbí, ale snad si chodís vydělat nějaký ten peníz. :?:

Chytře si to na mě rozbalil. Pokud se jedná o cestu z Mendlova nám. na Jírovcovu, máme povolený lidi vyložit na zastávce linky 50 směr Oblá, pokud máme delší vyrovnávací čas a má dojít k odstavení vozidla v lokalitě Myslivna x Achtelky. Je tam "ale" v případě najetí pro cestující, protože vždy nějaký chytrý, líný a nebo neznalý (stejně jako já) řidič odstaví vozidlo v levé řadě, která má být průjezdná. Takže se najetí z hlavní silnice dá zdůvodnit neprůjezdností smyčky a bylo tak jednáno operativně z důvodu situace ve smyčce. Otázka je, jak by to prošlo u vedení.
Při každém nastupování a vystupování lidí je to pomale jako ruleta, a když se najde nějakej připosranej rejpal, kterej si najde že sem třeba najel na pavouka, a proto nešikovná ženská uklouzla, vysvlečou mě aji z trenek. Takže tak no.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
M3 píše:
Já jsem psal pouze o zastávkách - mimo zastávku nemá cestující vystupovat - tam když si zláme nohy, je to jen jeho problém. Ale cestující přece znají přepravní řád a vědí, že se mimo zastávky nevystupuje, tak se to přece nemůže stát-ne?


Tím že cestující znají přepravní řád bych si nebyl až tak jistej. 8-)


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
M3 píše:
Já jsem psal pouze o zastávkách - mimo zastávku nemá cestující vystupovat - tam když si zláme nohy, je to jen jeho problém. Ale cestující přece znají přepravní řád a vědí, že se mimo zastávky nevystupuje, tak se to přece nemůže stát-ne?

No, když občas stojí tramvaje v zácpě na Pekařské, tak se cestující domáhají otevření dveří.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Dan píše:
A platí to i tak že když řidič přehazuje vyhýbku a cestující vystoupí mimo zastávku a něco se stane tak to je řidičova chyba?


Já jsem psal pouze o zastávkách - mimo zastávku nemá cestující vystupovat - tam když si zláme nohy, je to jen jeho problém. Ale cestující přece znají přepravní řád a vědí, že se mimo zastávky nevystupuje, tak se to přece nemůže stát-ne?


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
M3 píše:
Zastávky jsou docela problém. Např. pokud jede linka 12, 13 od nádraží na Českou a řidič otevře dveře na zastávce linek 4, 5, 6 a 7, tak to dělá na svoje triko, protože na této zastávce není číslo linky a tudíž tam nemá otevírat dveře. Kdyby se někdo při výstupu zranil, tak od toho dá pojišťovna ruce pryč - Je to paradox, protože je to zastávka jako každá jiná, ale je to tak. DP má sice pojištění, ale pokud se v tom začne pojišťovna vrtat - a pokud to bude nějaká vysoká částka, tak určitě bude, potom se hodí odpovědnost na konkrétního řidiče. To stejné platí i u zmiňované linky x37.


A platí to i tak že když řidič přehazuje vyhýbku a cestující vystoupí mimo zastávku a něco se stane tak to je řidičova chyba?


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Zastávky jsou docela problém. Např. pokud jede linka 12, 13 od nádraží na Českou a řidič otevře dveře na zastávce linek 4, 5, 6 a 7, tak to dělá na svoje triko, protože na této zastávce není číslo linky a tudíž tam nemá otevírat dveře. Kdyby se někdo při výstupu zranil, tak od toho dá pojišťovna ruce pryč - Je to paradox, protože je to zastávka jako každá jiná, ale je to tak. DP má sice pojištění, ale pokud se v tom začne pojišťovna vrtat - a pokud to bude nějaká vysoká částka, tak určitě bude, potom se hodí odpovědnost na konkrétního řidiče. To stejné platí i u zmiňované linky x37.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Mc.lain píše:
Docela bych tě rád viděl jak vysvětluješ případný úraz cestujícího který si způsobil při výstupu nebo nástupu mimo prostor zastávky.
Jakékoliv úrazy v prostoru zastávky se šetří a zkoumá se zda tam nedošlo k úmyslnému jednání ze starny řidiče. Mimo tyto prostory se to sice také šetří ale jen co se týče vyčíslení škody k úhradě směrem k řidiči.
Je to krásné zastavovat cestujícím kde se zlíbí, ale snad si chodís vydělat nějaký ten peníz. :?:

Výstupní: Zastávka a-50 není zastávka???
Nástupní: Když najede z hlavní silnice, tak najede k zastávce a-x37 směr Mn, pokud to chápu dobře.


chat-maniac píše:
Přesně tak, je to tam tak celej den :-D Děs a běs. Podle ********* ku, který jsou od 6.2. změněný máme v poznámce, že ve smyčce Jírovcova se musíme odstavovat pouze na pravé straně, v řadě za sebou, nechat mezi sebou rozestupy, aby mohl vůz případně z řady vyjet. Trolejbusy to dodržujou, myslíte že aji autobusy???? Ani omylem. Ale je pravda že tam stojí pravidelně 3x21Tr (dokonce 2x22Tr a 1x21Tr - to už je tam samo o sobě husto) plus min. 3 busy. Podle služ. se máme při delším vyrovnávacím čase odstavit na AchtelkyxMyslivna, jenže kdo to má pořád při odjezdu z Mendláku počítat ty minuty, jestli to je na frontu nebo vyhodit lidi na zastávce 50ky a jet do pryč. Plus záchod a obchod je kde????? Daleko :-( Já to dělal tak, že lidi vystoupí na 50ce, já se otočím hnedka v křižovatce za zastávkou, a odstavím se na zákaz zastavení u toho parkoviště co je v sevření smyčky, pak pro lidi najedu přímo z hlavní silnice, protože smyčkou se nedá projet. Prostě zmatek.
Od rána, kdy tam jsou navíc trhačky, až do pozdního odpoledne :-D Jinak je tam souvislá řada trolej/autobus tak o šesti kusech :-D plus druhá řada která by tam být neměla


Docela bych tě rád viděl jak vysvětluješ případný úraz cestujícího který si způsobil při výstupu nebo nástupu mimo prostor zastávky.
Jakékoliv úrazy v prostoru zastávky se šetří a zkoumá se zda tam nedošlo k úmyslnému jednání ze starny řidiče. Mimo tyto prostory se to sice také šetří ale jen co se týče vyčíslení škody k úhradě směrem k řidiči.
Je to krásné zastavovat cestujícím kde se zlíbí, ale snad si chodís vydělat nějaký ten peníz. :?:


Offline
312
22 led 2006 19:31
Brno
Asi pred hodinou byla odstavena 3199 na Uvozu.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
1041 má nový polep firmy Hervis (černomodrý).

Kolem 10:15 svištěla po Lidické překvapivě vysokou rychlostí za ohlušujícího hluku hist. tram č. 107 - večer dodám hnusnou fotku.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Přesně tak, je to tam tak celej den :-D Děs a běs. Podle služebá ku, který jsou od 6.2. změněný máme v poznámce, že ve smyčce Jírovcova se musíme odstavovat pouze na pravé straně, v řadě za sebou, nechat mezi sebou rozestupy, aby mohl vůz případně z řady vyjet. Trolejbusy to dodržujou, myslíte že aji autobusy???? Ani omylem. Ale je pravda že tam stojí pravidelně 3x21Tr (dokonce 2x22Tr a 1x21Tr - to už je tam samo o sobě husto) plus min. 3 busy. Podle služ. se máme při delším vyrovnávacím čase odstavit na AchtelkyxMyslivna, jenže kdo to má pořád při odjezdu z Mendláku počítat ty minuty, jestli to je na frontu nebo vyhodit lidi na zastávce 50ky a jet do pryč. Plus záchod a obchod je kde????? Daleko :-( Já to dělal tak, že lidi vystoupí na 50ce, já se otočím hnedka v křižovatce za zastávkou, a odstavím se na zákaz zastavení u toho parkoviště co je v sevření smyčky, pak pro lidi najedu přímo z hlavní silnice, protože smyčkou se nedá projet. Prostě zmatek.
martas píše:
a konkretne v jaky cas si tam byl a videl si ty zmatky?ze bych to nafotil diky

Od rána, kdy tam jsou navíc trhačky, až do pozdního odpoledne :-D Jinak je tam souvislá řada trolej/autobus tak o šesti kusech :-D plus druhá řada která by tam být neměla

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
To je tam úplně furt :lol: Celý odpoledne...


Offline
162
27 lis 2006 20:25
a konkretne v jaky cas si tam byl a videl si ty zmatky?ze bych to nafotil diky


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Dneska jsem se chvíli motal na Jírovcové - je tam neuvěřitelný zmatek:

Autobusy x37 některé vyhazují ve smyčce, některé na vjezdu do parkoviště k paneláku naproti smyčce a některé na zastávce padesátky...

Některé x37 parkují ve smyčce, některé na výjezdu z Achtelek...některé vypustí lidi ve smyčce a pak se proplétají ven, aby se jely odstavit na Achtelky...

Trolejbusy najíždí na pravou stopu, pak složitě přehazují sběrače a kličkují mezi autobusy aby předjeli jiný trolejbus...

Autobusy všemožně ve smyčce zavazí a každou chvilku se musí posouvat...

A ke všemu troli 29 vůbec nehlásí, že nějaká výluka je :!:


Offline
162
27 lis 2006 20:25
ale byl sem v tu dobu v centru a o zadnym zabraneniprovozu nevim vse jezdilo jak melo podle me


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
mauricio píše:
jaká zastávka?

Asi Hrnčířská, ale tam nejezdí d-4.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MatlJ píše:
Dneska se okolo cca 10:45 na lince 4 na zastávce hrnířká stala havárie tramvaje s autom červenou fábií. Neví někdo více já ev.č. nevím řekla mi to mamka byla totiž v té tramvaji :-?

jaká zastávka?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19907 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 19:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]