Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 796    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 796  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

133
01 srp 2011 14:55
Železniční výhybky na Kotlanove.


Offline
48
16 lis 2018 09:17
Jaké kolejové objekty se budou měnit v následujících 4 dnech v Líšni? Děkuji


Offline
118
29 črc 2014 19:57
To dává smysl. Tedy pokud pokud má valná většina opravdu cíl v blízkém okolí Merhautky. Pokud by tomu tak nebylo, došlo by jen k jinému rozlití v komunikační síti.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
bugear píše:
Chápe někdo, proč se při jednosměrné uzavírce mostu Merhautova bude přes most jezdit do centra a ne z centra? Přijde mi, že minimálně pro MHD jde o horší řešení a ani pro ostatní provoz v tom nějakou výhodu nevidím.

Protože největší kolony jsou ráno právě směrem dolů do Štefánikovy čtvrti, zatímco směrem opačným se provoz rozprostře do delšího časového úseku.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Chápe někdo, proč se při jednosměrné uzavírce mostu Merhautova bude přes most jezdit do centra a ne z centra? Přijde mi, že minimálně pro MHD jde o horší řešení a ani pro ostatní provoz v tom nějakou výhodu nevidím.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Robert: ano

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ten řidič pendluje mezi Vsetínskou a Celní?


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Ives: veze to druhý řidič

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Nevíte někdo, do kolika je ten Šotouš den výstavišti?


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Na té Vídeňské linka 2 jede pozpátku - řidič přechází do druhé kabiny? Nebo to odcouvá z té původní?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nebo nemohly by některé 43 končit už v Soběšicích?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
Od tohoto týdne je v provozu už zastávka Hamerláky na lince 43 ve směru na Vranov.

Linka 43 teď dočasně jede až do Vranova. Trochu to považuji za mírně zbytečné kilometry, které by se daly řešit tím, že by busy udělaly obrat v křižovatce nad Útěchovem (ostatně v těch místech někteří řidiči nočních spojů odpočívají). Nebo by to byl problém?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Od tohoto týdne je v provozu už zastávka Hamerláky na lince 43 ve směru na Vranov.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Když jsem tam jel já, tak na Geislerove si dozadu nastoupil druhej řidič, zajelo se za sjezdovou výhybku, tu druhej dispečer přehodil. Řidič v zadní kabině si přebral řízení, projel smyčkou až na Životskýho. Tam už si to přebral původní řidič a v protisměru už odjel sám.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
MKzB: V neděli jsem tam jel a takto složitě se to nedělalo. Šalina se odbavila normálně v zastávce Geislerově směr centrum, popojela za výjezd ze smyčky (ten se totiž nachází až za zastávkou), řidič přeběhl do druhé kabiny zatímco dispečer venku přehodil sjezdovou výhybku ze smyčky, projela celou blokovou smyčku ulicemi Porhajmova a Jeronýmova v protisměru (dočasným dopravním značením byl směr jednosměrek otočen i pro IAD), na konci se chvíli čekalo na projetí šaliny z centra a pak se prostě odbočilo na Životského na levou kolej (jinam to ani nejde), kde už zajela k nástupišti směr z města, odbavila cestující levýma dveřma (zde zároveň pendlující d-10 ze Stránské skály odbavovala na nástupišti směr centrum) a pak už pokračovala po levé koleji až k Masné, kde se před zastávkou vrátila na spojce zpět na pravou kolej.

Mimochodem, v ulici Geislerova se nenachází koleje, takže tam by se couvalo velmi těžko. sarcastic

Edit: Jo teď vidím, že už to Jezour taky popsal. Každopádně minimálně v tom spoji d-9, co jsem jel, si to celé odřídil řidič sám.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Vypadá to tam skoro takhle: surprised


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Koleje na Zderadove moste tezce kaput... 8 a 9 jedou do centra z Geislerovy jen za sjizdeci vyhybku, zalozak vezme zadni kabinu a projede Porhajmovou v protismeru na Zivotskeho, kde to od nej prevezme radny ridic a jede ze Zivotskeho stale protismerem az ke spojce Masna, kde se vrati na spravnou kolej.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Protože výluka jedné koleje, viz https://www.bmhd.cz/vyluky/vyluka.php?vyluka=2548

Prostě takto:
Ve směru z centra jednou tramvaje úplně normálně.
Ve směru do centra tramvaj trošku šílenou manipulací trojúhelníku na Geislerově přejede na protisměrnou kolej a dál pojede po levé koleji až na Masnou, kde se po kolejové spojce vrátí na správnou kolej.

Přesněji tramvaj ve směru do centra zajede na zastávku Geislerova, přehodí se sjezdová výhybka, tramvaj zacouvá do Geislerovy ulice, přehodí se rozjezdová výhybka směr z centra, tramvaj zajede pravým obloukem směr Líšěň až za sjezdovou výhybku. Výhybka se přehodí do přímého směru, tramvaj "couvá" až na Masnou. Proto jsou nasazeny obousměrné tramvaje i na d-9. (Aspoň takto jsem to pochopil.) Kdyby to bylo na delší dobu, tak se tam určitě nainstaluje Kaliforňan, ale na dva dny to nemá cenu, když to jde vyřešit takto. Aspoň mají tramvajáci a dispečeři zpestření své práce.


Offline
487
13 čer 2004 23:04
Vyluka oprava mostu Krenove. Mezi Masnou a Geislerovou se jezdi jen po leve koleji. d-10 je rozdelena na dva useky Vozovna Komin - Malinovskeho nam a Geislerova - Stranska skala.


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
Zdravím všechny.
Proč jsou dneska na 9 kačeny??
A proč ty kurzovky zvláštní??


Offline
7
09 lis 2022 00:58
Sorry, přehlídl jsem datum :-/


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To máš sice pravdu, ale je to od 10. 7. V květnu to ještě nebylo.


Offline
7
09 lis 2022 00:58
anubis84 píše:
Všem přeji krásné odpoledne.
Všiml jsem si že některé spoje 701+702 v úseku černovicky - Slatina, sídliště jedou sídlištěm.

Po trase t33 bez zastavení.
To objíždí nějakou zácpu?

Zrovna projela 701 a teď jede 702


Na Hvizdoslavově je jednosměrka kvůli přestavbě přechodu do Penny, linky 601, 602, 701, 702 jedou ve směru do Brna kolem Alberta po trase t-33, obsluha zastávek v tomto úseku beze změny.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
V přehledu výluk jaksi chybí přeložení zastávky Lesná, nádraží obousměrně směrem k nekruháči.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Odpoledne to Brno ve směru na Slatinu stojí za psí drek každodenně.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19900 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 796  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]