Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
63
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
goldfinger: No, to je tá nevýhoda polookružných liniek, ich časová variabilnosť je pomerne nanič.

No namiesto kydania by som sa radšej pozrel na to, ako mohol v tomto dopravnom modeli konštruktér poukladať jednotlivé časové polohy.
Tak napríklad tebou popísaná nenadväznosť L9 na X9 alebo 46 zrejme na Černá Pole:
X9 z DN moc uhnať nejde - prestup z L46 na L5 na ŠČ by sa predĺžil - dnes sú tam 3´;
46 z DN detto - z L5 vychádzajú 2´ na prestup. V neposlednom rade vychádza 1´ z X9 od Lesné na L5.

Včera som si opakovane prešiel ako aj X9/46 tak aj 46/X9 a ich JD sú veľmi primerané, takže tieto prestupy sa stíhali.

Pri tebou využívanom prestupovaní v neprac. dni odporúčam využiť L5, na 28. 10. máš 2´ na prestup.

Takže toľkoto k dojmológii... navyše, na prestup z L9 nie je 5´ ale 3´. Lepšie to naozaj nejde urobiť, lebo rozbiješ primeraný čas na prestup inde...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Se bude kopa na Lesnické taky mezi Zemdědělskou a kasárnama? Asi mi něco uteklo, jinak nechápu, proč je zavřená A jako třešnička na hodně zkaženým dortu stáv Zemědělská bz obsluhy N 93. To jako proč?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
goldfinger píše:
Dnešní osobní zkušenost z prvního dne výluky Lesnická: Jedu d9 od MN po Milady Horákové. Dívám se, zda se od Kinderšpitálu neukáže a46. Neukázala. Tak jsem zůstal v šalině, že si u DN přestoupím na x9. Přejíždíme křižovatku s 28. 10., po x9 ani památky. Dojíždíme k DN - v protisměru přijíždí a46. Protože x9 v nedohlednu, dobíhám a46 a jedu zpět na 28. 10. Po krátkém čekání na světlech odbočujeme doprava a v protisměru přijíždí x9, takže u špitálu bude asi trak 5 min. po d9, stejně jako a46 na 28. 10. Taková NAD je akorát pro zlost a potvrdilo se mi, co jsem si myslel od začátku, že ta organizace je zprasená na kvadrát.

pokud chci takhle blbnout, použiju iris a rozhodnu se podle toho. Ostatní přestoupí svou linku s tím, že na Haškovu je nejlepší přestoupit ve Štefánikově čtvrti, protože 2 linky na výběr.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Zas na druhou stranu už člověk nemusí přestupovat znovu na Štefánikově čtvrti/Halasáku. Ale chápu, že kdo chce psa bíti, ten si hůl najde ;-) . Jasně, pro Černá Pole tam nějaké omezení je, ale to jde ruku v ruce s každou údržbou.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dnešní osobní zkušenost z prvního dne výluky Lesnická: Jedu d9 od MN po Milady Horákové. Dívám se, zda se od Kinderšpitálu neukáže a46. Neukázala. Tak jsem zůstal v šalině, že si u DN přestoupím na x9. Přejíždíme křižovatku s 28. 10., po x9 ani památky. Dojíždíme k DN - v protisměru přijíždí a46. Protože x9 v nedohlednu, dobíhám a46 a jedu zpět na 28. 10. Po krátkém čekání na světlech odbočujeme doprava a v protisměru přijíždí x9, takže u špitálu bude asi trak 5 min. po d9, stejně jako a46 na 28. 10. Taková NAD je akorát pro zlost a potvrdilo se mi, co jsem si myslel od začátku, že ta organizace je zprasená na kvadrát.


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
OndraS píše:
No, tady u nás na Kamechách je ještě mezi barákama kousek místa, dala by se tady postavit ještě nějaká vozovna :mrgreen:


hele ale tohle neni vůbec špatný nápad sarcastic

Zbouráme Bystrc a na jeho místě postavíme Mega Vozovnu sarcastic


Offline
1462
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No, tady u nás na Kamechách je ještě mezi barákama kousek místa, dala by se tady postavit ještě nějaká vozovna :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2770
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Richie píše:
Jako Bystrčák musím potvrdit že skutečně nejvíc lidí jede po Mendlak a v Pisárkách si člověk většinou sedl. Ale to byly samy, uvidíme co kačeny a T6... Ten komfort asi uz nebude co býval... Ale uvidíme :-)


sarcastic Já bych vzal pár buldozeru a bystrc bych srovnal se zemí - víte kolik by to vyřešilo městu Brnu problémů ? sarcastic


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jako Bystrčák musím potvrdit že skutečně nejvíc lidí jede po Mendlak a v Pisárkách si člověk většinou sedl. Ale to byly samy, uvidíme co kačeny a T6... Ten komfort asi uz nebude co býval... Ale uvidíme :-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Kopíruji diskusi z webu ÚMČ Brno-Bystrc navazující na diskusi zdejší

https://www.bystrc.cz/forum/106-doprava ... ikace.html

pondělí, 07 prosinec 2020 Pavel
Dobrý den, jaký je prosím pohled vedení MČ na organizaci 2-leté výluky tramvaje č. 1 na Žabovřeské od 9.1.2021? Z veřejně dostupných materiálů, které schvalovalo Zastupitelstvo města Brna http://www.brno.cz/ezmb_soubory/276/76.pdf vyplývá, že kapacita tramvajového spojení ve špičkách pracovních dnů v relaci Zoo-centrum má být snížena z 6000 osob/hod na 4000 osob/hod (v sedle ponechána na současné úrovni), v úseku Přístaviště-Ečerova pouze 9 spojů za hodinu, úplný konec kapacitních souprav (LF2+LF nebo 3xT6) do Bystrce. Tragická je rovněž náhrada linky 1 v úseku Vozovna Komín-Pisárky, kde nebudou jezdit žádné náhradní autobusy, cestující budou odkázáni na často zcela nepravidelně jezdící linky 44/84 přes Jundrov, které měly být podle původních plánů https://kopemezabrno.cz/uzavirky-a-omezeni/zabovreska/ v úseku Vozovna Komín-Mendlovo náměstí alespoň dispečersky řízeny a operativně posilovány, ale ani to zřejmě nakonec nebude. Děkuji!

Dobrý den,
děkuji za podnět, poslal jsem žádost p. Ing. Račanskému - vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Brna, případně budu řešit s panem Ing. Kratochvílem – radní pro oblast dopravy a následně se vám ozvu na e-mail. Zároveň si ÚMČ Brno-Bystrc vyžádalo oficiální stanovisko od DPMB, se kterým budeme dále pracovat.
Řešení bude vyžadovat více času.

Ing. Tomáš Jára, místostarosta

Dobrý den,

k Vašemu dotazu jsem obdržel reakci od DPMB, uvádím ji v plném neupraveném znění viz. níže. Budeme situaci sledovat a v případě nedostatečné kapacity či problémů se na DPMB obrátíme znovu.
Děkuji Tomáš Jára, místostarosta


Váš popis situace je bohužel trošku vytržen z kontextu a některé detaily nejsou zcela přesné. Každopádně nabízená kapacita linky 1 na tzv. provozním rameni z centra do Bystrce není primárně určena pouze a jen pro Bystrc, ale kompletně pro celou trasu od Hlavního nádraží přes Mendlovo náměstí, oblast výstaviště, Pisárky, Žabovřesky, Komín až do Bystrce. Za úsek s maximálním obsazením tramvají lze považovat trasu po Mendlovo náměstí. Dále již cestujících logicky více vystupuje, než nastupuje. S ohledem na Váš zájem o MHD jistě vnímáte, že právě tohle je základní princip většiny linek. Ty nebývají v koncových úsecích obsazeny ani vzdáleně do běžné kapacity. Od Vámi uvedených teoretických hodnot by tedy bylo třeba odečíst srovnatelnou kapacitu pro úsek linky 1 od nádraží do Pisárek. Pak by hodnoty pro Bystrc nevypadaly až tak dramaticky, jak uvádíte. Byl jsem rovněž informován, že v sedlových obdobích s delšími intervaly, tj. delší dobou čekání na spoj, na výluce část Bystrce dokonce i vydělá, protože nebude žádný ze spojů ukončen v Komíně, a i večer k nám pojedou všechny tramvaje linky 3. Zástupce DPMB jste pak udivil Vaším zpochybňováním dispečerského řízení linek 44 a 84, protože i tohle je součástí dlouhodobého plánu výlukového opatření a k tomuto účelu bude speciálně vyčleněno několik autobusů. S případnými konkrétními dopravně-technologickými detaily se doporučuji obrátit přímo na DPMB.

Ing. Jan Seitl, dopravní ředitel DPMB


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Šlapadla. #takurčitěěě sarcastic
biggrin

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
To se ale vážně vyplatí...
Mohli tam dát dvě šlapací drezíny
https://www.vychodni-morava.cz/cil/1489
na každou kolej jednu, svezení zadarmo, výjezd na most za příplatek. Ještě by se z toho stala turistická atrakce, na niž by jezdili turisti i ze zahraničí (s negativním testem samozřejmě).

Kdysi byla výluka na Horově, kdy 3 a 11 od města končily úvratí před hotelem Kozák a chodilo se pěšky na Stránského, dobrých 10 minut svižné chůze. Vždycky jsem měl pocit, že si i na tu pěší trasu musím štípnout lístek.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Reakci k areálu Zetoru jsem dal do tématu Urbanismus a architektura Brna

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Tom S. píše:
Na kurzu 01102 budou o víkendu pendlovat 3 řidiči, za celý den, s tím, že budou mít hodinovou přestávku.

Já vím. V týdnu dokonce čtyři. Ranní a ranní "svačinář" + odpolední a odpolední "svačinář"

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Aha, to už jsem viděl, ale nedal jsem si to do souvislosti. Díky. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Takto (je tam nově spojka):
https://forum.bmhd.cz/viewtopic.php?p=274335#p274335

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2033
03 zář 2009 13:18
Proč? Kačena pojede do smyčky Komín, smyčka.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
2795
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A to otočení na trojúhelníku na Jundrovské budou řešit jak? S jedním řidičem, který přejde do druhé kabiny?


Offline
Uživatelský avatar

2033
03 zář 2009 13:18
Rem píše:
JEDEN ŘIDIČ který bude střídán jiným řidičem který mu bude dělat pauzy. Nikoliv dva řidiči ve smyslu jedno kolo pojede Pepa, druhý kolo Franta.

Na kurzu 01102 budou o víkendu pendlovat 3 řidiči, za celý den, s tím, že budou mít hodinovou přestávku.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Oukej.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jo to na mobilu neni tak jednoduche. Chce to jakejsi flash ci co. Mrknu rano z prace.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Projel jsem si celou ulici Panoramou od mapy.cz - žádná překážka, podél ulice chodník. Pokud jsem nic nepřehlédl tak ani značka zákaz vstupu zde není. A ta Panorama vede až kdysi kdesi do areálu, jen se podívej.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Chapu. Neni vratnice = neni majitel. Samozrejme pokud nemas jina prava vstupu... Ja jen, ze posledni dobou je to moderni lozit tam, kde nemam co delat. Driv se tomu rikalo vandalstvi, dnes urbex. Nekteri si na tom zalozili i byznys.

Pokud je mi znamo, ta ulice, o ktere se bavite, resp. pokud to je tem, co si myslim, neni verejna, tj. z velkou pravdepodobnosti tam nemate nikdo co delat. Vcetne mne, proto tam nelezu. Stejne jako nelezu do vody, kdyz neumim plavat


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Pokud se někam dostaneš a prozkoumáš to tam naprosto bez jakéhokoli překročení vrátnice, což ulice v areálu Zetoru splňují (je tam i chodník), tak je vše v pořádku. Proto se tam chci vydat a zmapovat, kde se dá jak dostat, kde jsou vrátnice nebo ''vrátnice'' atd.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V Americe jsou proti vetrelcum, co se vloupaji na zici uzemi, brokovnice. A jak se nedavno ukazalo, tak i v Nemecku.

Jen u nas na to jsou kamery a ty ma kazdy u zadnice. Smim se zeptat, jaky duvod mate vstupovat na mista, kde nemate co delat? A jeste k tomu verejne navadet jine? Ja bych s tim byl rozhodne opatrnejsi


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19909 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 17:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]