Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 776 z 797    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 773, 774, 775, 776, 777, 778, 779 ... 797  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6668
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
prave ted ND na d-1 a d-8, nevite nekdo co se stalo?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Prosím, příště si to nechám pro sebe.


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Točily jse v trouhelniku.

M3-PLNY SOUHLAS

Datel- sve domenky jsi nech opradu pro sebe.
Taky děkuji

Zdravi LADA


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Datel píše:
To jen potvrzuje moji doměnku toho, že se řidič zaa jízdy bavil. Když jsem ho oného osudného podvečera viděl v Komecu, tak bavič stál na schodech s pootevřenými dveřmi => při výjezdu bránil řidiči ve výhledu (tzn. řidič musí nahlédnout přes dveře od kabiny a 1.dveře) stejná situace je např. na lince 8 ve směru z Líšně u Geislerové, nebo na Nových Sadech pro linky 10, 12 a 13 ve směru na Hl.n. Proto řidič 01205 asi sice jen vyhlédl, ale přes baviče neviděl blíže přes dveře k vozu...(doufám, že je pochopitelné co jsem chtěl říct). Ale je to jen moje doměnka.


Prosím nech si svoje dedukce pro sebe. Tady je potřeba vědět fakta. Pokud jsi u toho nebyl, tak nerozšiřuj svoje doměnky. Děkuji.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel píše:
Tak to by se určitě nestíhaly točit všechny. To asi pravděpodobně jednička končila v Pisárkách. Něco se tam točit muselo, protože tak by zůstaly Žabovřesky bez dopravy, protože v tu chvíli tolik busových záloh asi neměli.

Od Komína jezdily i autobusy, které by za normálních okolností pendlovaly mezi Rakoveckou a Ečerovou (výluka), co si vzpomínám, třeba citelis na 00152 ap.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tak to by se určitě nestíhaly točit všechny. To asi pravděpodobně jednička končila v Pisárkách. Něco se tam točit muselo, protože tak by zůstaly Žabovřesky bez dopravy, protože v tu chvíli tolik busových záloh asi neměli.


Točilo se to patrně v trojúhelníku. Já tam náhodou jelo na kole, už "po akci" V trojúhelníku však bylo zaparkováno vozidlo Dp, a byl tam i shluk různých lidí ve fosforvestách, což by obracení skutečně nasvědčovalo. Je otázka, jestli se tma stíhaly točit všechny linky, musel to být dost mazec.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel píše:
Manil: No s tím úhlem je to otázka, je fakt, že si nějak nemůžu vybavit jestli při výjezdu ze zastávky Komín smyčka nevadí něco ve výhledu na trať od Bystrce. Z větší vzdálenosti od křížení se samozřejmě skrz přední dveře dívat nemusel, ale jakmile by se přiblížil ke křížení v úrovni pěšího přejezdu, tak pohled přes přední dveře je podle mě nevyhnutelný. Dokazuje to i tvoje fotka z nehody (pohled na tramvaj ze strany dveří).
Samozřejmě dalším faktorem mohlo být zapadající slunce, či další....
Tím končím z mé strany diskuzi na téma rozbor nehody, prostě už se tak stalo, už to zpět nevrátíme....
Jen si mi Manile ještě neodpověděl jak to vypadalo s tramvajovou dopravou v okolí, když si byl u toho? Vždyť to nakolejování muselo trvat aspoň hodinu...

Je pravda, že při popojetí až k chodníku už byl úhel ostřejší, v tom případě by bavič zavazet mohl, ale myslím, že kousek za označníkem by mělo být na trať od Bystrce ještě dobře vidět přes přední sklo, ale k večeru tam to sluníčko fakt nepříjemně svítí.
V Bystrci uvízlo cca 15 vlaků. 1129 byla krátce po nehodě odtalčena za ni stojící 1573 a uvolnila tak průjezd všem vlakům, co byly v Bystrci. Krátce po nakolejení byla zprůjezdněna trať do Bystrce, ale kde se točily tramvaje do té doby nevím...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Manil: No s tím úhlem je to otázka, je fakt, že si nějak nemůžu vybavit jestli při výjezdu ze zastávky Komín smyčka nevadí něco ve výhledu na trať od Bystrce. Z větší vzdálenosti od křížení se samozřejmě skrz přední dveře dívat nemusel, ale jakmile by se přiblížil ke křížení v úrovni pěšího přejezdu, tak pohled přes přední dveře je podle mě nevyhnutelný. Dokazuje to i tvoje fotka z nehody (pohled na tramvaj ze strany dveří).
Samozřejmě dalším faktorem mohlo být zapadající slunce, či další....
Tím končím z mé strany diskuzi na téma rozbor nehody, prostě už se tak stalo, už to zpět nevrátíme....
Jen si mi Manile ještě neodpověděl jak to vypadalo s tramvajovou dopravou v okolí, když si byl u toho? Vždyť to nakolejování muselo trvat aspoň hodinu...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel píše:
manil: Když jel z Komárova, tak se bavil!
Říkám je to pouze moje doměnka. Je možné, že svítilo i to slunce, mohla to být souhra více okolností a nějaký důvod se oficiálně musí vždy uvést....
Já si o tom myslím svoje.

Mno, ikdyby tam ten bavič byl, dle mého soudu zavazet nemohl, v Komíně není takový úhel, aby se řidič musel koukat přes přední dveře, jako třeba na Geislerce nebo na jundrovském trojúhelníku...


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
manil: Když jel z Komárova, tak se bavil!
Říkám je to pouze moje doměnka. Je možné, že svítilo i to slunce, mohla to být souhra více okolností a nějaký důvod se oficiálně musí vždy uvést....
Já si o tom myslím svoje.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Datel: Řidič se za jízdy s nikým nebavil. V podvečer v Komíně od Západu ostře svítí slunce, přímo ze směru, kam se musí vyjíždějící řidič podívat. Patrně byl oslněn a blížící se d-11 přehlédl.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
To jen potvrzuje moji doměnku toho, že se řidič zaa jízdy bavil. Když jsem ho oného osudného podvečera viděl v Komecu, tak bavič stál na schodech s pootevřenými dveřmi => při výjezdu bránil řidiči ve výhledu (tzn. řidič musí nahlédnout přes dveře od kabiny a 1.dveře) stejná situace je např. na lince 8 ve směru z Líšně u Geislerové, nebo na Nových Sadech pro linky 10, 12 a 13 ve směru na Hl.n. Proto řidič 01205 asi sice jen vyhlédl, ale přes baviče neviděl blíže přes dveře k vozu...(doufám, že je pochopitelné co jsem chtěl říct). Ale je to jen moje doměnka.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já zase nechápu, jak nemohl dát přednost - na dost přehledném úseku a ještě k tomu, když ta tramvaj jela od něj dost blízo....to spal?


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Tak to musela teda doprava do Bystrce vypadat než se vše nakolejilo....
No a jak to bylo ze zbytkem, kde se točily jedničky, trojky, jedenáctky a dvanáctky? Neříkej, že vše na trojúhelníku u Veslařské???
A propos takhle to dopadá, když někdo spěchá domů a přitom se za jízdy vybavuje...(jsem si ho všimnul v Komárově okolo 17 a ještě si říkám: ten jede jen do Komína, a pak dom, ten se má...já jsem šel akorát do práce)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Fotky k nehodě naleznete zde:
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20060819

Starší vykolejení služební T2:
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20060818


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Dnes krátce před 18. hodinou nedala přednost při výjezdu z Komínské smyčky tramvaj linky 12 (1647+8) projíždějící tramvaji linky 11 (1129) a z boku do ni narazila. Vůz 1647 vykolejil. Nakolejení proběhlo rychle.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
OP píše:
Ives, a-53: Jsem zvedavy, jestli a kde budou autobusy na Cervinkove vyckavat.

V Bez starosti je i zminka o terminalu Zidenice, nadr. Nepise se tam ale nic o zmene na a-58, takze bude tato linka pres Zidenice i nadale vozit vzduch v luxusnim intervalu 10 min?


No ty Židenice přímo zavánějí zavedením nové linky v trase Životského--Židenice, nádraží, nebo možná ještě lépe Židenice, nádraží--Jílkova--Mošnova--Židenice, nádraží v nějakém rozumném intervalu cca 20 minut.


Offline
Uživatelský avatar

620
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Ives, a-53: Jsem zvedavy, jestli a kde budou autobusy na Cervinkove vyckavat.

V Bez starosti je i zminka o terminalu Zidenice, nadr. Nepise se tam ale nic o zmene na a-58, takze bude tato linka pres Zidenice i nadale vozit vzduch v luxusnim intervalu 10 min?


Offline
Uživatelský avatar

1436
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Podle Bez starostí má být od září nově vedena linka 53 jako okružní v jednom směru od Červinkovy přes Skácelovu, Palačák a technologickým parkem přes koleje zpět.. Celkem zajímavá trasa.


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
logitech911 píše:
no, . dost, .. do 10 000 by ses vešel, .. :lol: záleží, jestli novou, nebo z bazaru, .. :-D je tam strašně moc věcí, aby to fungovalo, .. jestli chceš, můžu se ti pozeptat co by to stálo, .. :wink:

Pokud to nebude 50ti telefonáty, tak by to bylo fajn :wink:


Offline
888
21 led 2006 12:26
Frankx píše:
A co to stojí?

no, . dost, .. do 10 000 by ses vešel, .. :lol: záleží, jestli novou, nebo z bazaru, .. :-D je tam strašně moc věcí, aby to fungovalo, .. jestli chceš, můžu se ti pozeptat co by to stálo, .. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

163
26 črc 2006 15:05
logitech911 píše:
de to, ale musel bys mít doma nějakou myslím UHF staničku, nebo příjmač (motorola, alinco, kenwood, ....) :wink:

A co to stojí?


Offline
888
21 led 2006 12:26
Frankx píše:
Kdybyste někdo věděli o způsobu, jak si poslechnout "MHD rádio" doma, jsem jedno velké ucho :wink:

de to, ale musel bys mít doma nějakou myslím UHF staničku, nebo příjmač (motorola, alinco, kenwood, ....) :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Kdysi dřív to asi bylo možné, v době, kdy všichni slyšeli všechno, ale obávám se, že v současné době to není možno (legálně), já nejsem hacker, já ti neporadím.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19907 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 773, 774, 775, 776, 777, 778, 779 ... 797  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 03:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]