Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 833    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 833  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
A spíš taková obecná prosba (byť nejsem admin):
Není ideální začínat diskuzi s někým, koho neznáte, expresivně. V poslední době se to stává celkem často a diskuze jde do kopru s sestává většinou jen z urážek. Máte to zapotřebí psát nebo číst? Chápu, že s Covidem není moc jiných možností, kde se psychicky vybít. Hospoda, posilka, cokoliv.
Každopádně v poslední době mám pocit, že čtu víc balastu, než dopravně zajímavých informací.

A pokud si s někým chci vyměnit názory, SZ je určitě vhodnější cesta, pokud teda toho druhého nechcete před ostatními shazovat (což se ale velmi lehce může obrátit proti vám).


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jura píše:
Čučím že s urážlivkana je to celkem těžké, kor když opět si pleteš klávesnici s realitou. sarcastic
Dobrá no, omlouvám se že Ti píšu v každém příspěvku mlč a sklapni. Ani by mě nenapadlo to počítat. Každopádně až to půjde, těším se na osobní setkání, kde na mlč a sklapni nebude jistě prostor. ;-) Určitě mi budeš mít co říct.

Juro, příště se trochu klidni. Neznám tě, stejně jako drtivou většinu zdejšího fóra, a stejně tak ty neznáš většinu. A můžeme přece tu diskuzi udržet v mezích slušnosti, bez urážení.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Rem píše:
Jak moc je ta automatizace momentálně automatická? Moc nezapisuju, spíše jobovky a mimořádnosti. Když si dva vozy na chvíli prehodi kurzy, jezdí se mimořádně krz náledí, nebo jinou pohronu, případně probíhají v noci prevozy vozů. Bere to systém v potaz nebo to mohu psát dále?

Do tabulky se občas dostávají jen kurzy 600xx, ostatní ne.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak moc je ta automatizace momentálně automatická? Moc nezapisuju, spíše jobovky a mimořádnosti. Když si dva vozy na chvíli prehodi kurzy, jezdí se mimořádně krz náledí, nebo jinou pohronu, případně probíhají v noci prevozy vozů. Bere to systém v potaz nebo to mohu psát dále?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

39
12 led 2021 15:54
Místo urážení a hádání nám radši pojďte pomoct s automatickým zapisovačem a s ověřováním vozů v terénu. Podívejte se na slibované informační video a přidejte se do organizačního chatu na Telegramu.


Offline
157
08 črc 2017 23:44
To je asi tak zcestné, jako když kolemjdoucí uvidí, jak někdo někoho přepadl – „mlč, když se tě to netýká a bude dobře“. S takovým člověkem si nemám co říct. Asi bych ani neměl jak, když příkazy „mlč“ a „sklapni“ používá téměř v každém příspěvku.

Administrátorům se omlouvám za off-topic.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
sarcastic sarcastic


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Nikdo ti jméno nešpiní. No, pokud ti jsou známy zákony ČR, jak jsi uváděl, jistě si uvědomuješ, že je nyní zakázáno cestovat napříč okresy a jelikož já nejsem z okresu Brno-město ani Brno-venkov, jsem zvědav, jak to chceš uskutečnit.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Psal jsi, že půjde o porušení pravidel, když jsem se dotázal jakých, odkázal jsi mě na „Konec otrockého opisování vypravení z irisu“, z toho jsem usoudil, že se domníváš, že zapisovat ručně z iRISu je již proti pravidlům. Pokud jsi měl na mysli zapsání vozů ještě před opuštěním vozovny, tak to chápu, ale nevidím ti do hlavy. Nejsem tu ani týden ani měsíc, ale to si můžeš dohledat. Nevím, proč bych měl sklapnout, máme svobodu slova a můžu si psát cokoli, co není v rozporu s pravidly fóra. Z jaké pozice tedy určuješ, že já a Staník máme psát pouze, pokud jsme byli tázaní? A výraz „tón“ byl myšlen pouze obrazně, ale to bych čekal, že ti dojde.

Jinak, nechci tu plevelit fórum touhle debatou nebo co to je, takže případné další neshody mi prosím piš do SZ, pokud budeš mít zájem.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Ano, pokud si přečteš o řádek výš, nepsal jsem to já, pouze jsem to zprostředkoval, neboť uživatel nemohl odesílat příspěvky. Dále jde pouze o obecný nadpis, pokud by sis pustil videozáznam „semináře“ o automatickém zapisovači, věděl bys, že sám Eda zmínil, že možnost zapisovat přes administraci zůstává a myslím, že jeho slovo tu má největší váhu.

Jinak vyprošuji si tenhle povýšenecký tón, jakým s ostatními mluvíš, nevím o tom, že by tě někdo jmenoval jako hlavního správce vypravenosti.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Jura píše:
... Pochopitelně to bude porušení pravidel, které budu řešit.


- Juro, jakých pravidel prosím? Já jen, že nikde (pokud vím) není zatím napsáno, že se nesmí zapisovat manuálně přes administraci, takže to těžko lze brát jako porušení pravidel.

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
To bude spíš možná tím, že v tabulce, sloužící k automatickému zapisování, tyhle pseudo trolejbusové kurzy snad ani ráno vidět nebyly. Takže pro příště než si tu Juro (a tobě podobní) začneš vylívat srdce nad dlouhodobýma mindráčkama, doporučuji si prvně o tom daném něco zjistit.


Offline
11
20 črc 2020 20:24
Jak tak vidím, elita národa opět vstala z mrtvých a začala se projevovat. :applause: Nezapomeňte drbani, že autobusy na linkách 25/26 budou jezdit do konce týdne, tak si můžete natočit budíky na 4 hodinu ranní a vesele opisovat vypravenost z irisu! Podstatné je, aby u záznamu
bylo uvedeno Staník nebo dimik. sarcastic sarcastic sarcastic


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

39
12 led 2021 15:54
Odesílací systém probíhá trochu divokým vývojem, ovšem troufám si říci, že se zlepšuje.

Ještě jednou upozorňuji na možnost přidat se mezi zapisovatele vypravení IDS JMK, hledáme hlavně pomocníky pro zápis regionálních linek a dopravců. Vlastní zapsání na web je nyní otázkou zlomku vteřiny, těžší práce zůstává s ověřováním vozů v terénu. Tentokrát přikládám i odkaz na (prostříhaný) záznam z úterního informačního setkání: https://youtu.be/LAz65DUfnO8y. Máte-li kdokoliv chuť pomoci, napište!


Offline
285
03 zář 2012 18:05
Přesně tak, hoši! Krom případů, kdy systém nebude fungovat, jako třeba chvílemi včera, by se otrocké opisování nemělo používat. Zrovna dnes brzo ráno jste si někteří honili ego nad BMHD sarcastic


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Přeposílám od kolegy JHO (jeho příspěvek zatím nebyl schválen) pro ty, co nechodí na facebook:

⚠️ Konec otrockého opisování vypravení z "irisu"!
Po dohodě s Eda a nějakých těch hodinách programování se mi podařilo vyrobit funkční systém pro (skoro) automatický zápis vypravení IDS JMK na web BMHD.
Tohle je výzva pro všechny, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem pomoci. Zejména pak pro ty, kteří mají blízko k nějakému regionálnímu dopravci a měli by zájem, aby se vypravení jeho vozů zobrazovalo na webu. Bohužel to není jen tak a potřebujeme místní znalce, kteří by alespoň občas v terénu kontrolovali, zda se online data shodují s tím, co skutečně jede po silnici (tzn. vedli evidenci pro převod z čísel MSP pokladen na RZ vozidel).
Každého zájemce o projekt zvu na dnešní online konferenci, která se uskuteční v čase od 19:00, na které bych vše rád názorně vysvětlil a předvedl (jestliže nemáte čas, nevadí, pokusím se vyrobit záznam): https://us04web.zoom.us/j/76069108841?pwd=Z2R2MXk0L1VnZjFxd0pFN29RbWFXZz09
Krom toho se již nyní můžete přidat do organizačního chatu na Telegramu, kde nejen dohadujeme technické podrobnosti a např. rozdělení dopravců mezi jednotlivé správce, ale taky je zde velmi snadná možnost automatických upozornění například na vypravení neobvyklých vozů na zvolené kurzy, výměny vozů atd.
Do chatu se kdokoliv může přidat skrze tento odkaz: https://t.me/joinchat/RKZPHQyec94rDWbs

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

39
12 led 2021 15:54
Zdravím všechny ještě jednou.
Jak jsem před rovnými čtyřmi týdny psal, připravuji automatičtější systém pro zápis vypravenosti na web BMHD.cz. Stále ale platí, že potřebuji vaši pomoc s údržbou. Pořád bude potřeba kontrolovat (tentokrát však i s výraznou pomocí mých programů a automatického připomínání v chatu) např. řazení souprav elektrické pouliční dráhy anebo párování pokladen MSP s čísly nebo registračními značkami vozů. S tím také souvisí, že pokud máte bližší vztah k nějakému regionálnímu dopravci a rádi byste, abychom i jeho vypravení odesílali na web, budu moc rád, pokud se zapojíte – bude určitě potřeba aspoň příležitostně kontrolovat, zda vozy v online datech odpovídají tomu, co reálně jezdí v terénu.
Komunikace ohledně nasazení i provozu běží na Telegramu, který umožňuje například právě i pěkné a užitečné zapojení chatbota, viz screenshot. Všechny zájemce o spolupráci ještě jednou zvu do chatu Vypravenost BMHD, přidejte se!
A všichni, kdo mají zájem buďto se do vypravenosti jakkoliv zapojit, anebo se zkrátka jen podívat, jak nový systém bude fungovat, jsou také zváni na online konferenci, která poběží zítra – v úterý 16. 3. – v 19:00 na Zoomu. Připojíte se tímto odkazem: https://us04web.zoom.us/j/76069108841?pwd=Z2R2MXk0L1VnZjFxd0pFN29RbWFXZz09. Nemáte-li v tu dobu čas, nezoufejte, pokusím se pořídit záznam a dát ho k dispozici.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Napsal jsem dříve Adamovi Z. email, aby nedělal některé chyby, ale moc to nepomohlo. Jinak zde na fóru se dlouho pod svým jménem nepřihlásil.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
ms222 píše:
Adame, odpolední kurzy zapsané před 12 hodinou nezapisuj, je tam jiný vůz.

SO 13.03.2021 7691 41 4 Odpolední kurz Adam Z.
SO 13.03.2021 7695 41 4 odpolední kurz ms222

Pro jistotu napsal správný vůz na sebe a ty nemáš nic.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Adame, odpolední kurzy zapsané před 12 hodinou nezapisuj, je tam jiný vůz.

SO 13.03.2021 7691 41 4 Odpolední kurz Adam Z.
SO 13.03.2021 7695 41 4 odpolední kurz ms222


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
Ode dneška jezdí na 57 klouby, nebo to tak je jen pro dnešek, či tento víkend?

Že by s tím souviselo to, že jsem poslední víkend v únoru viděl vůz 2674 na a-46? Ale jinak mne dnes překvapil vůz 7115 na téže lince.

Jinak na kloubák do Útěchova mám dlouhodobě spadeno.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Vedlejším efektem tohoto vypravení je i kloubák na lince 93.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ode dneška jezdí na 57 klouby, nebo to tak je jen pro dnešek, či tento víkend?

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No tak rozjedíme to postupně. Ráno to jede na trhačku 25 a když nás s tím náš vybraný zkušební pilot nepošle doprháje, tak už to bude dobrý. Minimálně tak dobrý jako ostatní 25Tr :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
To by chtělo sázky na jak dlouho to vyjede..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20822 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 833  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]