Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pepola:
Opravdu by to tak mělo být. Takže můžeš začít vnucovat biggrin
Viz předchozí příspěvky manila a marecka.
manil píše:
A mimochodem:
Velká většina řidičů nadává na nulové zisky z prodeje jízdenek. Ona to není tak úplně pravda. Kromě toho, že dostanu 2 kč odměnu za prodaný kus, což mi jde do hrubé mzdy (čistý zisk tedy cca 1,50 kč), vlastní cena jízdenky se mi strhává z hrubé mzdy. Já ale inkasuji od cestujícího celou hodnotu jízdenky, tímto se tedy de faco snížím základ daně + SP a ZP (cca 25%). Z jedné 25 kč jízdenky tedy ve výsledku dostanu cca 6,25 kč + 1,50 kč = 7,75 kč (a to už je kafe z automatu na konečné). Proto já jídenky prodávám rád.

marecek.00 píše:
Manil: Zapomínáš, že daň se platí ze superhrubé mzdy, ne z hrubé. Tedy, nedá se počítat s 15 procenty, ale s téměř dvaceti, protože se daní hrubá mzda navýšená o 31 % (15*1,31 je nějakých 19,65 - to je reálné zdanění hrubé mzdy)
Tj. celkové zdanění hrubé mzdy a odvody placené zaměstnancem daní fous přes 30 %. Tedy, z 35korunové jízdenky ušetříš čistě na daních a odvodech 10,88 koruny. Z 25korunové je to 7,78 koruny. Plus nějaký ten váš bonus - jestli jsou to 2 koruny, tak to v čistém vyjde na 1,37 koruny.
Ve finále, z prodeje jednoho 35korunového lístku by měl mít řidič 12,25 koruny čistého.
Jen bych to moc netroubil do světa...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pepola: viz Maniluv příspěvek (na konci) viewtopic.php?p=221619#p221619 a moje drobna korekce výpočtu: viewtopic.php?p=221627#p221627


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
No, a jsme u "jádra pudla"! Tady se o drobné musíš postarat sám. Jak o drobné, tak o jejich uchovávání...
Doufám, že teď nebudeme přepadáváni bezdomovci apod., až si tuhle diskusi přečtou...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
pepola píše:
Z domova, jo?
A lítá s tím i po městě, když jde na střídání a jezdí s tím i v rozjezdech, cestou domů??

Ne, z pokladního dozoru. Já netvrdím, že to má tahat řidič z domova. Má se o to postarat zaměstnavatel, aby měl řidič aspoň řekněme litr na vracení.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
12 Kč z jízdenky??
Tos vymyslel sám, nebo Ti to někdo řekl?? sarcastic
120 Kč za měsíc hrubého, kamaráde...

Kdybych měl 12,- Kč z jízdenky, tak chodím po voze a vnucuju je lidem. :mrgreen:


Naposledy upravil pepola dne 09 lis 2015 16:04, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Já nevím. Mi přijde, že pokud má řidič 12 Kč z každé jízdenky, je to dost královská odměna za to, že tahá litr v drobných.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
xxx píše:
Pokladní v Globusu si na pokladnu táhne zásuvku se 7000,- v drobných. Takže tak.

Z domova, jo?
A lítá s tím i po městě, když jde na střídání a jezdí s tím i v rozjezdech, cestou domů??
To jí snad nějaký "pokladník" Globusu v zázemí, ne?
A pokladní si ty drobné nemusí shánět sama, co?


Naposledy upravil pepola dne 09 lis 2015 16:01, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Pokladní v Globusu si na pokladnu táhne zásuvku se 7000,- v drobných. Takže tak.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Já bych tady vyzdvihl dvě věci:
Pokladní např. v Globusu taky s sebou do práce tahá za 1000,- Kč drobných, aby měla co vracet? Odpověď: Netahá!
Pokladní, co prodává stravenky např., si je nechá napřed bezhotovostně strhnout z výplaty, aby měla co prodávat? Odpověď: Nenechá!
Tolik pro pořádek, aby to bylo fér.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Konecne jsem si toto tema prosel.

Nejvice mne zaujaly nazory Rema. Puvodni kritika byla na ridicku (ktera at uz v pravu nebo ne mela udrzet nervy na uzde - jestli ji takhle vyprovokuje i kde kdo na silnici, tak teda budu radsi chodit pesky) a presunula se na kritiku systemu (DP) jako takoveho.

Misto nejake rozumne diskuze jak zajistit, aby ridici nemuseli ze sveho zajistovat penize na rozmeneni a zaroven doslo k zachovani prodeje ve vozidlech tu ale poslouchame to, jak ridic je tu od rizeni a ne od prodeje listku. Mily drahy Reme, uz kdyz jsi do DP nastupoval, prodej listku existoval a del se bezne. To, ze jsi nastoupil s vedomim toho, jak to funguje znamena, ze jsi pracovni podminky akceptoval. Takze tvoje stezovani si neberu. Jsem rad ze te prace ridice bavi a delas tak neco, co je pro tebe trochu i konickem. To ti preju. Ale pokud tvuj zamestnavatel rekne, ze soucasti teto prace je prodej listku, tak proste je. Nemuzes si ze sve prace vybirat, co budes delat, protoze te to bavi (rizeni vozidel) a nebudes delat, protoze nebavi (prodej listku). Take ve sve praci mam cinnosti, ktere me bavi a ktere me nebavi, Bohuzel potreba je udelat vsechny. Tak to proste je.

A kdyz se mi neco nelibi, tak mam vzdy moznost jit za svym nadrizenym a rict mu to. Jen tak se neco da zlepsit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To je hlavně poměrně blízko obvyklé základní hodinové mzdě řidiče v kraji.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Robert píše:
V pátek se mi bývalý kolega chlubil, že mu zvedli třídu a má už 65 Kč na hodinu. Odhaduji, že má za sebou zhruba 15 let praxe...

To je dost blízko minimální mzdě. To se divím, že si kolega nezačne hledat nějakou jinou práci. I v tom obchodě by dostal víc a měl by větší klid než jako řidič, kdy je jednou nohou v kriminále a druhou v nemocnici. I na brigádách na Černovické terase člověk dostane přes 100 Kč. Dokud za takové mizerné peníze někdo bude pracovat, tak zaměstnavatel v podstatě nemá důvod tu mzdu zvyšovat...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Robert píše:
V pátek se mi bývalý kolega chlubil, že mu zvedli třídu a má už 65 Kč na hodinu. Odhaduji, že má za sebou zhruba 15 let praxe...


Co jsem dělal při studiu různé brigády na nekvalifikovaných pozicích, tak jsem míval víc. Na jeho místě bych se asi moc nechlubil.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Richie píše:
Proboha kde, na Ukrajině? vždyť tolik se snad dávám brigošům někde na pokladně...

I těm se dává mnohem víc.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ne, v JM kraji. A není to zdaleka nejmíň. vy tady všichni žijete v tom, jak se mají u DP řidiči špatně, že jezdí jen za stovku nebo kolik (netuším, neptal jsem se), ale že v regionální dopravě se přes stovku v základu nedostanou nikde, nevidíte. A mnohdy ani s příplatky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Proboha kde, na Ukrajině? vždyť tolik se snad dávám brigošům někde na pokladně...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V pátek se mi bývalý kolega chlubil, že mu zvedli třídu a má už 65 Kč na hodinu. Odhaduji, že má za sebou zhruba 15 let praxe...


Offline
Uživatelský avatar

79
24 led 2011 22:04
Praha
Zase ne všude v Praze je blaze... Jeden německý, krémovo-zelený dopravce požaduje to samé co DPP a nabízí 85Kč/hod jízda (základ) a 50 Kč stání... A v dohledné době se posun k lepšímu nejspíše očekávat nedá...


Offline
78
20 led 2014 11:05
Jj,sem to chtěl upravit,ale mezi tím mi chcípl tablet tak jsem to nestih.150 už je pěkný,to už by snad člověk i něco od těch cestáků zkousl,bohužel tady je realita o 50 kč jinde


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Ano, to bylo celé o DPP, však to bylo napsáno už od začátku... Ještě přidám, že už je dohodnutá mzda od ledna - další navýšení na 149,00 Kč/hod.


Offline
78
20 led 2014 11:05
Ano,ale to je v Praze...


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Přímo od zdroje. Přidám ještě, že placená odstavná doba není 5, ale 20 minut, v případě konce ranní trhačky a začátku odpolední trhačky je placeno navíc dalších 2 * 15 minut.


Offline
78
20 led 2014 11:05
fafner:když to říkáš tak asi jo,ale měl jsem pocit,že se tu diskutuje o DPMB a ne o DPP


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Asi, někde mezi klávesnicí a židlí.
Jezour píše:
Jedna vložka související s nařízenými pracovními činnostmi řidiče autobusu DPP

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
78
20 led 2014 11:05
Fafner píše:
busák: Např. zde: http://www.zoosdmotol.cz/DodatekMP4.doc

(ale to už hodně odbíháme, přesunu to...)

Asi někde chyba ,mě se otvírá jak to mají řidiči v Praze


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 11:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]