Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
78
20 led 2014 11:05
Pro znalejsi,když se tady oháníte o oběhu mincí,neexistuje i nějaká vyjímka,pač pochybuju,že DP by šel do rozporu se zákonem.Nehledě na to že i za dob čsad i ids bylo povinnosti řidiče přijmout max tří násobek(nebo tří a půl násobek,už fakt nevím) ceny lístku,bylo to snad i psáno v nějakém dodatku zákona.A co vím(někde jsem i byl) sna d u všech dopravcu kde se jezdilo s pokladnou bylo povinnosti řidiče mít sebou základní směnné 300kč v těchto hodnotách 10ks-1kč,10ks-2kč,8ks-5kč,5ks-10kč,4ks-20kč,2ks-50 kč,a pochybuju,že si dopravci mezi sebou zrovna tyto částky nějak domluvily.Jak říkám mluvím o linkách s pokladnama(i řidiči DPMB mají být takto vybaveni když jedou s pokladnou).I proto věřím,že doplnkový prodej jízden má nějakou vyjímku.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
busák píše:
A tech 146,90 jsi získal kde? biggrin biggrin biggrin

To je naprosto veřejná informace dohledatelná z veřejných zdrojů. Kdo hledá, najde. Navíc po třech měsících nabíhají výkonnostní a hodinová mzda i vlivem vyšší průměrné délky směny a nemalých přesčasů jde mnohem výš.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
busák: Např. zde: http://www.zoosdmotol.cz/DodatekMP4.doc

(ale to už hodně odbíháme, přesunu to...)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
78
20 led 2014 11:05
Jezour píše:
Jedna vložka související s nařízenými pracovními činnostmi řidiče autobusu DPP - nutné požadavky na přijetí do práce zanesené i v pracovní smlouvě - jsou celkem 4:
...
Popis činnosti:
• Řízení motorových vozidel určených pro přepravu osob s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče
• Provádění kontroly technického stavu autobusu
• Prodej jízdenek a vyúčtování tržeb za prodané jízdné
• Činnost související s přípravou a výkonem služby řidiče
...

Na druhou stranu je také pravda, že nástupní plat bez výkonnostní odměny je 146,90 Kč/hod ...

A tech 146,90 jsi získal kde? biggrin biggrin biggrin


Offline
439
16 led 2015 11:18
Průměrnou mzdu můžeš interpretovat tak, že tolik by měl každý, kdyby všichni brali stejně, což by znamenalo, že každý, kdo je nadprůměr, musí rozdíl odvést ve prospěch podprůměrných. Situace je taková, že dvě třetiny lidi jsou podprůměr, což značí, že ti, co jsou bohatí, jsou většinou hodně bohatí a je jich míň.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Rem: Jojo, i volání na placené linky se dá zablokovat.

Fafner: Však taky je nad mediánem :) Nemyslím si, že je to špatně použité, ale jako u jakékoliv statistiky to chce vědět, jak se to má interpretovat :) Což tedy nevím jak jinde, ale my tomu na gymplu věnovali tak dvě hodiny, víc jsem se dozvěděl až na VŠ...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, zrovna řidiče bych čekal mírně nad mediánem... přecejen je to už práce, kterou nemůže dělat každý.

(Průměrný plat je jen nic neříkající číslo ve statistice, průměr bez jiného údaje je na plat zkrátka nesprávně použitá statistická funkce :) )

Jinak taky si myslím, že to řidička přehnala, ale výpovědí bych to neřešil... on ten kobereček a sražený prémie by měly mít dostatečně výchovný efekt. Stane se, jsme lidi.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Premium SMS je třeba i na prozvánění?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Rem: Spousta lidí má služební telefony a v nich jsou premium SMS v naprosté většině zablokovány.

b1: Jasný, doporučit či žádat může kdokoliv o téměř cokoliv. Mělo by tam být něco ve stylu "v zájmu plynulosti odbavení žádáme cestující o platbu odměřenou částkou" nebo tak něco.

Jezour: Jen pro srovnání, mediánová mzda včetně všech příplatků (medián = seřadíme všechny pracující od nejmenšího platu po nejvyšší, medián je přesně ten uprostřed) v JMK je 126 korun, průměrná pak 152.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Jedna vložka související s nařízenými pracovními činnostmi řidiče autobusu DPP - nutné požadavky na přijetí do práce zanesené i v pracovní smlouvě - jsou celkem 4:
...
Popis činnosti:
• Řízení motorových vozidel určených pro přepravu osob s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče
• Provádění kontroly technického stavu autobusu
• Prodej jízdenek a vyúčtování tržeb za prodané jízdné
• Činnost související s přípravou a výkonem služby řidiče
...

Na druhou stranu je také pravda, že nástupní plat bez výkonnostní odměny je 146,90 Kč/hod ...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
manil píše:
Sleduji komentáře i v řidičské skupině na fb. Dost mne zaráží, jak drtivá většina kolegů obhajuje chování řidičky a naopak z cestujícího, který si chtěl řádně a slušně koupit jízdenku, dělají nepřítele státu.


A to jsou prosím lidi, kteří prošli přes náročné psychotesty. Dovolím si použít termín jednoho diskutujícího, řidiči, kteří obhajují jednání své kolegyně, trpí nemocí dopravního podniku.
Pokud by můj kolega v práci napadnul zákazníka za podobných podmínek, tak bych se rozhodně nestavěl na jeho stranu.
V jistých podnicích se fyzické napadení považuje za hrubé porušení pracovní kázně.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Předpokládám, že pokud by věta o tom, že má cestující platit přesně odpočítanou částkou, byla uvedena jako doporučení, tak už by to nebylo ve sporu s výše zmíněným zákonem. Je to tak?

A i v Česku jsou dopravní podniky, které jsou schopny vybavit všechna vozidla kasou na prodej lístků. Možná by tohle mohla být cesta v Brně, když už tady stejně pár těch kasovních busů jezdí.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
MtM: Zapomínáš na SMS jízdenky, v době kdy má 98% obyvatel mobil a víc jak 70% chytej telefon je i tohle LEVNĚJŠÍ řešení. Ohledně zásoby na vracení je to jak jsem psal. Lístky jsou v praxi nás řidičů čili nám je prodá DP a my je prodáme dál. Takže DP vlastně nemá potřebu nám cokoliv zajišťovat a my to zas nemáme povinné.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Vyjádřím se k tomu takhle... vyjadřování a chování řidičky ve videu je poněkud přehnané. Nevím, jestli tomu ještě něco předcházelo i mimo video, ale i tohle je vizitka pro naší dopravu a zde ne moc pozitivní.
Co se týče peněz na vrácení, tak by měl dopravce zařídit, aby ty peníze na vrácení byly, když tu je doplňkový prodej. Ne vždycky totiž automaty fungují a trafiky s lístkama také nejsou všude. Potom musí přijít na řadu záložní řešení a to si koupit lístek u řidiče a ne vždy má třeba možnost si ty drobný ihned rozměnit (teď to myslím objektivně, nezávisle na tom, kde se ta situace ve videu stala). Toť z mého hlediska vše.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Čekal jsem narážku, zvláště od několika uživatelů, že když se mi plat nelíbí, ať změním flek. Říct že se mi nelíbí nemohu, ale spokojen taky být nemohu, řidiči, jak tu proběhlo nedávno v jiným vláku by si za svou práci zasloužili více. Každopádně z toho co dostávám tak nějak vyžiji a funguju, a je to lepší v hrsti než ho*no a nic na pracáku na střeše. Navíc pro mne byla DP jasná volna stálého příjmu za své dětství jsem zažil to, že otec makal u dvou soukromníků oba krachli, matka u jednoho kterej krachl a není to příjemná situace. Baví mne to, peníze ujdou a to že si nenechávám rezervu z tržby jízdenek je čistě a jasně má svobodná vůle nakládání peněz které jsou mi ztrhávaný z příjmu při fasování lístků.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
JJA píše:
Ridici regionalek se musi smat, jak jsou ridici DP znechuceni z prodeje jizdenek a s tim spojeneho psychickeho vypeti. :D Myslim, ze clovek nemusi byt milionar, aby u sebe mel aspon tisicovku na vraceni. Par stokorun, par padesatikorun a dost drobnych minci. Kdyz z toho je prijem, melo by byt v zajmu ridicu si tohle udrzovat, aby ty jizdenky prodaval a nevyhazoval misto toho lidi si rozmenit. Dve kila neni zas takova suma, stane se casto, ze clovek u sebe nic mensiho nema. Sam kdyz jezdim ve zkouskovem na jednorazovky, me drobny mizi zatracene rychle. Na druhou stranu tisicovkou a vys za jizdenku (kor v MHD) muzou platit jen blazni nebo trolleri. Snad jen v naprosto vyjimecnych situacich i uvedomeli lide.

Chlapče, meleš jablka a hrušky dohromady a celkově kraviny. Řidiči regionálek přece jen mají ten počet platících přímo u řidiče daleko vyšší, než je v MHD! Tam prakticky na každé zastávce někdo nastupuje s tím, že si nakoupí u řidiče. V MHD se mi stává, že třeba týden, nebo i dva neprodám nic a pak pác najednou deset lístků za den. V regionálkách, nevím jestli všude nebo jen někde, ale nedivil bych se, kdyby bylo řidičům dáváno do kasy něco málo na rozměnění. Protože tam vlastně své lístky neprodávají ne? Tisknou to v pokladně a prachy jdou přímo provozovateli? Křepice jistě doplní jak to je. My v DP nemáme žádný základ od zaměstnavatele na vrácení, neb se jedná v danou chvíli o naše lístky. V neposlední řadě, kdo ví proč ale v regionálkách (info mám od těch co jimi jezdili) je mentalita placení řidiči přesnou částkou daleko větší ne-li zcela běžná, až na výjimky, které se najdou, ale není jich tolik jako u DP aby mi 4 lidi za den přišli z 200 a jeden s 500 s tím že chcou za 25 Kč.
A kecy o tom, že mít tisícovku nebo dvoustovku na rozměnění je cajk si opravdu můžeš myslet jen ty, nebo osoba co si nevydělává, a nezná hodnotu peněz! Dokud jsou to moje peníze, co mi jsou strhnuté za nákup jízdenek na výplatě a vrátí se mi prodejem + něco málo všimnýho, do tý doby ty peníze budu dál používat při svých platbách, dávat je do oběhu v mnou potřebných situacích, a nebudu si je zbytečně držet aby mi prachy chyběli. Někdo z toho financuje cigára, jinej jako já svačiny, další třeba automaty...na kafe :D Ale né že budu mít dvě kila v kováčích chrastit jak kostra, nikdo mi tejden nepřijde, nic neprodám a budu navíc hladem, protože si za třicet nemůžu koupit hambáč, protože co kdyby náhodou někdo došel s 200 chtěl za 25 a já neměl pak na vrácení. Se vzpamatuješ až budeš na svých nohách a přijde ti něco, čemu se říká účty.

Stanovisko ČNBS je velmi zajímavé, a více méně takové, k čemu jsme se včera dopracovali. Bankovku klidně přijmu, ale když oznámím, že nemáme nazpět je to možné a tedy ne nezákoné, protože prostě nemám na tuto nepoměrnou sumu co vrátit. Načež se následně obchod buď ruší, nebo je třeba platit nižší částkou. Píšu to takhle natvrdo, ač tam není přímo řečeno co je ten " zvlášť hrubý nepoměr" ale dejme tomu když lístek stojí 25 Kč, dojde mi někdo se 100 Kč což je celkově 4x vyšší suma než ta, která je požadována a v praxi mu mám vracet 75% částky kterou platil, řekl bych že se dá mluvit o hrubém nepoměru ne? Jak říkám, já řeším to, když na vrácení nemám, ne že to striktně odmítám! Jak jsem již psal, jsou případy kdy papírovou rád uvítám.
Tím za sebe končím. Jak to dělaj nebo nedělaj jiní nevím a neřeším. Dopracováno jest k závěru, pokud platíš nepoměně moc, nemusíš být uspokojen.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Omlouvám se, že Vám vstupuji do debaty, ale slyšeli jste třeba o takové věci jako je stvrzenka? Kdybych byl prodavač rohlíků a přišel ke mně někdo ráno s tisícovkou, tak je proces následující: prodám rohlíky a inkasuju tisícikorunu, vydám pokladní doklad a žádnou měnu, vedle toho vydám doklad, že nemám hotovost 990 Kč (rohlíků bylo víc), na ten napíšu svoje IČO, DIČO, číslo účtu, kolik zákazníkovi dlužím a razítko, plus podpis a pošlu zákazníka do banky, ať si to vybere z mého účtu, nebo jiné pokladny v jiném mém obchodě.
V případě prodeje jízdenek by to mělo jít taky, představte si situaci, že automat na zastávce sežere hotovost a nevydá nic, v takovém případě má automat vydat potvrzení, že z oficiálního důvodu nefunguje a že hotovost v částce xxx Kč vrátí zaměstnanci podniku na Novobranské (že si to netisknu doma = autentizace třeba čárovým kódem, číslem jízdenky). Nepamatuju si přesné znění zákona, ale tuším, že ten s něčím takovým počítá.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
80
05 dub 2015 22:52
Starý Lískovec
"Pokud dopravce něco prodává, je povinen zajistit řidičům dostatek hotovosti na vrácení a neporušovat tak zákon"
Tak tato věta mne rozesmála... Vzpomínám, jak jsem své štěstí zkoušel o několika prázdninách v minulosti jako průvodčí na jisté westernové dráze na Vysočině. Každé ráno jsem začínal s prázdnou kabelou (bo tržba z předchozího dne se do koruny nesla na nejvyšší vedení pod dohledem úsekové vedoucí), a pokud jsem neměl drobné z domova, byla ta rána velmi výživná. Na prosbu o drobné na vracení mi nadřízená sdělila, že to teda né, a že bych to pak mohl ukrást (a proč bych to doprčic dělal...?) a že se to neosvědčilo... Ty kyselý xychty platících s bankovkama u prvního odjezdu stály někdy zato. Poradil jsem si ale tak, že ve frontě měli přednost ti, co měli přesně, pak ti, kteří měli malé bankovky a šlo vracet z toho, co bylo už vybráno v kovu a dvoustovky a víc nakonec nebo dalším odjezdem, až byly drobný. Né vždy jsem byl za toto oblíben, ale nebylo na výběr... ;-)


Offline
9
11 čer 2008 21:12
Podobný případ řešil kdysi Regiojet - odpověď ČNB nespokojenému cestujícímu je zde: https://www.facebook.com/regiojet/posts ... cation=ufi

Stručně: Dopravce nesmí obecně některé bankovky či mince odmítat, ale ani nemá povinnost být vždy schopen vrátit hotovost na jakoukoliv bankovku.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ridici regionalek se musi smat, jak jsou ridici DP znechuceni z prodeje jizdenek a s tim spojeneho psychickeho vypeti. :D Myslim, ze clovek nemusi byt milionar, aby u sebe mel aspon tisicovku na vraceni. Par stokorun, par padesatikorun a dost drobnych minci. Kdyz z toho je prijem, melo by byt v zajmu ridicu si tohle udrzovat, aby ty jizdenky prodaval a nevyhazoval misto toho lidi si rozmenit. Dve kila neni zas takova suma, stane se casto, ze clovek u sebe nic mensiho nema. Sam kdyz jezdim ve zkouskovem na jednorazovky, me drobny mizi zatracene rychle. Na druhou stranu tisicovkou a vys za jizdenku (kor v MHD) muzou platit jen blazni nebo trolleri. Snad jen v naprosto vyjimecnych situacich i uvedomeli lide.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Rem: Bohužel nejsem právník ani bankéř, takže na toto ti neodpovím. Pokud jde o ty mince, ano, dnes už skutečně legálně musí obchodník i zákazník přijmout jakékoliv mince bez ohledu na nominální hodnotu, pokud je jich méně než 50. Takže pokud někdo bude nákup za 490 Kč platit jen desetikorunami, pokladní může remcat, ale přijmout to musí :wink:

M: Jenže právě v tom, že DPMB nedává řidičům dostatek peněz na vracení je ta hlavní chyba. Toto by totiž měl zajistit v první řadě, pokud chce prodávat jízdenky ve vozidlech a ne si vycucávat z prstu protizákonný předpis.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

133
01 srp 2011 14:55
Že Vám do toho vstupuji.. Otázka z jiného soudku, ale s tématem tak trochu souvisí: Co se považuje za znehodnocenou, a tedy neplatnou bankovku? Natrhnutá, nastřinutá, zmačkaná, špinavá, apod..? Mám pocit že, u toho natrhnutí/nastřihnutí je platná, pokud je to jen do půlky a co je víc, stává se neplatnou?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jakub S. : stále jsi mi ale neodpověděl, kde mám ty poeníze vzít, abych mu mohl vrátit? Pokud si kopí lístek někdo před ním, možná drobák mám tak dám, ale většinou nemám a ani je nebudu shromažďovat. Takže pokud nemá přesně a já nemám zpět, má smůlu a nezajímá mě to, a pokud chce lístek a venku je automat tak si ho pořídí tam, na spoustě zastávek automaty jsou a cestující jsou jen líní jej použít a to i na hl.nádraží. Pochop, že řidičům DP žádné peníze na vracení nedává.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
peno: No v principu jde o to, že jsem povinen příjmout. Fajn, příjmu to, ale nemám na vrácení, k tomu se staví zákon jak? Jsou mezi náma tací, co nemaj problém dojít s pětikilem, tisícovkou i pětitisícovkou... V praxi neodmítáme bankovku, kterou nám platí, jen informujeme že nemáme z čeho na tuto hodnotu vrátit. Jak se zákon staví k tomu když "prodejce" nemá dostatek hotovosti?

Navíc jsem se tam dozvěděl, že neplatí deset stejných mincí ale padesát mincí v jedný platbě, čili kdyby někdo chtěl 2 lístky za 25 Kč, platil mi 100 Kč, můžu mu dát 48 kusů korun a jeden kus dvoukoruny a je to cajk.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Za podmínek stanovených dopravcem, netušil jsem, že tyto podmínky odporují zákonu. Jinak řečeno, věděl jsem to co je v SPP :)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]